Gebeliğe Hazırlık Anne Olmak İsteyenler 👩‍👧‍👦🙏

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Erken hamilelik belirtileriniz ne zaman başladı?

• Ankete Katılan
    492
Canımmm çok sevindim riskli günleri atlatana kadar dinlenmene devam et. Okul işi ne oldu online eğitim falan mı veriyorsun?

Yumurtlama bitti umutsuzluk tavan yine
Olum asıl yumurtlama bitti diye umut tavan olmalı. Regle kadar devam. Belki de ve inşallah da regl yerine çift çizgi gelir. Sen niye kendini karamsarlığa sürüklüyorsun? Bize çok zor demelerine rağmen, olursa da düşebilir demelerine rağmen umut ettim ben "olsa ne güzel olur" diye. Sen ortada hiçbir sorun yokken niye kendine bunu yapıyorsun. Beynini buna şartlandırma bak o kadar çakra makra araştırıyorsun. Ben çakra konusuna mesafeli bakıyorum ama insan bedeninin zihinle etkileşimde olduğu aşikar. Olumsuza şartlandırma bedenini de. Böyle olmadı gibiyse şöyle söyleyeyim: Doğacak çocuğunu küstürme. Öyle ya da böyle gelecek o bebek. Hem de şu an hsg dolayısıyla şansınız artmışken böyle konuşuyorsun ya döverim bak

Kesinlikle psikolojiyle çok alakalı bence hiç düşünme bırak inan o zaman oluyor minseo

Yiaaaaaaaa yaşasın minik kalp
Ablasına söylediniz mi? Ne dedi, ne dedi?

Kesinlikle psikolojiyle çok alakalı bence hiç düşünme bırak inan o zaman oluyor minseo
Canım ben bu işin 1 yıldan fazla süredir içindeyim. Geçen ay film çekildim sağ tüpüm tıkalı çıktı. Açılıp açılmadığına dair kesin bir görüş bile yok. Yani ne kadar harika psikolojide de olsam altta engel olan biyolojik şeyler varken olmuyor. Keşke olsa ama olmuyor. İnan ben de çok isterdim hemen hamile kalmak, ama altta yatan ana faktörler varken psikoloji çayın tortusu gibi kalıyor ki ben hiç inanmıyorum psikolojinin etkilediğine. Çünkü dünya üzerindeki en panik insanların bile hamile kalabildiğini gördüm. Yumurta ve spermin birleşmesinin psikoloji ile alakası olduğunu düşünmüyorum. Bi de merak ediyorum bi tek ben mi düşünüyorum takıyorum, yani hamile kalanlar hiç mi umutsuzluğa düşmedi, hiç mi takmadılar kafalarına?

Malesef canım, 1 yıldır boş boş uğraşınca umut kalmıyor :)
Kuzu boş boş uğraşmadın ki? Bir sürü şey öğrendin. Hiçbir şey olmadıysa, mental olarak gebeliğe müthiş bir hazırlık, o sabır sürecin. Ayrıca diyelim ki yine olmadı. Sen bütün tedavi yollarını tüketmiş değilsin ki? Niye sana "Olmaz, uğraşma" demişler gibi şartlıyorsun kendini. Bence sen daha fazla hayal kırıklığı yaşamamak için kendini en kötüye hazırlamaya çalışıyorsun. Bende de bu eğilim var ama çok yanlış. Biz bebiklerimize eninde sonunda kavuşacağız inşallah. Sağlıkla olsun, doğru zamanda olsun. Çok şükür hiçbir sorununuz yok, lütfen bunu kendine her gün hatırlat. Olan sıkıntı giderildi. Daha ne olsun

+1
3 seneye yaklaşan süreçle arkandayım. Sorun varsa dünyanın en rahat insanı ol yine de elde var sıfır. ben iki sene boyunca gr takmadım. umrumda bile değildi. regl olmuşum aa devam modundaydım. şu foruma üye olduğum gün cidden üzerine düşmeye başlağım zamanlar bir sene olacak yine olmadı.

ben olumlamalara, pozitif düşünmeye , polyanna olmaya karşı değilim kesinlikle. bu zamana kadar da öyle geldim ama çabalarımın karşılığını alamadığım zamanlar için artık daha realisitim.

