Gebeliğe Hazırlık Anne Olmak İsteyenler 👩‍👧‍👦🙏

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Erken hamilelik belirtileriniz ne zaman başladı?

• Ankete Katılan
    492
Yumurtlamada sorun olmadığını ama daha kaliteli yumurtlama için o folik asiti kullanmamı tavsiye ettiler kuzum hala da onu kullanıyorum mesela 2-3 günde bir eşime de içiriyorum hatta doktor eşine de içir mümkünse her gün dedi sperm kalitesini de arttırıyormuş ama eşim her gün içmiyor
Eşim de promen k dan çok iyi sonuç aldı

Yumurtlamada sorun olmadığını ama daha kaliteli yumurtlama için o folik asiti kullanmamı tavsiye ettiler kuzum hala da onu kullanıyorum mesela 2-3 günde bir eşime de içiriyorum hatta doktor eşine de içir mümkünse her gün dedi sperm kalitesini de arttırıyormuş ama eşim her gün içmiyor
Ben onu 2 3 ay içtim kuzu ama altta başka bi rahatsızlık olduğu için malesef onu çözmeden üstüne ilaç içmek fayda sağlamıyor, bu ay içerim yine tedaviye başlamazsam

Sağolun kızlar 💓 biliyorsunuz benim yumurtlama ins direnci den dolayı sıkıntılıydı değerim bu ay düştü sayılır, Dr ins direnci düştükten sonra 3 ay dene demişti bana ama bilmiyorum ne yapsam çok kararsızım bi yandan vücuduma kimyasal almak korkutuyor bitkisel destekle, prowomen gibi bi takviye ile mi devam etsem diyorum bi yandan tedavi diyorum çok kafam karışık 😕
Canım klomen iğne vs hormonlarını cok etkilediğini düşünüyorum bende mesela klomen+ catlatma iğnesinden sonra bırakınca döngüm uzadı 25 iken 28-29 oldu sonrada gebelik olunca ben bunu olumlu düşündüm ama tabi olumsuzda etkileri olur mu bilemiyorum. zeynep-ahmet zeynep-ahmet in dediği gibi bi normal yumurtlama takibi yaptırabilirsin vajinal cünkü sen hiç mm sine falan baktırmamıstın diye hatırlıyorum bi baktırmak önce nasıl yumurtluyorsun diye mantıklı olabilir. Bide klomen kullanırken cogul gebelikte olabiliyor bilgin olsun

Canım klomen iğne vs hormonlarını cok etkilediğini düşünüyorum bende mesela klomen+ catlatma iğnesinden sonra bırakınca döngüm uzadı 25 iken 28-29 oldu sonrada gebelik olunca ben bunu olumlu düşündüm ama tabi olumsuzda etkileri olur mu bilemiyorum. zeynep-ahmet zeynep-ahmet in dediği gibi bi normal yumurtlama takibi yaptırabilirsin vajinal cünkü sen hiç mm sine falan baktırmamıstın diye hatırlıyorum bi baktırmak önce nasıl yumurtluyorsun diye mantıklı olabilir. Bide klomen kullanırken cogul gebelikte olabiliyor bilgin olsun
Aynen hiç bakılmadı canım reglden sonra giderim olmazsa bi ben de vücuduma hormon almaktan korkuyorum

Bende de klomene rağmen büyümeyince 3 gün üst üste yumurta büyütücü iğne yaptı öle büyüdü sonra çatlatma yaptı
Cnm bana öyle yapmadı doktor ya iki ay önce klomen kullandım günde iki kez sonra takibe gittim 12 mm de kalmış en büyüğü dedi git 3 gün kullan bi daha gel dedi yine gittim yine 12 mm dedi git bi 3 gun daha kullan dedi resmen 2 kutu bitirdim klomeni 12 de kaldi oyle hic iğne falan demedi bana habire klomene devam ettirdi

Dr şuan tedavi vermiyo kuzu doğal olarak dene diyor en az 3 ay
Iste doktorlara göre beklemesi kolay da ondan cnm ama bizler her ay hüsran yaşamaktan yoruluyoruz bi yenisini daha kaldıracak gücümüz olmuyo bazen ve gittikçe mutsuz ve umutsuzlasiyoruz ama dediğim gibi yapmanı öneririm cnm ilk ay sadece takip sonra klomen ve takip eger yumurtlaman iyiyse bir sürü hormona hic gerek yok gerçekten insanın dengesini cok bozuyor

Günaydın kuzular. Uyandım ama 1.5 saattir yataktan çıkamıyorum. Sırtım kamyon çarpmış gibi ağrıyor :mad:

Iste doktorlara göre beklemesi kolay da ondan cnm ama bizler her ay hüsran yaşamaktan yoruluyoruz bi yenisini daha kaldıracak gücümüz olmuyo bazen ve gittikçe mutsuz ve umutsuzlasiyoruz ama dediğim gibi yapmanı öneririm cnm ilk ay sadece takip sonra klomen ve takip eger yumurtlaman iyiyse bir sürü hormona hic gerek yok gerçekten insanın dengesini cok bozuyor
Takipte kaç günde bir gitmek gerekiyor haftaiçi gidemem ben işte işten dolayı o sıkıntı 😔 bilmiyorum belki macuna devam ederim önümüzdeki ay yine

Anladım kuzum sen ne zaman kan vereceksin 🥰
10 bucukta randevu çok heyecanlıyım internette su damlat ikinci çizgi gitnezse buharlaşma çizgisi değildir yazıyo damlattom

Eklentiler

• 1603777541022511191950.jpg
    1603777541022511191950.jpg
    110,9 KB · Görüntüleme: 65
Cnm bana öyle yapmadı doktor ya iki ay önce klomen kullandım günde iki kez sonra takibe gittim 12 mm de kalmış en büyüğü dedi git 3 gün kullan bi daha gel dedi yine gittim yine 12 mm dedi git bi 3 gun daha kullan dedi resmen 2 kutu bitirdim klomeni 12 de kaldi oyle hic iğne falan demedi bana habire klomene devam ettirdi
Ya işte çok sinir oluyorum varmış böle iğne niye herkes kullanmıyo biz ne kadar sabırsızlıkla evlat kokusuna hasret kalmışız bunlar böyle ertelendi dur of ya

X