Gebeliğe Hazırlık Anne Olmak İsteyenler 👩‍👧‍👦🙏

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Erken hamilelik belirtileriniz ne zaman başladı?

• Ankete Katılan
    492
Evet ya aşağıda yazdım bak kaygılarını uzun uzun. Cidden doktorlar hemen atlıyor vajinal muayeneye. Bence tamamen zaman odaklı düşündüğü için böyle. Ama bence ne olursa olsun öyle olmamalı ya. Gerekiyorsa bir hastayı içerde hazırlasınlar diğerinin öbür tarafta öyküsünü alsın. Yani zamandan kurtaracak başka şeyler üretilebilir bence
Okudum kuzu bilemedim adam pek vajina görmek istemiyo herhalde😆 benim doktor çoğu zaman vajinal baktıktan sonra karından da bakıyor ama ben ilk gittiğimde de dediği ilk şey " reglde vajinal muayne etmem lazım karından bakarak bişey diyemem" demişti hatta hatırlarsan ben bi ton tribe girmiştim nasıl olcak napcam ben falan diye😂
+ Sizce nasıl ilerleyelim?
- Ben biraz araştırdım. Yumurta takibi yapabiliriz gibi geldi bana ama tabii sizin işinize karışmak gibi olmasın
+ Hmm ilaç mı diyorsunuz?
- Yani evet Klomen verebilirsiniz mesela ama tabii sizin işinize karışmak gibi olmasın
+ Pekala o zaman ben reçeteyi yazayım. E muayene etmiyorum o zaman?
- Yok yok gerek yok ama tabii sizin işinize karışmak gibi olmasın...
Bence de diyalog böyle ilerliyor olabilir 😆
ben bundan önce öylesine özel hastanede bi
kadına gidiyodum yalan değil diyalog bu.
-dr hnm benim rezerv nası
-sorun yok
-iyi gibi mi amh bakılmadı hiç yaşım 30
- isterseniz bakalım madem
- bende pko var kıllanma var testesteron da koyar mısınız
- gerek yok ama koyalım

abartısız
Hahahahah bence o sana muayne parası ödemeliydi 😂

Canım ya benimde gözümden kaçmış demekki eğer daha önce yazdıysan 🙄,vajinal muayene yapmadan nasıl olur ki benimde aklım almadı.Bende üc ay bu tedaviyi aldim hep vajinal yapildi muayenem ,kaldi ki iceri hep mantar akinti var mi diye gözle de bakıyor.
Ya valla yazmıştım kuzum ben de anlamadım. Kaç senedir gittiğim bütün doktorlar hemen vajinal bakmaya çalışıyor. Çok şaşırdım o nedenle ben de. Hem de onlara sadece rutin muayene için gidiyordum herhangi bir tedavi almıyordum, gebelik düşünmüyordum ama hep böyle yaparlardı. Gerçekten kafama yatmayan tek konu bu doktorla ilgili. Sonra diğer yaklaşımlarından memnun kaldığım için ve cihaz iyiyse bu şekilde tercih edebileceklerini okuduğum için çok üzerinde durmadım. Tamam cihaz iyi olsun ama bence de fiziki muayene yine de önemli. Bilmiyorum valla kafam karıştı böyle üzerine düşününce.
Bende sendenim ☺️ son 3 günü hep tuvalet kağıdıyla geçiriyorum çünkü pedler hemen mantar yapıyor bende de. Böyle yaptığımdan beri rahatım. Bi de sebamed in genital bölge temizleyicisini kullanıyorum flora dengesini koruyor. Ohh miss bikaç aydır çok rahat
Aynen canım en güzeli öyle valla. Sebamede çok güvensem ve duş jelini falan kullansam da genital bölge ürünlerinden hep çekiniyorum ben çünkü biri daha sanırım @NealStreet yazmıştı onlar bile zarar veriyormuş floraya diye. Ondan tedirginim sanırım hiçbir şey sürmemek daha iyi bir şeyi bozmaktansa 🙈

