Gebeliğe Hazırlık Anne Olmak İsteyenler 👩‍👧‍👦🙏

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Erken hamilelik belirtileriniz ne zaman başladı?

• Ankete Katılan
    492
Naispten ötesi yok napalım Allah nasip ederse tüp aşılama doğal birşekşlde ediyor. 😻 İnşllah istediğiniz gibi olur çok var çevrede bir çocukla kaldı kuzenlerim onlarda istiyor tık yok ne paralar harcıyorlar.bende ve Kız kardeşimde hiç yok onun dışında çocuğu olmaz dedikleri 43 yaşında evlenen kuzenimin filan var 😇 biz elleri bomboş iki kardeş kaldık birbirimizi avutuyoruz. Kızkdşm hasta ankilozan Spondilit romoztizma iltihaplı onu kurutmaya çalışıyor doktor böyle bebeğin de olması zor dedi. Birde anksiyete hastası bir yandan İşin kötü yanı eşi de romatizma aynı hastalıktan tedavi alıyor. Sınav dünyası işte 😞kendimi bazen hep unutup ona destek oluyorum çok pamuk kalbi var🤗. Allah büyük yol uzun bir yerde nasip olur belki ne bileyim. 😓İlk önce sağlık o olmazsa hiçbir dertle başa çıkılmıyor. Siz güzelce araştırın tek atımlık kurşununuz varken deneyin olursa Allahtan olmasada 🙏🏻inşallah olması dileğiyle 🌸
Sağol canım benm. üzüldüm kardeşinin durumuna. Kadere bak eşi de aynı rahatsızlık içinde. Kader onların yollarını birleştirmiş. Belki bu şekilde çiftler birbirlerine daha çok empati kurabilecek hallerinden anlayacaklar bibirlerinin. Allah acil şifa versin. İş arkadaşım eşi aynı romatizma hastası 7 yıl çocukları olmamış. Sonra tüp yaptılar 1 kızları oldu ve peşine dondurulmuşla yine hamile kaldı eşi o da erkek oldu. Bir birinizie destekçisiniz. Oda bir şans farkı boyuttan bakaak olursak. 43 yaşında kuzenin bebesi oldu mu peki?

suan sadece multivitamin takviyesi,
bizim doktorumuz tüp bebek doktoru toplam sayı iyi
diye diğer parametrelere takılmam ben dedi ama ürologlar bakılmalı diyor.
eşim bizim doktor iyii dedi diye salladı. geri kalanın benim kuruntum olduğunu iddia ediyor ama değil. zaten çok dikbaşlı. bilmiyorum ne yapıcam :KK43: orda çıkmazda kalıyorum işte :/
İşlerine geliyor uğraşmamak çünkü. Ama sayının iyi olması güzel. Olacak inşallah azcık sabır..
Bu arada test yaptım sabah yine. Tabii ki de tertemiz negatif ☺️ 2-3 güne gelir reglim.

Bazı şeylerin hızlı olması en güzeli bakma sen. Kendini hazırlarken de bi stres olacaktın, hazırlıklar başlayınca da. En azından ikisi bir arada çıkmış olacak. Ah bebişim hamile kalınca geçecek diycem ama bitmiyor sonrasında da stresi 😅 o yüzden kendini zihnen dinlendirmeye çalış, uzayın dediği gibi biraz kendine yatırım yap zaten doktora da gidiyosun, biraz da kendine yardım kitapları falan oku, iyi gelenler olacaktır mutlaka
Sadece ilk silik çizgiyi görünce mutlu oluyosun, bi de ilk tekmeyi hissedince. Herhalde bi de doğunca.
Onun dışında süreç şöyle ileriyo,
Acaba kimyasal mı?
Tutundu mu?
Ilk üç ay düşük tehlikem var, yürüdüm, yoruldum, ne yedim, sebzeleri yıkadım mı?
Et iyi pişmiş mi, mainesin içindeki yumurta pastörize mi?
Ikili testin sonuçları nasıl?
Uçlu testin sonuçları nasıl?
Ilaclar yeterli mi?
Bugün neden az hareket etti?
Detaylı ultrasonda güzel geçecek mi?
Her kontrolden önce bir hafta süren acaba bebek iyi mi gerginliği. Şimdilik gelişmeler bunlar. 😂🤣

