Gebeliğe Hazırlık Anne Olmak İsteyenler 👩‍👧‍👦🙏

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Erken hamilelik belirtileriniz ne zaman başladı?

• Ankete Katılan
    492
Kızlar sonucum çıktı doktoru da aradım değerlerin normal ama lh ve fsh hormonu arasında iki fark var biri diğerinden yüksek olmalı düşük mü öyle bişey söyledi tam anlayamadım adet düzensizliği yapar dedi sonra tekrar aradım çıkmıştı doğum kontrol hapı verirdim ama bebek istiyosun dedi hayıt ve aslan pençesi çayı yap iç birde folik asit kullanmamı önerdi folik asit aldım bugün başlayacağım değerleri bana yorumlayabilecek biri var mı lh ve fsh olayını anlamadım yani yumurtammı çatlamıyor anlayamadım

Eklentiler

• Screenshot_20210325-195030_1.jpg
    Screenshot_20210325-195030_1.jpg
    60,6 KB · Görüntüleme: 49
  • Screenshot_20210325-195057_1.jpg
    Screenshot_20210325-195057_1.jpg
    60,8 KB · Görüntüleme: 57
Ali mi nazik? Ben düz tencere yemeklerini bile sürünerek yapıyorum. Ben bu dünyaya boş oturmaya gelmişim ya. Geri kalan her şeyi yaparken söyleniyorum 😬
Kız hazır patlıcanla bebek işi yemekmiş, becerdim valla 😂
Genelde kocama kitliyorum reflümü bahane edip, ben de pek sevmiyom ya yemek yapmayı. Hele ki şu mide ekşimesinden hepten tiksindim herşeyden 🥲

Kızlar sonucum çıktı doktoru da aradım değerlerin normal ama lh ve fsh hormonu arasında iki fark var biri diğerinden yüksek olmalı düşük mü öyle bişey söyledi tam anlayamadım adet düzensizliği yapar dedi sonra tekrar aradım çıkmıştı doğum kontrol hapı verirdim ama bebek istiyosun dedi hayıt ve aslan pençesi çayı yap iç birde folik asit kullanmamı önerdi folik asit aldım bugün başlayacağım değerleri bana yorumlayabilecek biri var mı lh ve fsh olayını anlamadım yani yumurtammı çatlamıyor anlayamadım
Canım şöyle diyeyim FSH Yumurtalıktaki yumurtaların gelişimini sağlıyor LH ise yumurtaların olgunlaşmasını ve çatlamasını gebe kalmamızı sağlıyor. Bu durumda fsh lh dan daha çok salınıyor. Seninki tersi olmuş lh fsh dan yüksek bu yüzden yumurtalıklardaki yumurtalar çatlayamaz demek istemiş. 🤗

Canım şöyle diyeyim FSH Yumurtalıktaki yumurtaların gelişimini sağlıyor LH ise yumurtaların olgunlaşmasını ve çatlamasını gebe kalmamızı sağlıyor. Bu durumda fsh lh dan daha çok salınıyor. Seninki tersi olmuş lh fsh dan yüksek bu yüzden yumurtalıklardaki yumurtalar çatlayamaz demek istemiş. 🤗
Heh işte çayları önerdi birde tsh sanki biraz yüksek gibime geldi karşılaştırdım ama yani durum kötümü sizce neyapmam gerekir

Heh işte çayları önerdi birde tsh sanki biraz yüksek gibime geldi karşılaştırdım ama yani durum kötümü sizce neyapmam gerekir
Zaten hamiş düşünmüyor olsaydın haplar ile düzenliyorlar düşündüğün için bu çayları iç onlar çok iyi ama düzenli yap. Ben kullandım doktorun güzel yönlendirmiş bunları demez hiçbir doktor kolay kolay. Testere dişli arslan pençesi hormonlar için çok iyi doktorun da uygun görmüş olması içini rahatlatsın emin ol düzelecektir öyle uçuk bir değer değil 🤗tsh gelince o güzel direk tsh olarak bakmıyorlar onun için t3 ve t4 olarak bakılıyor bence ona takılma. Adetin geçikme olması çok doğru çünkü çatlamazsa günün şaşar biliyorsun çatladıktan sonra adet günümüzü tahmin ediyoruz. 🙈

Geçen gün biri Hcg değerini paylaşmış, hamile miyim diye soruyo.
Dedim ki okuma yazmanız var, değer aralığı da belli, 5'in de üzerinde. Linç ettiler beni orda.
Niye öyle diyon olum çok güzel bir duygudur o. Ben de yapıcam. Hepsini yapıcam. Her gün idrar testi atıp çizgiyi siz de görüyor musunuz dicem. Sizce koyulaşmış mı dicem. Beta kaç kat artmış diye bile sorucam. Hatta her teste 3-5 başlık açıcam. Öyle bir akım da var. Fark ettim. Hepsini hafızaya atıyorum 😎