Okudum kuzu bilemedim adam pek vajina görmek istemiyo herhalde😆 benim doktor çoğu zaman vajinal baktıktan sonra karından da bakıyor ama ben ilk gittiğimde de dediği ilk şey " reglde vajinal muayne etmem lazım karından bakarak bişey diyemem" demişti hatta hatırlarsan ben bi ton tribe girmiştim nasıl olcak napcam ben falan diye😂

Bence de diyalog böyle ilerliyor olabilir 😆

Hahahahah bence o sana muayne parası ödemeliydi 😂
Aynen canım dün eşime söyledim adam sıkılmıştır artık dedi 🤣🤣 ya eşimle konuştuk dün biraz gece 5 civarı işler hafifleyince 🤣 yani onun kafası şöyle çalışıyor. gerek görse bakardı, gerek görmemiştir diye düşünüyor.

Aynen öyle ben de hiç reglken vajinal muayene olmadım ama doğrusu oymuş hatta antral folikülleri en iyi öyle sayıyorlarmış amh değerinden daha iyi bilgi veriyormuş. E bunları biz biliyoruz o bilmiyor mu sanki? Senin doktorun çift taraftan kontrol ediyor en güzeli o bence. Dediğim gibi daha önce hep vajinal ultrason baktılar hatta yaşlı ama çok iyi bir profesör baya elle vajinal muayene falan yapmıştı durumu detaylı incelemek için. Ultrasondan daha önemlidir fiziki bulgu diye söylemişti.

Gerçekten de geçen fiona13 fiona13 ya bahsettiğim bir doktor vardı belki duymuşsunuzdur Kutay biberoğlu diye. Epey muhalefet, yapılan uygulama tedavilerin çoğunu yanlış buluyor hiçbir doktoru beğenmiyor. Ama adamın dedikleri çok mantıklı. Diyor ki bugün bizim jinekoloji alanının çok temel bir gerekliliği ihmal ediliyor. Meslektaşlarım neredeyse hiçbir şekilde vajinal muayene yapmıyorlar. Ultrasonu normal ve yeterli görüyorlar. Halbuki ultrason bizim fiziksel muayenemizin onda biri kadsr bilgi veremex. Bizim rutin muayenemizin bir parçasıdır elle muayene diyor. Ve hastalarıma sizi muayene edeceğim deyince şaşırıyorlar diyor onlarca doktora gittik hiç böyle bir şey olmadı diye tepki çekiyor diyor. Gerçekten hem fiziksel muayene hem ultrason olmalı gerçekten anlamıyorum zaman kaygısı tıbbi gerekliliklerin önüne geçmemeli yani.

Ya valla yazmıştım kuzum ben de anlamadım. Kaç senedir gittiğim bütün doktorlar hemen vajinal bakmaya çalışıyor. Çok şaşırdım o nedenle ben de. Hem de onlara sadece rutin muayene için gidiyordum herhangi bir tedavi almıyordum, gebelik düşünmüyordum ama hep böyle yaparlardı. Gerçekten kafama yatmayan tek konu bu doktorla ilgili. Sonra diğer yaklaşımlarından memnun kaldığım için ve cihaz iyiyse bu şekilde tercih edebileceklerini okuduğum için çok üzerinde durmadım. Tamam cihaz iyi olsun ama bence de fiziki muayene yine de önemli. Bilmiyorum valla kafam karıştı böyle üzerine düşününce.

