Gebeliğe Hazırlık Anne Olmak İsteyenler 👩‍👧‍👦🙏

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Erken hamilelik belirtileriniz ne zaman başladı?

• Ankete Katılan
    492
İnşallah inşallah. Dua edin tedavi işe yarasın. Tereyağından kıl çeker gibi gitsin bu süreç ve sağlıkla ilerlesin hep. Belli değil daha çok başındayız. Yarın ilk kontrol var. Sanırım iğneye nasıl cevap verdiğine bakacak. Ona göre doz ayarlaması ve çok büyüdüyse çatlamasın diye yeni iğne oluyormuş sanırım bir de. Ya ben hiç sormadım biliyor musun. Zaten güzelce açıkladılar. O bana yetti. Bilmem gerekenleri söyleyip gerisini bir sonraki aşamada söyleyeceğiz dediler. İlaçlar bile sadece o güne kadar verildi
hmm, evet canım yumurtalar çatlamasın diye iğne veriyorlar bildiğim kadarıyla... Tedavini hangi merkezde yaptırıyorsun?

aynen bi seviniyorum bi üzülüyorum evdeyken ne güzel her işimi hallediyorum eşimde pandemiden vardiyalı çalışıyordu zaten gezemiyoduk çok etkilenmiyordum yani ama esnafa işçiye üzülüyorum malesef Allah hepimizin yardımcısı olsun ben izmirdeyim bu arada izmir kırmızıdan çıkacak gibi değil :)
Ya eşim de ben de astım hastasıyız. Geçen yıl marttan beri evden çalışıyor o ve biz çok dikkat ediyoruz. Başkalarının umursamazlığının bedelini biz ödüyoruz diye sinir oluyorum. Annemin evine bile gitmiyorum ben :/ Kapıdan maskeyle görüyorum. Sahile gidip maskemizle yürüyorduk. Onu da yapamayacağız

Dene dene. Kocanın elinde tuzluk olsun bu arada sen tur atarken. Ritüel o şekildeydi sanırım. Değil mi R Random3 🤣 Kafasına atması gerekirse atabilsin diye

Ben dedim. Hcg'de çift çizgiyi görünce de salmayacak dedim 🤣 minseo minseo Her gün şaapmayın artık. Hamile kalınca lazım olacak sana o adam bak güzel kardeşim sonra pişman olursun. Etme, eyleme 🤣
Evet evet bi de her turda gözlerinin içine bakıp selamün aleyküm demeyi de unutma 😂😂 çocuk yapayım derken eldeki kocadan da olalım ondan sonra 😁 U Uzaygemisi35

Hahahaha evet sonra beni evden kovsun 🤣 nabıyon iyi misin der 🤣
Ben tepkisini denemek için etrafında üç kez dönüp selamünaleyküm dedim. O zaman bebek planı yoktu. Filmi de izlememiştik daha bilmiyordu. Şoka girmişti, çok komikti ya 🤣
Kız valla minseo minseo bak lazım olacak hahaha çok haklısın 🙈 hayır bir de alışıyonuz böyle sonra ilişki yasağı falan olursa durum vahim yani söylim 🙈
Di mi bi de o var 🤣
Evet ya. İki güneş alamadık. Ama insanlara da kızıyorum mekanlarda müzikler eğlenceler ne maske ne mesafe var. Bence çok güzel denetleme ile çözülürdü bu iş. Kurallara uyan mekanlar açık kalacak, uymayanlar kapanacak. Herkesi de uymaya teşvik ederdi. Böyle olunca düzgün işletmelere yazık oluyor.
Aynen canım ben de öyle düşünüyorum ama uymayan esnaf ı kadar çok ki onlara üzülemiyorum. Yasaklar yeniden gelsin istemiyorlarsa tıklım tıklım doldurmayacaklar 😔 eğlence mekanları yasak olmasına rağmen burda millet kopuyor ve aleni aleni yapıyorlar..
Altına imzamı atıyorum. Dilimizde tüy bitti bunları demekten. Çok basit bir şey aslında. Böyle dön başa, aç kapa yapmaya da gerek kalmayacaktı o zaman. Ekonomi de bu kadar gitgel yaşamayacaktı. İnsanların da dengesi bu kadar bozulmayacaktı ama tedbirler bi gevşetiliyor. Yarınlar yokmuşçasına parti modu, ağız ağıza toplaşmalar vs. Sonra hooop kapanalım. Neden yani?