O yüzden bi gün eger gebe kalabilirsem hiç
bi zaman düşünmedğim ay oldu takmadıiğım ay oldu diyemeyeceğim sanırım

Ben bişey için şartlamıyorum ya, üzerimde 1 yılın yorgunluğu var ara ara modum düşüyor. İçimde yaşadığım hissiyatı sözlü olarak dile getiriyorum. Hamile kalmaya çalışan her kadın stres yaşıyor, umutsuzluğa düşüyor bunu kimse inkar etmesin cidden "şu stres yapma olur " olayı bana çok sinir bozucu geliyor

Bu forumda beni en iyi sen tanıyorsun. Bu konu benim odak noktam olmuştu resmen biliyosun. Kocam isyan ediyordu. Bense her reglde ağlıyordum. Çok stresliydim. Takıntıya bağlı ilaç kullanıyordum. Hamile kaldığım ayda yine en çok seninle konuştum. Takmıyorum kuzu yeaa havasına giremedim hiç biliyosun testide sürekli test yaptığım için poz gördüm.

Kızlar biz de dün kalp atışını duyduk çok şükür artık emin olabilirim bebeğimin varlığından
Gözün aydın. Allah tamamına erdirsin, sağlıkla kucağına al inşallah

Benim dediğim "Kafaya takmadığım ay hamile kaldım. Aklınızdan çıkarın" diyenler değil ki zaten inandırıcı da bulmuyorum bunu. Yani aylarca denemişsin bir ay "Dur ya düşünmeyeyim" dedin ama korunmasız ilişkiye devam ettin. Ee rastgele mi devam ettin? Yine düşündün, tarih kontrol ettin. Hikaye bence.
Ben, tüp bebeğe gideceği ay hamile kalanlardan bahsediyorum. Keşke o çiftler üzerinde bir çalışma yapılsa. Tesadüf olduğunu düşünmüyorum. O şartlanmışlık hissi ortadan kalkıyor. "Nasılsa tüp deneyeceğiz" diyor iki taraf da. Bence onların kontrolü dışında bir şeyler gelişiyor, farkında olmadan bir rahatlama hissine giriyorlar. Daha umutlu oluyorlar yeni tedavinin heyecanı oluyor vs.

Bunu son yazdığımda açıkladım. Stres yapma demiyorum, stresi kendi kendine insanın azaltabileceğine inanmıyorum da deneye deneye olmadığını görürken ama "Ben kim döllenme kim" dediğinde bu zaten olmaz demiş oluyorsun kendine

Ben öncesinde hazırlık için kullanılan ilaçların falan işe yaradığını düşünüyorum onlar da tüp öncesi 2 3 ay ilaçlar veriliyor tüpe hazırlamak için

Valla kuzu ne diyim keşke her şey psikolojiden ibaret olsaydı

Ben öncesinde hazırlık için kullanılan ilaçların falan işe yaradığını düşünüyorum onlar da tüp öncesi 2 3 ay ilaçlar veriliyor tüpe hazırlamak için
Herkese verilmiyor. Bilemiyorum tabii diyorum ya keşke bir çalışma yapılsa bununla ilgili. Bu arada benzer durum tüp sonrası doğum yapıp sonra doğal yoldan tekrar hamile kalanlarda da var. Burada da umut arttığı için vücut kimyası değişiyor bence. Bunların da sayısı epey fazla. O zaman takviye de yok. Kadın emzirirken hamile kalıyor hem de. Yani prolaktin de yüksek. Teknik olarak tam koruma sağlamasa da bu da engel oluşturabilen bir şey yani aslında

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…