Gebeliğe Hazırlık Anne Olmak İsteyenler 👩‍👧‍👦🙏

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Erken hamilelik belirtileriniz ne zaman başladı?

• Ankete Katılan
    492
Evet bebişim çıkacak sonuca stresliyim

Evet tam da bu yüzden bizim insanımız ilaç kullanmaya bayılıyor bi de aa bak onun doktoru şu takviyeyi vermiş benim ki neden vermedi diyor mesela 🤷‍♀️ doktorlar da eli boş göndermemek adına yazıyor bence. Tedavi edici bi özelliği yok yani gebelik düşünmeyen biri bile kullanabilir o vitaminleri direk doğurganlığı etkilediğini düşünmüyorum, erkeklerde de öyle ilaç takviyesi ile değerlerin düzelmediğini çok gördüm ben 300 500 tl bi takviye alıyorsun her ay aa bi bakıyorsun 1 gram etki etmemiş sonra bi kavanoz keçi boynuzu pekmezi yiyor adam 40 tl lik sperm sayısı falan artıyor sonra gel de itibar et bu ilaçlara 😂 senin doktorun da inanmıyor demek ki yoksa sana 100 defa şunu al mutlaka derdi. Kalite ile ilgili hiç bi veri yok, mesela yumurtluyorum oleeey diyoruz ama o yumurtanın içi bomboş olabiliyor ve bu anlaşılmıyor anca yumurta toplamada belli oluyor 😔 kalite olayı tamamen muamma, yaş geçtikçe azaldığı kesin bi tek. Yürüyüşe başlıcam canım gün aşırı 1 saat en az yürüme hedefim var havalar güzelleşti artık kendimi zorlucam akşamları çok hareketsiz benim en büyük problemim bu. Haftasonu yarım saat zumba yaptım 1 haftadır bacaklarım ağrıyo o kadar hareketsizim🙄 benim doktorda spora ve beslenmeye aşırı takık her gittiğimde soruyor egzersiz yapıyo musun diye yapıyorum diyorum 🤫
senin doktora instadan msg attım hocam minseo minseo yalan söylüyo hiç egzersiz yapmıyo akşamları nutella arası gofret gömüyo diye

Aynen canım 🤣🤣

Kız dur daha hemen rahata bağlama. Ben bağladım kahve makinasını ağzıma dayadım ama sen bağlama 🤣 bebeğim nasıl çıkacak bana bir hele desene. Yumurtlamadan sonra döllenip rahme yerleşmesi 6-12 gün sürüyor. Yerleşince anca bhcg salgılanmaya başlıyor. O testin duyarlılığını geçene kadar zaten en iyi ihtimalle beklenen adet günü geliyor. Bence idrar testini bu anlamda hiç kullanma. Kan yapsan neyse 12 gün sonra belli olur hafif bir artış bile olsa ama idrara geçmesi çok zor ya. Yani her şey en hızlı sürede olmalı. Yumurta sperm hemen birleşecek spermler anında dölleyecek ışık hızıyla rahme gidecekler tutunacaklar 7 günde. Ondan sonra hafif hafif artacak yani bu en hızlı tablo sen hep böyle olacağını varsayıyosun bana kalırsa @NealStreet ile yine birbirimize katılıp duralım biz 🤣

Hahaha düşünce gücü forever 🤣 bana mı diyorsun hamilelik oluştuysa nasıl seyreyçeğini bilmiyorsun diye? Bilmiyom tabi aynı olmaması lazım araştırmalarıma göre 🤣 alın size bilimselliği şüpheli ama her yerde yazan veriler 🙈 ben de her ay regl olduğum ve buradaki gibi yaşadığım için kendimce doğruladı bu yöntemi ama hamilelik kısmını doğrulama fırsatım olmadı 🙈 onu da @MEMUR54 doğrulamıştı dün.

