Gebeliğe Hazırlık Anne Olmak İsteyenler 👩‍👧‍👦🙏

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Erken hamilelik belirtileriniz ne zaman başladı?

• Ankete Katılan
    492
Kızlar bugün hormon testimin sonuçlarını aldım doktor her şey o kadar dengeli ki bu kadarını beklemiyordum dedi 😁 asıl ben size yeni bir şey söylemeye geldim 😁 doktora nasıl ilişki önerirsin dedim, yani kaç günde vs. Şimdi duyacaklarınıza inanamayacaksınız 😂 eğer ovu testi veya yumurta takibi yaparsan, pik olduğu gün tek ilişki ama ondan önce 7 gün ilişki yasak dedi 😅 yani 7 gün perhiz, pik olduğunda 7 günlük sperm (bence bayatlar o spermler😅) olsun dedi. Hamile kalmakta zorlanan hastalarım bu yönteme hamile kaldı dedi. Ayrıca full vitamin tavsiye ediyorum, böyle durumlarda vitamin desteği çok önemli dedi. Ovu testi de öneriyor. Bilginize 😍
Ayy cnm bir benim doktor bu konuda yanlış düşünüyor galiba diyordum, o da iğne gününe kadar yapmayın dedi, sağlıklı beslenin. Hatta bizim ilişki günleri sadece 2 gün, iğne günü ve ertesi günü... Doktor dedi.

Ben yıllar önce doktora gittiğimde, kistim o zaman bu kadar büyük değil ama yine 6 cm i bulmuştu, doktora sordum. Benimle hiçbir şekilde ümit verici konuşmadı, bilmemem, bişey diyemem dedi. O an başıma hastanenin yıkıldığını ciddi ciddi hissettim.
Sonra bir umut başka bir doktora gittim, o da, engelleyeceğini '' düşünmüyorum '' dedi sadece. Ama tavrı hadi sen yine bi dene de, neyse filan oldu. Sonra yüzümün düştüğünü anlayınca acıdı galiba bana, dedi ki, sen dene, olursa da çok geciktirme, doğumda alırız. Ama umutsuzluk..
O zamanlar eşimle sevgiliydik, o bunalımla dedim ki bak, olmayabilir. Sevgiliyken daha haberin olsun, ayrılmak istersen sıkıntı etmem, çünkü çocukları çok sevdiğini biliyorum. Ayrılmadı, Allah nasip ederse olur, olmazsa da ben seni seviyorum dedi.
Biz denemelere başladığımızda, kendimizi ortalama bir yıl çocuğumuzun olmayacağına hazırlamıştık.
Doktor gerçekten çok önemli, bu konularda üslup da çok önemli. Bir cümle seni ruhen yere seriyor, bir daha da cümle alem gelse inandıramıyor aksi olduğuna. Hep o korkuyla yaşıyorsun, kafanın bir köşesinde o olumsuzluk hep kalıyor.
Üff ben de ameliyat öncesi doktor araması yaparken bir doktor demişti ki "Bu ameliyat açık olur. Yalnız biz bu ameliyattan sonra yumurtalıkların hemen aktive olmasını öneriyoruz. Var mı erkek arkadaşın nişanlın bir şeyin? Bir de patoloji ameliyat anında yapılsın istersen frozen bilmem ne tekniğini uyguluyoruz. Ameliyat sırasında seni beklemeye alıp patoloji yapılıyor. Duruma göre kötüyse yumurtalıklarını, hatta rahmini bile almamız gerekebilir" dedi. Sonra ben canım doktorumla tanıştım. Kapalı ameliyat yapıldı. Yumurtalıklarıma da rahmime de zarar gelmedi ama o manyak kadının dediklerini hala unutamam. Hayatımda kimse de yoktu. Benim hiç çocuğum olamayacak mı diye günlerce ağlamıştım.

Senin kocana da o kadar saydırdık. Tamam kaynana falan ama hakikatli bir kaynanaymış en azından. Hakkını teslim edelim 🤣 Ben de kocama evlenmeden önce söylemiştim. "Ben bu ameliyatı iki yumurtalığımdan da oldum. Şu ana kadar bir yapışıklık görünmedi ama karından bakıldı ultrasonla hep. Ameliyat sonrası yapışıklık olabiliyormuş. Üstünden çok yıl geçti. Çocuğum olamayabilir haberin olsun" diye. Her şey insanlar için işte. Bu doktor demek istemediğim doktorlar hiç mi kötü bir şey yaşamamış acaba

