Gebeliğe Hazırlık Anne Olmak İsteyenler 👩‍👧‍👦🙏

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Erken hamilelik belirtileriniz ne zaman başladı?

• Ankete Katılan
    492
Kızlar durumunda değişiklik olan mesaja dönüş yapabilir mi ? :KK15:
@ipek_annesi @Duhanin annesi R Random3 kızlar sizden de soru cevap beklemekteyiz. :spor:
@Blacklight 15.03.202119 AYGECİKME
Cookiie Cookiie 20.03.20219 AYGECİKME
@zeynep-ahmet 21.03.20218 AYGECİKME
@fiona13 25.03.202128 AYGECİKME
@merakligzm 25.03.202111 AYGECİKME
@Umuttllu 26.03.202131 AYGECİKME
Novaa Novaa 26.03.202116 AYGECİKME
@Amanita 26.03.202116 AYGECİKME
@bahtsizlik abidesi 28.03.20215 AY
@Pinkpeonyy 28.03.20214 AY
@minikooommm 29.03.20214 AY
@Golldd 29.03.20214 AY
@gecenin_resmi 29.03.202118 AY
Canısı ben oldum bugün adet 😟

inşallahhh canım benimm aynıyızz demekkii ben haziranda bırakmıştım korunmayı sizz :KK68:
Ben hiç korunmadım düzenli ilişki takvimi takip edip yapardım tabi ki ama çocuk illa olsun kafası yoktu yeni evlendim olursa olur olmazsa şuan acelem yok dedim 1 sene sonra hamile kaldım 😀daha sonra tabiki 8 haftalıktı düştü ardından kürtaj oldum 4 ay korundum doktorum öyle istedi. Kürtajdan sonra devam ettim hani oldu ya tekrar olur dedi herkes bende birşey biliyorlar dedim olur diye bekledim ama o sırada hep doktor kontrollerimi yaptırdım eşimi de aynı şekilde artık istiyordum kafamda problem varsa düşüncesiyle deneme yapmak istemedim. Amma lakin bundan 5 ay önce yine hamiş oldum kimyasaldı bende karar verdim ovulasyon testi ile takip edeyim dedim eşimde iş gereği çok deneyebildiğimi söylemem yani ovulasyon ile eşim geliyor deniyorum 3 aydır. Birde doktorum film çekmişti benim 3 ay dene gel olmazsa birde aşılama yapalım dedi. 🙈 Doktorum olsaydı bu ay aşılamam olacaktı belki. Bende doğal kendim devam ediyorum olmazsa birdaha ki ay aşılama yaptıracağım. Eşim sürekli izin alıp geliyor tutturamıyoruz ya da zamanı gelmedi 😂😂 zaten doktor tanısı sebebi bilinmeyen kısırlık oldu 🙄yani arkadaşım bendeniz korundum korunmadım zamanlarda oldu çalışmalarım çok iyi olmamakla bir çocuk yapabilecek derecedeydi ama olmadı 😂😂😂bekleyen derviş ben bakalım ne olur halim😍🙈

heee o zaman o konuda öylee gastrit varsaöyledirr
inanırmısınn benim annemd çok baskı ettii soğan suyuda soğan suyuu içtimm ama 10 gün içebildimm yumurtlama günümde kasığım ağrıdıı aşırı derece dedimm tutunmayamı çalışıyo dedim çünkü bazıları soğan suyundan düşük yapmışlar
bende çok korktum bırakmıştımm ama sonu hüsraannnn :KK71::KK71::KK71:
Evet canım. Annelerimiz yaa canım annelerimiz 😍
10 bile faydası olmuştur bence canım. Farkettinmi hiç farklılık 😊

• Beğen
Reactions: Jou
Benim de ilk cuma geldi bi de dün akşam dün akşamki çatlayacağının sinyaliysi sanırım 😂

Canım resim yok

Bat beklenen adet tarihi ve ne zamandır istediğin, yaz ekliyim listeye :super:

Aaa süper hadi güzel güzel artsın inşallah 🙏
Sağol tatlım inşallah 🙏 kalp atışı duyana kadar elim yüreğimde yaşayacağım yine. Hayırlısı..

