Gebeliğe Hazırlık Anne Olmak İsteyenler 👩‍👧‍👦🙏

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Erken hamilelik belirtileriniz ne zaman başladı?

• Ankete Katılan
    492
Selam kızlar, regl zamanı gelmeden idrar testi pozitif çıkan var mı? Hemen çıksın istiyorum, en erken çıkan birleşmeden kaç gün sonra çıktı diye bir sormak istedim. Ay inşallah bu ay hamile kalırım. Rabbim isteyen herkese nasip etsin

bende sağda döllenme olmuyor, doktor kapalı dedi spermler geçemez. ama soldan yumurta oluyor dedi, herşey yolunda dedi, nasıl yolundaysa artık Sağ taraf bende de batıyor ama hiçbirşey yok.
Benim de öyle sanki cnm çok nadir sağdan yumurta geliyor o zaman da biliyorum sağdan yumurtladigimi tikanik mi olduğundan bilmem ama apandisit sancısı gibi agrim oluyor o zamanlar genelde hep soldan yumurta geliyor bende ben kızıma hamile kaldığımda Sağ tikanik olduğundan dolayı yumurta takibiyle hamile kaldim eğer o ay sağdan yumurtlasam doktor korunun dicekti ama şansa soldan yumurtlama oldu ve kızıma hamile kaldim
o dertten ben de muzdaribim ama bizde genetik ben body shop göz altl kremini kullanmıştım e vitaminli baya işe yaramıştı canım
Bi bakayım cnm ben de insallah biraz azaltabilirim tamamen yok olmaz zaten

Yok yok canım randevum 4 çeyrekte ama yatacağımı sanmıyorum orada şey bu çatal da burada sergi olarak duruyor, eskiden muayenelerde kullanılırdı diye antika bir ürün gibi duruyor canım bence
Sen benim başıma geleni duy hsg den önce muayne olayım dedim girdim içeri doktor sen hazırlan hazır olunca seslen dedi neyse ben çıkardım altımı yattım sedyeye 3. Gün gidiyorum ya hep sedyede bakıyor normalde ben ezbere yattım. Çatala yatmam gerekiyormuş. Doktor geldi yok çatala geç burda net göremeyiz şuan dedi ben de aa tamam dedim cıbıl cıbıl çatala koştum. Adam artık helalim

İyi yapmışsın. Bir görün bakalım ne olacak ne bitecek, ona göre karar verirsiniz. İki yıl yaşadım ben yurt dışında. Annemin tarafı komple çok uzun yıllardır yurt dışında yaşıyor. Kendim yaşamasaydım da onların çektiklerini biliyorum

Ayy cnm ya güldürdün çatala doğru koşan yarı çıplak bir kadin canlandirdim hemen gözümde

He evet hatırladım demiştin onu.

ahshnsns minseo 'yle bizim rüyalarımıza sayıp sövdün senin bilinçaltın da hiç boş değilmiş Yav iste işte bu senin en doğal hakkın. Geçen bir yerde okudum ama nerde olduğunu hatırlamıyorum. Antral folikül sayımı amh'tan daha anlamlı bilgi sunuyor diyordu. Asistan arkadaşım da doğru yorumlamak için ikisine beraber bakarız demişti. Doktorun o senin doktorun. Her şeyi konuşabilmen lazım. Benim astımımı takip eden doktor çok kral adam. Bütün sağlık sorunlarımı anlatıyorum o da dinliyor sağ olsun Her şeyi açıkça ve rahatça konuşabileceğin bir doktor bul kendine demişti kadın doğum uzmanı için

Seninki de mi 3. Gün sedyede bakıyor ama sedyede vajinal ultrason mu yapıyor yine yoksa karından mı? Tam içim rahatlayacaktı yalnız değilmişim diye sonra öyle olmadığını anladım galiba sedyede vajinal ultrason da acayip oluyor ya e napçaz biz bilmiyoruz ne derlerse onu yapıyoruz ama çok komik olmuş cıbıl cıbıl bence de öyle yani de işte ne bileyim bakmayan kişiye bak demek garip geliyor bir de ben doktorun işine çok bilmiş gibi karışmayı da sevmiyorum. Ben orda karışşmayıp burda gelip ahkam kesiyorum

yapıver iste hallediver diyerek de pınar hanım seksilerinin ne kadar ivedilikle ve zahmetsizce sonlandığına mı dikkat çekmek istemiş.
Bunu arkadaşlarımla konuşuyorduk dedim ki "yapıver işte hallediver" dediği noktaya kadar tam ikna olmak üzereydim ki onu görünce kendisinin de bunu mesai olarak gördüğünü anladım

Sedyede vajinal canım neden bence daha iyi çatala kabak gibi açıyosun sedyede bacaklarını kırıyorsun doktor cihazı sokarken bakmıyor bile

O okuduğun şeyi ben yazmış olabilirim baya araştırmıştım bu amh meselesini. Aynen öyle canım kesinlikle ama işte yukarda yazdığım gibi ona doktorluğuna ilişkin bir yorum eleştiri yapıyormuşum bilmişlik taslıyormuşum gibi geliyor o durumu sevmiyorum. Yoksa doktorum çok rahat her şeyi sorabilirsin çekinme yaz ara falan diye her konuda çok rahat ve açık davranıyor ama ben burada biraz bilmişlik taslama muhabbetinden istemiyorum yani. Ama regl btince yumurta takibinde gideceğim ya o zaman söyleyeceğim hem smear hem akıntı konusunu o zaman illa ki bakacak. Hatta o zaman genelde vajinal muayene tercih ediyorlar falan diye bir çaktırmadan yollarım en fazla böyle yapabilirim

Mutfağın tupü bitiyor sen bana ne diyorsun biliyorsun?

El ele el ele verin kızlaaar
Tüpçüye tüpçüye gidelim kızlar

Sedyede vajinal canım neden bence daha iyi çatala kabak gibi açıyosun sedyede bacaklarını kırıyorsun doktor cihazı sokarken bakmıyor bile
Sadece bir doktorum öyle sedyede muayene etti çok şaşırmıştım. Öncekiler hep çatalda bakıyordu valla ben ondan daha az yapıldığını düşündüm bunun. ama sonra o da çatala da çıkartmıştı

ipek_annesi canım yeni gördüm... ilk gördüğümde çok sevindim... sonrada okudum çok üzüldüm.. Rabbim yardımcınız olsun.. inşallah birbirinize sıkı sıkı tutunursunuz... çok iyi olun inşallah... güzel günlerde kucağına al... bu günleri güzel şeyler düşünerek geçir olurmu..

ilişki üzerinden yada yumurtlama üzerinden ikiside aynı zamanlara denk geldiğinden,, en erken 10.günü ile 12. günleri arasında pozitif görenler var... Testin hassaslığı da önemli tabi...En az 2 test yapmalısın. biri bozuksa diğeri doğru çıkar düşüncesiyle...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…