Gebeliğe Hazırlık Anne Olmak İsteyenler 👩‍👧‍👦🙏

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Erken hamilelik belirtileriniz ne zaman başladı?

• Ankete Katılan
    492
Nesi varmış yaşımızın ya dur benim tekiz tekiz iki tane doğurma hedefim var daha. Birinidoğurmadanikincininplanınıyapanspor 🙈
Ya zaten sen bir doğur allahın izniyle, şöyle bi 6 aylık falan olduğunda ikincinin hayalini kuracaksın 😍 en azından bende öyle olmuştu. Ama çok ara verirsen cesaret edemiyorsun. Sen o bıdığı güzelce emzir. 1 yıl sonra başla çalışmalara 😁

Sen beli tüp yapmak istemiyorsun, ne saçma bir öneri tüp yapalım diyip geçiştirmek. Yani var olan Bi soruna çözüm bulmaktan daha doğal isteğin ne olabilir ki. Doktorların bazen çok basit gördüğü bir şey ile engel olabiliyor çoğu şeye. Hangi şehirdesin?

Evet o haplar benim de gözümü korkutuyor. 2 ay kullandım bi daha kullanmayı düşünmüyorum :KK43:
Merhaba tekrar, şimdi gördüm mesajınızı, ben istanbuldayım, bugün tekrar gittim görüştüm doktorlar, histeroskopi iptal oldu, ısrarla gerek olmadığını söylüyor, sigorta da karşılamayınca 7bin lira vermek beni zorlucaktı, 7bin ona verceğime üstüne ekler tüp yaparım ilerde gerekirse, şimdilik rahim ağzından geçiş varmı yokmu bakılmış olsun hemde iğne kullanarak hiç denememiştim aşılamayı bir de o şekilde deneyelim diye aşılamaya karsr verdik, bir dahaki ay aşılama yaptırıcm kısmetse bakalım, çok ümitli değilim ama rahim ağzını aşmış oluyoruz ya aşılamada, o yüzden son kez bir denemek istiyorum bakalım, sizin durum nedir şuan siz tedavidemisiniz

Lumix Lumix Gerçekten doktorların hem fikir olmaması beynimizi bulandırıyor.. bence en kötü senaryodan ilerleyin, çünkü en iyi senaryodan ilerleyince yine karşına o durum cıkarsa aa o doktor demişti ama biz dikkate almadık dersiniz..
Valla çok kafam karıştı bin tane şey geliyo aklıma, doktorum da şaşırdı ztn bugün doktorun uygulamak istediği tedavi dışında şeyler istedim ama kimse bizim halimizden anlamıyorki yaşayan bilir bu kadar çaba bu kadar düşünce okuduklarımız gördüklerimiz aklımıza gelenler aah Allah hepimize hayırlısıyla bi yol göstersinde bebişleri bulalım, histeroskopi diye gittiğim doktordan aşılamaya yapmaya karar verip çıktım bugün 😂 delirdik iyice

Merhaba tekrar, şimdi gördüm mesajınızı, ben istanbuldayım, bugün tekrar gittim görüştüm doktorlar, histeroskopi iptal oldu, ısrarla gerek olmadığını söylüyor, sigorta da karşılamayınca 7bin lira vermek beni zorlucaktı, 7bin ona verceğime üstüne ekler tüp yaparım ilerde gerekirse, şimdilik rahim ağzından geçiş varmı yokmu bakılmış olsun hemde iğne kullanarak hiç denememiştim aşılamayı bir de o şekilde deneyelim diye aşılamaya karsr verdik, bir dahaki ay aşılama yaptırıcm kısmetse bakalım, çok ümitli değilim ama rahim ağzını aşmış oluyoruz ya aşılamada, o yüzden son kez bir denemek istiyorum bakalım, sizin durum nedir şuan siz tedavidemisiniz
anladım canım fiyatta yüksekmiş cidden :KK43: hayırlısı olsun senin için inşallah aşılamada tutar :dua: ben şuan tedavi almıyorum canım hsg çekildim geçen haftalarda sağ tüp tıkalıymış açmış doktor, 3 ay ilaçsız devam edicem sonra bakıcam gidişata göre aşılama denerim muhtelemen olmazsa

anladım canım fiyatta yüksekmiş cidden :KK43: hayırlısı olsun senin için inşallah aşılamada tutar :dua: ben şuan tedavi almıyorum canım hsg çekildim geçen haftalarda sağ tüp tıkalıymış açmış doktor, 3 ay ilaçsız devam edicem sonra bakıcam gidişata göre aşılama denerim muhtelemen olmazsa
Hsg sonrası ihtimal yükseliyor biliyorsunuz, bana da size benzer bişey yapılmıştı hsgde, sol tüpten geçmedi sıvı, girişinde bişey vardı herhalde, sonra selektif salpingografi denen bişey yapmışlar ve sıvıyı direkt tüpün içine vermişler, açık tüpler dediler, sizin de böyle mi