hmm, evet canım yumurtalar çatlamasın diye iğne veriyorlar bildiğim kadarıyla... Tedavini hangi merkezde yaptırıyorsun?
Merkez adını çok yazdık ya reklama giriyor mudur diye çekiniyorum. Hakan Özörnek doktor. Aratırsan çıkıyor merkez

• Beğen
Reactions: niw
Ya eşim de ben de astım hastasıyız. Geçen yıl marttan beri evden çalışıyor o ve biz çok dikkat ediyoruz. Başkalarının umursamazlığının bedelini biz ödüyoruz diye sinir oluyorum. Annemin evine bile gitmiyorum ben :/ Kapıdan maskeyle görüyorum. Sahile gidip maskemizle yürüyorduk. Onu da yapamayacağız
Aynen canım aynı şekilde düşünüyoruz. Biz ailelerimizin ihtiyaçlarını bile kapıdan götürüyoruz. İlla gitmemiz gerekirse evde bile maskeyle durup çok kısa sürede çıkıyoruz. Annemin o kadar kronik hastalığı var hepsi kötüye gidiyor hastanelerden kaparım korkusuyla. Birçok böyle hasta var. Gece mesela evde yalnız kötü oluyor acil yardıma gideceksin yasak diye gidemiyorsun falan. Sonra bir bakıyorsun millet ağız ağıza eğleniyor hiç salgın yokmuşçasına. Gerçekten böyle devam ettiği sürece bir yıldır evden çıkamayan hastalar hasta yakınları vs bedelini daha çok ödüyor. Ve dışarı çıkıp temiz hava alamadıkça, hastane kontrollerini yapmadıkça sağlık durumları daha da kötüye gidiyor.
Evet evet bi de her turda gözlerinin içine bakıp selamün aleyküm demeyi de unutma 😂😂 çocuk yapayım derken eldeki kocadan da olalım ondan sonra 😁 U Uzaygemisi35
Hahaha her an kaçabilir 🤣
Ben tepkisini denemek için etrafında üç kez dönüp selamünaleyküm dedim. O zaman bebek planı yoktu. Filmi de izlememiştik daha bilmiyordu. Şoka girmişti, çok komikti ya 🤣

Di mi bi de o var 🤣

Altına imzamı atıyorum. Dilimizde tüy bitti bunları demekten. Çok basit bir şey aslında. Böyle dön başa, aç kapa yapmaya da gerek kalmayacaktı o zaman. Ekonomi de bu kadar gitgel yaşamayacaktı. İnsanların da dengesi bu kadar bozulmayacaktı ama tedbirler bi gevşetiliyor. Yarınlar yokmuşçasına parti modu, ağız ağıza toplaşmalar vs. Sonra hooop kapanalım. Neden yani?
Hahahah ben de merak ettim bir ara deneyeyim 🤣 illa sofrada mı olması gerekiyor herhangi bir yerde yapabilir miyim 🤣

Aynen canım yani işletmeleri çok güzel denetleyip herkesi uyuma teşvik edebilirlrrdi. İşletmeler de müşterileri teşvik ederdi. Uygun yapmayana kapatma cezası verilirdi bir süre. Dolayısıyla herkes için belirsizlik ortadan kalkardı. Yani doğru düzgün kurala uyup gereğini yapan işletmeler de tam açılıyor diye masraf yapıyor belki yeniden eleman istihdam ediyor hele gıda sektörü yani aldığı ürün bile elinde patlıyor pat kapanınca. Neye göre insanşar hayatlarını idame ettirecek? Neden uymayan işletmenin cezasını bu adam çekiyor ki? Topyekûn yapılan şeyler kurunun yanında yaşı da yakıyor. Ama anlamıyorum denetlemeler bile haberli yapılıyor iki dk sonra yine aynı mekanlar.. neyse umarım gerçekten sağlıkla bir an önce atlatır bitiririz bu süreci. Psikolojik olarak da insanların güneşe temiz havaya ihtiyacı var. Kapalı alanlara doluşmasınlar tamam ama açık hava yasağını gerçekten anlamıyorum.

