Gebeliğe Hazırlık Anne Olmak İsteyenler 👩‍👧‍👦🙏

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Erken hamilelik belirtileriniz ne zaman başladı?

• Ankete Katılan
    492
Kızlar selam,

Ben doktora gittim bu sabah.Kesemin etrafı nerdeyse tamamı aktif kan dolmuş 😔ben lekelenmemden sonra dışarıya bişey akmıyor diye sevinirken meğer içeriden kanamam artmış 😔 çok yoğunmuş 😪 hoca çok telaş yaptı ,hemen acilde iğne oldum bu sefer ilaç yazdı çok şükür fitil olarak ( Nasil yapıcam kara kara onu düşünüyorum )

Bu sefer nerdeyse nefes almam hariç herşey yasak ,yataktan doğrulmamam lazımmış.sadece hazır yemek sofrasına (oda kim hazırlayacaksa 😔) sadece banyo ve lavoba ihtiyacı için kalkacakmısım ,ne yap ne et biri sana bir hafta bakacak dedi.Yüzde elli ihtimal verdi kızlar 😔 Sağlık diliyorum Allahımdan 🤲 Herşeyin en iyisini Rabbim bilir 🙏 Dualarınıza talibim ❤❤

Haftaya kontrole çağırdı tekrar
Kuzum üzülüp daha çok strese girme, gerçekten olacak olan oluyor. Geçen ay aldım haberini, bi arkadaşım yeni evlendi, 43 yaşında falan. Doğal yolla gebe kalmış çok istiyordu zaten, senelerdir yumurtalarını donduruyordu neyse. Çok kanaması olmuş, dr dinlen 10 gün demiş senin gibi kalkma ayağa falan. Sonra bi gün parça düşürmüş, dr demiş gel kürtaja alalım, içinde başka parça kalmasın vs. Bi gidiyorlar bebeğin kalbi atıyor hala 😍 ömrü varsa herşekilde doğacak tatlım o, sen umudunu kaybetme, bol bol da dua et ❤️

Kızlar selam,

Ben doktora gittim bu sabah.Kesemin etrafı nerdeyse tamamı aktif kan dolmuş 😔ben lekelenmemden sonra dışarıya bişey akmıyor diye sevinirken meğer içeriden kanamam artmış 😔 çok yoğunmuş 😪 hoca çok telaş yaptı ,hemen acilde iğne oldum bu sefer ilaç yazdı çok şükür fitil olarak ( Nasil yapıcam kara kara onu düşünüyorum )

Bu sefer nerdeyse nefes almam hariç herşey yasak ,yataktan doğrulmamam lazımmış.sadece hazır yemek sofrasına (oda kim hazırlayacaksa 😔) sadece banyo ve lavoba ihtiyacı için kalkacakmısım ,ne yap ne et biri sana bir hafta bakacak dedi.Yüzde elli ihtimal verdi kızlar 😔 Sağlık diliyorum Allahımdan 🤲 Herşeyin en iyisini Rabbim bilir 🙏 Dualarınıza talibim ❤❤

Bir hafta dışarıdan hazır yiyeceksiniz artık bir şekilde kalkmaman lazım hiç yanına gelebilecek biri yok mu? En azından gündüz, akşam eşin yardımcı olur. İyi bu sefer ilaç vermiş doktor.
İnşallah sağlıkla atlatacaksın bu haftayı, dualarımız seninle ❤️

Yolunu tıkayan bi şeyden kurtulacaksın canım öyle düşün inşallah şansını artıracak. Benim de 3 gündür moralim bozuk bi diyorum neden tıkandı, bi diyorum iyi ki çektirmişim yoksa tek tüple hamile kalmaya çalışacaktım. Hsg den önce @fiona13 e diyordum hep hsg çekilsem doktor tüpünde yapışıklık vardı açtık dese sevincem en azından sebebi buymuş dicem diye başıma geldi resmen ama insan yine de üzülüyor
Benimde sağda biraz yapışıklık varmış açılmış.. gözümü açtığımda doktorum yanımdaydı bi sorun yok dedi.. bende rahimde bişe varmı şekil bozukluğu falan demiştim hayır yok herşey normal sağda biraz yapışıklık vardı o da açıldı dedi.. raporuma baktımda bende hiç yazmıyor bu durum herşey normal madde yayıldı falan yazıyor.. tabi tam aklımda yok prosedür deki yazılış hali🙈😂 velhasıl çekileli 4 ay oldu tık yok.. inşallah sen güzel sonuçlar alırsın canım..
Bu arada şey merak ettim çekimden sonra eve gittiğinde sancı ya da kanaman oldu mu.. benim adet sancısı gibi sancım oldu o gün birazda kanama oldu bi iki pıhtımsı bişe geldi acaba o yapışıklıktan arda kalanlarmıydı

