Gebeliğe Hazırlık Anne Olmak İsteyenler 👩‍👧‍👦🙏

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Erken hamilelik belirtileriniz ne zaman başladı?

• Ankete Katılan
    492
kızlar , ultrasonda çatlamış ve sıvısı gözüken yumurta ne kadar aynı konumda kalır bilen var mı ?
mesela benim 11inde ayın saat 13 te çatlamış ve sıvısı gözüküyodu bu ne zaman çatlamış olabilir yani ne kadar zaman duruyor acaba öyle

kızlar , ultrasonda çatlamış ve sıvısı gözüken yumurta ne kadar aynı konumda kalır bilen var mı ?
mesela benim 11inde ayın saat 13 te çatlamış ve sıvısı gözüküyodu bu ne zaman çatlamış olabilir yani ne kadar zaman duruyor acaba öyle
1 gün diye biliyorum canım 24 saat

Kimmiş ki bu kadın 🤔 ya doktor seçimi çok zor gerçekten anlıyorum seni o konuda, bu doktoru tamamen bırakmak yerine önce başka bi doktordan görüş alsan. Hatta üniv hastanesinde iyi kadın doğumcular mutlaka vardır, bi orda kontrole gitsen hem daha detaylı bakarlar bence üniversitede senin yerinde olsam şansımı denerdim
Özel konuşmayı ifşa etmiş olmayayım şimdi 🙈 sana özelden yazayım. Aynen öyle ikinci görüş almaya giderim zaten ama muhtemen benim ikinci görüş 15 görüş falan olur. Çünkü nerden bilcem o doktorun dediğinin daha doğru olduğunu, onun ondan daha iyi olduğunu falan? Yani onun sözüne karşılık onun sözü durumu olduğunda afallıyorum ben.

Canım üniversite hastanesiyle deneyimlerimiz çok kötü. Annemi öldürüyorlardı. Özellikle kadın doğum bölümü korkunçtu. İlk zamanlar üniversiteden yine de bir randevu alayım tetkiklerimş yaptırayım falan demiştim. 3 ay boyunca yer yoktu zaten. Kimse randevu da alamıyormuş. Nasıl bir sistem anlamadım. Oradan ekmek çıkmaz bana.
Ben de güven ve süreklilik olayına bu anlamda çok takığım. Hep aynı doktorun takibinde olmak istiyorum hatta keşke doğumumu da ameliyatımı yapan canım doktorum yapsa ama muayenesi 400 tele ve eve de epey uzak. Eşim olmadan gitmem çok zor. Hele de hamileyken iyice imkansıza yakın. Şu an gittiğim doktoru da demiştim sırf yürüme mesafesinde diye seçtim. Çok güveniyorum diyemem ama en azından uzun zamandır o takip ediyordu bir şekilde. Bırakasım da yok o nedenle ama hastanenin yenidoğan yoğun bakım ünitesi kapanmış. Olmaz yani. Yeni doktor nerden bulcam bilmiyorum. Bu kafamı kurcalıyor ötelemeye çalışıyorum daha ortada gebelik yok diye
Evet canım aynen öyle. Annemde de çok sağlık sorunu olduğu için ve çok doktor değiştiği için bunun takibin öneminş çok iyi biliyorum malesef. Gerçekten o iyi bir şey. Ve ilk zamandan güzel ilgilenmeseydi falan zaten ben gitmezdim buna. Bir bağ oluştu ve hekimliğine gerçekten güveniyoeum yani. Sadece bence zaman kaygısı ağır basıyor işte ama bu da ciddi bir dezavantaj yani. Zaten gittiğimde kalabalık olması falan da geriyor beni bu açıdan. Tek tük hsstası olan doktor daha çok ilgilenir zaten bu bir gerçek. Ben senin yerinde olsam mesela o güvendiğim doktoru kesinlikle zorlarım. Ortalama ayda bir falan kontrol olacak zaten bir başta ve sonda yoğun olur kontroller. Bence o kapıyı yine de zorla derim 😊 çünkü bir daha aynı güveni hizmeti bulmak çok zor.

Bu arada kızlar dün Bursa'da özel muayenesi olan bir doktor soru cevap yapmıştı. Ona hızlıca soru sormuştum cevapladı. Cevaplayınca ben de detay soru sordum. Bana böyle dedi. Amh Ağustos'taki değer bu, daha da düşmüştür diyemedim 😬 birimiz de güzel haber alaydık be.