@GeminiWoman senin ateş durumunu anlamadım. Her sabah yataktan kalkmadan ölçmen lazım öyle mi yaptın? Hiç düşmedi mi regl tarihin geçince de? Hep aynı mıydı?
ama çıkanların nasıl çıkıyo 😒😒 yani bu gözler gördü o testleri galerimde minik bir
test koleksiyonum vardı. 6 ile 12 gün ortlamada 9 de. yumurtlamadan 9 gün sonra var dün bütün gün izledimm dpo9ları 🙇🏻‍♀️ varlar uzay ve onlar aramızda çoğu doğurdu hatta ... 🥴

ama çıkanların nasıl çıkıyo 😒😒 yani bu gözler gördü o testleri galerimde minik bir
test koleksiyonum vardı. 6 ile 12 gün ortlamada 9 de. yumurtlamadan 9 gün sonra var dün bütün gün izledimm dpo9ları 🙇🏻‍♀️ varlar uzay ve onlar aramızda çoğu doğurdu hatta ... 🥴 merhaba 9 dpo da pozitif görenler cok büyük bir azınlık. Fertility friend uygulamasının veri tabanı analizine göre ortalama 12-13 dpo ilk pozitif cıkma günü.burda adetten 5 gün önce 7 gün önce pozitif gördüm diyenler var bence onların da luteal fazı uzun.
test koleksiyonum vardı. 6 ile 12 gün ortlamada 9 de. yumurtlamadan 9 gün sonra var dün bütün gün izledimm dpo9ları 🙇🏻‍♀️ varlar uzay ve onlar aramızda çoğu doğurdu hatta ... 🥴
Merhaba bu forumu arada takip ediyorum o yüzden yazmak istedim. 9 dpo da pozitif görenler çok büyük bir azınlık. Fertility friend uygulamasının veri tabanındaki verilere göre cıkardıgı istatistiğe bakmıstım. En makul pozitif görme zamanı 12 dpo ve sonrası. Implantasyon genelde 8-10 dpo arası oluyormus. Ayrıca bu forumda da adete 5-7 gün kala öğrenenlerin luteal fazı bence uzun. 9 dpo da testte negatif görmek cok normal ve 12 dpo dan önce test yapmak cok anlamsız.

Ne bilim ya, son gunlerde cok kontrol geliyomus munkun degilmis bilmem ne. Bisim ise gitmemiz yasak normalde, arkadaslarla goruselim diye gidek dediydik ne akil ama

Benimde ayni malesef bes alti gun once biliyorum zaten. Hatta bazen diyorul belki ben su hamileyken bile regl olanlardan olurum. Reglerim ben cok seviyor. Menopoz ignesi bile yaramadi bana regl oldum 😂 su araliksiz icilen dk haplarida durduramadi, bence hamile kalsam bile durmazlar. Seninkide oylemi ? Hastaliktan mi boyle yoksa bunyemmi 🤷‍♀️
Hahaha toplanmak için işyeri harika bir yer 🙈

Dimi ya lekelenmeler mi geliyor senin de? Benim öyle oluyor. Ama yoğun kanama şeklinde reglim çok azaldı. Aralıksız içilen dk hapını bir buçuk ay kullandım sadece. Onda da regl oldum kesilmedi aynen. Menopoz iğnesi hiç kullanmadım. Çok ilginç hastalıktan olabilir gerçekten peki baya regl gibi mi geliyor sade lekelenme mi?

Bizim rahim içi hücrelerr vücudun her yerinde ya acaba onlar mı kanamaya devam ediyor?
Onlar çok azınlıklar bence azınlık oldukları için de videoları var 🤣 normal bir şey olsa haber niteliği olmaz bence zaten🙈 sürpriz olduğu için aa bakın erkenden gözüktü diye çekiyorlar. Doğuranları da tebrik ediyoruz erkenden olmuş bitmiş her şeyleri 🙈
Merhaba bu forumu arada takip ediyorum o yüzden yazmak istedim. 9 dpo da pozitif görenler çok büyük bir azınlık. Fertility friend uygulamasının veri tabanındaki verilere göre cıkardıgı istatistiğe bakmıstım. En makul pozitif görme zamanı 12 dpo ve sonrası. Implantasyon genelde 8-10 dpo arası oluyormus. Ayrıca bu forumda da adete 5-7 gün kala öğrenenlerin luteal fazı bence uzun. 9 dpo da testte negatif görmek cok normal ve 12 dpo dan önce test yapmak cok anlamsız.
Ay çok teşekkür ederim. Allah razı olsun arkadaşı fiona13 fiona13 bir türlü ikna edemiyoruz bu duruma @NealStreet ile 🤣🙈 daha anca yerleşme olacak da hormon kana geçecek de ordan da idrara geçecek de test de onu tespit edecek.. bence gördüm diyenler de aşırı silik hayalet çizgileri öyle yorumluyorlar ya da sonradan netleşen çizgileri. Yani kanda bile 12 13 gün sonra bakın diyorlar en erken😬