✋

Eklentiler

• Screenshot_20210323-114427~2.png
    Screenshot_20210323-114427~2.png
    759,3 KB · Görüntüleme: 39
İnşallaaaaah heyecanlı bi ay olcak 👶

En düşük olasılıklar beni buluyor 😂 doktor kimyasaldan sonra yapışıklık olmuş olabilir ama çok düşük ihtimal demişti. Dedim dedim inanmadınız al noldu😪

İnşallah tek sorun budur başka bişey bi daha önüme çıkmaz çok çok Amiiin 🙏

İzmir de öyle canım kapalı çok ama yarından itibaren açıyor hava
Hayır biz olumsuzu çağırdığımız için bizi buluyor sanıyoruz. Ben artık böyle düşünüyorum. Bugüne kadar belayı hep kendim çağırmışım yani. Azıcık olumluya odaklansak onu da çağırmayı başarabileceğiz inşallah

Benimde sağda biraz yapışıklık varmış açılmış.. gözümü açtığımda doktorum yanımdaydı bi sorun yok dedi.. bende rahimde bişe varmı şekil bozukluğu falan demiştim hayır yok herşey normal sağda biraz yapışıklık vardı o da açıldı dedi.. raporuma baktımda bende hiç yazmıyor bu durum herşey normal madde yayıldı falan yazıyor.. tabi tam aklımda yok prosedür deki yazılış hali🙈😂 velhasıl çekileli 4 ay oldu tık yok.. inşallah sen güzel sonuçlar alırsın canım..
Bu arada şey merak ettim çekimden sonra eve gittiğinde sancı ya da kanaman oldu mu.. benim adet sancısı gibi sancım oldu o gün birazda kanama oldu bi iki pıhtımsı bişe geldi acaba o yapışıklıktan arda kalanlarmıydı
Nasip kuzum bu işler ya açılmış ya ona şükür benim malesef baya uğraşmış normalde 2 doz basınç veriyorlarmış bana 5 tane vermiş. Başka doktor olsa tıkalı laporoskopi olacak der bırakırdı. Bebeği falan geçtim şuan kendimi düşünüyorum sağlığımı tehdit edecek bi şey olmasın da. Senin yumurtalar ilaçsız büyüyor mu onda sıkıntın var mı eşinin değerleri nasıl? Bana işlemden sonra kalçadan ağrı kesici iğne vurmuşlar ona rağmen uyandığımda ağrım vardı ama sonra ağrı geçti. Kanamam oldu 3. Gün yoğunluğunda sonra azaldı bugün de bitti sayılır artık

Sapanca taraflarında guzel yeşillik ve göl,dere olan yerler var.Bungalov tarzı konaklamalı veya günlük.Ruhu dinleniyor insanın. biz doğum günümde gittik,1 gecede kaldık.Coronadan cok korkarım ama cok temizdi bizim gittiğimiz yer.Kendimde dezenfektanımla heryeri fısfıslamıştım 😂
Nerde kaldınız? Sapanca'yı çok severim ama ben de korkudan kalamıyorum bir yerde

