Gebeliğe Hazırlık Anne Olmak İsteyenler 👩‍👧‍👦🙏

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Erken hamilelik belirtileriniz ne zaman başladı?

• Ankete Katılan
    492

Eklentiler

• Screenshot_20210318-122709.png
    Screenshot_20210318-122709.png
    200,9 KB · Görüntüleme: 34
  • Screenshot_20210311-203913.png
    Screenshot_20210311-203913.png
    221,3 KB · Görüntüleme: 34
  • Screenshot_20210311-203839.png
    Screenshot_20210311-203839.png
    220,2 KB · Görüntüleme: 28
Günaydın canım sırtım ağrıyo onun dışında iyiyim 😂

Valla bişi yiyip içmiyorum benim beynimin ayarları bozuk bence 😂

Diğer merkez böyle bi talepte bulundu mu peki onlar direk verecek mi sana evrağı?
Neyse cumartesiye cok az kaldii 🙏 beynimiz bizi bi salsaydi iydi
Diger merkez henuz istemedi, bence istemezde cunku bana sizi gormeden tedavi olucaksiniz kesin diyemeyiz dediler. Ne icin para talep edebilirler ki?
Ben ateşi ilk ölçmeye başladığım gün 34 tü oha ölüyorum herhalde dedim derece mi bozuk diye eşimi ölçtük normal çıktı. Sonra arkasından hemen regl oldum ya da o gün regldim tam hatırlamıyorum. Diğer aylar da böyle 35 küsür ya da 34 küsür çıktı hep. 3 aydır böyle tepki veriyor vücudum reglde düşüyor ama normalim de düşük yani. Sen bak o açıdan normal bir insansın 🤣

Oha be yani şöyle düşün onlar sana güvenemeyip bir evrak yazmak için para istiyorlar ama sen onları güvenip gelebilmek için para veriyorsun. Ne saçma şey ya. Pandemi öncesi de alıyorlarmış. Yani bunu yapan kaç kişi çıkmıştır ki de böyle bir uygulama yapıyorlar. Valla hayret bişi çok ilginç geldi bence para verince daha bi bağlayacaklarını mı düşünüyorlar acaba? Sonuçta bunu alsalar da gidersin tedavi olmucam dersn seyahat edersin. Parayla alakası yok ki bunun. Anlamadım mantıklarını.

Valla anlamadım canım kafam karışık. 2.aydı evet. Genelde 3 ay deniyorlar, en fazla da 6 ay kullanılabiliyor. Ama biz daha onu konuşmadık. Benim vücudum iyi yanıt verdiği için bir üst aşamaya geçeceğini şimdilik sanmıyorum. Bana bırakırsa ben de hangisini istediğimi bilmiyorum valla kafam karışık her şeyi bırakasım var. Tam doğru düzgün denediğimiz 8 9 ay olmuş olacak. İlk zaman olsaydı şimdiye doğacaktı diye üzülüyorum. Hepimizin böyle hesapları olmuştur elbet.. neyse hayırlısı bakalım ne diyelim..
Merak ettim ne onericek acaba simdi doktotun... Canim senin tüplerin acikti demi? Esinde problem varmi

Bilmiyorum cok sacma. Zaten seyahat etmek icin olsa sahte evrak cikaririm cokta zor degil ve tup bebek degil baska bisey cikaririm yani...
Hayır kendini yedin bizden ne istiyorsun. Gece banyoda bu kızın hsg'ye kaç gün kalmıştı diye düşünürken buldum kendimi. Banyo benim özel düşünme alanım. Kendi derdimi bıraktım seninkini aldım. Yeter ulan ol da rahat bir nefes alalım. Yoksa böyle rüyama senin hsg'nin

Kimle görüştün? Demedin mi "o kadar ayrıntılı bir şey istemiyorum. Basit bir yazı sadece. Ben iğnelerime kadar toplayıp geleceğim niye uğraşayım böyle bir şey için" diye. Ya yazışmak çok kötü böyle durumlarda. Konuşarak ikna edebilirdin belki. Gıcık oldum hüfff
Yok kuzum vazgectim zaten kadin sinirimi bozdu.
Zaten bugun cok sacma bi gun. Ise geliyim dedim, yasakmis gelmek. 1 saat yolu bosuna geldim simde de eve dönuyorum. Esime soylemedim benle cok kotu dalga gecer