teşekkür ederim detaylı anlatımınız için 🌸
ben ne zaman yumurtladım bilmiyorum acıkcası sadece doktor kontrolüne gittiğimde ayın 11 inde döngümün 15. günü çatlamış bir yumurta vardı femara kullandım bu ay.
acıkcası her ay erken davranıyorum ama bu ay ilk kez doktor takipli gittim. bişy gördüğünü polip mi bebe oluşumu mu olduğunu anlamadığını söyledi. ben de ondan biraz çıkıyo mu acaba testte diye direttim. ama muhtemelen de gördüğü polip. eskiden de vardı zaten. mantıkta geçen süreyi bazıları yumurtlama görülen ilk gün bazılar ise çatlama günü baz almış. ovülasyon sonrası geçen süre ama baz alınan gün hangisi ?

Arkadaşlar biraz tebessüm için paylaşmak isterim.Çok güldüm yaaa 🤣🤣🤣erkek kaynaklı tedavi sürecinde bile erkek sperm verdikten sonra başka bir işlemi kalmıyor.Tüm tedavi kadının üzerinden devam ediyor🤷

Eklentiler

• IMG_20210318_150427.jpg
    IMG_20210318_150427.jpg
    158,8 KB · Görüntüleme: 48
teşekkür ederim detaylı anlatımınız için 🌸
ben ne zaman yumurtladım bilmiyorum acıkcası sadece doktor kontrolüne gittiğimde ayın 11 inde döngümün 15. günü çatlamış bir yumurta vardı femara kullandım bu ay.
acıkcası her ay erken davranıyorum ama bu ay ilk kez doktor takipli gittim. bişy gördüğünü polip mi bebe oluşumu mu olduğunu anlamadığını söyledi. ben de ondan biraz çıkıyo mu acaba testte diye direttim. ama muhtemelen de gördüğü polip. eskiden de vardı zaten. mantıkta geçen süreyi bazıları yumurtlama görülen ilk gün bazılar ise çatlama günü baz almış. ovülasyon sonrası geçen süre ama baz alınan gün hangisi ?
Su an hamile olsan da zaten ne bebek be kese görünmez ki . Kese 5. Haftada anca görünüyor. Yumurtlama yani çatlama dediğimiz 0. Gün oluyor. Sen her ihtimale karsı döngünün 15. Gününü 1 dpo alarak hesap edebilirsin. Ben bu ay ne ovülasyon testi ne ateş ölçmedim. Bundan sonra da yapmıycam bunları. Düzenli yumurtlayan biri için bunları takip etmek gereksiz stres kaynağı ve daha iyi takip etmenin hamile kalmaya hiçbir faydası yok :))

Su an hamile olsan da zaten ne bebek be kese görünmez ki . Kese 5. Haftada anca görünüyor. Yumurtlama yani çatlama dediğimiz 0. Gün oluyor. Sen her ihtimale karsı döngünün 15. Gününü 1 dpo alarak hesap edebilirsin. Ben bu ay ne ovülasyon testi ne ateş ölçmedim. Bundan sonra da yapmıycam bunları. Düzenli yumurtlayan biri için bunları takip etmek gereksiz stres kaynağı ve daha iyi takip etmenin hamile kalmaya hiçbir faydası yok :))
düzenli yumurtlama ve ilişki varsa tabi
bence de takip etmek anlamsız, ama malesef hepimizde şartlar o şekilde olgunlaşmıyor . ben 3. sene giriyorum. 2 sene hiçbişi takip etmedim. elimde 0 la çıktım yola. ovülasyonda yapmıyorum uzun süredir.
gözükenin kese değil de bugulu beyaz tabaka bir görüntü ve bunun keseye evrildiği teorisi. burda da bir arkadaşımızın basına geldi. tabi ondan polip var mıydı bilmiyorum ama usgde görüntüleri aynıymış.