Niye öyle diyon olum çok güzel bir duygudur o. Ben de yapıcam. Hepsini yapıcam. Her gün idrar testi atıp çizgiyi siz de görüyor musunuz dicem. Sizce koyulaşmış mı dicem. Beta kaç kat artmış diye bile sorucam. Hatta her teste 3-5 başlık açıcam. Öyle bir akım da var. Fark ettim. Hepsini hafızaya atıyorum 😎
Yap, altına gelip seni bi linç ediyim de gör :KK70:
hangi topik sen söyle ben sana back upa geliriim :rapci::rapci:
bayağı oldu ya, hahahah :KK70:

Böyle şeyleri böyle dan dun yazmayın yaa bir yerime bir şey olunca yazmaya korkuyorum. Anksiyetemi şaapıyonuz. Yumuşatın accık ya 🙄
Kangreni nasıl yumuşatayım bacım 🤔
Başka zamanlarda napıyosun oo
İşimiz gücümüz var heralde :KK31:
Kızlar 🙋🏻‍♀️ bayılmalı ayılmalı hsg sabah saatlerinde mi çekiliyor? Verilen sedasyon da açlık tokluk farkediyor mu farketmiyorsa günün herhangi bir saati olabiliyor dimi?
En az 8 saat açlık olması gerekiyor sigara su da dahil içme canım ben öğlen 12. 30 da çekildim o saate kadar açtım
Geçen gün biri Hcg değerini paylaşmış, hamile miyim diye soruyo.
Dedim ki okuma yazmanız var, değer aralığı da belli, 5'in de üzerinde. Linç ettiler beni orda.
Aaaa çok ayıp etmişsin ne münasebet hamile şüpheyle yaklaşman gerekirdi😂

Zaten hamiş düşünmüyor olsaydın haplar ile düzenliyorlar düşündüğün için bu çayları iç onlar çok iyi ama düzenli yap. Ben kullandım doktorun güzel yönlendirmiş bunları demez hiçbir doktor kolay kolay. Testere dişli arslan pençesi hormonlar için çok iyi doktorun da uygun görmüş olması içini rahatlatsın emin ol düzelecektir öyle uçuk bir değer değil 🤗tsh gelince o güzel direk tsh olarak bakmıyorlar onun için t3 ve t4 olarak bakılıyor bence ona takılma. Adetin geçikme olması çok doğru çünkü çatlamazsa günün şaşar biliyorsun çatladıktan sonra adet günümüzü tahmin ediyoruz. 🙈
Ya çok a ma çok teşekkür ederim nasıl içimi rahatlattın anlatamam sonuç e nabıza düşene kadar içim içimi yedi düzenli kullanırım tabi çok tatliş bi doktora denk geldim telefonda olunca bişey anlayamadım içimi rahatlattın kafamdaki bütün sorular yerine oturdu çok teşekkür ederim Allah gönlünün muradını versin inşallah canım 😍😍

En az 8 saat açlık olması gerekiyor sigara su da dahil içme canım ben öğlen 12. 30 da çekildim o saate kadar açtım

Beta 5'ten yüksek çıkmış, doktor da hamilesin demişse ben nasıl şüpheyle yaklaşayım :KK70:
Yuoo öyle bir şey yapmazsın. "Oha gördüğüm en iyi beta artışı", "Mükemmel hamilesin" ve "O nasıl kusursuz bir çift çizgi" gibi şeyler yazarsın ancak. Ben seni biliyorum 😇
kusursuz çift çizgi, Allah seni yaaa :KK70: mikemmel bi hamilesin diycem sana, söz :)

Kangren demeyerek başlayabilirsin. Kötü olmuş hmm falan de geç olum. İlla her şeyi bilmek zorunda mısınız aghshshs Bir şeyi de bilmeyin 🤣
Bizim o taraklarda bezimiz olmadığı için yabancısıyız kardeş
Bana da böyle yaparsanız bozuşuruz. Aa ne kadar da hamilesin falan diyin

Kaydı duruyordur. Asistanını falan ara hazırlasınlar cd'yi. Gider o manyakla muhatap olmadan çıkarsın. Hatta oranın tepe yönetimini bul git konuş hazır gitmişken
Aynen öyle yapayım canım herhalde orada zorluk çıkmaz hastaneye yazarım. Valla şikayet ettim. Başhekim yoktu ona ileteceğiz dediler.
Çok geçmiş olsun canım ,çok sevindim.Mutlu haberler yakın inşallah 🥰

