Gebeliğe Hazırlık Anne Olmak İsteyenler 👩‍👧‍👦🙏

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Erken hamilelik belirtileriniz ne zaman başladı?

• Ankete Katılan
    492
Bugün kocamın doğumgünü

Aynen canım. Çalışma ortamını eve taşımak sıkıntı yarattı sanırım psikolojik olarak. Eh biraz da aşırı yoğun tempo da bıkkınlık verdi galiba bana.

Bana da 1 ay yeterli geliyor. Adet olmazsam ve varsa çıkar sanırım. Her zaman olduğu gibi yine hayırlısı diyorum.
Aaaa heppi börtdeyy enişte beye 🥳🥳 evet malesef ev iş ayrımının olmaması farklı roller farklı alanlarda epey zorluyor insanı psikolojik olarak. Biraz kaf dağıtmak açılmak lazım hakikaten. Güzel bir doğum günü geçirin bugün inşallah 🤗 inşallah hediyesini de birkaç gün sonra güzel bir test sonucuyla verirsin kısmet 😊

Arkadaşlar euthyrox kullananlar varmi
Tiroid için nasıl bi analiz yapılır?
Ben doktor kontrolune gitmem lazım 3 ay önce test yaptim sonraa euthyrox ilaç verdi 3 ay oluyor içiyorum şimdi cumaya randevu aldım o vakite kadar tiroid kan analizini hazırlayıp götürürsem daha erken ilacimin dozunu ayarlaya bilir diye düşünüyorum yoksa cuma gitcem sonra analiz yap gel dicek iyce uzuycak iş. Şimdi ben önceki verdiği euthyrox halen kullanıyom
canım ben kullanıyorum kan tahlili yapıp götürsen de sağlık ocağında farklı değerler çıkıyor. Bence doktorda yaptır daha önce de orda yaptırdın sanırım sonuçlar doğru olur. zaten kısa bir sürede çıkıyor sonuç.

Aaaa heppi börtdeyy enişte beye 🥳🥳 evet malesef ev iş ayrımının olmaması farklı roller farklı alanlarda epey zorluyor insanı psikolojik olarak. Biraz kaf dağıtmak açılmak lazım hakikaten. Güzel bir doğum günü geçirin bugün inşallah 🤗 inşallah hediyesini de birkaç gün sonra güzel bir test sonucuyla verirsin kısmet 😊
Pasta yapayım dedim kekini yaktım hevesim kaçtı. Sipariş verdim 😂

Valla öyle bişey olsa (pozitif test) adamın ömrü uzar 😂😂

Amiin canımcım , inşallah hayırlısı olcak zamanda hepimiza nasip olsunn. Bu arada bende de pko olduğu için şu beralife pko setii kullanıyorum ben suan tavsiye ederim. gerçi ilaca başladığım içn bırakmam gerekecek. ama çok yerde faydasını okudum zararını duymadım aklında bulunsun :) :KK200:
Merhaba Bu set elma sirkesi çörek otu yağı ve aspir yağı olan mı nasıl kullandığınız hakkında bilgi verebilir misiniz acaba ☺️ bende pcosluyum 3 senedir bebek istiyorum ama maalesef hiç gebelik oluşmadı

Kızlar ayrı ayrı 2 kere pıhtı düşürdüm acaba bu ay 2 defa mı yumurtladım ben ya biri büyüktü diğeri daha küçüktü
Canım bende cok olur öyle adet sorduğumda rahim duvarı her ay hamileliğe kendini hazırlayıp kalınlasıyor bazı aylar daha cok kalınlasınca heralde et gibi parcalar pıhtılar görüyoruz rahim duvarın güzel kalınlasmıs ondan öyle olmustur

Kızlar ayrı ayrı 2 kere pıhtı düşürdüm acaba bu ay 2 defa mı yumurtladım ben ya biri büyüktü diğeri daha küçüktü
Yumurta bide cok kücük mm lerle bahsediyoryz ve döllenmeyince muhtemelen eriyor o şekilde kalmıyodur onu pıhtı olarak görmemizin mümkün olduğunu sanmıyorum

