Gebeliğe Hazırlık Anne Olmak İsteyenler 👩‍👧‍👦🙏

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Erken hamilelik belirtileriniz ne zaman başladı?

• Ankete Katılan
    492
Pik olmuş tatlım

Kızlar bana önereceğiniz B12 takviyesi var mı?
Canım benim ablam çocuk doktoru benimde b12 takviyesi almam gerekn zamanlarda dodex ampul aldırıyor bana ama iğne şeklinde kullanmıyorum ampulü içebilirsin demişti eğer doktora gittiğinde dodex verirse içebilir miyim diye sor istersen daha rahat oluyor

Hayırlısı inşallah canım. Biz ne düşünür ne yaparsak kontrolümüzde olmayan şeyler var bunu kabul etmek lazım.

Her zaman pozitif olmak her zaman güçlü görünmek bunlar iyi şeyler gibi gözüküp bizi uzun vadede çok yıpratan şeyler canım. Elbette en ufak sıkıntıda çökmemek sağlıklı kalabilmek iyi. Ama o kadar kötü zor yaşantıyı yaşayan da sensin. Üzülmek de hakkın. Her seferinde mutlu olmaya pozitif olmaya etrafa neşe saçmaya kendi içinde güçlü olmaya çalışmak sen farkında olmasan da bütün enerjini sömüren bir şey.
Üzülmek de bir duygu ve bu duygu da senin hakkın, onu yaşamaya da hakkın var. Ve anormal duruma verilen normal tepkiler bunlar, bunu da kabul etmek lazım. Bırak o duyguyu da yaşa, bırak kimseye koşup onları rahatlatma, bırak kendinle baş başa kal. Hiçbir duygu sonsuza kadar sürmez, ama geçmesi için önce yaşanması gerekir. Yaşanmadıkça küllerin altında o kor halde yanmaya devam eder. O nedenle biraz zaman tanı kendine. Her şey yoluna girer inşallah, ama bunu da yaşamamıx gerekiyormuş.ö

Yapacak bir şeyim yok malesef yumurtlama görmüyorum doktor tedavi vermiyor her yolu denemek zorundayım...
Ne diyim ki kuzum sen de haklısın, ama bu ay zaten bebiş gelecek, insülin direnci engelin de kalktı, sen gün asırı calıs, gerisi takdir

Pik olmuş tatlım
Cnm yaaaaa biliyo musun o kadar heyecanlandım ki sanki gebelik testi yapmışım da o pozitif çıkmış inşallah doğrudur test ve gerçekten büyüyen yumurta vardır da ondan böyle çıkmıştır sence yumurta büyümese böyle çıkar miydi cnm

Sanmıyorum canım yumurtlama bence senin şuan

Mutlaka. Her günümüz bir sınav. Bu da öyle. Sanırım sonbaharın verdiği sıkıntı ve pandemi yüzünden evden çalışmak da tuz biber oldu. Elbet geçecek. Uzun uzun yazıp zaman ayırdığın için de ayrıca teşekkür ederim minseo gibi seni de iyi ki tanımışım..

Hayırlısı olsun güzelim benim❤ insallah hıc bırıne gerek kalmıcak bundan sonra da
Canim erken menopozla ne alakasi var macunun niye oyle dedigini biliyomusun?
Bende bu ay macun kullanmistim bidaki ay kullanmicam galiba
Bende dort gun once yumurtladim galiba
minseo seninki benden de önce olmus

Ben de öyle düşünüyorum iyi ki varsınız minseo
Zor günlerde yanımızda olmaya çalıştık. İnşallah güzellikler de paylaşırız

Çatlama daha önemli canım 3 gün üst üste olmaz dersen bugünü es geç yarını değerlendir hatta yarın sabahı değerlendirsen çok daha iyi olur
Sıkıntı olmaz 3 gün üst üste ama sperm kalitesi etkileniyomus ya ondan istemiyorum cnm dediğin gibi sabah olabilir öyle daha iyi olur sanki

Canim erken menopozla ne alakasi var macunun niye oyle dedigini biliyomusun?
Bende bu ay macun kullanmistim bidaki ay kullanmicam galiba
Bende dort gun once yumurtladim galiba
minseo seninki benden de önce olmus
Canm hormonları etkılıyor sonucta düzgün olan hormonları bozdugu da oluyor, bi de yumurta sayısını artırıyor mantıken tek yumurta olacakken kucuk kucuk Bı sürü yumurta bosa gidiyor olabılır.. Gelişmeden kayboluyor

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…