Gebeliğe Hazırlık Anne Olmak İsteyenler 👩‍👧‍👦🙏

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Erken hamilelik belirtileriniz ne zaman başladı?

• Ankete Katılan
    492
Bende cogu zaman ishalim canim. Doktora gittim bugun degisik bir doktor sanada deyim dedim.
Bazi kandinlarda ishal bazi kadinlarda kabiz yapiyomus, bazilarinda bir kabiz bir ishal.
Sen hic mr cekindinmi? Mr de bilen bir doktor cekerse hepsini goruyor.
Ben bugun endometriosizi iyi bilen bir osteopata gittim. Benim sag taraf baya yapisik ve sertmis. Sol tarafim daha iymis. Sana foto atiyorum bak. Ince bagirsak ve kalin bagirsak sag tarafta birlesiyor, ve ishal olanlarda daha sik sag tarafta yapisiklar goruliyormus. Sol tatafta kalin bagirsagin bitisi ve cikisi var, kabiz olanlardada orda yapisiklar daha sik goruluyormus. Buda oraya diski biriktiriyor ve kabiz oluyosun gibi. Ve bu bir kabiz bir ishal olanlarinda yapisiklari her yerde
Daha bi suru sey anlatti kuzu. Butun agrilarimin neyden kaynakli oldugunu anladim.
Bana cesitli egzersizler onerdi
Ve hatta su kalin bagirsak varya yukari kismi kaburganin tam alt kismina geliyor. Ben kalin bagirsagi cok daha asada saniyodum. Biz is yerinde oturur pozisyonda biraz öne dogru egik durdugumuzda direkt kalin bagirsagimiza baski yapiyoruz ve sindirim sistemimizi etkiliyoruz

Eklentiler

• Screenshot_20210319_121137_com.android.chrome.jpg
    80,6 KB · Görüntüleme: 22
İlerisi için Allah büyük diyorum, bn de bilmiyorum napıcam.

Uzay dur uzay bizim kıl tüye gelmemize var daha ama senin yokluğunda dün ben doğum çantası mı hazırlasak diye bir fikir attım ortaya

Niye asilama dediki acaba. Asilama erkek faktorunde iyi degilmi ben bu doktorlari anlamiyorum

Kızlar selam,
herkes inşallah bebğine sağlıklı bir şekilde kavuşur. ben bir dış gebelik ve geçen sene bir kimysal geçirdim ondan sonra da bıraktım bu pandemi davalarından dolayı ama artık yaşta gelmişken tekrardan başladık ve 2 aydır deniyoruz henüz gelen giden yok. size sorum şu olacak geçen sene 2 ay muayane eden doktorum çikolata kistimi görmedi ama hamile kalacağım ay gördü çikolata kistin var biliyorsun di mi dedi ben şoka girdim çünkü bundan önce defelarca beni muayane etmişti. neyse ben ona rağmen gebe kaldım ama kimyasalla sonuçlandı ve ben o günden sonra o doktora gitmemeye karar verdim. şimdi asıl sorum şu istanbulda olup anadolu yakasında kadın doğum doktorundan memnun olan arkadaşlarım varsa bana yazbailirler mi? özellike bu çikolata kisti ne alemde önce ona baktırmak istiyorum.şimdiden herkese çok teşekkür ederimm:)

Azcık bozuldu moralim ya zaten regl ağrılarım falan da vardı kaç gündür koşturmacadan çok üzülme fırsatım olmadı. Ama haklısın. Bazı hekimler çikolata kistinde aşılama ile hiç vakit kaybetmeyin direkt tüp diyorlar. Ama aşılama mekanizması ve çikolata kistimin sperme saldırma ve yolu uzatması açısından düşününce bana mantıklı geliyor. O nedenle denerim zaten bence ama ne zaman konusu kafamı karıştırıyor. Bir de fiyatlar tüp kadar falansa da denemeyebilirim. O da kafamı karıştırıyor. Ya neyse kısmet artık bakalım. Eşime regl Olcam dediğimde bile yoo yoo diyor lalala diyor konuyu kapatıyor. Doğal yoldan olacağını düşünüyor bence hala ve bu konuda konuşmak onun için üzücü bence o nedenle inanıyor hiç tüpe aşılamaya falan gerek olmayacağına. Hayırlısı bakalım bugün işlerini bir atlatsun da yeniden masaya yatırırıx bu konuları. Hakkımızda hayırlısı olsun hepimizin. Dediğin gibi sürprizler olup insan kendini bambaşka bir noktada bulabiliyor. İnşallah size güzel sürprizler gelecek artık. Senle bir biz de gün sayıyoruz
Adafaffa çok doğru bir tespit bu
Ayy ne güzel anlatmış doktor ya. Sen de çok güzel anlatmışsın sağol canım benim. Hiç mr çekinmedim. Bi komple mr checkup kampanyası var belki onu çekilirim bi ara. Hiç kimse önermedi daha önce.