Sağol canım benm. üzüldüm kardeşinin durumuna. Kadere bak eşi de aynı rahatsızlık içinde. Kader onların yollarını birleştirmiş. Belki bu şekilde çiftler birbirlerine daha çok empati kurabilecek hallerinden anlayacaklar bibirlerinin. Allah acil şifa versin. İş arkadaşım eşi aynı romatizma hastası 7 yıl çocukları olmamış. Sonra tüp yaptılar 1 kızları oldu ve peşine dondurulmuşla yine hamile kaldı eşi o da erkek oldu. Bir birinizie destekçisiniz. Oda bir şans farkı boyuttan bakaak olursak. 43 yaşında kuzenin bebesi oldu mu peki?
Evet Allah işte insanı insana ilaç veriyor 🌸dedim ya kuzenimin var diye 😀zaten 43 evlendi 6 ay sonra hamiş kaldı 😇hatta bir başka 37 yaşında olan kuzenimin çocuğu olmaz dediler nakilli hastaydı bir sürü kişi istedi çocugu olmaz diye çoğu kişi bıraktı evlenmedi onunla. o sonradan gitti onu isteyen biriyle evlendi eşiyle hiç mutlu değildi o sırada hamile kaldı hatta ölecekti çocuk filan dendi çok şükür şuan bebeği de iyi kendisi de iyi ama onun gibi evliliğim olmasını asla istemem. Çocuk herşey değil kimini Rabbim verip sınıyor kimisini ise vermeyip o yüzden ben hep hayırlı istyrm. Kimse mutsuz bir yuvaya çocuk getirmemeli kimi kadınlar çocuk evlilik kurtarır kafası yapıyor ama asla öyle olmuyor. Önce huzur sonra o huzura evlad nasip etsin herkese. Hayırlı dua ediyoruz belki bundandır bekleyişimiz. ❤️Geç olsun temiz olsun güç olmasın hepimiz için 😇🙏🏻🙏🏻

Evet Allah işte insanı insana ilaç veriyor 🌸dedim ya kuzenimin var diye 😀zaten 43 evlendi 6 ay sonra hamiş kaldı 😇hatta bir başka 37 yaşında olan kuzenimin çocuğu olmaz dediler nakilli hastaydı bir sürü kişi istedi çocugu olmaz diye çoğu kişi bıraktı evlenmedi onunla. o sonradan gitti onu isteyen biriyle evlendi eşiyle hiç mutlu değildi o sırada hamile kaldı hatta ölecekti çocuk filan dendi çok şükür şuan bebeği de iyi kendisi de iyi ama onun gibi evliliğim olmasını asla istemem. Çocuk herşey değil kimini Rabbim verip sınıyor kimisini ise vermeyip o yüzden ben hep hayırlı istyrm. Kimse mutsuz bir yuvaya çocuk getirmemeli kimi kadınlar çocuk evlilik kurtarır kafası yapıyor ama asla öyle olmuyor. Önce huzur sonra o huzura evlad nasip etsin herkese. Hayırlı dua ediyoruz belki bundandır bekleyişimiz. ❤️Geç olsun temiz olsun güç olmasın hepimiz için 😇🙏🏻🙏🏻
ayyy evet. Çok haklısn cnım. Evlilikleri çocuk kurtarmıyor malsef. Daha sarpa sarıyor işler. Çok mutlu giden evlilikler bile çocuktan sonra çatırdıyo çocuk farklı birşey. Eşyle mutlu olmayınca nasıl çocuk sahibi olunuyor onu da anlamış değilim :KK43: Allah hayırlısıını versin herşeyin