Olsun canım içini ferah tut. Tüp bebek yöntemiyle de süreci hızlandırmış olursunuz, kavuşursun artık kuzuşa 🥰
İnşallah canım benim, süreç yordu bizi, belkide bu işlem daha da rahat olacaktır :KK36:
Ayy hadi bakalım. Reglin ne zaman gelir tahminen? Nisanda başlarlar mı hemen?
Valla cnm orası karışık işte, klinik regl ilk günü arayıp randevu alın dedi de burası 1-5 nisan Paskalya tatili, heryer kapalı. Progestan fitil kullanıyordum ya o geciktirme yapıyordu, biraz geciktirme yapacağım tabi olursa o zaman tatil de biter 7sinde doktorla rahat rahat konuşuruz detayları.. sonra yumurta takibi iğneler vs derken senin aynı süreç işte... Nisanda başlarlar mı bilmiyorum açıkçası operasyon detayına göre sanırım tarihleri verirler..
Merkez adını çok yazdık ya reklama giriyor mudur diye çekiniyorum. Hakan Özörnek doktor. Aratırsan çıkıyor merkez
Aslında ben de düşünmedim değil.. tamam canım ben bir aratayım :)

Senin bünyeyi ben anlamadım 🙈 senin bir ara 37.5 oldu ya. İki gündür falan da 37.1 37 falan.. bence regle kadar böyle gidecek artık. Yani her ay aynı derece olması gerekmiyor yükselip düşmesi önemlit
O 37,5 yumurtlama olduğunu düşündüğüm gün gün içindeki ısıydı sabah ısım hep 37,1 bakalım yarın nasıl çıkacak gece afakanlar basıyo anlıyorum yüksek çıkacağını
Ya geçen sefer hamile değildin. Belki bu sefee döllenme oldu???? Bi rahat dur az aaaa
Ha ha ha güleyim de boşa gitmesin 😂 ben kim döllenme kim 🙄

Aynen canım aynı şekilde düşünüyoruz. Biz ailelerimizin ihtiyaçlarını bile kapıdan götürüyoruz. İlla gitmemiz gerekirse evde bile maskeyle durup çok kısa sürede çıkıyoruz. Annemin o kadar kronik hastalığı var hepsi kötüye gidiyor hastanelerden kaparım korkusuyla. Birçok böyle hasta var. Gece mesela evde yalnız kötü oluyor acil yardıma gideceksin yasak diye gidemiyorsun falan. Sonra bir bakıyorsun millet ağız ağıza eğleniyor hiç salgın yokmuşçasına. Gerçekten böyle devam ettiği sürece bir yıldır evden çıkamayan hastalar hasta yakınları vs bedelini daha çok ödüyor. Ve dışarı çıkıp temiz hava alamadıkça, hastane kontrollerini yapmadıkça sağlık durumları daha da kötüye gidiyor.

Hahaha her an kaçabilir 🤣

Hahahah ben de merak ettim bir ara deneyeyim 🤣 illa sofrada mı olması gerekiyor herhangi bir yerde yapabilir miyim 🤣

