Gebeliğe Hazırlık Anne Olmak İsteyenler 👩‍👧‍👦🙏

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Erken hamilelik belirtileriniz ne zaman başladı?

• Ankete Katılan
    492
Seninkide boyle olabilir canim, bu bizim hastalikta sik karsilasan bir durummus. Simdi doktor kuzenimle konustum, dis gebelik riskinin neden oldugunu anladim. Cunku sivi disariya hizli bi sekilde geri akmadi. Ayni sekilde bebekte rahime dönerken zorlanabilirmis. Herseyi anladigima göre rahat uyabilirim bu gece
Sende atarsin seninkileri canim korkma yaptir bence

Anliyorum canim oda dogru. Ama belkide tutunmada degil sorun, yumurta kalitesinde, embryo kalitesinde, o yuzden kimyasal oluyo olabilir

Çok sağol canım, evet muhtemelen dönüş yolunda zorlanıyor, orada da rahim içi benzeri yapılar olduğu için tutınuveriyor sanırım. Zor bir şey umarım yaşamayız. Düşükten daha zor ve tehlikeli diyorlar. Rahat ve umutla uyu bir iki ay kaldı doktorun kontrole çağırmasına, ona göre ilerleyeceğim bakalım.

Bende bu ay yine olmazsa gideceğim, korkuyorum açıkcası, doktor g.örüşmrsinden sonra yazar mısınız?

Anliyorum canim oda dogru. Ama belkide tutunmada degil sorun, yumurta kalitesinde, embryo kalitesinde, o yuzden kimyasal oluyo olabilir
Canikox aklıma gelmemişti evet bu seçenek de çok makul. Hatta kimyasalda genelde embriyo kalitesinden dolayı olmadığını okumuştum. Tüp bebekte genetik inceleme yapıp en sağlıklı ilerleyen embriyoyu transfer edebiliyorlar. Bu size gerçekten yarayabilir, çünkü yaşla birlikte hem sperm hem yumurta kalitesi zayıflıyor her şey normal olsa bile.

Evet canım istediğinin 6. ayında hamile kaldı

Bu doktor hamile kalırsın hatta sezeryanla doğur bu kistide aldırmış olursun dedi. Tabi hsg sonrası bidaha değerlendirecek
ikinciyi düşünüyorsan hiç elletme derim yumurtalıklarına zarar verirler ameliyatı yapan doktorun bu alanda kesinlikle uzman olması gerekiyor onu çok iyi araştır derim her doktorun yapabileceği bi ameliyat değil bence

Bende bu ay yine olmazsa gideceğim, korkuyorum açıkcası, doktor g.örüşmrsinden sonra yazar mısınız?
Yazarim tabi canim ama ens on gittgimde kist yok rahim tertemiz folikuller guzel tahliller normal korunmasiz iliski dene ama olmadi iste 3.ay bu ben bisi mi var diye kafayi yiyorum, ama onlar o kdr hasta goruyorlarki hakli da olabilirler elindeki veri ile baska bir sey soylemiyor, yarin farkli ne der hc bilemiyorum

Dr söylediğine göre embriyoda sorun olması için anne veya babada bir sorun olması gerektiği. Benden ve eşimden yapılan testlerde sorun çıkmadı. Dün gittiğimde rahimden kazıma yaptı denk gelirse diye. Teste yolladı yine de bakalım dedi.

Öyle bile olsa tüp bebekte de aynısı olacak.
Yaşla birlikte yumurta ve sperm kalitesi azalıyor maalesef, bu yüzden de kaliteli embriyolar olusmayabiliyor bunlar normal testlerde bilebilecegimiz şeyler değil, taramalı tüp bebek deneyebilirsiniz kaliteli ve sağlıklı embriyoyu seçip transfer ediyorlar, ilaçlarla da destekleyecekleri için tutunma şansı bence daha yüksek doğal yolla denemekten.Ben de birkac aya yaptırmayı düşünüyorum

Alakasi yok. Bende ya da eşimde genetik sorun olmadığı halde bebekte çıktı. Sizinkisi gibi bizde de diğer testlerde anormal bir sey saptanmış değil. Ben de 2 kere sağlıksız gebelik geçirdim acısı hala cayır cayır icimde.Yaştan başka faktör yok gibi, o yuzden bize tup bebek bir seçenek olabilir..

Evet dr öyle bişey dedi. Bişeyli tarama vs gibi. Tam odaklanamadım aklımda kalmadı şu an. Neden bilmiyorum içimden gelmiyor onu denemek. Biraz zaman geçsin de. Şimdi aklım çok karışık. Zaten sağlıklı karar alacak dönemde olmadığımı hissediyorum.

Olay sadece yaşsa o halde denememize bile lüzum yok ki.

Canim yas faktoru beni de cok korkutuyor, 33 ama ailede erken menopoz var, sizlerin yaslari kac, bnm yasadigim yerde birakin tup bebek merkezini amh testi icin bile istanbula yonlendirihorlar, bu yola girersem cok yorulurum
biliyorum ama eger dr bisi bulur ve uygun gorurse mecbur deneyecegim

Olay sadece yaşsa o halde denememize bile lüzum yok ki.
ananemin komşusu 45 yaşında hamile kaldı kendiliğinden kadın menapoza girdim sanmış 4 aylıkken falan öğrendi hamile olduğunu doktorlar 2li 3 lü taramalarda bir sürü sorun buldu çocuğa işte koca kafalı olacak bilmem ne dediler kadın doğurdu çocuk şuan 3. sınıfa başladı ihtiyacımız olan sağlıklı tek bir yumurta menapoza girilmediği sürece şans var ama tabi yaş ilerledikçe rezerv azaldığı için de riskler artmaya başlıyor ama o kadar çok takviye ilaç vs var ki yumurtalık gelişimini desteklemek için doktor ne kadar sağlıklı derse desin senin yerinde olsam ımpryl prowomen tarzı bi takviye alırdım bizim yaşımız 27 de noluyor bak ben kaç aydır adam gibi yumurtlama görmedim macuna başladım da o işe yaradı

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…