Gebeliğe Hazırlık Anne Olmak İsteyenler 👩‍👧‍👦🙏

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Erken hamilelik belirtileriniz ne zaman başladı?

• Ankete Katılan
    492
Bunu deyince yazmak istedim canım zaten ben akıntı ne zaman başlar diye Araştırmıştım genelde yumutlama öncesinden bir kaç gün önce başlarmış. Şmdi mesela benim dün başladı akıntım bugünde hafif var yumrta akı gibi yarın akşama yumurtlarım diye düşünüyorum 😀🤗
Benim de ilk cuma geldi bi de dün akşam dün akşamki çatlayacağının sinyaliysi sanırım 😂
Kizlar selam bugün vajinal ultrason çekildim size atsam sonucu yorumlar mısınız? Seamer testini bekleyeceğim sonra adetin ikinci günü kan vereceğim. Yani bir ay var ultrasonun bakilmasinq ve ben meraktan oluyorum pls.
Canım resim yok
minseo minseo :) bat konusunda açılımı nedirr en son regl olduğumumu söyleyecem ve nezamandır uğraşıyoruz diye mi yazıcam ben fransız :) eklenmek istiyorum bendee :KK9:
Bat beklenen adet tarihi ve ne zamandır istediğin, yaz ekliyim listeye :super:
Günahını aldım, erken çıkmış bu sefer valla 😁
Aaa süper hadi güzel güzel artsın inşallah 🙏

IMG20210329153503.jpg
IMG20210329153503.jpg

Nasıl yapacaksın canım suyunu mu içeceksin
Canım ben bekardan bir dönem pkodan dolayı hiç regli olamadım bir süre doğum kont hapı var diane 35 onunla oldum hep. O zaöan annem 1 hafta boyunca her sabah maydonozu kaynatıp suyunu içirtti bana. Birde spora gidiyordum. Ondan somra ben bi hastalandım hemde hap kullanırken. Sonra hapı bıraktım evlenene kadar saati şaşmadı reglimin. Ne zaman evlendim kilo aldım yine bozuldu. Şimdi yine öyşe yapıyım diyorum.

Canım ben bekardan bir dönem pkodan dolayı hiç regli olamadım bir süre doğum kont hapı var diane 35 onunla oldum hep. O zaöan annem 1 hafta boyunca her sabah maydonozu kaynatıp suyunu içirtti bana. Birde spora gidiyordum. Ondan somra ben bi hastalandım hemde hap kullanırken. Sonra hapı bıraktım evlenene kadar saati şaşmadı reglimin. Ne zaman evlendim kilo aldım yine bozuldu. Şimdi yine öyşe yapıyım diyorum.
merhaba konuşmanızı bölüyorum ama pkolular adetten 3gün sonra 15 gün soğan suyu kürü yapıp
hamile kalanlar çok oldu istersende dene zaten pkolular için daha çok etki ediyomuş bide adetinide düzeltiyorr..

Benim de ilk cuma geldi bi de dün akşam dün akşamki çatlayacağının sinyaliysi sanırım 😂

Canım resim yok

Bat beklenen adet tarihi ve ne zamandır istediğin, yaz ekliyim listeye :super:

Aaa süper hadi güzel güzel artsın inşallah 🙏
Olabilr peki ovulasyon da pik gördünüz mü aynı zamanda?belki paylaştınız ama kaçırmış olblrm 🤔 Zaten cuma geldiyse en fazla 3 gün sürermiş akıntı 🤗çatlama doğru tahmin bence 😍 yumurtlama belirtileri çok bariz akıntı oluyorken ben istek de beraberinde hafif kasıklarda hareketler hissediyorum ateşimi çok çözemiyorum 🙈Peki bunlar oluyor mu sizde de? Ateş ölçer neyi kullanıyorsunuz öğrenebilir miyim?

merhaba konuşmanızı bölüyorum ama pkolular adetten 3gün sonra 15 gün soğan suyu kürü yapıp
hamile kalanlar çok oldu istersende dene zaten pkolular için daha çok etki ediyomuş bide adetinide düzeltiyorr..
Evet annem onuda söyleyip duruyor. Çok ilgili böyle alternatif tıpa sağolsun🤣
Ama miğde problemi olmayanlar kullansın deniliyor. Benim gastrit var kaldırmaz diye güvenemiyorum 😔

• Beğen
Reactions: Jou
Canım uterus avf sanırım ters rahim demek. Diğerlerinde de rahim tabakasını ve folikülleri ölçmüşler. Uterus adenomyetik görünümde diyor bununla ilgili Google da şöyle yazıyor
Adenomyozis nedir? Rahimin iç yüzeyini örten ve her ay adet kanaması ile atılan rahim iç tabakası veya zarının (endometrium), rahimin kas tabakası içinde yer alması durumuna adenomyozis adı verilir. Rahimin kas tabakasındaki bu hücreler aynı adet kanamasına benzer kanama özellikleri gösterebilir.

Evet annem onuda söyleyip duruyor. Çok ilgili böyle alternatif tıpa sağolsun🤣
Ama miğde problemi olmayanlar kullansın deniliyor. Benim gastrit var kaldırmaz diye güvenemiyorum 😔
heee o zaman o konuda öylee gastrit varsaöyledirr
inanırmısınn benim annemd çok baskı ettii soğan suyuda soğan suyuu içtimm ama 10 gün içebildimm yumurtlama günümde kasığım ağrıdıı aşırı derece dedimm tutunmayamı çalışıyo dedim çünkü bazıları soğan suyundan düşük yapmışlar
bende çok korktum bırakmıştımm ama sonu hüsraannnn :KK71::KK71::KK71:

Canım uterus avf sanırım ters rahim demek. Diğerlerinde de rahim tabakasını ve folikülleri ölçmüşler. Uterus adenomyetik görünümde diyor bununla ilgili Google da şöyle yazıyor
Adenomyozis nedir? Rahimin iç yüzeyini örten ve her ay adet kanaması ile atılan rahim iç tabakası veya zarının (endometrium), rahimin kas tabakası içinde yer alması durumuna adenomyozis adı verilir. Rahimin kas tabakasındaki bu hücreler aynı adet kanamasına benzer kanama özellikleri gösterebilir.
Birde sanırım iki tane gelişmekte olan yumurtam var. Teşekkürler

X