ayyy evet. Çok haklısn cnım. Evlilikleri çocuk kurtarmıyor malsef. Daha sarpa sarıyor işler. Çok mutlu giden evlilikler bile çocuktan sonra çatırdıyo çocuk farklı birşey. Eşyle mutlu olmayınca nasıl çocuk sahibi olunuyor onu da anlamış değilim :KK43: Allah hayırlısıını versin herşeyin
Bende anlamış değilim. Zaten hiçbir şeyin garantisi yok bir yanlışa bazen bir ağır söz bilemedin bir sebeb aramak istesin sebebi bulunur. Ama sinir oluyorum 😡mutsuz evliliğe çoğalan kadınlardan biri annemdi bu yüzden aşırı kızıyorum. Ben şiddet olan ailede büyüdüm. Herşeyin dibini yaşadım annemi çok kan içinde gördüm. 😣Hiçbir evlad bunu yaşamayı seçmiyor. Atlattım geçti belki ama hasarları oldu 4 kardeşiz hepimiz sağlıksız zamanlar geçirdik. Bu sayfada bile şu yazılarımı okuyan varsa evlilik sallanmış ise kendiniz ister edin etmeyin ama çocuk getirmeyin 😪hele maddi gücünüz asla yapmayın. 🙈

Sadece ilk silik çizgiyi görünce mutlu oluyosun, bi de ilk tekmeyi hissedince. Herhalde bi de doğunca.
Onun dışında süreç şöyle ileriyo,
Acaba kimyasal mı?
Tutundu mu?
Ilk üç ay düşük tehlikem var, yürüdüm, yoruldum, ne yedim, sebzeleri yıkadım mı?
Et iyi pişmiş mi, mainesin içindeki yumurta pastörize mi?
Ikili testin sonuçları nasıl?
Uçlu testin sonuçları nasıl?
Ilaclar yeterli mi?
Bugün neden az hareket etti?
Detaylı ultrasonda güzel geçecek mi?
Her kontrolden önce bir hafta süren acaba bebek iyi mi gerginliği. Şimdilik gelişmeler bunlar. 😂🤣
Oo ayna reyiz eyvallah. Gözümü güzel bir güne açtırdın ahbsbsndn Ben bu soruları 55'le çarparım 😎

Oo ayna reyiz eyvallah. Gözümü güzel bir güne açtırdın ahbsbsndn Ben bu soruları 55'le çarparım 😎
Sen hepsini ayrı ayrı araştırırsın. 3 farklı doktora gidip hepsinden fikir alırsın.
Ama güzel yani, hamilelikte hiç canın sıkılmaz. Sadece araştırma yapmaktan gözlerin bozulabilir. 😊😊

Bende anlamış değilim. Zaten hiçbir şeyin garantisi yok bir yanlışa bazen bir ağır söz bilemedin bir sebeb aramak istesin sebebi bulunur. Ama sinir oluyorum 😡mutsuz evliliğe çoğalan kadınlardan biri annemdi bu yüzden aşırı kızıyorum. Ben şiddet olan ailede büyüdüm. Herşeyin dibini yaşadım annemi çok kan içinde gördüm. 😣Hiçbir evlad bunu yaşamayı seçmiyor. Atlattım geçti belki ama hasarları oldu 4 kardeşiz hepimiz sağlıksız zamanlar geçirdik. Bu sayfada bile şu yazılarımı okuyan varsa evlilik sallanmış ise kendiniz ister edin etmeyin ama çocuk getirmeyin 😪hele maddi gücünüz asla yapmayın. 🙈
:KK43:((((..... Çok üzücü.. Umarı mokuyup ders çıkaranlar olur

İşlerine geliyor uğraşmamak çünkü. Ama sayının iyi olması güzel. Olacak inşallah azcık sabır..
Bu arada test yaptım sabah yine. Tabii ki de tertemiz negatif ☺️ 2-3 güne gelir reglim.
inşallah önümüzdeki ay istediğin haberi alırsın, bebişiniz gelir size 🥲

benim de bugün regl günüm yarın kan istedi doktor ama yaptırmıycam. kasette negatif işte ftil kullanıyorum hala o zaten bir hafta falan atıyormuş progestan kullanınca.

X