düzenli yumurtlama ve ilişki varsa tabi
bence de takip etmek anlamsız, ama malesef hepimizde şartlar o şekilde olgunlaşmıyor . ben 3. sene giriyorum. 2 sene hiçbişi takip etmedim. elimde 0 la çıktım yola. ovülasyonda yapmıyorum uzun süredir.
gözükenin kese değil de bugulu beyaz tabaka bir görüntü ve bunun keseye evrildiği teorisi. burda da bir arkadaşımızın basına geldi. tabi ondan polip var mıydı bilmiyorum ama usgde görüntüleri aynıymış.
Canım bu kese teorisini ben bilmiyordum. Doktor tabii ki biliyor ki bunları söylüyor. Mümkün olabilir ama bence yine de erken. Yumurtlama problemi varsa ovülasyon kullanılabilir ama stress yarattığı kesin. Eşinle ilişki problemi varsa piki görünce kesin sevişmemiz lazım diye ayrıca strese giriyorsundur. ( ben giriyorum testte bu strese) Bu stres ayrıca eşine yansıyordur ve onu daha cok itiyor olabilir. Düzenli yumurtlama varsa eğer 1 ayda 1 hafta boyunca gün aşırı ilişki ile hamile kalınabilir yani bu da ayda 3-4 ilişki ediyor aslında cok değil. Biz eşimle 39 yasındayız ve işimiz de yoğun oldugu için maalesef sürekli ilişkiye giremiyoruz. Varolan enerjimizi adetin 9. Ve 16. Günleri arasına saklıyoruz çünkü ikimiz de cocuk istiyoruz. Bu aramızda dillendirilmeyen bir kural olmus durumda :) Ben de temmuzda düşük yaptım ve daha hamile kalamadım. Tekrar doğal yollardan kalabilir miyim onu da bilmiyorum.

Oğlun iç güveysi gelir ama bak İstanbul'a ona göre 🤣
Alt dairemi oğlana alcam ben orda oturacak, yemeği de bende yicekler çocuklarına da ben bakcam :KK53:
Kızlar bugün hormon testimin sonuçlarını aldım doktor her şey o kadar dengeli ki bu kadarını beklemiyordum dedi 😁 asıl ben size yeni bir şey söylemeye geldim 😁 doktora nasıl ilişki önerirsin dedim, yani kaç günde vs. Şimdi duyacaklarınıza inanamayacaksınız 😂 eğer ovu testi veya yumurta takibi yaparsan, pik olduğu gün tek ilişki ama ondan önce 7 gün ilişki yasak dedi 😅 yani 7 gün perhiz, pik olduğunda 7 günlük sperm (bence bayatlar o spermler😅) olsun dedi. Hamile kalmakta zorlanan hastalarım bu yönteme hamile kaldı dedi. Ayrıca full vitamin tavsiye ediyorum, böyle durumlarda vitamin desteği çok önemli dedi. Ovu testi de öneriyor. Bilginize 😍
Aaa tavsiyeye şok oldum şuan 😂 yumurtlama öncesi ilişkiden gebe kalma olasılığı çok yüksek, yumurtlama öncesi ilişki olsun diye bas bas bağıranlar neden öyle diyor ki 🤯 fiona13 fiona13 dün senin dinlediğin doktor ne diyordu bu konu için

Eklentiler

• Screenshot_20210318_161438.jpg
    Screenshot_20210318_161438.jpg
    133,4 KB · Görüntüleme: 28
Alt dairemi oğlana alcam ben orda oturacak, yemeği de bende yicekler çocuklarına da ben bakcam :KK53:

Aaa tavsiyeye şok oldum şuan 😂 yumurtlama öncesi ilişkiden gebe kalma olasılığı çok yüksek, yumurtlama öncesi ilişki olsun diye bas bas bağıranlar neden öyle diyor ki 🤯 fiona13 fiona13 dün senin dinlediğin doktor ne diyordu bu konu için
zaten cinsel perhizde bile sperm kalitesi için perhiz günü
maks 5, hatta çoğu doktor 4 ü bile doğru bulmuyor. zaten bütün doktorlar gün aşırı ilişki diyor ki 🙇🏻‍♀️ sperm sorunu olsun olmasın.
7 gün perhizle olan birliktelikte sperm ne kadar sağlıklı kalabilir ki şaşırdım 🤔🙄

1CAF1521-5F27-4288-8543-B76A27A3DF64.jpeg

Allam ya aklımı aldığı yetmiyor bir de kızımı alacak. Hanım hanııııım ben o kızı ne şartlarda yaptım. Gelsinler efendim, ikisi de ekmeğini eline almış yetişkin insanlar. Kursunlar kendi düzenlerini. Sen çalışan bir insansın. Senede bir bayram ziyaretine geliverirler. Oğlanı göndermişsin İstanbul'a okumaya. İşini bulmuş, yerleşmiş evladım. Benim kızımla evlenince mi kıymete bindi bu yavrucak? Gelemezler efendim İzmir'e. Oradaki evi de kiraya verirler. Ek gelirleri olur.