Hsg sonrası ihtimal yükseliyor biliyorsunuz, bana da size benzer bişey yapılmıştı hsgde, sol tüpten geçmedi sıvı, girişinde bişey vardı herhalde, sonra selektif salpingografi denen bişey yapmışlar ve sıvıyı direkt tüpün içine vermişler, açık tüpler dediler, sizin de böyle mi
canım benim soldan geçmiş sağdan geçmemiş ilk biliyosun hsg de 2 atış yapıyolar benim eşim sağlık çalışanı film sırasında yanımda o vardı o uyuttu hatta beni ben de detayları ondan öğrendim. ikincide de geçmeyince doktor 3-4-5 i de vermiş 4 ve 5 te filmde görülüyor tüp geçiş olmuş 5 dk sonra tekrar çekmişler orda daha net. selektif salpingografi yapılmadı yani bana ama o yöntemi okudum internette. doktor bana göre açık dedi bi kaç doktorun daha görüşünü aldık geçiş var dediler. radyolog raporuna sağ tüpte yapışıklık (?) klinik bulgular ile birlikte değerlendirilmelidir diye yazmış. yani açıldığını umuyoruz inşallah dediğin gibi de bu aylar şans oranı yüksek, hafif enfeksiyon da vardı antibiyotikte içtim bu ay bakalım ne olacak

kızlar ya benım sağ göğüs ucum kasınıyor bır haftadır yaşayan varmı. alerjık mantar yara öyle bı durum yok. Allah korusun şişkinlik kızarıklıkta yok

kızlar ya benım sağ göğüs ucum kasınıyor bır haftadır yaşayan varmı. alerjık mantar yara öyle bı durum yok. Allah korusun şişkinlik kızarıklıkta yok
egzama gibi bişi olabilir mi acaba canım ? gece yatarken pamuğa zeytinyağı damlat biraz memene yapıştır bantla sabaha kadar falan dursun bakalım ertesi gün kaşıntı olacak mı

canım benim soldan geçmiş sağdan geçmemiş ilk biliyosun hsg de 2 atış yapıyolar benim eşim sağlık çalışanı film sırasında yanımda o vardı o uyuttu hatta beni ben de detayları ondan öğrendim. ikincide de geçmeyince doktor 3-4-5 i de vermiş 4 ve 5 te filmde görülüyor tüp geçiş olmuş 5 dk sonra tekrar çekmişler orda daha net. selektif salpingografi yapılmadı yani bana ama o yöntemi okudum internette. doktor bana göre açık dedi bi kaç doktorun daha görüşünü aldık geçiş var dediler. radyolog raporuna sağ tüpte yapışıklık (?) klinik bulgular ile birlikte değerlendirilmelidir diye yazmış. yani açıldığını umuyoruz inşallah dediğin gibi de bu aylar şans oranı yüksek, hafif enfeksiyon da vardı antibiyotikte içtim bu ay bakalım ne olacak
hadi inşallah kendiliğinden gebe kalırsın da hiç doktorlara gerek olmaz 🤲🏻🤲🏻
Adet öncesi bende de kaşıntı oluyodu bazen tek tarafta ama ondan mı bilemedim şimdi

Merhaba
Kadın dogum doktoru eşimin değerlerini sıkıntılı olabilir dedi ama değerler de normal yazıyor. Anlayan birisi yorum yapabilir mi ? Çok makbule geçer :KK43:

Eklentiler

• 684E323E-B5C2-499F-9B01-388147D0D832.jpeg
    684E323E-B5C2-499F-9B01-388147D0D832.jpeg
    222,7 KB · Görüntüleme: 47
  • B15062C5-8A65-43EA-9EF7-26FB93ED9DFE.jpeg
    B15062C5-8A65-43EA-9EF7-26FB93ED9DFE.jpeg
    165,3 KB · Görüntüleme: 57
Kizlar doktordan çıktım bir tane nur topu gibi 17 mm yumurtam varmış dr bir tane olması seni üzmesin evet iki üç olsa şans artar ama unutma gebelik için bir yumurta yeter dedi . Igne yazdı akşam vur dedi ilk kez kendim vurcam korkuyorum biraz kizlar nolur duanızı eksik etmeyin benden bu bir yumurta ile gelsin mucizem inşallah

Kizlar doktordan çıktım bir tane nur topu gibi 17 mm yumurtam varmış dr bir tane olması seni üzmesin evet iki üç olsa şans artar ama unutma gebelik için bir yumurta yeter dedi . Igne yazdı akşam vur dedi ilk kez kendim vurcam korkuyorum biraz kizlar nolur duanızı eksik etmeyin benden bu bir yumurta ile gelsin mucizem inşallah
Hadi Gözünaydın canım korkma çok basit youtubedan izle vurmadan önce Bi de saatini kaçırma alarm kur

Biz bunu sana hep dedik. Bir yumurta yetiyor zaten aslında. Diğerleri yedek olsın diye seviniyoruz ekstradan. Gözün aydın. Benim gibi bi ödlek ne iğneler yapıyor her gün. Sen de yaparsın merak etme. Sağlıkla gelsin inşallah

Merhaba
Kadın dogum doktoru eşimin değerlerini sıkıntılı olabilir dedi ama değerler de normal yazıyor. Anlayan birisi yorum yapabilir mi ? Çok makbule geçer :KK43:
Bu biraz fazla ayrıntılı ve karışık geldi bizdeki raporlara göre. Sayı dediği milyonsa, sayı ve hareket iyi. Kruger'e göre bizde %4 üzeri morfoloji normal kabul ediliyor ama bu testte %14 üzeri normal kabul edilmiş anladığım kadarıyla ama sonuç %10. Doğru anladıysam morfolojisi hafif düşük gibi ama bir ürolog görsün bence. Böyle biz çok doğru yorumlayamayız

X