U Uzaygemisi35 canım senin paylaşimınıda gördüm ,ne saçma bir doktormuş o öyle 🤬Çok geçmiş olsun
Sorma canım valla bünyem alt üst oldu akşamdan beri. Gittiğime gideceğime pişman oldum.. bir de oralarda korona falan yapmamışımdır inşallah ona da gerildim..
heryre şikayet et sosyal medyada yay
Valla yapıcam canım malesef çok gergin bir gündü benim için
Çok teşekkür ederim canım🥰

U Uzaygemisi35 bencede bir şekilde röntgeni iste, bazen insan bir şey diyemeden tepki veremeden kalıyor öyle. Ama istersen vermeli röntgeni
Evet canım aynen röntgen hiç aklıma gelmedi inşallah o anlık bakıp silmiyorlardır. Yarın ilk iş arayıp isteyeyim hazırlasınlar. Valla çok kalakaldım ya
Böyle şeyleri böyle dan dun yazmayın yaa bir yerime bir şey olunca yazmaya korkuyorum. Anksiyetemi şaapıyonuz. Yumuşatın accık ya 🙄

Başka zamanlarda napıyosun oo 🥶

Benim de damarlarım ince ya bela bir şey o. Çoğu hemşire sorun yaşıyor. Bir kere "Yine olmazsa bebek iğnesiyle yapıcam artık onunla da saatlerce sürecek serum" demişti hemşirenin biri. Neyse ki gerek kalmadı

Sigara içmesi dışında dişçini çok sevdim 😍

Evet U Uzaygemisi35 o kadar da araştırırsın. Her yere şikayet et o pisliği
Bu sefer pek araştırmadım ilk randevuua gittim direkt. Ama ben şöyle düşünüyorum ilk muayene genelde tespit üzerine oluyor. Sonra plan yapılıp işlem için randevu oluşturuluyor. Ben böyle gideceğimi sanıyordum. Memnun kalmazsam da başkasına giderim modundaydım.. ama internette yorumları gayet iyi ya birilerine yazdırmış ya da bana denk geldi..
Ay en azından röntgen çekmiş buna sevindim 😔aldıysan röntgeni başka diş hekimine göstersen 🙄🙄

Sigara içmesi beni rahatsız etmediği sürece sıkıntı yok 😁😁😁
Şaka gibi valla canım aynen röntgeni standart asistan çekiyor herkese direkt sanırım. Ama almadım elime inşallah silmiyorlardır hemen 😬 o halde çıkınca film falan kalmadı aklımda. Yarın arayayım bakalım 😬

Ya çok a ma çok teşekkür ederim nasıl içimi rahatlattın anlatamam sonuç e nabıza düşene kadar içim içimi yedi düzenli kullanırım tabi çok tatliş bi doktora denk geldim telefonda olunca bişey anlayamadım içimi rahatlattın kafamdaki bütün sorular yerine oturdu çok teşekkür ederim Allah gönlünün muradını versin inşallah canım 😍😍
Ne demek canım 🤗 tatliş belli sana tatliş yardımcı olmuş.Hepimizin gönlüne muradına göre olsun 😻

Aynen öyle yapayım canım herhalde orada zorluk çıkmaz hastaneye yazarım. Valla şikayet ettim. Başhekim yoktu ona ileteceğiz dediler.

Sorma canım valla bünyem alt üst oldu akşamdan beri. Gittiğime gideceğime pişman oldum.. bir de oralarda korona falan yapmamışımdır inşallah ona da gerildim..

Valla yapıcam canım malesef çok gergin bir gündü benim için

Evet canım aynen röntgen hiç aklıma gelmedi inşallah o anlık bakıp silmiyorlardır. Yarın ilk iş arayıp isteyeyim hazırlasınlar. Valla çok kalakaldım ya

Bu sefer pek araştırmadım ilk randevuua gittim direkt. Ama ben şöyle düşünüyorum ilk muayene genelde tespit üzerine oluyor. Sonra plan yapılıp işlem için randevu oluşturuluyor. Ben böyle gideceğimi sanıyordum. Memnun kalmazsam da başkasına giderim modundaydım.. ama internette yorumları gayet iyi ya birilerine yazdırmış ya da bana denk geldi..

Şaka gibi valla canım aynen röntgeni standart asistan çekiyor herkese direkt sanırım. Ama almadım elime inşallah silmiyorlardır hemen 😬 o halde çıkınca film falan kalmadı aklımda. Yarın arayayım bakalım 😬
Sileceklerini sanmam. Tekrar gitmen gerekirse ellerinde kaydın oluyordur bu sayede

Anlaştık. Unutursan ben hatırlatırım zaten merak etme 😎
Siz siz olun hamileliği minnoş bişey zannederek hamile kalmayın.
Geçen gün kocam diyo ki, göbeğe bak hahaha kocaman olmuşsun, orası ayrı bi dünya olmuş. Dünyaya düşmüş ilk odun parçası benim kocam. :KK51:

X