Gebeliğe Hazırlık Anne Olmak İsteyenler 👩‍👧‍👦🙏

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Erken hamilelik belirtileriniz ne zaman başladı?

• Ankete Katılan
    492
Gerçekten çalışmasın ya. Emekli olup gelmiş sanırım. Çok fenayım hala 😢

Gerçekten inanılır gibi değildi ya ben de farklı şehirlerde kaç kez farklı diş hekimlerine gittim dediğin gibi çok korktuğum işlemleri bile öyle bir ortamda rahatlıkla yaptırdım. Müdahaleyi nasıl yaptığı nasıl konuştuğu bütün süreci etkiliyor. İstanbul'da değilim canım malesef seninki aklımda olsun ama böyle bir ihtiyaç duyarsam kalkar gelirim ya bu muameleye maruz kalmaktan da 😬 röntgen çekti canım

Gerçekten hala içim bulanıyor öyle tuhaf bir halde çıktım 2 saat geçmesine rağmen. Temizlik bence de gerekiyordu ama asıl sıkıntılı dişimde bişi yok dedi. Güvenemiyorum da.röntgen çekti bu arada
Röntgeni cd olarak aldıysan başka bir dişçiye daha mı gitsen? Şu 360 derece kafanın etrafında dönen röntgenden mi yoksa tek dişe alet yerleştirerek çekilen mi?

Ayy korkma canım ben de çok korkuyordum ama o iğneler minnacık hiç acımıyor ve anlamıyorsun bile. Kıyamam ya damar bulamayınca çok kötü oluyor gerçekten gelmiş geçmiş olsun. Operasyonun sorunsuz olmasına çok sevindim. Çok iyi bak iyi ki yaptırmışsın hemencecik tertemiz sapsağlıklısın şimdi. Ağrın da çok normal sonuçta bir işlem yapıldı, inşallah en kısa sürede geçer o da canım benim. Korunma verdi mi ne zaman sahalara geri dönüyorsunuz?

İnanır mısın özel ya. Ama şüphelendim diğer diş hekimleri hep dolu bir bu boştu.. işte gebelik şüphem yok hemen olsun bitsin ne yapılacaksa diye buna aldım hemen randevu. Almaz olaydım. Diş hekimi korkuları bunun gibiler yüzünden oluyor zaten. Kaç diş hekimine gittim böyle bişi yaşamadım yani herkes kötüydü eli ağırdı falan diyebiliyor ama bu baya anormal bişidi tavır açısından. Ben de dişlerim inşallah sağlam duruyordur yanlış bir şey yapıp iyice mahvetmemiştir diyorum. Beni bilgilendirmedi bile ne yiyim ne içeyim neye dikkat edeyim. Suratına bile bakmadım çıktım gittim odadan
Evet güzel geçti gerçekten, çok teşekkür ederim daha iyi olur her şey inşallah 🙏🏻
Doktoruma sordum hiç korunmaya gerek yok tertemiz orası bir bakarsın bu ay hamile kalırsın dedi, bende ay inşallah dedim. Tabi bu eşimin sonuçlarına da bağlı ama bakalım nolucak. Ben biraz birkaç gün beklerim şu ağrılarım bitsin diye 🤗
Dişçide bide özelmiş o kadar para alıyor ya vermeden gitseydin keşke sinir oldum gerçekten. Şansız bir anına denk gelmiş oraya gitmek, umarım tedaviyi düzgün tamamlamıştır. Sorun devam ederse başka yere git ihmal etme, benim çürüğü tam temizlemeden dolgu yapmıştı mesela.

