Gebeliğe Hazırlık Anne Olmak İsteyenler 👩‍👧‍👦🙏

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Erken hamilelik belirtileriniz ne zaman başladı?

• Ankete Katılan
    492
İnanamıyorum ya.. gerçekten mucize O kafaya takmama olayını keşke hepimiz yaşasak da hamile kalsak çabucak... Sağlıkla gelsin bebeğiniz :)))
Bence tüm hamilelikler bir mucize. Ama bunu sadece zor elde edenler farkında.
Amin inşallah darısı size olsun. :)

Ben 26 yaşında kistim olduğunu öğrendim. Şimdi 30 yaşındayım ve 4 yıl bunu kabullenmek için az buz değildi, hele de 3 ay deneyip olmayınca.
Bana da 9 yıl önce kist ameliyatla alınacağı zaman benzer şeyler dediler işte. Sonradan daha ılımlı konuştular ama şüphe insanın beynini kemiren bir şey işte. O kadar yıl çocuğum olmayabilir fikriyle yaşadım. Eşime de evlenmeden önce söyledm hatta. Sonra sende değil ama eşinde problem var dediler. Hayat işte bir yerinden tutuyorsun diğer yerinden elinden kaçıveriyor

Herkes de omega 3 ve q10 içeren takviye kullan demiş öbür ay bi de bunu denicem bakalım ek takviye olaylarını valla csnim sıkılıyor ya gü 3 klomene bile inat ediyor yumurtalar ne inatçılar ya

Diyeceğim o ki, takmadım umursamadım hamile kaldım meselesi değil aslında.
Kabullendim, umudum tükendi ve kendimi bıraktım ben. Bunun getirdiği bir rahatlıktı benimki.

Herkes de omega 3 ve q10 içeren takviye kullan demiş öbür ay bi de bunu denicem bakalım ek takviye olaylarını valla csnim sıkılıyor ya gü 3 klomene bile inat ediyor yumurtalar ne inatçılar ya
Pkolulara inositol içeren takviye öneriyorlar. Takviyeler bence düzenli kullanılırsa fayda edebilir, ilaç gibi düşünmemek lazım.

Reactions: niw
Diyeceğim o ki, takmadım umursamadım hamile kaldım meselesi değil aslında.
Kabullendim, umudum tükendi ve kendimi bıraktım ben. Bunun getirdiği bir rahatlıktı benimki.
Yok senin önceki mücadeleni biliyorum. Takmadın demedim ama ben unuttuğum ay hamile kaldım diyenler var. Bir şeyi bu kadar çok isterken o şey nasıl unutulur diye onlar için dedm ama olacağı varsa o da oluyormuş. Herkes başka şekilde tecrübe ediyor demek ki

"Kafaya takmadığım ay hamile kaldım. Aklınızdan çıkarın" diyenler değil ki zaten inandırıcı da bulmuyorum bunu. Yani aylarca denemişsin bir ay "Dur ya düşünmeyeyim" dedin ama korunmasız ilişkiye devam ettin. Ee rastgele mi devam ettin? Yine düşündün, tarih kontrol ettin. Hikaye bence.= bu konuda bende pek inanmıyorum katılıyorum canımm :) düşünmediğim zamanlardada olduu amaa sonuç alamadıkk banada çok saçma geliyo bu denenlerden denk glemiştir mutlaka..

ayrıcaa hepsiii içinde çok çok haklısınn... herkese bende demek istediğim msj..

Zaten ağır pko olanlara niye klomen verirler anlamam.. bende ağır pkoyum doktora gittiğim ilk ay muayneden sonra klomen pko da hafif kalıyo femara falan kullanıyoruz dedi sonra letu verdi güzelde cevap alıyordum ama gelgelelim olmadı Keşke seni de direk bunlardan birine başlatsaydı

Kızlar bu bahsettiğiniz omega3 q10 vitaminleri inostol ile birlikte kullanılabilir mi?

Ah işte ya karşıdaki prof olunca bi sey de denmiyor hemen kızıyorlar öbür aya artık. Femara mi letu mu önerirsin canim ?

Ah işte ya karşıdaki prof olunca bi sey de denmiyor hemen kızıyorlar öbür aya artık. Femara mi letu mu önerirsin canim ?
Femara hiç kullanmadım canım, doktorum ilk onu demişti ama sonra letu yazdı niyeyse.. ama ikiside aynı ayarda diye biliyorum.. ya bide doktorlarda şey düşüncesi oluyo, çok fazla yumurta aynı anda büyüsün istemiyolar.. bana bitane güzel büyümüş yumurta isteriz demişti.. yüksek dozdan başlasalar fazla yumurta oluşur çoğul gebeliğe sebep olur diye deneme yanılma yöntemiyle ilerliyorlar.. ama yinede klomen yerine bunlardan verip günde birle başlatabilirdi.. ben günde bir letu içtiğim ay kontrolde 18 mm yumurtam olmuştu.. çatlatma vermişti birzda o büyütmüştür güzel sonuç almıştım ama vakti değilmişki olmadı

Ah canım ya doktor da bu işler biraz deneme her insanın vücudu farklı tepki verir demişti günde iki az geldi diye bu ay iki kutu verdi günde 3 yine yok ama sanırım öbür ay farklı ilac verecek ben de vermezse teklif edeceğim zaten. Zor işler ya iki ay boşa hormon aldım umut bağladım gibi hissediyorum ama dr lar da deneyerek biliyor işte her insanın nasıl tepki vereceğini ilaca galiba..

Yok canım genel söyledim ben de.
Ama gerçekten olacağı varsa oluyor işte.

İyi geceler kızlar..
Bu sözü bende çok duyuyorum "takmazsan olur"
"Eeee olmuyor ama zaten o yüzden takmış durumdayım..."
Neyse asıl aklıma geleni paylaşmak ve sormak istiyorum.
Birçok hamile kalandan bunu duyuyoruz ve ben diyorum ki; gebelik oluştuğu an acaba hormonlardan dolayı kendilerini hiç takmıyormuş gibi bir ruh durumumu oluşuyor, yani gerçekten belki ovülasyon gününden sonra hormonun etkisinden o ay hiç kafaya takmıyorlar .. olabilir mi?
Kısaca bunun için hamile kalmak gerekiyor diyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…