Nasip kuzum bu işler ya açılmış ya ona şükür benim malesef baya uğraşmış normalde 2 doz basınç veriyorlarmış bana 5 tane vermiş. Başka doktor olsa tıkalı laporoskopi olacak der bırakırdı. Bebeği falan geçtim şuan kendimi düşünüyorum sağlığımı tehdit edecek bi şey olmasın da. Senin yumurtalar ilaçsız büyüyor mu onda sıkıntın var mı eşinin değerleri nasıl? Bana işlemden sonra kalçadan ağrı kesici iğne vurmuşlar ona rağmen uyandığımda ağrım vardı ama sonra ağrı geçti. Kanamam oldu 3. Gün yoğunluğunda sonra azaldı bugün de bitti sayılır artık
Bana detay vermedi ilacı kaç kez verdiğine dahil.. Benim yumurtaların kendiliğinden büyüdüğüde oluyor, tabi bazı aylar büyümediğide.. artık vücudumu tanıyorum biliyorum.. çok şükür yumurta geliştirici kullanırken ona da cevap vermişti.. eşimin değerlerinde sıkıntı gözükmedi..1 seneyi geçkindir deniyoruz ama daha sonuç alamadık.. bahsetmiştim ya kafama taktığım bi konu var o bana çok stres yapıyor onu çözümlemeye odaklandığım için tedaviyi de bıraktım yaza kadar bu şekilde devam eder sonra olmazsa tekrar başlarım diyorum.. hayırlısı inşallah

Kızlar selam,

Allah hayırlısıyla ve sağlıkla versin her şeyi. Para karşılığı yardıma gelebilecek bir tanıdığınız yok mu hiç? Komşu falan bile olur yani gelsin en azından bir yemeğinizi yapsın. İki günde bir gelse bile olur. Kocan sofrayı hazırlar herhalde. Temizliği komple boş ver zaten. O kadarcık tozdan kirden bir şey olmaz

Bana detay vermedi ilacı kaç kez verdiğine dahil.. Benim yumurtaların kendiliğinden büyüdüğüde oluyor, tabi bazı aylar büyümediğide.. artık vücudumu tanıyorum biliyorum.. çok şükür yumurta geliştirici kullanırken ona da cevap vermişti.. eşimin değerlerinde sıkıntı gözükmedi..1 seneyi geçkindir deniyoruz ama daha sonuç alamadık.. bahsetmiştim ya kafama taktığım bi konu var o bana çok stres yapıyor onu çözümlemeye odaklandığım için tedaviyi de bıraktım yaza kadar bu şekilde devam eder sonra olmazsa tekrar başlarım diyorum.. hayırlısı inşallah
Hayırlısı olsun hepimiz için 🙏 benim kimyasaldan sonra oldu bu yapışıklık, inşallah tekrarlamaz. 1 kutu antibiyotik verdi onu içiyorum şimdi

Yaaaa üzüldüm canım çok geçmiş olsun 😔 1 hafta gerekirse dışardan sipariş vereceksiniz sakın kalkma yataktan doktorun dediklerine uy umarım sıkıntısız atlatırsın bu süreci 🙏
Çocuk var evde. Hem onun hem de annesinin sağlıklı beslenmesi lazım. Biri gelip bir tek yemek yapıp gidebilse aslında çok iyi olur

Günaydın kızlar ya bu ara yoğun geçiyor geriden okuyorum ama yazmaya çok yetişemiyorum

cukulatam cukulatam geçmiş olsun gözün aydın temiz çıkmasına sevindim çok şükürn🙏

minseo minseo canım bir daha konuşabildiniz mi doktorla onu takip ettim ama kaçırdım sanırım göremedim?

Jane Jetgil Jane Jetgil kesinlikle @NealStreet e katılıyorum onu dinle bu kadar negatif odaklı olma haklısın bu dönem genel olarak hepimizi yıprattı ama yine de pozitif kalmak lazım hiçbir işe yaramadğı gibi viiücudumuzu da bozuyor stres.