Bu kadına da gitsem mi diye düşündüm ama anlayamadığım rahatsız olduğum bir tarafı var. Mahalle ağzı çok seviyesiz gibi yorumlar yazan da olmuş. Ama herkes çok memnun genelde. Ama ben özel muayeneye uğraşmak istemiyorum açıkçası her şey çok pahalı oluyor. Takibimi hastanede yaptırıp ara kontrollerde ekstra içime dinmeyen şeyler olursa ikinci bir doktor olarak böyle bir şey tercih ederim muhtemelen diye düşünüyordum.
Ülen doktor olacak kızdım, ev hanımı oldum. Ben de aşılamaya geç diyorum. minseo minseo 'nin de hsg sonrası direkt mikroçipe gitmesinden yanayım. Onunki ilk denemede bile tutar gibi geliyor. Uzaycım seninki beeelki ikinci denemeyi görür ama beeeelki

24 saat değil mi canım? Bilmiyorum ama yumurta 24 saat canlı kaldığı için sıvısı da öyle olur diye düşündüm

Ülen doktor olacak kızdım, ev hanımı oldum. Ben de aşılamaya geç diyorum. minseo minseo 'nin de hsg sonrası direkt mikroçipe gitmesinden yanayım. Onunki ilk denemede bile tutar gibi geliyor. Uzaycım seninki beeelki ikinci denemeyi görür ama beeeelki
Valla ya bence bize burda fahri doktor ünvanı verilsin. Ya bilmiyorum içimden hemen geçmek gelmiyor açıkçası bir seneui yine de doldursam mı diyorum ama dönüp bakınca vakit kaybı der miyim bilmiyorum. Ciddi bir vakit kaybı olmayacak sonuçta 2 3 ay daha zaman tanıyacağım veletimizin kendiliğinden gelmesine. Kafa olarak aşılama ve tüpe hazır değilim daha sanırım. Ama karışığım yani bilmiyorum da.

Evet ya aynen. Buna ben de tahammül edemiyorum. Jiletle sıfır baby face yapınca kökten almış sayılmıyorum bence.🤣 Bu arada gerçekten vücudumuzdaki her şey bizi korumak için ya. Mesela lazerde de ne kadsr seans alsan da o bölge çok zor bitiyor aşağı taraflar. Hatta sonra çıktığını söyleyenler var özellikle oranın. Vücut kendini korumak istiyor.
Bitmiyooğ, hamile kalınca da en başa dönüyo. :KK51:

Özel konuşmayı ifşa etmiş olmayayım şimdi 🙈 sana özelden yazayım. Aynen öyle ikinci görüş almaya giderim zaten ama muhtemen benim ikinci görüş 15 görüş falan olur. Çünkü nerden bilcem o doktorun dediğinin daha doğru olduğunu, onun ondan daha iyi olduğunu falan? Yani onun sözüne karşılık onun sözü durumu olduğunda afallıyorum ben.

Canım üniversite hastanesiyle deneyimlerimiz çok kötü. Annemi öldürüyorlardı. Özellikle kadın doğum bölümü korkunçtu. İlk zamanlar üniversiteden yine de bir randevu alayım tetkiklerimş yaptırayım falan demiştim. 3 ay boyunca yer yoktu zaten. Kimse randevu da alamıyormuş. Nasıl bir sistem anlamadım. Oradan ekmek çıkmaz bana.

Evet canım aynen öyle. Annemde de çok sağlık sorunu olduğu için ve çok doktor değiştiği için bunun takibin öneminş çok iyi biliyorum malesef. Gerçekten o iyi bir şey. Ve ilk zamandan güzel ilgilenmeseydi falan zaten ben gitmezdim buna. Bir bağ oluştu ve hekimliğine gerçekten güveniyoeum yani. Sadece bence zaman kaygısı ağır basıyor işte ama bu da ciddi bir dezavantaj yani. Zaten gittiğimde kalabalık olması falan da geriyor beni bu açıdan. Tek tük hsstası olan doktor daha çok ilgilenir zaten bu bir gerçek. Ben senin yerinde olsam mesela o güvendiğim doktoru kesinlikle zorlarım. Ortalama ayda bir falan kontrol olacak zaten bir başta ve sonda yoğun olur kontroller. Bence o kapıyı yine de zorla derim 😊 çünkü bir daha aynı güveni hizmeti bulmak çok zor.
Önce bir hamile kalayım da hala aklımdaki ilk seçenek o kadın. Kendimi gönül rahatlığıyla onun ellerine bırakabilirim ama tüplü dalış bizi madden epey zorlayacak gibi görünüyor. O kadının da maliyetli olacak bakalım karşılayabilecek gibiysek giderim belki. Diğer düşüncem de özelde kapı kapı doktor arayacağıma devletteki bu asistan arkadaşıma mı gitsem. O kendi de muayene etti beni daha önce. Hocasıyla da beraber antral folikül sayımımı yapan onlardı. Oraya da güvenebilirim gibi geliyor

