Gebeliğe Hazırlık Anne Olmak İsteyenler 👩‍👧‍👦🙏

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Erken hamilelik belirtileriniz ne zaman başladı?

• Ankete Katılan
    492
Klorsuz, kokusuz çamaşır suyunu deneyen var mı kızlar? Varsa çamaşır makinesinde kullanıyor musunuz? İşe yarıyor mu? Bir de gerçekten kokusuz mu?

Astım yüzünden eve hiç çamaşır suyu sokmadım bugüne kadar ama beyaz çamaşırlar anlamadığım bir şekilde sararmaya başladı. Sinirlerimi bozuyor. Kaçınılmaz oldu çamaşır suyu

Erkekler öyle dimi hepimizinki öyle ah bu erkekler, erkeklerimiz.. ne diyeyim onların daha fazla zamana ihtiyacı oluyor gerçekten biz hayatta da çok daha çabuk olgunlaşıyoruz genelde. O nedenle onlarda fikirlerin olgunlaşması da baya zaman alıyor.

İnşallah dediğin gibi olur canım. Evet benim de umudum yumurtalıklarımın ilaca iyi yanıt vermesi. Ama işte yumurta var sperm var yol açık döllenme tutunma olmuyor. Bence aşılama gerçekten bu durumda benim işimi belki kolaylaştırabilir. Ama aşılamada da çok yumurta istemiyorlar ya. O nasıl olur bilemiyorum

Güzel bir şeymiş osteapat ama dediğin gibi emin ellere gitmek lazım. Aynen canım ben daha Ergenken sırt kısmımda kasıklarımda falan ağrılar olurdu. O kan dışarı akıyor ve içeride bir nevi enfeksiyon yapıyor işte gerçekten tam da dediğin yara gibi. Vücutta sürekli bir inflamasyon tepkisi var yani dişimiz iltihap kapmış şişmiş gibi düşün onun kim bilir nerelerimizde olduğunu düşün sevinirim canım, hele birkaç gündür sırta baya vurdu benim. Başka bir şey de olabilir ama aman her şeyden bu hastalık çıkabilirmiş gibi geliyor. Zaten bu alanda uzman çoğu hekim bu çok yönlü, pek çok farklı alan doktorunun birlikte çalışması gerektiği bir jastalık olduğunu kabul ediyor. Sadece jinekolojinin işi değil yani.
İnşallah canım aynen öyle. Azcık para biriktireyim de ben öyle kalkışçam her seçeneğe hazır olmak istiyorum sanırım
Bende oyle saniyodum. Gecen ay bana asilama yapmadigi icin doktoruma daha cok kizdim simdi
Evet ya. Üstelik aşılamada çok yumurta istemiyorlar.senin tek gelişmiş olması bulunmaz fırsatmış. Boşa bir döngü yakmak yerine denenebilirdi yani.
Tamam kuzumm cok guzel acikladin. Ne hastalik be heryerden vuruyo. Bizim bebeler baya warrior olucak
Aynen canım inşallah

Karbonat beyaz sirkeye yatır beyazları bir süre. Dene bakalım nasıl olacak. Instagram'da çok biliyoruz diye bir sayfa var. Her zıkkımı #cbb etiketiyle paylaşıyorlar. Hayata dair çok güzel püf noktalar var..mesela evdeki karıncadan kurtulmak mı istiyorsun onun yöntemleri #cbbkarınca etiketiyle aratıyorsun. Havluları yumuşak mı yapmak istiyorsun cbbhavlu yazıyorsun. Orada kesin vardır bu konuda bir şeyler. Reklam gibi oldu ama öyle değil valla

ben onu kulanıyorum canım domestos su yeşiilini hem fısfıs hem normal domestos şeklinde olanı. gayet iş görüyor ama çamaşırda kullanmadım ben hiç.

makineye beyaz sirke koyuyırum ama karbonat hiç denemedim. araştırayım bakayım sağ olasın

Ben de öyle diyorum ben de BEN DE. Beni de söyle beni de
Lanet olsun sizin kafalarınıza
ahahahahahhahaha DS: daksjfksahjjkds katıldımmm resmen D: ama aynen grup boleydı ya hatta minseo bana kızıyodu regliye doğru cok belırtı arıyorum dıye D:
Ben seni artık @NealStreet e havale ettim o güzel hallediyor bu işleri
Seda Sayan ruh ikizim
Ben bingo oksijen alıyorum memnunum. Şey yap bi kazan temizliği yaptır şu çamaşır mak temizleyiciler var kazan kirlendiyse o yüzden verimli yıkamıyor olabilir.

Onu soruyordum ben de ama ismini vermeyeyim dedim şimdi o da yasaksa falan diye. Deterjan gözüne mi koyuyorsun? Makine kocamın telefonuna bağlı. Kazan temizliği zamanı gelince hem ordan bildirim gidiyor ona hem de makine uyarı işareti yanıyor. Kazan temizliğinin ayrı düğmesi var. En büyük zevki onu yapmak :s O yapmasa benim aklıma bile gelmez. Makine temizleyici falan da kullanmıyoruz gerçi. Kendi suyla yapıyor makine. Kirli kirli sular çıkıyor gerçekten içinden. Ya hiç anlamıyorum annem kazan temizliği falan yapmazdı. Çamaşır suyu da koymadan aynı deterjanla 40 derecede yıkardım orda. Hiç sararma olmazdı. Bunda 60'ta yıkıyorum yine var yine var :/

Evet canım deterjan gözüne koyuyorum bak vanish+bingo koy yıkamaya biraz düzelir onlar 2 3 yıkamaya.

@NealStreet he bi de şu kosla vanish leke çıkarıcı var ya pembe beyazları atarken deterjan gözüne ondan da koyuyorum fıstık gibi oluyor
Ona da bakayım. Kokusu var mı? Ya son yıkamada bir de iyice sinir oldum. Evde giydiğim uzun kollu beyaz penye vardı bir tane. Çay mı ne dökmüştüm unutmuşum bile kirlilerin arasında kalmış nasılsa yıkanınca çıkar dedim. Olduğu gibi duruyor leke. Bugün sabunla elde yıkamayı denedim. Çok hafif bir açılma oldu ama hala duruyor leke kabak gibi. Vay anasını dedim çocukların çamaşırlarındaki lekeleri nasıl çıkarıyor bu insanlar. Acayip moralim bozuldu

Makineye atmadan önce o leke çıkarıcıdan dök üstüne beklesin bi yarım saat bi de biraz bulaşık mak parlatıcısı dök ovala elinde lekenin olduğu yeri makineye at deterjan gözüne de leke çıkarıcı koy. Çay lekesi zor çıkıyor benim de halıya döküldü hiç bişi çıkarmadı en son bu dediğim kombinasyonla çıkardım

Tam benlik. Ben kendimi üşene üşene zorla banyoya sokup yıkıyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…