Gebeliğe Hazırlık Anne Olmak İsteyenler 👩‍👧‍👦🙏

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Erken hamilelik belirtileriniz ne zaman başladı?

• Ankete Katılan
    492
Hmmm, benim çekileceğim yer de görüntüleme merkezi muhtemelen vermez doktoru ararım bende. Kocaman açtıkları alete kadar dayanırım da ince uzun şeyi ittirince içimi acıtırsa orayı inletirim galiba 🙄 eşime soruyorum sence dayanır mıyım anestezisiz 'sen bilirsin, bence dayanırsın ya' diyo sana giren çıkan yok tabi dedim. Of neyse bakalım geçecek öyle böyle.. Allah dert çektirmesin hsg çekilir beya
Amin amin. Yok ya ben ittirdiğinden bir şey anlamadım. Bende de asıl dert oraya ilk bir aletin girişi oluyor. Açtıktan sonrası rahattı. İlacı verirken ağrı oldu bende biraz. Onu zaten söyledi kadın regl ağrısı gibi bir ağrı olacak diye. Çıktığında devam eden bir ağrı değil. Kısa sürüyor zaten çekim de

Hmmm, benim çekileceğim yer de görüntüleme merkezi muhtemelen vermez doktoru ararım bende. Kocaman açtıkları alete kadar dayanırım da ince uzun şeyi ittirince içimi acıtırsa orayı inletirim galiba 🙄 eşime soruyorum sence dayanır mıyım anestezisiz 'sen bilirsin, bence dayanırsın ya' diyo sana giren çıkan yok tabi dedim. Of neyse bakalım geçecek öyle böyle.. Allah dert çektirmesin hsg çekilir beya
Yok kız öyle o ince uzun şeyi hissetmiyorsun hiç. @NealStreet in dediği gibi ben ilk spekulumu takarken hissettim orda bir zorlandım gibi. O da normal smear aldırır gibi aynı his yani. O ince katater hiçbir yerine temas etmiyor senin zaten etmemesi lazım. İnşallah rahat geçer hafif regl ağrısı oluyor @NealStreet in dediği gibi. Ama beni de doktorum uyarmıştı çok ağrın olursa da söyle devam etmem demişti yavaş yavaş vermişti sıvıyı. Öyle demesi beni çok rahatlattı hani dur desem duracaktı. Ama tabi bizim ikimizin de tüpler açıktı çok şükür ki. Tüpteki duruma göre ağrı durumu değişebiliyor ama onda da içini ferah tut bence emin ellerde olacaksın öyle korkunç veya uzun süren bir acı yok yani. Antibiyotik yazdır ama bence mutlaka.
Amin amin. Yok da ben ittirdiğinden bir şey anlamadım. Bende de asıl dert oraya ilk bir aletin girişi oluyor. Açtıktan sonrası rahattı. İlacı verirken ağrı oldu bende biraz onu zaten söyledi kadın regl ağrısı gibi bir ağrı olacak diye. Çıktığında devam eden bir ağrı değil. Kısa sürüyor zaten çekim de
Aynen öyle bende de valla. İlk aletten tırsıyorum. Bu ay çok masraf yaptım galiba smearden de vazgeççem doktor da çok meraklı değil bakmaya zaten biliyorsun 🤣 yine karından gözüküp gelirim kesin 🙈

Aynen öyle bende de valla. İlk aletten tırsıyorum. Bu ay çok masraf yaptım galiba smearden de vazgeççem doktor da çok meraklı değil bakmaya zaten biliyorsun 🤣 yine karından gözüküp gelirim kesin 🙈
Vazgeç ya daha sene-i devriyesi de olmamış. Bir ay daha açmayıver nolmuş buraya kadar açmadan geldin 🤣 Hpv dna'yı sorsana sen de smear yaptıracağın zaman. O negatifse üç sene smear gerekmiyormuş. İçin de rahat eder. Tek sorun, servet ödüyorsun ona da smear'le birlikte

Vazgeç ya daha sene-i devriyesi de olmamış. Bir ay daha açmayıver nolmuş buraya kadar açmadan geldin 🤣 Hpv dna'yı sorsana sen de smear yaptıracağın zaman. O negatifse üç sene smear gerekmiyormuş. İçin de rahat eder. Tek sorun, servet ödüyorsun ona da smear'le birlikte
Senesi doldu ama ben yılda bir yaptırılıyor sanıyordum daha seyrekmiş sanırım. Bir yıl oldu en son yaptırdığımdan beri. 3nyıl falan diyorlar bu yaşlarfs. Hatta senin dediğin hpv DNa için 5 yıl gibi okumuştum. Ay ama her şeye servet dökmek de istemiyorum ya 😬 sorarsam onu yapmaya kalkar mı diye korktum 🙈 bilemedim valla hiç göstermeden de içim rahat etmiyor ya enfeksiyon varsa falan diye. Bakalım Çarşamba ne yapıp geleceğim kestiremiyorum 🙄

Senesi doldu ama ben yılda bir yaptırılıyor sanıyordum daha seyrekmiş sanırım. Bir yıl oldu en son yaptırdığımdan beri. 3nyıl falan diyorlar bu yaşlarfs. Hatta senin dediğin hpv DNa için 5 yıl gibi okumuştum. Ay ama her şeye servet dökmek de istemiyorum ya 😬 sorarsam onu yapmaya kalkar mı diye korktum 🙈 bilemedim valla hiç göstermeden de içim rahat etmiyor ya enfeksiyon varsa falan diye. Bakalım Çarşamba ne yapıp geleceğim kestiremiyorum 🙄
Benim de büyük gün çarşamba. Gidince nasıl hissediyorsan ona göre karar verirsin orda. Boş ver şimdi çarşambaya kadar 56 kere karar değiştireceksin düşünüp düşünüp. Belki de sana kalmadan doktor gel bakayım diyecek, seni bu karardan kurtaracak. Yumurta kontrolü için çağırdı seni asıl di mi?