Dimi ya lekelenmeler mi geliyor senin de? Benim öyle oluyor. Ama yoğun kanama şeklinde reglim çok azaldı. Aralıksız içilen dk hapını bir buçuk ay kullandım sadece. Onda da regl oldum kesilmedi aynen. Menopoz iğnesi hiç kullanmadım. Çok ilginç hastalıktan olabilir gerçekten peki baya regl gibi mi geliyor sade lekelenme mi?

Bizim rahim içi hücrelerr vücudun her yerinde ya acaba onlar mı kanamaya devam ediyor?
Lekelenme geliyo bu aralar iki gun onceden geliyo, bir ara bes gun onceden geliyodu. Gercek regl geldiginde iki gun yogun oluyo sonra azaliyor.
Bi keresinde dogum kontrol hapini araliksiz kullandigimda, bir ay boyunca regl oldum. Boyle regl basliyodu iki gun yogun sonra azaliyodu sonra geri yogunlasiyodu... Daha 17 yasindaydim o zaman. Doktorum durdurmak icin baska bir ilac yazmisti
Vucudum kabul etmiyor galiba regl olmamayi 😂
En sonki kullandigim hap da uc ayda bir oluyodum oyle kabul ediyodu. Ama o zamanda bir ayin sonunda regl olucakmisim gibi karnim agriyodu

Cok tesekkur ederim 🥰
3 hafta iliski yasak dedi doktor henuz 1 hafta olacak p.tesi kontrolum var girince sorumcam insallah korunup korunmiyicagimi bakalim ne diyecek 😊😇
Anladım canım, inşallah hemen iyi olursun. Haber verebilir misin bana da? Çünkü benim doktorum bana operasyon vs demedi, tıkanıklık sebebini de söylemedi. Belki biryere yönlendirir bir sonraki kontrolümde. benim bu ay yumurtam vardı tek tüpten, 2 gün önce çatlatma vuruldum 2 hafta geçsin netice doğrultusunda sanırım konuşur benimle.

Kızlar bugün hormon testimin sonuçlarını aldım doktor her şey o kadar dengeli ki bu kadarını beklemiyordum dedi 😁 asıl ben size yeni bir şey söylemeye geldim 😁 doktora nasıl ilişki önerirsin dedim, yani kaç günde vs. Şimdi duyacaklarınıza inanamayacaksınız 😂 eğer ovu testi veya yumurta takibi yaparsan, pik olduğu gün tek ilişki ama ondan önce 7 gün ilişki yasak dedi 😅 yani 7 gün perhiz, pik olduğunda 7 günlük sperm (bence bayatlar o spermler😅) olsun dedi. Hamile kalmakta zorlanan hastalarım bu yönteme hamile kaldı dedi. Ayrıca full vitamin tavsiye ediyorum, böyle durumlarda vitamin desteği çok önemli dedi. Ovu testi de öneriyor. Bilginize 😍

valla ne gördü neden öyle dedi bilmiyorum ama üç gün falan ağladımdı. noluyo diye. değişik bir süreç. ben o yüzden evlendikten aonra hiç korunmadım. aklın varsa çocuk sahibi olana kadar kd iç dedi bana. aklım yok ki
içmedim 🙇🏻‍♀️
Ben yıllar önce doktora gittiğimde, kistim o zaman bu kadar büyük değil ama yine 6 cm i bulmuştu, doktora sordum. Benimle hiçbir şekilde ümit verici konuşmadı, bilmemem, bişey diyemem dedi. O an başıma hastanenin yıkıldığını ciddi ciddi hissettim.
Sonra bir umut başka bir doktora gittim, o da, engelleyeceğini '' düşünmüyorum '' dedi sadece. Ama tavrı hadi sen yine bi dene de, neyse filan oldu. Sonra yüzümün düştüğünü anlayınca acıdı galiba bana, dedi ki, sen dene, olursa da çok geciktirme, doğumda alırız. Ama umutsuzluk..
O zamanlar eşimle sevgiliydik, o bunalımla dedim ki bak, olmayabilir. Sevgiliyken daha haberin olsun, ayrılmak istersen sıkıntı etmem, çünkü çocukları çok sevdiğini biliyorum. Ayrılmadı, Allah nasip ederse olur, olmazsa da ben seni seviyorum dedi.
Biz denemelere başladığımızda, kendimizi ortalama bir yıl çocuğumuzun olmayacağına hazırlamıştık.
Doktor gerçekten çok önemli, bu konularda üslup da çok önemli. Bir cümle seni ruhen yere seriyor, bir daha da cümle alem gelse inandıramıyor aksi olduğuna. Hep o korkuyla yaşıyorsun, kafanın bir köşesinde o olumsuzluk hep kalıyor.