Osteapat ne oluyor canım? Çok iyi biliyormuş ve çok güzel bilgilendirilmiş seni valla. Benim de solda o nedenle kabızlık çektim belki hep ve gaz hareketlerini de etkiliyor bence. Bir de fiona13 nın dediği gibi rahmim ters o da yapıyormuş böyle.

Egzersizleri bana da göndersene canım özelden?
Aaa hic bilmiyodum kuzu. Ben normal dogumusum ama
Şaşırdım ben de canım

Bozulur illa ki. Hepimiz etkileniyoruz. Yıkılıyoruz, dövünüyoruz falan ama işte şöyle bir durup bakınca da inkarın, görmezden gelmenin ya da çöküşe geçmenin bir faydası olmadığını görüyor insan.
Erkekler bu süreçte inkara ve yüzleşmemeye daha çok meyilli gibi görüyorum. Bizim ortaya çıkan somut sorunlara rağmen benimki doğal yoldan olabileceğine inanılmaz iknaydı ama doktorlara gittik geldik ben anlattım, en sonunda kendi de doktordan direkt duyunca tamam dedi artık. Biz kesinlikle daha dirayetliymişiz ya ben bunu gördüm.
Hepimizin güzel olacak inşallah canım. Keşke 25'imizde olsaydık. O zaman derdim kocalarımız haklı, deneyelim akışına bırakalım bir müddet diye ama hayırlısı işte ne diyelim

Uzay dur uzay bizim kıl tüye gelmemize var daha ama senin yokluğunda dün ben doğum çantası mı hazırlasak diye bir fikir attım ortaya
Hahshshs çok mantıklı fikir canım ya. Benim zaten hazır olduğundan fikir veremedim
Niye asilama dediki acaba. Asilama erkek faktorunde iyi degilmi ben bu doktorlari anlamiyorum
Canım aşılama bizde de iyi. Yumurta geliştirici ilaçlarla birlikte aşılama kullanılıyor hatta aslında uluslararası düzeyde en çok önerilen ilk yaklaşım bu yönde. Tek başına yumurtlama tedavileri değil, yumurtlama tedavileri + aşılamanın bariz bir etkisi var. Tabi tüp bebek kadar yğksek olasılık değil hiçbir zaman.

Neden etkili biliyor musun, bizim endometriozis odakları aslında vajina rahim ağzı vs buralarda da olabiliyor. Dolayısıyla normal yolla denerken spermin geçişini zorlaştırıyor bu bir. İkincisi bizim bu çikolata kisti adını şu an unuttuğum değişik bir madde salgılıyor. Bu madde sperm ve embriyo için toksik etki yaratıyor. Dolayısıyla spermler yüzüp rahme gitmeye çalışırken zaten bu saldırılardan büyük kısmı yolda kalıyor. Aşılama yapıldığındaysa bizim dört cepheden saldırıda olan spermlerin çoook uzun bir yolunu kısaltmış oluyoruz. Endometriozisten dolayı bizimkilerin yolu daha zorlu yani. Aşılamada hem en sağlam spermler (yani toksik etkilerden en az zarar görecek spermler) seçiliyor, hem de vajina ve rahim ağzını atlayarak direkt rahme, tutunması gereken, yumurtayla birleşmesi gereken en yakın yere bırakılıyor. Dolayısıyla spermlere saldıran o toksik etki ve uzun yol ortadan kalkmış oluyor. O nedenle etkili. Ama tabi genelde 2 3 defa denenip olmadıysa kesin tüp diyorlar.