Kızlar bir şey sorucam ben ne zaman test yapmalıyım en erken , 27 eylül de yumurtlama oldu 28 eylülde çatlama bide akıntım yok denecek kadar az adet mi olucam acaba bir an önce öğrenmek istiyorum hastaneye gitsem çıkar mı bugün 9.gün
benim de 4 gün kaldı kuzu ayın 10 u :KK43: idrar testi mi yapıcaksın kan mı vericeksin direk ?

Canım bunun yumurtlamaya alakası olduğunu hiç sanmıyorum.. yani vücuttan atılması biraz zaman alıyorsa kan pıhtılaşıyor anormal bir durum yok bence sakin ol 😊 şimdi bende de oluyor bu durum hep diyeceğim ama bende çikolata kisti var diye bu sefer de ona kaygılanmanı istemiyorum 🤗

Merhaba Bu set elma sirkesi çörek otu yağı ve aspir yağı olan mı nasıl kullandığınız hakkında bilgi verebilir misiniz acaba ☺ bende pcosluyum 3 senedir bebek istiyorum ama maalesef hiç gebelik oluşmadı
merhaba canım evet pco seti kullanyıyorum içeriği elma sirkesi,keten tohumu,aspir yağı ve çörek oyu yağı.

Eğer bu sete ek hayıt suyu da alrsan gebelik seti oluyor aynı firmanın. Bende prolaktn yüksekliği olduğu için hayıtını almıyorum. Satan kişi de zaten öyle önerdi.

Sabah aç karnına aspr ve elma sirkesi birtatlı kaşığını bir bardak suya koyuyosun iki günde bir de buna sabahları çöre yağı ekliyosun.

Akşam yemekten önce de bir bardak suya bir tatlu kaşığı asipir ve sirke.

Keten tohumu da akşam yatmadan yarım saat önce bir tatlı kaşığı. İster direk iç ister suya :)

Şifa olur umarım.

Ay kızlar ben dayanamadım bat a 5 gün varken test yaptım negatif çıktı pozitif olsa çıkardı dimi ?

Tatlımcım arkadaşlar yazmıştır ama yinede yazayım bende. Rahmimiz bebikoya hazırlanıp kalinlasiyor. Döllenme tutunma olmadığı için kaniyor regl görüyoruz. Nazende rahim duvarı fazlaca kalinlasiyormus buda kanamayla birlikte pıhtı şeklinde atıyormuş...

benim de 4 gün kaldı kuzu ayın 10 u :KK43: idrar testi mi yapıcaksın kan mı vericeksin direk ?
Bilmiyorum ki kuzum kararsızım o gün dışarı çıkacağız zaten çıkmışken direkt kan mı versem diyorum çok korkuyorum ama negatif görücem sanki, sen nasıl hissediyorsun ben ateşimi takip ediyorum düşmedi hiç,

merhaba canım evet pco seti kullanyıyorum içeriği elma sirkesi,keten tohumu,aspir yağı ve çörek oyu yağı.

Eğer bu sete ek hayıt suyu da alrsan gebelik seti oluyor aynı firmanın. Bende prolaktn yüksekliği olduğu için hayıtını almıyorum. Satan kişi de zaten öyle önerdi.

Sabah aç karnına aspr ve elma sirkesi birtatlı kaşığını bir bardak suya koyuyosun iki günde bir de buna sabahları çöre yağı ekliyosun.

Akşam yemekten önce de bir bardak suya bir tatlu kaşığı asipir ve sirke.

Keten tohumu da akşam yatmadan yarım saat önce bir tatlı kaşığı. İster direk iç ister suya :)

Şifa olur umarım.
Çok çok teşekkür ederim bende denemek istiyordum öğrenmiş oldum çok teşekkürler 😘

X