Röntgeni cd olarak aldıysan başka bir dişçiye daha mı gitsen? Şu 360 derece kafanın etrafında dönen röntgenden mi yoksa tek dişe alet yerleştirerek çekilen mi?
CD falan almadım ya isteseydim keşke dimi. Akıl mı kaldı çıkınca bayılacaktım nerdeyse. 360 derece dönemden canım
Evet güzel geçti gerçekten, çok teşekkür ederim daha iyi olur her şey inşallah 🙏🏻
Doktoruma sordum hiç korunmaya gerek yok tertemiz orası bir bakarsın bu ay hamile kalırsın dedi, bende ay inşallah dedim. Tabi bu eşimin sonuçlarına da bağlı ama bakalım nolucak. Ben biraz birkaç gün beklerim şu ağrılarım bitsin diye 🤗
Dişçide bide özelmiş o kadar para alıyor ya vermeden gitseydin keşke sinir oldum gerçekten. Şansız bir anına denk gelmiş oraya gitmek, umarım tedaviyi düzgün tamamlamıştır. Sorun devam ederse başka yere git ihmal etme, benim çürüğü tam temizlemeden dolgu yapmıştı mesela.
Ohh harika inşallah bu ay hemen güzel haber gelir biraz dinlen sonra güzel gelişmelerini alacağız inşallah.

Sorma canım ya ben baya bir şok halindeyim ne uaptığımı hatırlamıyorummbile doğru düzgün. İnşallah yanlış ilerlemez. Çok fena olmuç senin de ben de korkuyorum öyle bişi çıkmasın diye. Bakalım ne olacak

Bir an gerçekten bir saniye siz ne yapıyorsunuz bana bağıramazsınız ben bu şekilde tedavi olmak istemiyorum diye kalkacaktır. Tam o hale geldim ama ne durumdayım onu da bilmiyorum yani sonra ben çekerim sağlık açısından diye o an duraksadım ya inanılmaz nutkum tutuldu o an gerçekten
Bazen insanın basireti bağlanıyor ya anlıyorum o durumu

CD falan almadım ya isteseydim keşke dimi. Akıl mı kaldı çıkınca bayılacaktım nerdeyse. 360 derece dönemden canım

Ohh harika inşallah bu ay hemen güzel haber gelir biraz dinlen sonra güzel gelişmelerini alacağız inşallah.

Sorma canım ya ben baya bir şok halindeyim ne uaptığımı hatırlamıyorummbile doğru düzgün. İnşallah yanlış ilerlemez. Çok fena olmuç senin de ben de korkuyorum öyle bişi çıkmasın diye. Bakalım ne olacak
Kaydı duruyordur. Asistanını falan ara hazırlasınlar cd'yi. Gider o manyakla muhatap olmadan çıkarsın. Hatta oranın tepe yönetimini bul git konuş hazır gitmişken

Çok geçmiş olsun canım ,çok sevindim.Mutlu haberler yakın inşallah 🥰

U Uzaygemisi35 canım senin paylaşimınıda gördüm ,ne saçma bir doktormuş o öyle 🤬Çok geçmiş olsun

Valla canım öyle oldu mu da sağlık çalışanına şiddet diye ben suçlu çıkarım. Gerçekten inanılır gibi değildi şiddetin her türlüsüne karşıyım ama bazı olaylar tek taraflı aktarılıyor gerçekten. O an neye uğradığıma mı şaşırayım acıma mı verdiğim paraya mı işlemin yarım kalmasına mı...

Canım valla inanamadım ya gerçekten kan revan içinde olmasam kalkıp gidecektim. Hala midem bulanıyor sinirden ve tansiyon düşmesinden. Gittim şikayet ettim zaten başka yerlere de edicem. Başkası yanmasın en azından yani benim yaşadığım geri alınamaz da başkası yaşamasın.

Ayy korkma canım ben de çok korkuyordum ama o iğneler minnacık hiç acımıyor ve anlamıyorsun bile. Kıyamam ya damar bulamayınca çok kötü oluyor gerçekten gelmiş geçmiş olsun. Operasyonun sorunsuz olmasına çok sevindim. Çok iyi bak iyi ki yaptırmışsın hemencecik tertemiz sapsağlıklısın şimdi. Ağrın da çok normal sonuçta bir işlem yapıldı, inşallah en kısa sürede geçer o da canım benim. Korunma verdi mi ne zaman sahalara geri dönüyorsunuz?