Onlar çok azınlıklar bence azınlık oldukları için de videoları var 🤣 normal bir şey olsa haber niteliği olmaz bence zaten🙈 sürpriz olduğu için aa bakın erkenden gözüktü diye çekiyorlar. Doğuranları da tebrik ediyoruz erkenden olmuş bitmiş her şeyleri 🙈

Ay çok teşekkür ederim. Allah razı olsun arkadaşı fiona13 fiona13 bir türlü ikna edemiyoruz bu duruma @NealStreet ile 🤣🙈 daha anca yerleşme olacak da hormon kana geçecek de ordan da idrara geçecek de test de onu tespit edecek.. bence gördüm diyenler de aşırı silik hayalet çizgileri öyle yorumluyorlar ya da sonradan netleşen çizgileri. Yani kanda bile 12 13 gün sonra bakın diyorlar en erken😬
İzmir'in suyunda mı bir şey var acaba? İkna olan yerlerini bozmuş olabilir mi? 🤣

Ben yıllar önce doktora gittiğimde, kistim o zaman bu kadar büyük değil ama yine 6 cm i bulmuştu, doktora sordum. Benimle hiçbir şekilde ümit verici konuşmadı, bilmemem, bişey diyemem dedi. O an başıma hastanenin yıkıldığını ciddi ciddi hissettim.
Sonra bir umut başka bir doktora gittim, o da, engelleyeceğini '' düşünmüyorum '' dedi sadece. Ama tavrı hadi sen yine bi dene de, neyse filan oldu. Sonra yüzümün düştüğünü anlayınca acıdı galiba bana, dedi ki, sen dene, olursa da çok geciktirme, doğumda alırız. Ama umutsuzluk..
O zamanlar eşimle sevgiliydik, o bunalımla dedim ki bak, olmayabilir. Sevgiliyken daha haberin olsun, ayrılmak istersen sıkıntı etmem, çünkü çocukları çok sevdiğini biliyorum. Ayrılmadı, Allah nasip ederse olur, olmazsa da ben seni seviyorum dedi.
Biz denemelere başladığımızda, kendimizi ortalama bir yıl çocuğumuzun olmayacağına hazırlamıştık.
Doktor gerçekten çok önemli, bu konularda üslup da çok önemli. Bir cümle seni ruhen yere seriyor, bir daha da cümle alem gelse inandıramıyor aksi olduğuna. Hep o korkuyla yaşıyorsun, kafanın bir köşesinde o olumsuzluk hep kalıyor.
malesef aynen öyle. işte kaldı bende tortusu hem de fazlacana. evlendikten sonra da eşime zaten ben doğuramıyorum korunmamza gerek yok dedim. o da önceden durumu bildiği için gayet stabil karşıladı.
böyle doktorlar malesef hala var. ben kimse hastasına polyanna olsun demiyorum. ama sadece olabilitesi olan bir durumu hastaya dayatarak al eh sen böyle bıdı bıdı demek de çok etik değil. Herkesin vucudunun dinamiği farklı, kısa uzun vadede bir ilaca nasıl cevap vereceği belirsiz. Ama yorumlar standart. O bende kaldı işte. Zaten bilinçaltıma kodladım ben çoktan gebe kalamam diye eşimde de sorun çıkınca biraz iyic zorlaşacağını sürecin anladım 🙇🏻‍♀️

X