Gebeliğe Hazırlık Anne Olmak İsteyenler 👩‍👧‍👦🙏

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Erken hamilelik belirtileriniz ne zaman başladı?

• Ankete Katılan
    492
Evet haklısın kesinlikle insanı çok yoruyor psikolojik olarak. Ben şu an düşünmüyorum ama zaman ne gösterir bilmiyorum. Hepimiz için hayırlısı olsun inşallah
Kesinlikle cahillik mutluluk getiriyor, inşallah kuzum heyecanlıyım bakalım ne dicek
Hadi bakalım güzel haberlerini bekliyoruz
Dün pik göründü canım reglim biteli bugün 3. Gün
Canım ya ben bu kadar koyu gibi hatırlamamıştım. Burada nickini hatırlayamadığım bir arkadaşa doktoru sen adet zamanı yumurtlayorsun demiş. Önce bunu düzeltmemiz lazım demiş. Bu macun sakın senin döngünü o tarafa doğru çekmesin ben baya bi tedirgin oldum şimdi her şeyi ona da yüklememek lazım ama bu kadar erken pik olması korkuttu beni yani biraz daha kaysa adete denk gelecek resmen

Onemli degil cnm pihtilasma var ise butun dusuklerin sebebi o cevremde cok var ve igne kullandklrnda ancak cocklri oldu Allahim insaallah saglikla kucagniza almanizi nasip eder ama pihtilasma blunduysa gerisi koly igne vuruluorsnz ve Allahn izniyle brsy olmuor demek oglnzda da vrdi ama farkedilmedi ve onu etkilemedi skur

Hayırlı olsun canım, bebekmi bebeklerin mi olacak 2 haftaya kesin belli olur ❤
Allahım sağlıcakla kucağına almayı nasip etsin inşallah
Ve olmayan bekleyen bizlerede nasip etsin inşallah

Macunun öyle bi dengesizlik yapacağını sanmıyorum. İçeriği tamamen doğal diye biliyorum. Gerçi bu ay minseo için çok fazla değişken var. İnsülin direnci de düştü. Kilo da verdi. Onlar da etkilemiş olabilir. Üstelik bu gerçekten yumurtlama mı bi de o var. Testlere devam ederek belli olur sanıyorum. Öyle bile olsa değerlendirdiği için atlamış da olmayacak.

Aynen öyle canım doktorlara ısrarla söyledim acaba neden pıhtılaşması var dedim beni geçiştirdiler hiç bi sorun yok diye kendime de kızıyorum tek bi doktor da takıldım diye inşallah bu sefer allahım hayırlısını verir hakkımızda

Evet canım haklısın. Pek çok sebebi olabilir. Dediğin gibi belki de tam yumurtlama olmayabilir, dalgalanma olabilir. Değerlendirmesi iyi oldu yine de tabi teste devam edince belli olur

Canım işte pike cok yakın yarın pik plabilir ama sen bugünüde değerlendir cünkü bu kaset testlerde bi tık daha silikken pik oluyor diğer ince testler daha belirgin cizgi cıkarıyo. Kafayı yeme hiç
Pik oldu olacak yok bugun yok yarin diye diye ben bayadir değerlendiriyorum, şaka gibi ya ne yapsam bugunu atlasam mı Delireceğim ya
bütün testlerni toplu çektin mi hiç canım ?
Çekmedim canım bekleyince rengi çok atıyor bu testlerin ondan çekmedim tazeyken tek tek çektim. Testler bozuk olabilir mi bozulmus olabilir mi. Geçen ay böyle bir şey olmadı

Canım o arkadaşın tiroid değerleri çok düşük olduğu için o şekilde oluyordu yumurtlamasını etkiliyordu macunun o kadar etkileceğini sanmıyorum ben öyle olsa şimdiye bir sürü şey okurduk forumda hiç böyle bi şikayete denk gelmedim benim bu ay değerlerim çok değişti ins direncim düştü tiroidim düştü D vitamini yükseldi kilo verdim bence hepsi etkiliyor tek başına macunun etki ettiğini sanmıyorum benim gibi olanlar genellikle ayda 2 kere yumurtlamışlar ki ben bu macunu günde 3 çay kaşığı sadece reglden yumurtlamaya kadar geçen ay yedim 10 gün bu ayda 6 gün yedim, insanlar her gün bir sürü bitkisel çaylar vs. İçiyor dozunda dikkat etmeden bir sürü kürler yapıyolar bana onlar daha tehlikeli geliyor. açıkçası klomenden daha masum geliyor bana macun zaten sürekli kullanacağım bişey değil bu sabah yine bi doktorun yazısı denk geldi instagramda ilaçlardan önce doğal yolları deneyin yumurtlamak için diyor çörek otu hayıt civan perçemi vs. Bir sürü ot saymış benim gittiğim doktor da ilaç tedavisi önermiyor olabildiğince doğalına bırak beslenmeni düzelt doğal şeylerden faydalan diyor doçent adam yani özelde para derdi olsa gel hemen klomen yapalım aşılama yapalım derdi bana takviyeleri bile bırak hiç bişey içme dedi hepsi para tuzağı dedi