Kizlar merhaba dün ege üniversitesi gittim. Rahim ultrasonu çekildi ozellikle hiç ağrı sızı olmayan sol tarafimda iki tane siyah birşeyi sarı cizgi ile işaretleyip sonra da solda pko yok gibi çok küçük küçük var gelişmiyor büyük ihtimalle dedi. Kan verdim onda da bişi çıkmadı. Öğleden sonra ultrason raporunu alacaktım ne oldu ise kaybettiler. Seamer testini başka hastanede yaptırmıştım onun sonucunu birde ultrason sonucunu al tekrar gel dediler. İnfertilite ve tüp bebek polikinligine sevk edeceğiz dediler. Rahim filmini sordu doktor çekilmedi dedim. Kanda bişi yok dedi öğleden sonra doktor değişmişti ebeler hemşireler rahim filmini aradılar ama yoktu ortalıkta şansıma artık. Diyeceğim ben bayağı bayağı sürece basladim. İçim umut dolu. Çünkü kanda ve rahimde sikinti yok. Çarşamba günü amh çıkacak. Sonra eşimin ve kendi butun sonuçlarımi alıp tekrar gideceğim. Acaba rahim filmini ve de adet olmadigimi (kırk gündür) bunu hatırlatsam mi? Rahim filmi hemen çekiliyor mu sonucu hemen çıkıyor mu?

Benim bariz her ay tutuyor canım baksana nasıl düşüyor 😔
evet cidden düşmüş ama gebe olunca kesin sabit kalıp yada yükselceğinn garantisi var mı ki kuzu, dün kağan kocatepeyi dinledim inanmayın ateş olayına diyordu.
ben de sabah test yaptım. negatif .
bilmiyorum pmsle bu durum aynı zamana denk gelince mental olarak çıldırmalı bi
6-7 gün oluyor.

Kizlar merhaba dün ege üniversitesi gittim. Rahim ultrasonu çekildi ozellikle hiç ağrı sızı olmayan sol tarafimda iki tane siyah birşeyi sarı cizgi ile işaretleyip sonra da solda pko yok gibi çok küçük küçük var gelişmiyor büyük ihtimalle dedi. Kan verdim onda da bişi çıkmadı. Öğleden sonra ultrason raporunu alacaktım ne oldu ise kaybettiler. Seamer testini başka hastanede yaptırmıştım onun sonucunu birde ultrason sonucunu al tekrar gel dediler. İnfertilite ve tüp bebek polikinligine sevk edeceğiz dediler. Rahim filmini sordu doktor çekilmedi dedim. Kanda bişi yok dedi öğleden sonra doktor değişmişti ebeler hemşireler rahim filmini aradılar ama yoktu ortalıkta şansıma artık. Diyeceğim ben bayağı bayağı sürece basladim. İçim umut dolu. Çünkü kanda ve rahimde sikinti yok. Çarşamba günü amh çıkacak. Sonra eşimin ve kendi butun sonuçlarımi alıp tekrar gideceğim. Acaba rahim filmini ve de adet olmadigimi (kırk gündür) bunu hatırlatsam mi? Rahim filmi hemen çekiliyor mu sonucu hemen çıkıyor mu?
hayırlı olsun cankm. rahim filmi
çekilince sonuç
çıkıyor hemen .