Aynen canım en güzeli öyle valla. Sebamede çok güvensem ve duş jelini falan kullansam da genital bölge ürünlerinden hep çekiniyorum ben çünkü biri daha sanırım @NealStreet yazmıştı onlar bile zarar veriyormuş floraya diye. Ondan tedirginim sanırım hiçbir şey sürmemek daha iyi bir şeyi bozmaktansa 🙈
kızlar ben bır tek ona dıkkat edemyorum ya . ben foşur foşur yıkıyorum su bile bozuyomu cıdden. e nolcak . al buna stres yaparım işte. su genıtal bolge temızleyıcelrınden mı alaym ozman bnde

U Uzaygemisi35 canimm senin endometriosizla ilgili sindirim sorunlarin varmi?
Ne gibi canım? Ben şüpheleniyorum ama buna bağlı bir teşhis konmadı. Eskiden böyle değildim. Ama endometriozis ilerlediğinden beri gaz sorunum olmaya başladı. Bağırsak hareketlerim değişti. Bence oralarda bir yapışıklık yapıyor ve bağırsaklar ve idrar torbası uyarılıyor diye düşünüyorum. Gece de tuvalete kalkıyorum. Kistle eş zamanlı olduğu için buna bağladım hep ben. Ama eskiden beri net bir tanım yok bunla ilgili yani. Sadece bebekliğimden beri kabızlık çekermişim biliyor musun? O şu an pek kalmadı ama hayatımın 25 yılı bu sorunla geçti diyebilirim. Senin durumun ne?

kızlar ben bır tek ona dıkkat edemyorum ya . ben foşur foşur yıkıyorum su bile bozuyomu cıdden. e nolcak . al buna stres yaparım işte. su genıtal bolge temızleyıcelrınden mı alaym ozman bnde
Ondan da alma. Su çok tehlikeli valla sakın yıkama hele ilişkiden sonra falan yıkıyorsan vay haline 😱

Aynen canım dün eşime söyledim adam sıkılmıştır artık dedi 🤣🤣 ya eşimle konuştuk dün biraz gece 5 civarı işler hafifleyince 🤣 yani onun kafası şöyle çalışıyor. gerek görse bakardı, gerek görmemiştir diye düşünüyor.

Aynen öyle ben de hiç reglken vajinal muayene olmadım ama doğrusu oymuş hatta antral folikülleri en iyi öyle sayıyorlarmış amh değerinden daha iyi bilgi veriyormuş. E bunları biz biliyoruz o bilmiyor mu sanki? Senin doktorun çift taraftan kontrol ediyor en güzeli o bence. Dediğim gibi daha önce hep vajinal ultrason baktılar hatta yaşlı ama çok iyi bir profesör baya elle vajinal muayene falan yapmıştı durumu detaylı incelemek için. Ultrasondan daha önemlidir fiziki bulgu diye söylemişti.

Gerçekten de geçen fiona13 fiona13 ya bahsettiğim bir doktor vardı belki duymuşsunuzdur Kutay biberoğlu diye. Epey muhalefet, yapılan uygulama tedavilerin çoğunu yanlış buluyor hiçbir doktoru beğenmiyor. Ama adamın dedikleri çok mantıklı. Diyor ki bugün bizim jinekoloji alanının çok temel bir gerekliliği ihmal ediliyor. Meslektaşlarım neredeyse hiçbir şekilde vajinal muayene yapmıyorlar. Ultrasonu normal ve yeterli görüyorlar. Halbuki ultrason bizim fiziksel muayenemizin onda biri kadsr bilgi veremex. Bizim rutin muayenemizin bir parçasıdır elle muayene diyor. Ve hastalarıma sizi muayene edeceğim deyince şaşırıyorlar diyor onlarca doktora gittik hiç böyle bir şey olmadı diye tepki çekiyor diyor. Gerçekten hem fiziksel muayene hem ultrason olmalı gerçekten anlamıyorum zaman kaygısı tıbbi gerekliliklerin önüne geçmemeli yani.
işler hafifleyince dediğini anladık şimdi tamam merak etme :KK70:

Kızlar bu arada ben kendim 7 aylık doğdum. Ve geçen gün bir yazı okudum biliyor musunuz erken doğan kızlarda ileride endometriozis gelişme riski çok yüksekmiş 😱😱 oha düşünebiliyor musunuz 😱 sen zamanında mı doğdun Cartedor Cartedor ? Ta o zamandan belli oluyor kaderimiz ua