Son düzenleme:
Aynen canım ben de tam onları yazmıştım benim Dr da ilaç tedavisinden önce doğal yollarla destekleme taraftarı beslenme ile destekle doğal ürünleri dene diyor klomen femara gibi ilaçlar daha zararlı bence vücuda, bitkisel ürünleri çok dikkatli kullanmak gerekli uzun süre kullanmamak gerekli onun da fazlası zarar

Kızlar bişey sormak istiyorum size bi kaç yerde okudum da klomenden sonra ikiz gebelik olabiliyormuş doktorun dediğine göre de sağ da 3 yumurta oluşmuş dedi hatta iğne versen ancak bu kadar olurdu dedi size sorum bu ikiz meselesi ne kadar doğru acaba

Canikox bu arada bi şey okudum, önceki yumurtlamadan uyarılan büyümeye başlayan yumurta varsa 1 den fazla mesela ama başka bi yumurta büyüyüp çatlayıp regl olduysan diğeri regl dönemi içinde gelişmeye devam ediyormuş regl bitimi hamile kalanlar da böyle kalıyormuş

Klomen bi hormon ve birden fazla yumurtayı uyarıp büyüttüğü için eğer 2 yumurta da döllenirse çoğul gebelik olma ihtimali oluyor canım doğru yani

Herkese merhaba arkadaşlar. Daha önce kimyasal gebelik geçirdiğim için hâlâ kan vermedim 2 gün arayla evde test yapıyorum perşembe gününe kadar bişey olmazsa inşallah kan vermeye gideceğim. İlk test çatlamanın 11. Günü ikinci test 13. Günü yaptım. Nasıl sizce koyulaşma iyi mi?

Eklentiler

• IMG_20201010_081541.jpg
    85,8 KB · Görüntüleme: 39
  • IMG_20201012_135104.jpg
    80,2 KB · Görüntüleme: 40
İste bazen basa gelmedn bilemiorsn kitleniorsn daha dogrusu cnku yasanacaklar vr kismet smdiyeymis bn iki uc dr gezdm onun icin bnde yokms misal ama bnmkilernde sebebi yok bulunamio yani olmayacaksa olmuor zten sebepler sdce sebep mesele nasip aslnda

Evet camım çok haklısın tabi ki htya o ilaçların da ciddi yan etkileri var kar zarar açısından düşünmek lazım. Dediğin gibi sen öyle bilinçsiz yaklaşmıyorsun ki zaten, her türlü kürü yapıp deneyip hepsini karıştırmak riskli bence de. İnşallah güzel olacak sonucu hepsinin canım.
Evet doğru, dozunu iyi ayarlamak lazım ve bir kullanıp bir bırakmamak lazım. O ilaçlar da istemeden pkoya y da farklı olumsuz etkilere yol açabiliyor tabi. En iyisi sağlıklı dengeli beslenme yani hem insülin direncine hem yumurta kalitesine her şeye iyi geliyor yapabilsek
Evet o zaman böyle olabilir sanırım senin de ben şimdi duydum senden ama hep okuyordum adetten hemen sonra hamile kalındığını falan. Demek böyle oluyormuş.

Ben zaten testlerde yumurtlama denecek koyuluk görmüyordum aylardır şimdi en azından görüyorum açıkçası 5 gün önce 5 gün sonra çok takacak noktada değilim, eczhnm biliyor testlerimi pik mi bu değil mi diye günlerce kafa patlattık testlere. kullandığım ilk bitkisel ürün bundan önce hiç bişey içmedim 6 ay, bitki çayı bile. Macunun faydasını hissettim ben prolaktinimin ilaçsız düşmesi bile benim için yetti arttı. 4 aydır Regl öncesi gelen kahverengi akıntım kesildi ve bu akıntı yumurtlama olmayınca progesteron yükseldiği için oluyormuş, yumurtlama ağrısı yaşadım ilk kez bunlar benim için hep olumlu sonuçlar oldu...

Evet canım takip ettiğim kadarıyla hatırlıyorum hep yükseliyor gibiydi ama bir türlü pik göremiyor gibiydin. Geçen ayki testin çok güzel pik oldu. Dediğin gibi bunlar bile hep olumlu yanları. Ufacık müdahalelerle bile düzenlenebilmesi güzel bu değerlerin. Çözümsüz sıkıntı olmasın hep ona şükretmek lazım

Cnm bence iyi koyulasman cunku çok yeni daha reglin bile geçmemiş inşallah sağlıkla ilerler bariz belli olmaya başlamış ikincide

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…