İnanır mısın özel ya. Ama şüphelendim diğer diş hekimleri hep dolu bir bu boştu.. işte gebelik şüphem yok hemen olsun bitsin ne yapılacaksa diye buna aldım hemen randevu. Almaz olaydım. Diş hekimi korkuları bunun gibiler yüzünden oluyor zaten. Kaç diş hekimine gittim böyle bişi yaşamadım yani herkes kötüydü eli ağırdı falan diyebiliyor ama bu baya anormal bişidi tavır açısından. Ben de dişlerim inşallah sağlam duruyordur yanlış bir şey yapıp iyice mahvetmemiştir diyorum. Beni bilgilendirmedi bile ne yiyim ne içeyim neye dikkat edeyim. Suratına bile bakmadım çıktım gittim odadan
heryre şikayet et sosyal medyada yay

Çok geçmiş olsun canım ,çok sevindim.Mutlu haberler yakın inşallah 🥰

U Uzaygemisi35 canım senin paylaşimınıda gördüm ,ne saçma bir doktormuş o öyle 🤬Çok geçmiş olsun
Çok teşekkür ederim canım🥰

U Uzaygemisi35 bencede bir şekilde röntgeni iste, bazen insan bir şey diyemeden tepki veremeden kalıyor öyle. Ama istersen vermeli röntgeni

Oha damara girmemişler iyi farkedilmiş yoksa kolun mosmor olup kangren olabilirdin ne biçim iş yapıyolar ya 🧐

Damara değil deri altına denk gelmiştir iyi farkedilmiş çok tehlikeli bi şey
Böyle şeyleri böyle dan dun yazmayın yaa bir yerime bir şey olunca yazmaya korkuyorum. Anksiyetemi şaapıyonuz. Yumuşatın accık ya 🙄
Kocamın sevdiği bi yemek ama ben bugün TV karşısında keyif yapmaya karar verdim çıtır tavukla kremalı makarna yapcam😂
Başka zamanlarda napıyosun oo 🥶
Valla tam napmışlar anlamadım ama kolum düzeldi şuan, geriden mi açmışlar bişey yapmışlar yani, ameliyathanede elimden açtılar uyurken diğerini çıkarmışlar, bazen zor buluyorlar damarım ince 🙄
Benim de damarlarım ince ya bela bir şey o. Çoğu hemşire sorun yaşıyor. Bir kere "Yine olmazsa bebek iğnesiyle yapıcam artık onunla da saatlerce sürecek serum" demişti hemşirenin biri. Neyse ki gerek kalmadı
Ben bu dişçiye ortaokuldan beri giderim. Şu an 33 yaşındayım düşün. İyi bir diş hekimi. Kendisi de kalpten ameliyat olduğu için çok fazla önlem almış.
Müzik eşliğinde diş yapıyor. 🤣🤣🤣Çok sigara içer ama bir gram koku almadım kendisinden.
Ne yaşadın ki😔
Sigara içmesi dışında dişçini çok sevdim 😍
Ah be uzaycım, seni bile tongaya düşüren hayat bize neler yapmaz 😅 mekan tam şikayet etmelikmiş
Evet U Uzaygemisi35 o kadar da araştırırsın. Her yere şikayet et o pisliği

A Alisa35 in soru cevabı
  • KAÇ YAŞINDASIN? ➔ 28
  • KAÇ AYDIR/SENEDİR İSTİYORSUN? ➔ 5 şubattan beri deniyor ve istiyoruz
  • İLK GEBELİĞİN Mİ? ➔ İlki kazayla oldu kürtajla sonlandı geç öğrenmiştik
  • KAÇINCI ÇOCUĞUN OLACAK İlk çoçuğum olacak
  • KAYBIN VAR MI? ➔ Bir kaybım var
  • REGLİN DÜZENLİ MİYDİ? ➔ -
  • EŞİNDE YA DA SENDE BİR SAĞLIK PROBLEMİ VAR MIYDI? VARSA NEYDİ➔ -
  • KÜR YA DA İLAÇ KULLANDINIZ MI?➔ Folbiol ve omega 3(möllers) kullandım
  • HAMİLE KALMAK İÇİN KLOMEN/AŞILAMA/TÜP BEBEK GİBİ BİR TEDAVİ ALDIN MI?➔ Tedavi almadım
  • OVÜLASYON TAKİBİ YAPTIN MI?➔ Bu ay yaptım 11 indi çatlama görünce bıraktım
  • HANGİ GÜNLERİ DEĞERLENDİRDİN?➔ 9-10-11 aralıksız değerlendirdim bunun dışında 2 günde bir değerlendirdim
  • BELİRTİLERİN VAR MIYDI, NE ZAMAN BAŞLADI?➔ 21 martta başladı belirtilerim 22sunde erken gebelik testiyle öğrendim
  • ÇİFT ÇİZGİYİ BATA KAÇ GÜN KALA GÖRDÜN?➔ Bata 2 gün verken öğrendim
  • BU SÜRECİ YAŞAYAN ARKADAŞLARA TAVSİYELERİN NELERDİR?➔ Kafaya takmayın ben sallamadım bu ay akışına bıraktım gebeliği tamamen çıkardım aklımdan çünkü geçen ay çok takmıştım gerildim olmadı.teşekkür ederim
Regl sorusunu görmemişim canım düzenliydi (28 günde bir) , eşimde ve bende sağlık problemi yok canım

