Gebeliğe Hazırlık Anne Olmak İsteyenler 👩‍👧‍👦🙏

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Erken hamilelik belirtileriniz ne zaman başladı?

• Ankete Katılan
    492
Sor sen yine. Çok emin değilim ama çok pahalı olduğu için mi ne sınırlama getirmişler. Ben kadın doğum hastanesinde jinekoloji bölümünde bile yaptıramadım. Kliniğimizde bu şekilde istekle yapamıyoruz artık dedi. Devlet hastanesi bu
D vit aslında bi hormon, bakılmasıda meşakatli bi test sanırım maliyeti yüksek. Devlet bu yüzden 3 aydan önce bakılmasına izin vermiyor. Bu ay baktırdıysan bi daha 3 ay sonra baktırabiliyorsun. Ama ben illa baktırcam dersen özel lablarda ücreti karşılığında baktırabiliyorsun Jane Jetgil Jane Jetgil

Koşun, yeni dert buldum. Son iki ay içinde hamile kalabilseydik şansımız vardı ama artık hamile kalırsak karnımızı saklayamıyoruz 😐 Sonra herkese hesap veriyoruz. "Aa hamile misin?" "Hamile miymiş?" "Niye söylememiş?" "Karnı çıkana kadar beklemiş" "E yaz tabii kıyafetle de saklayamadı" "Zaten kilo almıştı, ben tahmin ettim" "Niye saklıyormuş ki olmuyor muymuş" "Tüp yapmış diyorlar" "Tüp mü? Hangisindeymiş sorun? Sorun? SORUN?"
Tüp yapmayanlar son kısmı kendine göre değiştirebilir. Örnek: "Tedavi görüyorlarmış, bayağıdır deniyorlarmış olmuyormuş" "Ne tedavisiymiş? Niye olmuyormuş?" gibi...

Sizin adınıza üzüldüm ama klomenden nefret ediyorum ben o benim kasık ağrımı çok yaptı yetmedi bir ağlattı bir güldürdü hormonlar uçtu bir kere kullandım daha kullanmak zorunda kalınca napacağımı bilmiyorum. 🙈😣
Aynen öyle oldu bende de🤦‍♀️ inşallah kendiliğinden oluverir de gerek kalmaz kullanmana bir daha 🙏

Yok canım o ayrı bir test ona ayrı bakılması lazım. Gebelikte genelde zaten takviye veriyorlar ama gebe kalmayı zorlaştırdığını bilmiyordum çok. d vitamini kısırlığı diye bile bişi varmış minseo minseo bu konuya daha hakim. Benim eskiden de hep düşük çıkardı zaten bir bakalım dedim yerlerde.
Yes, D vit eksikliği döllenmeyi, yumurta, sperm kalitesini ve rezervleri inanılmaz etkiliyormuş. Önceleri çok üzerinde durulan bir hormon değilmiş ama yeni araştırmalar önemini ortaya koydu. Gebe kalma da güçlük çeken insanların ortak olarak hep D vit değerininin düşük olduğu saptanmış. Embriyologlar da kaliteli bi embriyonun oluşması için D vit değerinin en az 60 olması gerektiğini söylüyorlar 🤐 ben de cumartesi baktırcam bakalım kaçlara yükselmiş merak ediyorum.

D vit aslında bi hormon, bakılmasıda meşakatli bi test sanırım maliyeti yüksek. Devlet bu yüzden 3 aydan önce bakılmasıda izin vermiyor. Bu ay baktırdıysan bi daha 3 ay sonra baktırabiliyorsun. Ama ben illa baktırcam dersen özel lablarda ücreti karşılığında baktırabiliyorsun Jane Jetgil Jane Jetgil
Ben zaten bütün tahlillere para verdiğim içim 😒🤦 östrojenle aynıydı gibi fiyatı 130 TL falan

Yes, D vit eksikliği döllenmeyi, yumurta, sperm kalitesini ve rezervleri inanılmaz etkiliyormuş. Önceleri çok üzerinde durulan bir hormon değilmiş ama yeni araştırmalar önemini ortaya koydu. Gebe kalma da güçlük çeken insanların ortak olarak hep D vit değerininin düşük olduğu saptanmış. Embriyologlar da kaliteli bi embriyonun oluşması için D vit değerinin en az 60 olması gerektiğini söylüyorlar 🤐 ben de cumartesi baktırcam bakalım kaçlara yükselmiş merak ediyorum.
Erkekte de mi baktırmak gerekiyor yani 🙄 bir de bu çıktı başımıza 🤦 inşallah hemencecik yükselir yaa bileydim daha önceden başlardımm😬😬 inşallah yükselmiştir senin canım ne zamandır kullanıyorsun

