Gebeliğe Hazırlık Anne Olmak İsteyenler 👩‍👧‍👦🙏

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Erken hamilelik belirtileriniz ne zaman başladı?

• Ankete Katılan
    492
Kizlar size alakasiz bir sorum olacak ya benim son 2 yıldır göz altı morluklarim çok aşırı çoğaldı bende oldukça rahatsizdim ama dün bir de kardeşim abla çok korkunç olmuş gözlerin diyince canım çok sıkıldi var mı aynı sıkıntıyı çekip bir çözüm bulan doğal maskedir kremdir falan ne olursa ne yapılır bu morluklar için bı yerde okumuştum göz altına her gün bir kaç dakika masaj yapılırsa oradaki kan dolaşımı oluyormuş düzelme oluyormuş bikac gündür yapıyorum onu da başka bildiğiniz bir şey varsa yaziverin yaa

Benim de öyle ama benim çok uzun zamandır vardı gittikçe koyulaştı. Morluğa iyi geldiği iddia edilen kremler var hiçbirini denemedim çünkü öyle şeylerin işe yaradığına inanmıyorum. Hepsi para tuzağı. Kullananların yorumları da genelde böyle. 1-2 kez göz maskesi denedim. Acayip yaktı. Onu da bıraktım. İlla bir şey deneyeceksen çiğ patates halkası ve salatalık kabuğunun içini göz altına gelecek şekilde koyup bekletebilirsin. En azından kimyasal değil. Kremlerin yorumlarına bakabilirsin bu arada. Ben bir ara bakıp öyle vazgeçmiştim krem almaktan. Bazen banyoda göz altlarımı görünce "torbacı gibiyim ha gözlere bak" diyip dalgaya vurup çıkıyorum

Canım şimciiik öncelikle en az 8 saat uyuman lazım booool su içmen lazım kafein tüketimini azaltman gerekiyor bunlar içersen uygulayabileceğin şeyler dış müdahele için her gün buz ile göz altlarına masaj yapabilirsin, onun dışında hindistan cevizi yağı ile masaj yapabilirsin e vitamini içerdiği için ölü hücreleri yeniliyormuş. Bi de yaz kış mutlaka güneş kremi kullan. Ben işe başlamadan önce gözaltılarım mosmordu düzenli uykuya geçince kapatıcıyı çöpe attım.

Bütün çileyi erkekler çekiyor

Valla dalgaya vuramiyorum ben artık kendimden korkuyorum bakınca salatalık kabuğunu deneyeyim aslinda kremlere ben de güvenmiyorum çünkü bi de göz en hassas yer bisey yapmayalım krem kullanacaz diye
Cnm aslinda bence benim sorunum da uyku. Cunku 2 3 yıldır düzgün uykum hic olmadi fibromiyalji den dolayı zaten bu bir kısır döngü gibi fibromiyaljiden dolayi düzgün uyuyamiyosun düzgün uyuyamadigindan da fibromiyaljin aziyor uzun zamandır derin uyku nedir bilmem hiç bi sabah dinlenmiş uyanmiyorum tam tersine sanki üzerimden kamyon geçiyor geceleri hatta bazen ayaklarımın üstüne bile basamıyorum bi sure yürüme güçlüğü oluyor uyanınca bunun sebebi de fibromilyaljiden dolayi bilincaltından derin uykuya gecilmediginden vucut yeteri kadar dinlenemiyormus zaten sürekli rüya görüyorum uyanana kadar ordan belli sürekli bilinç altında geziniyorum derin uyku hayal oldu morluklarda haliyle çoğaldı

Bak ben gözüm çok yorulduğunda dinlendirmek için ya da aşırı kaşındığı zamanlar çay pansumanı yapıyorum. Şimdi bir bakayım dedim morluklar için de kullanılıyor muymuş diye

Okadar haklı ki... ben evliliğimin 4.ayında hamile kaldım. sonra arka arkaya 2 sene hamilelik yaşadım 2 çocuğum oldu... tabi evlilik git gide zorlaşmaya başladı. ... sabahtan akşama dışarda çalış, akşam gel çocuklar uyuyuncaya kadar onlara bak sonra ev işi sonra yatak işi( kadınlık böylemi olmalı??... erkekler işte çok yoruldukları için eve gelince yatıyorlar.. Canım.....((gecenin bi yarısı da diriliyorlar maşallah:))... böyle işte...

Bugun doktora gittim, solda 20 mm- sağda 19 mm iki yumurtam olmuş.. bugun çatlatmamı vurdum... hayırlı olur inşallah.... akıntım sabah başladı... yumurtlarımın büyüdüğünü anladım. ama bu kadar büyüyeceğini tahmin etmedim.. doktor çok iyi dedi.. rahim duvarı da iyi tam olması gerektiği gibi dedi.. birde 2 gün sonra rahim duvarı için bi ilaç verdi doktor... sizlerde durumlar nasıl...

Deneyelim cnm bunları da insallah olur faydasi yaa kendimi çok ihmal ettim hic bakamıyorum gözüm mor saçım kel ulan daha 32 yaşındayım önceden dışım 30 icim 60 diyodum simdi dışım da 60 a yaklaşıyor

Bu arada kizlar reglim 2 gün geçti ve az önce tıpkı kizimda yaşadığım gibi ani kalkmadan dolayi bıçak saplanır gibi oldu ama çok korktum çünkü tıkalı olan tarafımda yaşadım inşallah hamile değilimdir bile dedim çünkü bir daha dis gebelik yaşamaktan korkuyorum

Sen en azından çocuk kısmında bir sonuç alabildin ahhahshsh O da bir şey. Erkeklere o konuda ben de çok üzülüyorum Hep yoruluyorlar ne kadar zor bir şey Neyse ki bizim yorulan yerlerimiz doğumda atılıyor

İnsanın aklına "inşallah hamileyimdir" gelir. Hemen dış gebelik senaryosu niye yazdın yav? Gidelim kafalara toplu format attıralım biz bu böyle olmaz

Orjinal bi ozon yağını düzenli kullanırsan faydalı olabilir

Selam canım, Test sabah saat 10'dan sonra ve akşam 8'den önce yapılmalıdır. Eğer günde iki kez test yapılacak ise her iki test arasında 8 saat olması kısa LH artışlarını yakalamakta yardımcı olacaktır. Test her tekrarlanan gün için aynı zamanlarda yapılmalıdır. Senin yumurtlama 21 inde gibi geldi bana. Uygulamamalara peki güvenmiyorum ben cnm, test daha net sonuç sanki..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…