Gebeliğe Hazırlık Anne Olmak İsteyenler 👩‍👧‍👦🙏

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Erken hamilelik belirtileriniz ne zaman başladı?

• Ankete Katılan
    492
Canım haklısın, acele etme. Sadece hepten bazı yöntemleri dışlama bence. Bir de seninle konuşurken yine sonradan aklıma geldi. Tam detayını bilmiyorum ama bazı doktorlar rahime çizik atıyorlar. Tutunmayı kolaylaştırıyormuş. Hangi durumlarda oluyor ve tam nasıl bir yöntem detaylı bilemiyorum ama sendeki sorun tutunmaysa belki tüm o yüklü yollardan önce bu da denenebilir? Bir araştır sor istersen. Sakin kafayla.

Doktorun ne diyeceğine bağlı işte tatlım U Uzaygemisi35 anlatmış komplikasyonlardan dolayı sanırım kar zarar oranına göre doktor krar verir ama çok çok iyi bir infertilite doktoruna gitmeni öneririm M Masalmina

U Uzaygemisi35 canım tüp bebekte kimyasal riski var ama dış gebelik riski yok döllenmiş embriyo direk rahime konuyor yani transferden sonra otomatikman hamile sayılıyorsun, eğer tutunamazsa kimyasal oluyor
Varmış kuzum ya dün akşam okudum embriyo tüplere ulaşıp yerleşebiliyormuş, prof.dr cem çelik paylaşmış
Sizde demi perde var??
Ben aldırdım canım sizinle konuşmuştuk sanki, kaynınız mı vardı iki tane
Yaptım yine negatif
Olsa çıkardı diye düşünüyorum canım ama tabi sürprizler olabiliyor, üzülme zamanı var umut etmekten vazgeçmiyoruz
Öyle bile olsa tüp bebekte de aynısı olacak.
Embriyo kalitesine bakıyorlar canım, sizde bu tarz bir sorun olması muhtemel çünkü iki kimyasal oldu

Aynen bencede olsaydı çıkardı, böylesi daha iyi belki en azından beklememiş olurum hayırlısı olsun teşekkür ederim

Babasıda bende çok konuşuyoruz kuzum kardeşin olmasada biz çok güzel bir aileyiz bu kadarsa kalabilirz diye gayette anlıyor. Ama dışarıdan gelenlere de üzülüyor tabiki. Ona bir şey yapamıyoruz

Kuzu bir yandan da bizim farklı bir düşüncemiz var. Zaman geçtikçe çocukla aramızdaki yaş farkı da büyüyor. Enerjimizin, sabrımızın, tahammülümüzün azalmasından korkuyoruz. Ne olursa olsun yaş ilerledikçe insan değişiyor. Bu gibi konularda zayıflıyor.

Ömrümüzü Allah bilir ama insan korkuyor o büyümeden ölüp gidersek diye. Bir dk sonramızı bile bilmezken ister istemez bunları düşünüyoruz.

Tüp bebek de bir alternatif tabii. Hatta yanaşmıyorum diye kızanlar vardır, yokuşa sürüyor diyenler vardır burda eminim. Paramız mı yok dersen Allaha şükür var. Ama nasıl ve neden var ve neden harcamaktan kaçınıyoruz kısaca açıklayayım.

Biz evlenmeden öncesinde çok yakın arkadaşlarımız vardı evlilerdi. Gezip tozmak olsun yesinler içsinler vs ama abartı boyutta. Ailelerine de destek oluyorlardı. İyi kazanıyorlardı ama nerdeyse aylık yaşıyorlardı, ay başında gelen ay sonunda bitiyordu. Küçük de bir çocukları vardı 1.5 yaşında. Gün geldi çocuk yine anneannedeyken karı koca kaza geçirdiler kurtulamadılar.

O çocuğa anneanne maddi manevi bakamadı. Bakamazdı da. 78 yaşındaydı. Bakıcı tutamazdı parası yoktu. Ve o çocuk evlatlık verilmek zorunda kaldı.

Demek istediğim yarın bir gün çocuğumuz olursa veya evlat edinirsek ve bize/birimize bişey olursa tabii ki ailelerimiz canla başla bakar. Ama kimseyi zora sokmamak, maddi olarak da olsa onun geleceğini garanti altına almak adına evet harcamaya çekiniyorum.

Araştırırum canım

Babasıda bende çok konuşuyoruz kuzum kardeşin olmasada biz çok güzel bir aileyiz bu kadarsa kalabilirz diye gayette anlıyor. Ama dışarıdan gelenlere de üzülüyor tabiki. Ona bir şey yapamıyoruz
Muhtemelen aile büyükleri annene babana söyle sana kardeş yapsın kardeşin olursa şöyle olur böyle olur diye işliyorlardır onu da o yüzden severler böyle şeyleri

Çok üzücü bi durum evlat olunca insan yarınını düşünmeli kesinlikle allah yüzüne gülsün o bebenin ne diyim

Muhtemelen aile büyükleri annene babana söyle sana kardeş yapsın kardeşin olursa şöyle olur böyle olur diye işliyorlardır onu da o yüzden severler böyle şeyleri
Canim benim oglumda kucuk ama televizyonda falan bebek gorunce agliyor gelsin oynayalim diyor kucagima verin diyor o kadar seviyorki bir yandan onun icin istiyorum aslinda yeni bir bebis ellerini acip anne bebek amin diyor babasi ogretmis ona

Çok üzücü bi durum evlat olunca insan yarınını düşünmeli kesinlikle allah yüzüne gülsün o bebenin ne diyim
O yüzden aradayım. Evlat alıp bi de hamile kalırsam iki çocuğa istediğim geleceği sağlayamayabilirim. Ama tek çocuk için hazırım. Birkaç ay daha deneyelim kendimize son bir şans verelim dedik.

Canim sana birsey sorcam hic bu dogal kurleri denedinmi sogan suyudur bal tarcin corekotu kurudur hayit otu aslan pencesi falan esine de ayni zamanda keci boynuzu kuru falan yani ne varsa asLinda eski zaman insanlarinda var yakidir beline hacamattir

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…