Gebeliğe Hazırlık Anne Olmak İsteyenler 👩‍👧‍👦🙏

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Erken hamilelik belirtileriniz ne zaman başladı?

• Ankete Katılan
    492
Benim akıntım kesildi adet ağrılarım da yok ama belim çok ağrıyor. İnşallah adetim gelmez yarın bakalım beklemedeyim 🤗🤗🤗 dün test yaptım silk çizgi çıktı ama net gözüken bir çizgi yok ben de en iyisi günüm biraz geçtikten sonra yapayım diyorım 😊
BEn aynı durumdayım canım sadece ğöğüs ağrım kaldı ne olacak çok merak ediyorum, test yapmak için bekliyorum üzülmek istemiyorum

Arkadaşlar euthyrox kullananlar varmi
Tiroid için nasıl bi analiz yapılır?
Ben doktor kontrolune gitmem lazım 3 ay önce test yaptim sonraa euthyrox ilaç verdi 3 ay oluyor içiyorum şimdi cumaya randevu aldım o vakite kadar tiroid kan analizini hazırlayıp götürürsem daha erken ilacimin dozunu ayarlaya bilir diye düşünüyorum yoksa cuma gitcem sonra analiz yap gel dicek iyce uzuycak iş. Şimdi ben önceki verdiği euthyrox halen kullanıyom

Kızlar bir şey sorucam ben ne zaman test yapmalıyım en erken , 27 eylül de yumurtlama oldu 28 eylülde çatlama bide akıntım yok denecek kadar az adet mi olucam acaba bir an önce öğrenmek istiyorum hastaneye gitsem çıkar mı bugün 9.gün

Hay Allah, hepsi hem kırgınlık gibi, hem regl belirtisi gibi, hem de gebelik gibi. Hiçbirine yormamak lazım biraz daha bekleyip göreceksin gerçekten. Ama hakikaten beklemek çok zor, yani her belirtiyi benzetiyorum ben kendim. Sağolsun iki aydır erken geliyor beni bekletmeden düşünme fırsatı bırakmadan, test yapsam mı stresini bile yaşatmıyor sağolsun. Sen de birkaç gün daha bekle bakalım kendini yormadan başka şeylerle vakit geçirmeye çalış. İşler yoğun mu bilmiyorum ama şu an yoğun olmasam battaniye altında tüm gün dizi izler bitirirdim gibi, öyle bir fırsatın varsa biraz uzaklaşmak da iyi gelebilir ..
Ders saatleri harici evet biraz ara verdim çalışmalarıma. Odaklanamadıkça sinir oluyorum diye. Ben pek kendimi dinlemiyorum gebelik konusunda. Geçen ay 11inde adet olmuştum. Bu ay da o tarihe kadar olmazsam test yaparım diyorum.

Kızlar bir şey sorucam ben ne zaman test yapmalıyım en erken , 27 eylül de yumurtlama oldu 28 eylülde çatlama bide akıntım yok denecek kadar az adet mi olucam acaba bir an önce öğrenmek istiyorum hastaneye gitsem çıkar mı bugün 9.gün

Bata kac gun var

Ya benim karışık adetlerim ovülasyon takibi yaptım 28 eylülde çatlama oldu, o günden 14 gün sayıp adet tarihi çıkarmaya çalıştım
Canim sen yinede hesaplamarindan 1-2 daha gec yap kesin olsun erken yapip uzulmenin bir manasi yok diye dusunuyorm

Bat ım yarın hala bi şey yok ama göğüslerim ağrıyor sanki regl olcakmıs gibi kasıklarımda da ara ara hareket hissediyorum heralde olacağım o_O

Bat ım yarın hala bi şey yok ama göğüslerim ağrıyor sanki regl olcakmıs gibi kasıklarımda da ara ara hareket hissediyorum heralde olacağım o_O

Ders saatleri harici evet biraz ara verdim çalışmalarıma. Odaklanamadıkça sinir oluyorum diye. Ben pek kendimi dinlemiyorum gebelik konusunda. Geçen ay 11inde adet olmuştum. Bu ay da o tarihe kadar olmazsam test yaparım diyorum.
Resmen kendi cümlelerimi okuyır gibiyim çalışma konusunda 🤦 bu pandemi ve evden çalışma süreci ve belirsizlikler sanırım bu hale getirdi bizi. Evet erken yapmamak en iyisi, bir aylık süre de mantıklı bence erken değil test yapmak için diye düşünüyorum. Hayırlısı inşallah 🙏

Bugün kocamın doğumgünü
Resmen kendi cümlelerimi okuyır gibiyim çalışma konusunda 🤦 bu pandemi ve evden çalışma süreci ve belirsizlikler sanırım bu hale getirdi bizi. Evet erken yapmamak en iyisi, bir aylık süre de mantıklı bence erken değil test yapmak için diye düşünüyorum. Hayırlısı inşallah 🙏
Aynen canım. Çalışma ortamını eve taşımak sıkıntı yarattı sanırım psikolojik olarak. Eh biraz da aşırı yoğun tempo da bıkkınlık verdi galiba bana.

Bana da 1 ay yeterli geliyor. Adet olmazsam ve varsa çıkar sanırım. Her zaman olduğu gibi yine hayırlısı diyorum.

X