Hsg için stres mi yaptın kuzum
Evet bebişim çıkacak sonuca stresliyim
Çünkü insanımız "doktor hiçbir şey yapmadı gönderdi" deyip ilaç veren doktoru daha güvenli bulabiliyor 😬 İnsan bu durumda kime inanacağını şaşırıyor gerçekten.
Bence dediği gibi yürüyüş beslenme çok önemli. Egzersiz yapamıyorsan da yürüyüş durumun nasıl? O da çok etkiliyormuş canım en azından basit yürüyüş yapmak lazım ama gerçekten zor yani ben de pek yapamıyorum 😔
Hatta ben doktora sormuştum kistim solda ya bu taraftaki yumurtalar daha mı kalitesiz olur diye, ona da yoo falan dedi ben anlamadım bu işi 🤣 minseo minseo minseo minseo
Evet tam da bu yüzden bizim insanımız ilaç kullanmaya bayılıyor bi de aa bak onun doktoru şu takviyeyi vermiş benim ki neden vermedi diyor mesela 🤷‍♀️ doktorlar da eli boş göndermemek adına yazıyor bence. Tedavi edici bi özelliği yok yani gebelik düşünmeyen biri bile kullanabilir o vitaminleri direk doğurganlığı etkilediğini düşünmüyorum, erkeklerde de öyle ilaç takviyesi ile değerlerin düzelmediğini çok gördüm ben 300 500 tl bi takviye alıyorsun her ay aa bi bakıyorsun 1 gram etki etmemiş sonra bi kavanoz keçi boynuzu pekmezi yiyor adam 40 tl lik sperm sayısı falan artıyor sonra gel de itibar et bu ilaçlara 😂 senin doktorun da inanmıyor demek ki yoksa sana 100 defa şunu al mutlaka derdi. Kalite ile ilgili hiç bi veri yok, mesela yumurtluyorum oleeey diyoruz ama o yumurtanın içi bomboş olabiliyor ve bu anlaşılmıyor anca yumurta toplamada belli oluyor 😔 kalite olayı tamamen muamma, yaş geçtikçe azaldığı kesin bi tek. Yürüyüşe başlıcam canım gün aşırı 1 saat en az yürüme hedefim var havalar güzelleşti artık kendimi zorlucam akşamları çok hareketsiz benim en büyük problemim bu. Haftasonu yarım saat zumba yaptım 1 haftadır bacaklarım ağrıyo o kadar hareketsizim🙄 benim doktorda spora ve beslenmeye aşırı takık her gittiğimde soruyor egzersiz yapıyo musun diye yapıyorum diyorum 🤫

Diger merkez henuz istemedi, bence istemezde cunku bana sizi gormeden tedavi olucaksiniz kesin diyemeyiz dediler. Ne icin para talep edebilirler ki?

Merak ettim ne onericek acaba simdi doktotun... Canim senin tüplerin acikti demi? Esinde problem varmi

Bilmiyorum cok sacma. Zaten seyahat etmek icin olsa sahte evrak cikaririm cokta zor degil ve tup bebek degil baska bisey cikaririm yani...

Zaten bugun cok sacma bi gun. Ise geliyim dedim, yasakmis gelmek. 1 saat yolu bosuna geldim simde de eve dönuyorum. Esime soylemedim benle cok kotu dalga gecer

Ben de bilmiyorum canım yine bence klomenle devam eder. Geçen ay biraz konuşmuştuk yani aşılamaya geçilebilir iğnelere geçilebilir ama senin için bunları konuşmak için çok erken yani çünkü zaten çok güzel yanıt veriyorsun klomene demişti. Bilemiyorum o nedenle ben de. Benim tüpler açık film normal canım Aralık'ta çekildim. Eşim de Aralık'ta sanırım sperm vermişti o da gayet normal dedi. Hatta yine de eşim de ürolojiye gitsin mi bi diye sormuştum doktora. Gerek yok normal demişti.

Aşırı saçma valla ben de anlamadım böyle bir bahaneyle ülke dışına çıkan başka bahane de bulur. Saçma geldi bana çok.