minseo bak bu yüzden de etkili. Ben her şeyi biliyorum biliyorsun, o yüzden bunu da biliyorum

Son düzenleme:
Aynen canım. İnsanız yahu. Bir de onlar da ne kadar beklentiye girse de regl ağrısını yaşayıp onun hem hormonal etkisiyle zaten duygusallaşan, bir de onu wcde gören biz oluyoruz. Ona sadece regl oldum diyoruz o sadece ona üzülüyor. Benimki beni de olacağına inandırmak ve mutlu etmek için böyle yaklaşıyor. Ben küsmücem oğlumuza senin gibi, beklicem onu o gelcek ben biliyorum diyor. (Ben çocuğa küsüp hemen trip atıyorum çünkü her ay)

Bence benim doktorun rahatlığı ve olumlu düşüncesi de onu buna itiyor. Böyle ciddi bir konuşma yapan doktor olsa ona da dsnk eder diye düşünüyorum. Ben bir de hayatım boyunca çocuk sevmeyen insandım. Eşim zaten öyle. Benim için şu an inanılmaz bir şey onun bu noktada olması gerçekten benden bile daha fazla heveslenmesi. Hani hal böyleyken olmaması daha çok koyuyor insana. Ama hakkımızda hayırlısı neyse o olsun diyorum hep artık. Alternatif doktor bulmam lazım bir an önce ve yeni bir yol haritası

ahahahahahhahaha DS: daksjfksahjjkds katıldımmm resmen D: ama aynen grup boleydı ya hatta minseo bana kızıyodu regliye doğru cok belırtı arıyorum dıye D:

Kızlar bu ay yumurtlama takibi yapıp eğer tutmazsa Hsg çektiririm diye düşünüyordum ama karar değiştirdim vakit kaybı olmasın diye önce Hsg çekmeye karar verdim. Haftaya İnşAllah İstanbul’a gitcem Göztepe eğitim araştırma hastanesinde çektirmeyi düşünüyorum hastaneyle ilgili bilgisi olan var mı acaba?

Erkekler cok boyle canim ya. Benim esimde hala dogal yoldan olucak saniyo biliomusun? Bazi seyleri gec idrak ediyolar. Benim amh ilk duydugumda yasadigim seyleri o simdi yasiyor..
Kuz vucudun cok iyi tepki veriyo ilaclara olucak. Tuple olsada olucak moralini bozma. Belkide tuple olmasi daha iyi. En azindan kenarda embryo kalir. Ben oyle dusunuyorum uc dort embryo olsada dondursam keske.

Osteopat boyle dokunuslarla vucudunun dugum yerlerini stres yerlerini aciyo mesela. Dokunuslarla agrilagini azaltmaya calisiyor. Bel agirisi icin falanda gidiliyor. Ama iyi birine gitmezsen cok kotu seyler de yapabilir sana.
Aksam video cekicem sanada atayim canim.
Bide aklima bisey daha geldi. Aslinda hepsi mantikli ve bildigim seyler gibiydi ama hepsinin tam olarak neyden kaynakli oldugunu anladim.
Olmamasi gereken yerlerde olan kanamalar atilamadigi icin icerse kaliyo ve yara gibi oluyo. O icerdeki yaralar disardaki yaralar gibi. Bazen o yuzden sadece iki buklum yatmak iyi geliyo. Dik durdugumuzda o yaralari cekiyosun iki tarafa ve agriyo.

Onun kabulünün de zamanı gelecektir. Belki sen de o zaman hazır hissetmeye başlayacaksın. Bu arada şey söylemeyi unuttum. Tüp kadar yüksek değil aşılama ama çok uçuk bir yerde denersen yarısına denk gelebilir. Bu noktada da doktorla oturup ihtimaller üzerinden gidiyorsun. Maddi açıdan sizin için rn makul yola bakarsınız o zaman gelince

Tamam kuzumm cok guzel acikladin. Ne hastalik be heryerden vuruyo. Bizim bebeler baya warrior olucak

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…