Koşun, yeni dert buldum. Son iki ay içinde hamile kalabilseydik şansımız vardı ama artık hamile kalırsak karnımızı saklayamıyoruz 😐 Sonra herkese hesap veriyoruz. "Aa hamile misin?" "Hamile miymiş?" "Niye söylememiş?" "Karnı çıkana kadar beklemiş" "E yaz tabii kıyafetle de saklayamadı" "Zaten kilo almıştı, ben tahmin ettim" "Niye saklıyormuş ki olmuyor muymuş" "Tüp yapmış diyorlar" "Tüp mü? Hangisindeymiş sorun? Sorun? SORUN?"
Tüp yapmayanlar son kısmı kendine göre değiştirebilir. Örnek: "Tedavi görüyorlarmış, bayağıdır deniyorlarmış olmuyormuş" "Ne tedavisiymiş? Niye olmuyormuş?" gibi...
Bana bunları soracak ya da söyleyecek tek bir baba yiğit varsa onu alnından öperim. Geçen sene "kilo mu aldın sen" diyen komşumuzu tüm mahalle kadınlarının içinde itin münasip bi yerine sokup çıkardım en son. Çocuk var mı diye bile soramıyor hiç biri. Hayatta en tahammül edemediğim hadsiz sorular. Kilo mu aldın, zayıfladın mı, bebek ne zaman, 2. Ne zaman, ne zaman evleniyorsun? Sanane be kardeşim sanane???? He bak aklıma geldi geçen aylarda da bi akraba eşimin maaşını sormuştu hayırdır ev kredimize destek mi olmak istiyorsun yoksa demiştim, kalakalmıştı öyle.

Erkekte de mi baktırmak gerekiyor yani 🙄 bir de bu çıktı başımıza 🤦 inşallah hemencecik yükselir yaa bileydim daha önceden başlardımm😬😬 inşallah yükselmiştir senin canım ne zamandır kullanıyorsun
Ben burada bilimsel çalışma paylaştım halbuki. Biz yine de yaptırmadık d vitamini. Çünkü kocama göre ben bunları neden kurcalıyorum

Bana bunları soracak ya da söyleyecek tek bir baba yiğit varsa onu alnından öperim. Geçen sene "kilo mu aldın sen" diyen komşumuzu tüm mahalle kadınlarının içinde itin münasip bi yerine sokup çıkardım en son. Çocuk var mı diye bile soramıyor hiç biri. Hayatta en tahammül edemediğim hadsiz sorular. Kilo mu aldın, zayıfladın mı, bebek ne zaman, 2. Ne zaman, ne zaman evleniyorsun? Sanane be kardeşim sanane???? He bak aklıma geldi geçen aylarda da bi akraba eşimin maaşını sormuştu hayırdır ev kredimize destek mi olmak istiyorsun yoksa demiştim, kalakalmıştı öyle.
Sadece bana sorulmuyor zaten. Bir kısmı arkadan dönüyor. En sevdiğim şu "Sana bir güzellik gelmiş". Hamile misin diyemiyor da ahshshjsjsahshsh

Tabi özellikle erkekler için çok önemli. Ben değerim düşük çıktığında doktorun verdiği ampul ve damlayı kullandım. Sonra bi daha ölçtürmedim. İşte bu ay D vit takviyeli folik asit içiyorum. Bi de günde 4 damla damlatıp suya onu içiyorum şuan tahminim 30 larda falandır benim D vit kolay yükselmiyor 😪

Ben burada bilimsel çalışma paylaştım halbuki. Biz yine de yaptırmadık d vitamini. Çünkü kocama göre ben bunları neden kurcalıyorum
Yaa valla doktorların bunlara ciddi ciddi konuşması gerekiylr bence. Bu kadwr bilgiyi bilmedikleri için rahat konuşuyorlar. Ama nasıl merak edip araştırıp okumuyorlsr onu da anlamıyorum. Nasıl yani doktorun açıklaması yeterli geliyor onlara 🤣 ben her değerimin inciğini cinciğinş araştırıyorum onlara doktor çok sıkıntı yok gibi normal falan dedi mi bitti bana öyle dede didik didik ederim çok sıkıntı yok ne demek sıkıntı nerde var ki nesi normalmiş dur şurfs bir değer referans noktasına yakın ne olmjş olabilir araştıralım falan derim. Ama onlar çok rahat ya valla anlamıyorum. Benimki kendi ben de gideyim bi demesine rağmen doktor normal deyince iyi o zaman ne gerek var moduna geliyor
Çok çok pahalı ben 4 5 teste o parayı veriyorum. 😐
Yaa kızım valla diyorum ya ben her gidişimde 1000 TL'yi buluyorum nerdeyse. Son gittiklerinde fazla test istemiyor diye böyle 300 TL falan verince tahlillere mutlu oluyorum düşün. Hakikaten sizin hastaneye gelip gitsek benzin parasıyla daha uyguna gelebilir 🙈
Sadece bana sorulmuyor zaten. Bir kısmı arkadan dönüyor. En sevdiğim şu "Sana bir güzellik gelmiş". Hamile misin diyemiyor da ahshshjsjsahshsh
Bana da fotoğrafın birinde kucağımfa kırlent varmış diye hamile misin diye sormuşlardı 🤣 bir de ne zamandır bol elbise giyiyormuşum 🙈 ben kendim neyi ne sıklıkta giydiğimi takip etmiyorum yav

X