Ne gibi canım? Ben şüpheleniyorum ama buna bağlı bir teşhis konmadı. Eskiden böyle değildim. Ama endometriozis ilerlediğinden beri gaz sorunum olmaya başladı. Bağırsak hareketlerim değişti. Bence oralarda bir yapışıklık yapıyor ve bağırsaklar ve idrar torbası uyarılıyor diye düşünüyorum. Gece de tuvalete kalkıyorum. Kistle eş zamanlı olduğu için buna bağladım hep ben. Ama eskiden beri net bir tanım yok bunla ilgili yani. Sadece bebekliğimden beri kabızlık çekermişim biliyor musun? O şu an pek kalmadı ama hayatımın 25 yılı bu sorunla geçti diyebilirim. Senin durumun ne?
canım ben de kabızlık ve idrar yolu enf çok yaşıyorum.
ilk alttan muayenee doktor bunları yaşıyo musun dedi evet dedim.
ters rahimlisin ondan dolayı dedi 🤷🏻‍♀️

Ama bebiş sen normal bi hasta değilsin senin çikolata kisti gibi büyük bi problemin var. Ne bilim bi kere muayne eder her şey belli olur sorun yoktur bi daha gerek görmedi anlarız bi nebze ama klomen takibinde de karından kontrol mesela ne kadar sağlıklı sonuç verebilir bi de rahim kalınlığı karından ultrason ile belli oluyor mu? Bu adam senin çik kistin şuan nerde ne durumda yumurtaya yakın mı uzak mı bağırsaklara zararı var mı hepsini görüyor mu karından bakınca? Doktorlar özellikle 3. Gün vajinal diye diretiyorlar. Şu kutay biberoğluna ben de bakayım muhalefet insanları severim 😂

canım ben de kabızlık ve idrar yolu enf çok yaşıyorum.
ilk alttan muayenee doktor bunları yaşıyo musun dedi evet dedim.
ters rahimlisin ondan dolayı dedi 🤷🏻‍♀️
AA çok mantıklı. Evet bence de benim de ondan. Bana da regllerin ağrılı ve işte baştan lekeli sonradan yoğun şekilde olur demişlerdi doktorlar. Aynen öyle gerçekten. Bu da çok doğru çünkü sıkıştırıyor onları 😬
Ama bebiş sen normal bi hasta değilsin senin çikolata kisti gibi büyü bi problemin var. Ne bilim bi kere muayne eder her şey belli olur sorun yoktur bi daha gerek görmedi anlarız bi nebze ama klomen takibinde de karından kontrol mesela ne kadar sağlıklı sonuç verebilir bi de rahim kalınlığı karından ultrason ile belli oluyor mu? Bu adam senin çik kistin şuan nerde ne durumda yumurtaya yakın mı uzak mı bağırsaklara zararı var mı hepsini görüyor mu karından bakınca? Doktorlar özellikle 3. Gün vajinal diye diretiyorlar. Şu kutay biberoğluna ben de bakayım muhalefet insanları severim 😂
Sağol kız büyük problemimi hatırlattığın için 🤣🤣 ya evet ben de anlamadım cihazı baya iyi gerçekten görüyor hesaplıyor ama yine de bence vajinal olmalı. Mesela benim bu kisti vajinal ultrasonda bile göremeyen doktorlar gördü bu göz. Baya kist mist yok diyen oldu. O nedenle bu doktor şıp diye gördüğü için rahattım açıkçası. Ama o dediğin bağırsak vs meselesi vajinal ultrasonda da o yapışıklıklar anlaşılmıyor malesef. Yumurtalıktaki yeri gözüküyor gayet ama bence de daha iyi sonuç verir vajinal bakılsa. O adamın doktorsitesi de soru cevapları meşhur. Geleni geçeni fırçalıyor. Bir de blogu var oradaki yazıları bilgilendirici ve eleştirel. Tam senlik.