Aynen canım yani işletmeleri çok güzel denetleyip herkesi uyuma teşvik edebilirlrrdi. İşletmeler de müşterileri teşvik ederdi. Uygun yapmayana kapatma cezası verilirdi bir süre. Dolayısıyla herkes için belirsizlik ortadan kalkardı. Yani doğru düzgün kurala uyup gereğini yapan işletmeler de tam açılıyor diye masraf yapıyor belki yeniden eleman istihdam ediyor hele gıda sektörü yani aldığı ürün bile elinde patlıyor pat kapanınca. Neye göre insanşar hayatlarını idame ettirecek? Neden uymayan işletmenin cezasını bu adam çekiyor ki? Topyekûn yapılan şeyler kurunun yanında yaşı da yakıyor. Ama anlamıyorum denetlemeler bile haberli yapılıyor iki dk sonra yine aynı mekanlar.. neyse umarım gerçekten sağlıkla bir an önce atlatır bitiririz bu süreci. Psikolojik olarak da insanların güneşe temiz havaya ihtiyacı var. Kapalı alanlara doluşmasınlar tamam ama açık hava yasağını gerçekten anlamıyorum.
Onları da işgüzar buluyorum açıkçası. Zararımı kapatayım kafasıyla açılır açılmaz insanları yığdılar mekanlara. İnsanlar zaten dünden razı ağız ağıza girmeye. Corona semtlerine uğramamış gibi mekanlara attılar kendilerini. Dip dibe masalarda tam kapasite çalışıyorlar gayet, görüyorum. Açık havada sandalyesiyle portatif masasıyla piknik modu yapanlar salak da bir bunlar mı akıllı?

İnşallah canım benim, süreç yordu bizi, belkide bu işlem daha da rahat olacaktır :KK36:

Valla cnm orası karışık işte, klinik regl ilk günü arayıp randevu alın dedi de burası 1-5 nisan Paskalya tatili, heryer kapalı. Progestan fitil kullanıyordum ya o geciktirme yapıyordu, biraz geciktirme yapacağım tabi olursa o zaman tatil de biter 7sinde doktorla rahat rahat konuşuruz detayları.. sonra yumurta takibi iğneler vs derken senin aynı süreç işte... Nisanda başlarlar mı bilmiyorum açıkçası operasyon detayına göre sanırım tarihleri verirler..

Aslında ben de düşünmedim değil.. tamam canım ben bir aratayım :)
Hadi hayırlısı. Oralarda tatil olayları ve randevuları ileri tarihe verme durumu biraz can sıkıcı ama geç olsun güç olmasın. Güzel gelişmeleri bekliyoruz 🙃

O 37,5 yumurtlama olduğunu düşündüğüm gün gün içindeki ısıydı sabah ısım hep 37,1 bakalım yarın nasıl çıkacak gece afakanlar basıyo anlıyorum yüksek çıkacağını

Ha ha ha güleyim de boşa gitmesin 😂 ben kim döllenme kim 🙄
Başladı yine. Ya bi ateşini ölçmeyi bırakır mısın sen önce? Günaşırı mı, üç günde bir mi normaliniz neyse ona dönün. Bir de böyle umutsuz olacaksak o bebekler bize gelmez yalnız. Ne demek ben kim döllenme kim ya? Ne yani, sonsuza kadar olmayacak mı? Allam yaa kızıcam 😡

Başladı yine. Ya bi ateşini ölçmeyi bırakır mısın sen önce? Günaşırı mı, üç günde bir mi normaliniz neyse ona dönün. Bir de böyle umutsuz olacaksak o bebekler bize gelmez yalnız. Ne demek ben kim döllenme kim ya? Ne yani, sonsuza kadar olmayacak mı? Allam yaa kızıcam 😡
Yumurtlama bitti umutsuzluk tavan yine

