Gebeliğe Hazırlık Anne Olmak İsteyenler 👩‍👧‍👦🙏

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Erken hamilelik belirtileriniz ne zaman başladı?

• Ankete Katılan
    492
Canım benim kalpten dua ediyorum, inşallah bebeğin sana tutunur.. başka bir forumda da bir arkadaşa bu şekilde olmuştu çok şükür şuanda hamile, bebeği sağlıklı. Sakın moralini bozma, Rabbim yazmışsa zaten tutunacaktır.

Günaydın kızlar ya bu ara yoğun geçiyor geriden okuyorum ama yazmaya çok yetişemiyorum
Ya ben de çok becerebildiğimden değil de işte aynı yerden tırmalıyorum kendim de kendime sürekli hatırlatıyorum. Olumsuza odaklandıkça olumsuz geliyor arkasından. Zaten hepimizin içi şişik. Birbirimizi dibe çekersek hepten sakata geleceğiz.
Siz de iyi ki varsınız. Çalışmalarını bitir de geri döööön Tülaaaaaaaaay geri dööön

Nihayet verdiler mi raporu, çok şükür. Yurt dışındaydın sen di mi? Buraya gelme ihtimaliniz var mı?
Yok canım ya rapor hala yok.. bu ne ilgisizlik anlamadım. 1 hafta oldu iğnemi vuruldum, normalde bu hafta kan vermem için randevu ayarlarlardı o da verilmedi. Benimki zaten Hystero Contrast Sonography denilen bir işlemdi, rahim filmi ile çok benzer ama radyasyonsuz. Rahim filmi ile ne kadar pararlel sonuçlar bilmiyorum. Düşündüm Tr ye gelmeyi ama vaka sayıları inanılmaz artmış, çok riskli. Haftaya zaten gebelik testi yapıcam, şuan gitme riskini almaya da korkuyorum. EŞim de diyor tüp bebeğe başlayalım, %50-60 başarı şansı varmış. Bilmiyorum kafam biraz karışık.

Aynen öyle canım birbirimizi kötüye çeksek daha da kötü. Tabi ki olumsuz şeyleri de konuşacağız onlar da hayatın parçası ama olmuyor hep o kafada olmanın kimseye faydası olmuyor.

İnşallah döneceğim ya bu ara baya çalışıyorum ama yine de daha çook çalışmam gerekiyor anne çook diyen çocuk gibiyim

Reglim inanılmaz yoğun geçiyor. Demiştim ya iyi ki evden çalışıyorum kesinlikle çıkamam dışarı diye. Kaç defa çamaşırın battı ped med dayanmıyor. Bugün doktora gideceğim 4te bakalım eşim de bu sefer ben de geleyim dedi

İnşallah pozitifi görürsün ama olmazsa da burda bu işler hem daha hızlı yürüyor hem de maliyetler sizin için daha uygun olur diye dedim. Hsg'yi bile pıt diye istediğin anda çektirebiliyorsun. Oralarda bir sonuç almak, doktora ulaşmak bile günler alıyor. İnsanın sinirleri daha da harap oluyor öyle olunca. Bana endoskopi için üç ay sonraya randevu vermişlerdi. Kıvranıyordum doktor "Odağını değiştir mideni düşünme" falan diyordu bana. Vakalar konusuna bir şey diyemiyorum maalesef. Corona herkesin her işini baltaladı zaten :/

3. günündeysen antral folikül sayımı da yaptırsana. Hem vajinal muayene için bahanen olmuş olur hem de mis gibi yeni bilgi. Seversin Bize de yaz doktor çıkışı. Belki ilaçlar birden çok yumurtanı büyüttüğü için fazla oluyordur kanaman

Sen de mi yurtdışınca yaşıyorsun yoksa veya yaşadın mı?
Sorma ya o randevular beni mahvediyor.. bu ay olmasa doktorla detaylı konuşmak istedik watsaptan görüntülü arayacak hangi güne 19 Nisan ... Şaka gibi. peki ben adet olursam 1 ay kadar boşa mı gidecek.. Evet.
Kesinlikle Tr çok hızlı, daha detaycı, bilgi verici.. Korona da süreci daha da uzatıyor burada Tr yi eşim de düşündü, bakalım nasıl olur suan haftaya odaklandım.

Benim doktor onu da karından yapar daha önce aklıma geldi o ama amh baktık yeniden bakalım istersen demişti. Ben de gerek yok demiştim mesela o zaman bu sayım daha önemli zaten diyip sayabilirdi bence rüyamda doktoru gördüm zaten birlikte içmeye gitmişiz falan baya böyle samimi davranıyor arkadaş gibiymişiz ama flörtöz de böyle bi Allah Allah falan diyorum beynim çıldırdı muhtemelen vajinal bakın desem kendimi öyle hissedecekmişim gibi oldu

Yumurtadan olduğunu sanmıyorum beybi ilaçlardan önce de böyleydi son birkaç aydır. Daha doğrusu doğum kontrol hapını bıraktığımdan beri nerdeyse. Benim normalim buymuş artık öyle dediydi doktor. Lekelenme oluyor oluyor birikip bir anda boşalıyor. O bir gün toplam 5 günlük regl gibi yoğunnkanama oluyor yani

kızlar selam mentaal olarak bitik bir halde burdayım. eğer hamile olsaydım anca bu kadar duygusal
olurdum sanırım acaip bir duygusalıık mental anlamda yılmışlık , herşey bir boşverme sallama güdüsü.
sanırım su kullandığım ilaçlar bende bi miktar fazla etki
yaptı.
neyse yarın regl günüm testler negatif bildinz üzere.
3. gün gidicem tekrar doktora ama hiç heves istek yok naparım bilmiyorum.

o dertten ben de muzdaribim ama bizde genetik ben body shop göz altl kremini kullanmıştım e vitaminli baya işe yaramıştı canım

senin tüpünle zorun nee sevgilimmm

Sen en azından çocuk kısmında bir sonuç alabildin ahhahshsh O da bir şey. Erkeklere o konuda ben de çok üzülüyorum Hep yoruluyorlar ne kadar zor bir şey Neyse ki bizim yorulan yerlerimiz doğumda atılıyor
Evet evet hamdolsun... Çocuklar tam zamanında olmuşlar.. biraz daha geç kalsaymışım olmayacaklarmış.. 1.den sonra korunurken kızıma hamile kaldım.....hamileliğimi 2.ayında farketmiştim... Regli bi oluyordum bi olmuyordum...İnsan bi kere hamile kalınca 2.yekalmak kolaylaşıyor.. hemen üstüne kalıyorsun... inşallah sizlerinde öyle olur.. erkekler yaaa. diyecek bişeyim yok keşke kendi kendimize hamile kalabilseydik.. hiç uğraşmazdım... sevgi aşk ilk yıllar çok iyi... sonrası malum..

canım öncelikle çok geçmiş olsun ama inşallah miniğin sana sıkı sıkı tutunsun acaba içerde kanamanın biriktiğini daha önceden tespit edemezler miydi mesela bu düşük önleyici iğneyi ilk lekelenmede vuramazlar mıydı bilmediimden soruyorum bir hafta tolere edilebilir bir süreç eşin iyiyse covidle ilgili dırum tamamen ortadan kalktiysa o destek olur inşallah. yüzde elli ihtimalin iiyi tarafından bakıyorum ben inşallah güzel haberlerle gelirsin

Bilmoyorum cnm bugün yine 21 de silik cikti cnm yumurtlamam degil 13.3 de yumurtlamamdi büyük ihtimal sonra hep koyu cikti bugünde koyu cikti bakalim hayirlisi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…