Afsfsfsg kız deme öyle 🙈 rahim filminde şaaptı sağolsun🤣 eli çok hafifti gerçekten şimdiye kadarki doktorlarım da iyiydi ona rağmen baya rahattım yani. Ya yorumları makul, bildiğim araştırdığım şeylere ters bir şey söylemiyor. Paldır küldür bir şey yapmaya kalkışmıyor. Ne bileyim detaylı sorular sorup öykü almıştı hep gayet iyi ilgisi falan ama bilemiyorum Altan kafamı karıştırıyor bu vajinal muayene olayı. Bu ay mesela aslında smear zamanım geldi. Ama adetliyken gideceğim için olmaz o da herhalde. Bilmiyorum söylesem mi başja doktor mu araştırsam bir yandan diye. Azıcık düşüncem bakalım sanırım kendisine bu anlamda bir ay daha şans verrim, sonra eşimle bir konuşur yolumuza bakarız. Düzgün doktor bulmak da zor ya. Bir kere rayına otursun öyle gitsin istiyon ben.. bir de muayenesi 1000 TL olmasın mümkünse.
Sağ olsun. "Size de zahmet oldu böyle. Rahim filmi için vajinadan girmeniz gerekti. Allah razı olsun" demedin mi ahshdjjd
Benim aklıma yatmadı ya. Kist ameliyatımdan sonra gittiğim kontrollerden birinde bekar olduğumu bilmeyen bir asistan kız beni çatala oturtmuştu. Ben de anlam verememiştim ama itiraz da edememiştim doktor herhalde dışardan bir şeye bakacak falan dedim. Sonra canım doktorum gelip indirmişti beni "karından bakıyorum ben ona" diyerek. Yani demem o ki default muayene vajinal olan. Ordan bakamıyorlarsa karından bakıyorlar başka çare yok diye. 1000 TL'lik olmayan da iyi doktorlar vardır illa ki. Bana bak şş görümceme yönlendireyim seni. O da kadın doğumcu. Hemi de Bursa'da. Tam senlik bir hastane. Tıklım tıklım. Devlet görünümlü özel. Bayılırsın ama fiziksel anlamda ahshsjs Şak diye girişte bayılırsın 🤣
Evet canım valla ev yoğurdu birkaç aydır yapıyorum ilk defa. O kadar fark ediyor ki her anlamda daha sağlıklı hissediyorum. Sadece vajina florası açısından değil yani. Bence yüzyılın icadı gibi bir şey olmalı yoğurt.
Ben de bir seneden fazladır evde yapıyorum. Tek sorun yoğurdu sade yiyemiyorum ağzıma pütür pütür bir şeyler geliyor gibi hissediyorum midem bulanıyor. Ancak bir yemeğin yanında olunca yiyordum. Şimdi demir eksikliği yüzünden onu da yapamıyorum etli yemeklerin yanında. Demir emilini azaltıyor diye 😒

Ayy ben orda dolandırılırım kesin 🤣 hiç beceremiyorum o işleri annem yapıyor. Ama böyle şeyler satıldığını hiç bilmiyordum.
Dolandırılmazsın ya ne dolandırılması. Kuralları şartı şurtu belli. Uygulama aracı zaten. Alıcı ürünü teslim aldığında işlemi tamamlamazsa bile uygulama üç gün sonra mı ne onaylıyor otomatik. Her halükarda paranı alıyorsun yani. Benim kullandığım öyle en azından. Şimdi reklamlar 🤣
Ay Allah korusun kız. Ben müdahil bir kayınvalife canlansın diye onu örnek vermiştim.
Ben de öyle dedim. Allah korusun. Sen yine cadı kaynana ol yani kızımı gelin almadığın sürece sorun yok 🤣
Bakanlık denetim ekibine bile denk gelmişsin yani yaratıcı rüyalar maşallah 🙈
Sınırsız ya gecede 3167 tane rüya görüyor olabilirim. Yarısını falan hatırlıyorum. Mesela bu gece kadın doğumcunun peşinden hastane hastane gezdiğimi de gördüm. Sağlık bakanlığı onaysız macunın dışında. Bir şey daha görmüştüm yazarken unuttum bak tüh 🤣

X