Malesef öyle valla 😔

Ohooo ne edeceğükk
Gerçekten çok azalıyo, geç çıkıyo filan ama hamilelik hormonlarıyla hiç gitmemişsin gibi oluyo. Bazı yerler uyarıyomuş, hamilelik düşünceniz varsa sonrasında gelin diye ama benimkiler uyarmadı. Yidiler paralarımı çatır çatır. Doğumdan sonra baştan gidicem. :KK70:

Valla ya bence bize burda fahri doktor ünvanı verilsin. Ya bilmiyorum içimden hemen geçmek gelmiyor açıkçası bir seneui yine de doldursam mı diyorum ama dönüp bakınca vakit kaybı der miyim bilmiyorum. Ciddi bir vakit kaybı olmayacak sonuçta 2 3 ay daha zaman tanıyacağım veletimizin kendiliğinden gelmesine. Kafa olarak aşılama ve tüpe hazır değilim daha sanırım. Ama karışığım yani bilmiyorum da.
Ya hsg sonrası etkin azalmadan diyorum nemalansan mı ordan? Aşılamadaki şans da artacak hani

Canım üniversite hastanesiyle deneyimlerimiz çok kötü. Annemi öldürüyorlardı. Özellikle kadın doğum bölümü korkunçtu. İlk zamanlar üniversiteden yine de bir randevu alayım tetkiklerimş yaptırayım falan demiştim. 3 ay boyunca yer yoktu zaten. Kimse randevu da alamıyormuş. Nasıl bir sistem anlamadım. Oradan ekmek çıkmaz bana
Ayyy uzak dur ozaman :KK43: şehir hastanesi nasıl peki doktorları falan bilgin var mı?
Valla benim de kafamdaki o ama bakalım daktır ne dicek 🤔

Dondurma işlemine artı bir de dondurulmuş embriyo transferi ücreti ekleniyorsa baya bir artar 😬 o da eklenmiyordur herhalde ya. O dışardan getirilen embriyolar içindir, dimi?
Yok yok. Çözdürme fiyatı ayrı çıkıyor. Bana da çıkardı bu merkez onu masraf olarak yani. İnşallah ona gerek kalmadan tutunununabilir de taze transferde

Önce bir hamile kalayım da hala aklımdaki ilk seçenek o kadın. Kendimi gönül rahatlığıyla onun ellerine bırakabilirim ama tüplü dalış bizi madden epey zorlayacak gibi görünüyor. O kadının da maliyetli olacak bakalım karşılayabilecek gibiysek giderim belki. Diğer düşüncem de özelde kapı kapı doktor arayacağıma devletteki bu asistan arkadaşıma mı gitsem. O kendi de muayene etti beni daha önce. Hocasıyla da beraber antral folikül sayımımı yapan onlardı. Oraya da güvenebilirim gibi geliyor
Bence bu devletteki şansını mutlaka kullan. Arada kafana takılan ekstra bir şey olursa kendi doktoruna ara muayene yaparsın. Bence en mantıklısı maddi manevi ve yakınlık açısından bu olacak sana canım.
Gerçekten çok azalıyo, geç çıkıyo filan ama hamilelik hormonlarıyla hiç gitmemişsin gibi oluyo. Bazı yerler uyarıyomuş, hamilelik düşünceniz varsa sonrasında gelin diye ama benimkiler uyarmadı. Yidiler paralarımı çatır çatır. Doğumdan sonra baştan gidicem. :KK70:
Ayy hain hormonlar mahvettiler bizi 🤣 benim yoktu düşüncem sormadılar da. Neyse o zaman zaten iyice zor olacak diye lazeri tamamlayın diyordum benim yarım kalmıştı. Kafamda hamilelikte rahat ederim diye düşünüyordum. Demek yattı o plan da 🙄 doğumdan sonra dökülür belki kendiliğinden.
Ya hsg sonrası etkin azalmadan diyorum nemalansan mı ordan? Aşılamadaki şans da artacak hani
Bilemiyorum terelelli ya. Hsg sonrası etki bana yaramadı bence. Olsa 3 ayda olurdu zaten. Bilmiyorum kafam karışık moralim bozuk böyle mal gibi kaldım.
Ayyy uzak dur ozaman :KK43: şehir hastanesi nasıl peki doktorları falan bilgin var mı?