Evden çalışmak mı battı niye gidiyon kız 🙈 neyse yolculuk yapmış oldun bu pandemide öyle düşün. Ben mecburen çıkınca oo araba kullandım oo yol oo insanlar falan diye mutlu oluyorum 🤣 1senedir dışarı çıktığım sayılıdır 🙈

Evet 1 güncük🤯 mantıklı yani bence de belki sana tedavi veremicekler önden para istemek hiç etik değil 😐 bi de paranızı geri veririz tedavi olmazsa diyolar he bi de vermeseydiniz 🤨
Hadi hayırlısı canım, regl gecikmelerini söyle mutlaka rahim filmini de çıkar aradan sonrası doktorun vereceği tedaviye kalmış inşallah sıkıntısız ilerler sürecin

Selam kızlar nasılsınız bakalım, var mı güzel haberler :)))
minseo minseo rahim filmi operasyonun nasıl geçti? herşey yolunda değil mi :dua: :KK68:

Evet 29 ocakta hsg cektirdim 2 gun sonra sonuc aldim doktor tuplerimin kapali oldugunu soyledi kendimi tup bebege odaklanmistim.sonra devlet hastanesine gittim ve bana laparoskopi yapalim dedi doktor bende tamam dedim yapilmasi gerekleri yaptim 25 subatta aradilar ve ameliyat gunu verdiler 11 martta normalde gunum ama bi skinti cikti 12 martta oldum ve cok sukur acildi 🤲🏻 enfeksiyon varmis ama hic hissetmedim ve tuperim kendi etrafina donmusler simdi herseyi yolunda cok sukur 🤲🏻🥰
Gebelik dusunenlere tavsiyem mutlaka HSG cektirin derim dogum yaparin ki bile tikanabiliyormus hastanede cocugu olup laparoskopi olan bile vardi yani
Geçmiş olsun canım çok şükür ki açılmış tüpler :)) :dua: peki operasyondan kaç ay sonra bebek için denemelere devam edilebiliyor? Hemen mi?

Boş ver ya çok saçma bir durum olmuş. Aklında kalmasın diye düşünürsen gelince gider bir doktordan fikir alırsın yine. Öbür merkezin dediklerini teyit etmek için.

Nasıl, neden yasak?

Baya iyi yaaa cok guzel anliyosun boyle. Ama ben yapmicaz stres oluyorum
Aynen canım ben de gebelik testi yapmıyorum ama buna bakıyorum. Hiç sürprizi kalmıyor böyle de 🙈 ben de sinir oldum valla keşke bir kere de heyecanlanıp test yapsam AA gecikti falan diye. Hem belirtisi hem de lekelenmeleri önceden başlıyor benim.
Hadi hayırlı olsun canım iyi çıkmasına sevindim. Rahim filmi hemen sonuç çıkıyor gözüküyor ekranda ama radyoloji doktoru rapor yazıyor o hastaneye göre değişiyor bir haftayı bulabiliyor. Rahim filmi adet bitiminden hemen sonra çekilmeli hem gebelik durumu olabilir diye riske atmamak için. Hem de rahim kalınlığı en ince haliyle olduğu için daha iyi sonuö veriyor. Uzun süredir adet olmadığını söyle mutlaka.
evet cidden düşmüş ama gebe olunca kesin sabit kalıp yada yükselceğinn garantisi var mı ki kuzu, dün kağan kocatepeyi dinledim inanmayın ateş olayına diyordu.
ben de sabah test yaptım. negatif .
bilmiyorum pmsle bu durum aynı zamana denk gelince mental olarak çıldırmalı bi
6-7 gün oluyor.
Yok mu? Ne bilem hep öyle okudum gebelikte yüksek kalır düşmez yumurtlamadan itibaren diyor. Kağan Kocatepe bunu hangi bağlamda söyledi? Korunma için kullanılacak bir yöntem değil ama benim vücudumda bence baya işliyor bu kural. Ben test yapmadım ama benim testim gibi bu ateş ölçmeler bana öyle geliyor 🤣
Gerçekten tam çıldırmalık. Ama sen çok erken yapıyon kuzum ya testleri. Zaten çıkmaz ki. Burda erken çıktığını söyleyenler çok nadir biz onları norm sanıyoruz @NealStreet in dediği gibi.
Evet bebişim çıkacak sonuca stresliyim