@NealStreet seni gerçekten tebrik ediyorum bu topik huzurunda 🙈 valla herkese koşup neşe saçıyorsun hem de öyle polyyannacı modda değilsin mantıklı şekilde herkesi rahatlatıyorsun gülme ihtiyacımızı fazlasıyla buradan karşılar olduk sayende iyi ki varsın 🤗

ipek_annesi ipek_annesi canım ben de mutluydum lekelenme yok ne zamandır sende diye. Kalp atışı falan gördünüz mü zamanı geldi mi? Kese ilk oluştuğu zamanlar öyle kanama alanı görebiliyorlarmış inşallah öyle bir şeydir canım. Ama lütfen doktorunu dinle kim yapacaksa deme hiç bir tanıdık akraba komşu vs hiç kimse yoksa da hiçbir şey yapma bir hafta peynir ekmek ye dışarıdan sipariş ver gerekirse geri kalan her şeyi eşin yapsın nolur şu an hiçbir şey senin sağlığından önemli değil. Ev işi şu bu hiçbir şeyi saymıyorum bile sakın bunlara kalkışma böyle durumlarda gerekirse ev berbat durumda olsun hiçbir şey sağlıktan önemli değil. Sırf yemek için bile doktorun dediği gibi yap nolursun 😔 bu bebişin yiyecek lokması varsa seninle kalacak, yoksa sen ne yaparsan yap olmaz. Benim demrk istediğim sen ileride kendini suçlama ben elimden geleni yaptım de Allah korusun bir şry olsa ondan mı bundan mı oldu diyeceksin ama malesef bizim kontrolümüz dışında sen elinden geleni yap için rahat olsun dualarım seninle 🙏

Cnm dolgu işine girismeden once başka şeyler deneyeyim bi dedim dolgu uzak bi ihtimal simdilik benim için hem cesaret edemem hem maddi olarak suan için imkansiz

Evet canım sağ tıkalı benim sol normaldi 5 yıl önce de şu an o ne durumda hiç bilmiyorum rahim filmi cektirecektim bu ay da maddi olarak çok sıkıştık biraz erteleyebilirim
O zaman sinoz ürünlerini kesinlikle öneririm.. hem de suanda indirimde.
Sinoz 24K Altın Göz Çevresi Bakım Serumu
başka bir makaleden ise link veriyorum, arkadaşım la roche posay ve clinique kullanıyor, o da çok memnun.
Göz Altı Morluğuna Ne İyi Gelir? En İyi Göz Altı Morluğu Krem Önerileri

Benim de sağ tüpüm tıkalıymış, yeni öğrendim :KK43:( rahim filmi için araştırıyorum, detaylı baksınlar neymiş tıkanıklık sebebi. Tüp bebek yapalım diyor eşim maddiyatı da düşünüyoruz, galiba düğünde takılan altınlardan kullanıcaz, bundan önemli sebep mi olur..

Çocuk var evde. Hem onun hem de annesinin sağlıklı beslenmesi lazım. Biri gelip bir tek yemek yapıp gidebilse aslında çok iyi olur
Ev yemeği yapan lokantalar var 1 hafta anlaşabilir Şu dönemde kimsenin gelip yapacağını sanmıyorum herkes koronayı öne sürüyor , annesi de felçli babasına bakıyormuş zaten.

Cnm komple yeni beyin lazım bana format da az bi sure götürür çünkü 🤣ne yapım cnm ta sag tıkalı benim doktor da sağda döllenme olursa yine dis gebelik ihtimali yüksek dedi e benim de sağ batınca aklima o geldi direk
bende sağda döllenme olmuyor, doktor kapalı dedi spermler geçemez. ama soldan yumurta oluyor dedi, herşey yolunda dedi, nasıl yolundaysa artık :işsiz::işsiz::işsiz: Sağ taraf bende de batıyor ama hiçbirşey yok.

O zaman sinoz ürünlerini kesinlikle öneririm.. hem de suanda indirimde.
Sinoz 24K Altın Göz Çevresi Bakım Serumu
başka bir makaleden ise link veriyorum, arkadaşım la roche posay ve clinique kullanıyor, o da çok memnun.
Göz Altı Morluğuna Ne İyi Gelir? En İyi Göz Altı Morluğu Krem Önerileri

Benim de sağ tüpüm tıkalıymış, yeni öğrendim :KK43:( rahim filmi için araştırıyorum, detaylı baksınlar neymiş tıkanıklık sebebi. Tüp bebek yapalım diyor eşim maddiyatı da düşünüyoruz, galiba düğünde takılan altınlardan kullanıcaz, bundan önemli sebep mi olur..
Nihayet verdiler mi raporu, çok şükür. Yurt dışındaydın sen di mi? Buraya gelme ihtimaliniz var mı?

X