Kızlar mesajları cok okuyamıyorum. Gece ateşim 38.5a cıktı kabus gorup uyandım alev alev. Acile gittik hemen sabah 4 te felan. Virüs testi yapıp gönderdiler. Sonucum daha cıkmadı. Eger negatıf çıkarsa ates dusmezse gel dediler. Covid sonucunu öğrenmeden baska bise yapmıyorlar sanırım. Eve geldim uyudum ama gene ateşlendim suan 38 yine. Aşırı baş ve kasık ağrım ayak bileklerim ağrıyor . Ya covidim yada kotu bi enfeksiyon geçiriyorum sanırım. Kendımı kaldıramıyorum ateşim bıanda 38 oluyor sonra bianda 37 . Hastaneye gittik 36.4 anlamıyorum cok hızlı ınıp cıkıyor ama suan 38. Covidken bile bole olmadım ben

Kızlar günaydın anneme akciğer kanseri teşhisi koyuldu ağzıma almaya bile cesaret edemezken başımıza geldi daha 45 yaşında gencecik annem. Uzun bir süre gebelik düşünmüyorum o yüzden beni listeden çıkarabilirsiniz. Sizden ricam lütfen çok acı çekmemesi için dua edebilir misiniz daha kaçıncı evre olduğunu ogrenemedik ama belirti verdiği için geç kaldığımızı düşünüyoruz. Çok sağolun

Kızlar günaydın anneme akciğer kanseri teşhisi koyuldu ağzıma almaya bile cesaret edemezken başımıza geldi daha 45 yaşında gencecik annem. Uzun bir süre gebelik düşünmüyorum o yüzden beni listeden çıkarabilirsiniz. Sizden ricam lütfen çok acı çekmemesi için dua edebilir misiniz daha kaçıncı evre olduğunu ogrenemedik ama belirti verdiği için geç kaldığımızı düşünüyoruz. Çok sağolun
Canım Allah acil şifalar versin Yarabbim nerde varsa hepsine. Allah yardımcınız olsun. Bilirim anneannemde de vardı. Kurban olduğum Allah şifasını versin. Canım bağısıklıgını cok Yuksek tutun bal pekmez biz bala Antep fıstığı tozu katıp yedırırdık.. moralını cok yuksek tutun. Sıcrayan cinsimi yoksa erkekmi virüs.bunuda öğrenin.

Canım Allah acil şifalar versin Yarabbim nerde varsa hepsine. Allah yardımcınız olsun. Bilirim anneannemde de vardı. Kurban olduğum Allah şifasını versin. Canım bağısıklıgını cok Yuksek tutun bal pekmez biz bala Antep fıstığı tozu katıp yedırırdık.. moralını cok yuksek tutun. Sıcrayan cinsimi yoksa erkekmi virüs.bunuda öğrenin.
Bakıyorlar canım ben çok uzaktayım doktorlar yapıyor araştırmaları bende evre belli olunca geçeceğim yanlarına. Ayakta duracak halim yok o kadar genç ki. Ne yapacağımı bilmiyorum

ahshhsjsjdn benim de aklıma bu olay geldi ya haberi alınca. Sırada ne var? İki gün sonra hcg tekrar mı? Yoksa direkt doktora mı gideceksin?
Unutmuşum bak ben onu 😁 evet 2 günde bir takip edicem. Doktoruma gitsem bu değerlerle niye geldin der zaten. Şöyle 2000lere falan çıkarsa allahın izniyle, o zaman alırım randevu

Hahahah bak biz dedik sana tutacaksa onlardan da tutar önceki ilişkiler de sonrakiler de tutar diye. Bu sefer ben de koşa koşa gideyim wcye bakalom belki de keramet ondadır 🙈

Ya ben sana kıyamam. İnşallah bebişinle izleyeceksiniz o çizgi filmleri.
Ya öyle bi dellendi ki beni de gerdi napayım 😁 eltilerin savaşı'ndaki gibi 3 tur at kocanın etrafında koşarak 😂😂

Canım çok üzüldüm Allah şifa versin 😔 ailede bu tarz hastalıkları çok yaşadım, ilk etapta kabullenme evresi oluyor hiç kolay değil hayatta hiç bi şeyin anlamı kalmamış gibi hissediyor insan. Ama şuan anneciğin için en önemli şey sizin vereceğiniz moral. Zor olsa da güçlü durmaya çalışın. Rabbim acısını, ağrısını hafifletsin. Dualarım seninle 🙏

Günaydın kızlar Jane Jetgil Jane Jetgil cum geçmiş olsun kendine dikkat et bence sen baya sağlam üşütmüşsün inşallah korona değildir 🙏
Teşekkür ederim canım normalde ateşim benim hep 35.4 felandır vücut ısım hep boyledır ondan sanırım 38 bile bna cok geliyor. Doktor insandan insana ateş değişmez diyor ama salağın tekıydi zaten

Canım çok üzüldüm Allah şifa versin 😔 ailede bu tarz hastalıkları çok yaşadım, ilk etapta kabullenme evresi oluyor hiç kolay değil hayatta hiç bi şeyin anlamı kalmamış gibi hissediyor insan. Ama şuan anneciğin için en önemli şey sizin vereceğiniz moral. Zor olsa da güçlü durmaya çalışın. Rabbim acısını, ağrısını hafifletsin. Dualarım seninle 🙏
Amin inşallah canım. Ruhum yok artık zaten çekildi gözümde yaş kalmadı yok oldum. Rabbim kimsenin başına vermesin

X