Evet tam da bu yüzden bizim insanımız ilaç kullanmaya bayılıyor bi de aa bak onun doktoru şu takviyeyi vermiş benim ki neden vermedi diyor mesela 🤷‍♀️ doktorlar da eli boş göndermemek adına yazıyor bence. Tedavi edici bi özelliği yok yani gebelik düşünmeyen biri bile kullanabilir o vitaminleri direk doğurganlığı etkilediğini düşünmüyorum, erkeklerde de öyle ilaç takviyesi ile değerlerin düzelmediğini çok gördüm ben 300 500 tl bi takviye alıyorsun her ay aa bi bakıyorsun 1 gram etki etmemiş sonra bi kavanoz keçi boynuzu pekmezi yiyor adam 40 tl lik sperm sayısı falan artıyor sonra gel de itibar et bu ilaçlara 😂 senin doktorun da inanmıyor demek ki yoksa sana 100 defa şunu al mutlaka derdi. Kalite ile ilgili hiç bi veri yok, mesela yumurtluyorum oleeey diyoruz ama o yumurtanın içi bomboş olabiliyor ve bu anlaşılmıyor anca yumurta toplamada belli oluyor 😔 kalite olayı tamamen muamma, yaş geçtikçe azaldığı kesin bi tek. Yürüyüşe başlıcam canım gün aşırı 1 saat en az yürüme hedefim var havalar güzelleşti artık kendimi zorlucam akşamları çok hareketsiz benim en büyük problemim bu. Haftasonu yarım saat zumba yaptım 1 haftadır bacaklarım ağrıyo o kadar hareketsizim🙄 benim doktorda spora ve beslenmeye aşırı takık her gittiğimde soruyor egzersiz yapıyo musun diye yapıyorum diyorum 🤫
Aynen öyle canım gördüğümüz foliküller ovulasyondskş pijler hiçbiri garanyi değil. Bence de doktorlar boş göndermiyim diye böyle yapıyor. Havalar güzel mis gibi deniziniz de var sahilde yürüyün valla. Sen doktora da şikayet rdileceksin anlaşıldı 🤣

Aynen canım ben de gebelik testi yapmıyorum ama buna bakıyorum. Hiç sürprizi kalmıyor böyle de 🙈 ben de sinir oldum valla keşke bir kere de heyecanlanıp test yapsam AA gecikti falan diye. Hem belirtisi hem de lekelenmeleri önceden başlıyor benim.

Hadi hayırlı olsun canım iyi çıkmasına sevindim. Rahim filmi hemen sonuç çıkıyor gözüküyor ekranda ama radyoloji doktoru rapor yazıyor o hastaneye göre değişiyor bir haftayı bulabiliyor. Rahim filmi adet bitiminden hemen sonra çekilmeli hem gebelik durumu olabilir diye riske atmamak için. Hem de rahim kalınlığı en ince haliyle olduğu için daha iyi sonuö veriyor. Uzun süredir adet olmadığını söyle mutlaka.

Yok mu? Ne bilem hep öyle okudum gebelikte yüksek kalır düşmez yumurtlamadan itibaren diyor. Kağan Kocatepe bunu hangi bağlamda söyledi? Korunma için kullanılacak bir yöntem değil ama benim vücudumda bence baya işliyor bu kural. Ben test yapmadım ama benim testim gibi bu ateş ölçmeler bana öyle geliyor 🤣
Gerçekten tam çıldırmalık. Ama sen çok erken yapıyon kuzum ya testleri. Zaten çıkmaz ki. Burda erken çıktığını söyleyenler çok nadir biz onları norm sanıyoruz @NealStreet in dediği gibi.

Aynen öyle canım gördüğümüz foliküller ovulasyondskş pijler hiçbiri garanyi değil. Bence de doktorlar boş göndermiyim diye böyle yapıyor. Havalar güzel mis gibi deniziniz de var sahilde yürüyün valla. Sen doktora da şikayet rdileceksin anlaşıldı 🤣
Aranacaklar listesini mi güncelliyoruz? Heemmen
1) Anası
2) Kadın doğumcu
3) Diyetisyen
4)

X