"Hiç kimse kendisi için gizlenen müjde ve mutluluğu bilemez" - Secde 17

• KAÇ YAŞINDASIN? ➔ 38
  • KAÇ AYDIR/SENEDİR İSTİYORSUN? ➔ 2,5 yıldan fazla
  • İLK GEBELİĞİN Mİ? ➔ 2.
  • KAÇINCI ÇOCUĞUN OLACAK ➔ 2. olacak inşallah
  • KAYBIN VAR MI? ➔ yok
  • REGLİN DÜZENLİ MİYDİ? ➔ Pco olduğu için değişkendi
  • EŞİNDE YA DA SENDE BİR SAĞLIK PROBLEMİ VAR MIYDI? VARSA NEYDİ➔ Bende pco ,insülin direnci eşimde de hız ve morfoloji düşüklüğü
  • KÜR YA DA İLAÇ KULLANDINIZ MI?➔ Çok fazla :) Soğan kürü ,bal tarçın çörek otu, en son ise iki aydır arı sütü bal polen propolis karıştırdım.Ocak ayında rahim filmi cekildim.Esime proxeed şase, E vitamini 200lük (solgar) , çoban çökerten çayı,soğuk sıkım keçi boynuzu özü ve D vit
  • HAMİLE KALMAK İÇİN KLOMEN/AŞILAMA/TÜP BEBEK GİBİ BİR TEDAVİ ALDIN MI?➔ 3 ay femare ve ovitrelle
  • OVÜLASYON TAKİBİ YAPTIN MI?➔ Evet hep yaptım
  • HANGİ GÜNLERİ DEĞERLENDİRDİN?➔ pik günü ve önceki gün
  • BELİRTİLERİN VAR MIYDI, NE ZAMAN BAŞLADI?➔ Hiç bir belirtim olmadı
  • ÇİFT ÇİZGİYİ BATA KAÇ GÜN KALA GÖRDÜN?➔ battan bir gün sonra
  • BU SÜRECİ YAŞAYAN ARKADAŞLARA TAVSİYELERİN NELERDİR?➔ Ben yıllardır kendimi iyileştirmeye calıştım ,en büyük sorunun bende oldugunu düşünüp kendimi tedavi ettim.Boş yere üç ay femare kullandım ,bilseydim önce eşimi doktora gönderirdim.Ama eşimde hiç sıcak bakmadı ,hep uzak durdu.Ancak bu yıl ikna oldu test için.Belki kısmet bu zamanaydı.Benim rahim filmi cekilmem ,saglıklı beslenme ve hayatıma yürüyüs eklememin çok faydası oldugunu düsünüyorum ( pco için ) Ve eşime verdiğim takviyeler vesile oldu.Ben çok çok dua ettim ( duanın gücüne çok inanıyorum ) adaklar adadım.Eşimin çok çok olumsuz tavır ve tutumlarına ve isteksizliğine rağmen mücadeleyi bırakmadım.Gözmezlikten geldim sabr ettim.En son tüp bebek merkezine gidip ön görüsme yapmıstik.Orda ki hoca rahim filminden sonra 3 ay deneyin dedi.Çok şükür Allah nasip etti 🙏🧿 Şuan rahim içinde kanamam var ,inşallah sağlıkla atlatırım bu durumu.Sağlıkla kucağıma alırım🤲🧿 Tüm duam bu uğurdaki tüm arkadaşlarımın sağlıcakla tez zamanda bebeklerine kavuşması❤🙏

Elimden geldiğince ayrıntılı yazmaya çalıştım ,bir kişiye bile faydam olsa ne mutlu bana 🤗🥰🙏🧿
Sizleri çok seviyorum ,canım kızlar.insallah darısı sizlere minseo minseo

Kızlar geçmişi okuyamadım ,sonra geriden gelirim😍
Sabah kontrolüm vardı, kanama alanım için istirahate devam dedi.Bu sefer iğne olmadım ,fitile devam dedi.Bu bir kaç hafta daha ev içinde kal,dışarı çıkma dedi.Ağır iş ,ilişki ,ayakta kalmak yasak.Bugün kalp atışlarını duyduk çok şükür 🧿🙏 onun içinde anketi doldurdum 🤗 inşallah sağlıcakla devam eder 🙏

Kızlar geçmişi okuyamadım ,sonra geriden gelirim😍
Sabah kontrolüm vardı, kanama alanım için istirahate devam dedi.Bu sefer iğne olmadım ,fitile devam dedi.Bu bir kaç hafta daha ev içinde kal,dışarı çıkma dedi.Ağır iş ,ilişki ,ayakta kalmak yasak.Bugün kalp atışlarını duyduk çok şükür 🧿🙏 onun içinde anketi doldurdum 🤗 inşallah sağlıcakla devam eder 🙏
Harika çok çok sevindim kalp atışı gelmiş çok şükür ❤️ Sen dikkat etmeye devam et sağlıkla atlatırsın umarım bu günleride.

X