Ben hiç korunmadım düzenli ilişki takvimi takip edip yapardım tabi ki ama çocuk illa olsun kafası yoktu yeni evlendim olursa olur olmazsa şuan acelem yok dedim 1 sene sonra hamile kaldım 😀daha sonra tabiki 8 haftalıktı düştü ardından kürtaj oldum 4 ay korundum doktorum öyle istedi. Kürtajdan sonra devam ettim hani oldu ya tekrar olur dedi herkes bende birşey biliyorlar dedim olur diye bekledim ama o sırada hep doktor kontrollerimi yaptırdım eşimi de aynı şekilde artık istiyordum kafamda problem varsa düşüncesiyle deneme yapmak istemedim. Amma lakin bundan 5 ay önce yine hamiş oldum kimyasaldı bende karar verdim ovulasyon testi ile takip edeyim dedim eşimde iş gereği çok deneyebildiğimi söylemem yani ovulasyon ile eşim geliyor deniyorum 3 aydır. Birde doktorum film çekmişti benim 3 ay dene gel olmazsa birde aşılama yapalım dedi. 🙈 Doktorum olsaydı bu ay aşılamam olacaktı belki. Bende doğal kendim devam ediyorum olmazsa birdaha ki ay aşılama yaptıracağım. Eşim sürekli izin alıp geliyor tutturamıyoruz ya da zamanı gelmedi 😂😂 zaten doktor tanısı sebebi bilinmeyen kısırlık oldu 🙄yani arkadaşım bendeniz korundum korunmadım zamanlarda oldu çalışmalarım çok iyi olmamakla bir çocuk yapabilecek derecedeydi ama olmadı 😂😂😂bekleyen derviş ben bakalım ne olur halim😍🙈
Vuuuu :KK70: hayırlısı olsun yaaa doktor tavsiyesiyle oluyoruz işte bnede 2 kez aşılama olmama rağmen olmadı
sonra 4 ay gitmedim daha doktora akışına bıraktım dahada dedim dinleniyim olur dedim belki baktım olmuyo
eşime dedim tüp bebek direk dedim daha beklemeye gücüm kalmadı artık dedimm arkadaşlarımdan önce evlendimm
sonra onlar evlendi hamis kaldılarr ben hala uğraşıyorum arkadaşlarım hala büyütüyolar hayatt işte :KK43:

Bence de keçinin sevmediği ot burnunun dibinde bitermiş 😂 bu arada ben de sese falan karşı çok hassasım en alt katta kapı açılsın kilit sesine uyanırım yoldan araba geçsin far ışığı odaya vursun ona uyanırım, saat 10 dan sonra tv sesini iyice kısar eşim biraz yüksek sesli konuşunca uyarırım sessiz ol diye 😂 @Uzaygemisi35
Sana da bir canavaaaağr geliyor. Benimki de kesin sayko bir çocuk olur

Vuuuu :KK70: hayırlısı olsun yaaa doktor tavsiyesiyle oluyoruz işte bnede 2 kez aşılama olmama rağmen olmadı
sonra 4 ay gitmedim daha doktora akışına bıraktım dahada dedim dinleniyim olur dedim belki baktım olmuyo
eşime dedim tüp bebek direk dedim daha beklemeye gücüm kalmadı artık dedimm arkadaşlarımdan önce evlendimm
sonra onlar evlendi hamis kaldılarr ben hala uğraşıyorum arkadaşlarım hala büyütüyolar hayatt işte :KK43:
Valla naparsan yap bazen olmuyor o sebeble şuan hiçbir şeyi sorgulamıyorum üzülmek denen şeyde yok oldu çünkü neye üzüleceğim ki ben istemedim böyle olmasını zorla değil yani benim elimde olan birşey değil sabırla Rabbim vermesini bekliyorum artık. Tüp bebek kısmına geçemem şuan imkanım el vermiyor ben aşılama yaptırcam bir kaç kere onla olursa onu da devlette yaptırcam. 2022 de tüp ancak olur. Olay inşalalh oraya kadar sürmez sürerse yapacak birşey yok onu da deneriz baktık yok yok yani 😂😂artık kendimi paralamıyorum çünkü hayat devam ediyor ve bana şeyini kırk yırtsan nasipten öte köy yok diyor.

Canlar çıktım doktordan. Sağda bir yumurta 16 mm. Çarşamba günü ovitrelle vuracağım kendime çok tırsıyorum 😂 ayrıca Progestan ve adını reçetede okyamadigim bir ilaç daha yazdı tutunmayi kolaylaştırmak içinmiş. Bakalım 14 Nisan da da hcg baktır dedi. İki haftalık yeni macera başlıyor 😃

Canlar çıktım doktordan. Sağda bir yumurta 16 mm. Çarşamba günü ovitrelle vuracağım kendime çok tırsıyorum 😂 ayrıca Progestan ve adını reçetede okyamadigim bir ilaç daha yazdı tutunmayi kolaylaştırmak içinmiş. Bakalım 14 Nisan da da hcg baktır dedi. İki haftalık yeni macera başlıyor 😃
İlk kez mi yapacaksın? Akşam benim ikinci iğne şenlikleri var, buyur gel 🤣

Evet gitti. Elle muayene filan yapmamış. Direk sperm testi verdi yarın öğleden sonra çıkıcakmış ama laf arasında covid filan geçirdin demiş. İnşallah covid olumsuz bir sonuç yaratmaz gerçi çok hafif geçirmişti.
İlk gidişi mi? Niye muayene etmemiş ki acaba 🧐 Du bakalım bir sonucu gelsin. Corona etkiliyor mu spermleri?

X