Valla benim de kafamdaki o ama bakalım daktır ne dicek 🤔
Çok kötü canım orası da. Hiç gidemedim ama yorumlar kötü. Gidemedim diyorum çünkü ilk denemeden önce yine devlet olsun bir ilk myayeneye gideyim tetkiklerimi yaptırayım kafasındaydım. 2 ay sonraya tek bir boşluğu açıp randevu bulabildim. Onu da bir gün kala iptal ettiler. Öyle bir yer yani. Kadınları nstye bile sonra çağırıyorlarmış. Doğumu gelecek sancısı olan kadınları ayakta bekletiyorlarmış. Çok acayip yani 🤷
Yok yok. Çözdürme fiyatı ayrı çıkıyor. Bana da çıkardı bu merkez onu masraf olarak yani. İnşallah ona gerek kalmadan tutunununabilir de taze transferde
İnşallah taze taze olacak canım🥰🥰

Ayy hain hormonlar mahvettiler bizi 🤣 benim yoktu düşüncem sormadılar da. Neyse o zaman zaten iyice zor olacak diye lazeri tamamlayın diyordum benim yarım kalmıştı. Kafamda hamilelikte rahat ederim diye düşünüyordum. Demek yattı o plan da 🙄 doğumdan sonra dökülür belki kendiliğinden.
Ne kadar da naif bi düşünce, evet çok rahat edersin, ben ne kadar ettiysem sen de o kadar. :KK70: Benim de yarım kaldı.

Ne kadar da naif bi düşünce, evet çok rahat edersin, ben ne kadar ettiysem sen de o kadar. :KK70: Benim de yarım kaldı.
Hadi ya. Beni şimdiden derdi sardı geçen kızlara sordum hamile kalınca bu kıl tüy işini napçaz diye. Hiç rahat edemiyorum ben azcık bile çıkınca. Nasıl hallediyorsun? Henüz karın çok büyümediği için çok zor değildir belki ama ileride sıkıntı ya 😬

Bence bu devletteki şansını mutlaka kullan. Arada kafana takılan ekstra bir şey olursa kendi doktoruna ara muayene yaparsın. Bence en mantıklısı maddi manevi ve yakınlık açısından bu olacak sana canım
Öyle gibi görünüyor evet bakalım bebik bir varlığını göstersin de hayırlısıyla...

Bilemiyorum terelelli ya. Hsg sonrası etki bana yaramadı bence. Olsa 3 ayda olurdu zaten. Bilmiyorum kafam karışık moralim bozuk böyle mal gibi kaldım.
Moralin bozma hiç bence. Aksine moral depolayıp tam gaz önüne bakma zamanı. Aşılamada hep diyorum spermin katedeceği yol kısalıyor. Şans o yüzden her türlü artıyor. Bir de sizde sıkıntı da yok. O yüzden sıkıntı olanlarda aşılama avantajsa sizin gibilerde apavantajlı oluyor. Güzelce araştır. Buna kendini hazırlamak için benden güzel örnek olamaz önünde galiba. Baksana yaşadıklarıma. Üç ay önce aklımın ucundan geçmeyecek bir ihtimaldi tüp bebek. Şimdi gün sayıyorum. Napalım olmuyormuş diye hayata mı küselim? Beni hamile kalsan bile düşük olur diye uyardılar falan bir de. Biz ona rağmen denedik. Hem de ben hangi koşulları zorlayarak denedim. Kalk kalk ayağa dimdik sonra goş goooş Forrest goş
İnşallah taze taze olacak canım🥰🥰
Sağlıkla tüm koşullar onun için uygun olsun da yerleştirsinler bebeğimi yuvasına tazecikken

X