Gerçekten çalışmasın ya. Emekli olup gelmiş sanırım. Çok fenayım hala 😢

Gerçekten inanılır gibi değildi ya ben de farklı şehirlerde kaç kez farklı diş hekimlerine gittim dediğin gibi çok korktuğum işlemleri bile öyle bir ortamda rahatlıkla yaptırdım. Müdahaleyi nasıl yaptığı nasıl konuştuğu bütün süreci etkiliyor. İstanbul'da değilim canım malesef seninki aklımda olsun ama böyle bir ihtiyaç duyarsam kalkar gelirim ya bu muameleye maruz kalmaktan da 😬 röntgen çekti canım

Gerçekten hala içim bulanıyor öyle tuhaf bir halde çıktım 2 saat geçmesine rağmen. Temizlik bence de gerekiyordu ama asıl sıkıntılı dişimde bişi yok dedi. Güvenemiyorum da.röntgen çekti bu arada
Ay en azından röntgen çekmiş buna sevindim 😔aldıysan röntgeni başka diş hekimine göstersen 🙄🙄
Böyle şeyleri böyle dan dun yazmayın yaa bir yerime bir şey olunca yazmaya korkuyorum. Anksiyetemi şaapıyonuz. Yumuşatın accık ya 🙄

Başka zamanlarda napıyosun oo 🥶

Benim de damarlarım ince ya bela bir şey o. Çoğu hemşire sorun yaşıyor. Bir kere "Yine olmazsa bebek iğnesiyle yapıcam artık onunla da saatlerce sürecek serum" demişti hemşirenin biri. Neyse ki gerek kalmadı

Sigara içmesi dışında dişçini çok sevdim 😍

Evet U Uzaygemisi35 o kadar da araştırırsın. Her yere şikayet et o pisliği
Sigara içmesi beni rahatsız etmediği sürece sıkıntı yok 😁😁😁

Kızlar 🙋🏻‍♀️ bayılmalı ayılmalı hsg sabah saatlerinde mi çekiliyor? Verilen sedasyon da açlık tokluk farkediyor mu farketmiyorsa günün herhangi bir saati olabiliyor dimi?

Kızlar 🙋🏻‍♀️ bayılmalı ayılmalı hsg sabah saatlerinde mi çekiliyor? Verilen sedasyon da açlık tokluk farkediyor mu farketmiyorsa günün herhangi bir saati olabiliyor dimi?
Ben bayılmalı çekildim canım sabah saat 7 hastanede oldum 11 de girdim ameliyathaneye. 😊gece 22.30 dan sonra yemek içmek yasak. Günün saatleri fark ediyor canım belli saatlerde oluyor ama bu hastaneden hastaneye fark edebilir bu konuda fikrim yok araştırmada yapıldı aralık da oldum.

Çocuk iğnesiyle yapıyorum dedi bana evet ahdjdj 🤣

Selamlarr :KK200:

Kızlar size bir şey soracağım,
Şimdi ben ovülasyon zamanına girdim sanırım akıntım baya artmaya başladı birde inositol içeren takviye kullanıyorum o da sanırım etkili baya. şimdi sorum şu yumurta çatlayınca mı akıntı çoğalır çatlamadan önce mi? çatladıktan sonra mı artar akıntı?
Selam canım inositol takviyesi için ne kullanıyorsun

X