Yumurtlama öncesi ilişkiyle daha çok tuttuğuna inananlardanım ben de. Yumurtlama günü sperm gidecek de yumurtayı bulacak da dölleyecek de ölme eşeğim ölme

Son düzenleyen: Moderatör:
Ayy cnm bir benim doktor bu konuda yanlış düşünüyor galiba diyordum, o da iğne gününe kadar yapmayın dedi, sağlıklı beslenin. Hatta bizim ilişki günleri sadece 2 gün, iğne günü ve ertesi günü... Doktor dedi.
Ya ben de duyunca şok oldum. Çok zorlanan vakalarda bunu öneriyorum dedi☺️

Yaaaa gerçek miymiş o bilgi yaaaaaa nasılmııııııış gör bakalım
Üff gerçek bak görürsün her şeyi biliyorum bennya anlıyor musun her şeyi biliyorum 🤣
Lekelenme geliyo bu aralar iki gun onceden geliyo, bir ara bes gun onceden geliyodu. Gercek regl geldiginde iki gun yogun oluyo sonra azaliyor.
Bi keresinde dogum kontrol hapini araliksiz kullandigimda, bir ay boyunca regl oldum. Boyle regl basliyodu iki gun yogun sonra azaliyodu sonra geri yogunlasiyodu... Daha 17 yasindaydim o zaman. Doktorum durdurmak icin baska bir ilac yazmisti
Vucudum kabul etmiyor galiba regl olmamayi 😂
En sonki kullandigim hap da uc ayda bir oluyodum oyle kabul ediyodu. Ama o zamanda bir ayin sonunda regl olucakmisim gibi karnim agriyodu
Aynen öyle benim reglim de canım. Ay kıyamam ya ufacıkken neler yaşamışsın travma resmen bir ay regl olmak. Bence de sen bir program var ya hamile olduğuöu bilmiyordum diye regl oluyorlar doğumda öğreniyorlar öyle olacaksın 🙈🙈
Tahlillerin süper çıkması harika gözün aydın 😍😍 her gün bir yeni şok edici bilgi 😱 benim doktorum da bu sefer 2 gün olmasın demişti ilişki çatlatma dan önce bir haftayı ilk defa duydum yuhh 🙈🙈 ama forumda yazan oluyor tek ilişki oldu şok olduk diye 🙈
İzmir'in suyunda mı bir şey var acaba? İkna olan yerlerini bozmuş olabilir mi? 🤣
Olabilir canım biraz inatçıyızdır da ben de hala ikna olamıyorum bazı şeylere 🙈

Senin kocana da o kadar saydırdık. Tamam kaynana falan ama hakikatli bir kaynanaymış en azından. Hakkını teslim edelim 🤣 Ben de kocama evlenmeden önce söylemiştim. "Ben bu ameliyatı iki yumurtalığımdan da oldum. Şu ana kadar bir yapışıklık görünmedi ama karından bakıldı ultrasonla hep. Ameliyat sonrası yapışıklık olabiliyormuş. Üstünden çok yıl geçti. Çocuğum olamayabilir haberin olsun" diye. Her şey insanlar için işte. Bu doktor demek istemediğim doktorlar hiç mi kötü bir şey yaşamamış acaba
Kaynananın iyisi olmaz, kaynana kaynanadır. Dediklerimi arkasındayım. :KK70:

Son düzenleme:
7 günlük perhiz çok değil mi ya, 4-5 günden sonra spermler kalitesizleşiyor diye biliyorum ben. Ürolog öyle demişti. Herkes farklı bir şey diyor anlaşılan.

Ben de şaşırdım kızlar 😯 hatta doktora dedim ki benim iki kimyasal da adetten hemen sonraki gün ilişkiyle oldu dedim. Yani pik falan yoktu (pik olan günler ilişki olmamıştı). Doktor da sen bana güven diyor 😁 ayrıca vitamin işini de düşünün kızlar çok önemli dedi tabi bu bizler gibi uğraşanlar için söyledi.

malesef aynen öyle. işte kaldı bende tortusu hem de fazlacana. evlendikten sonra da eşime zaten ben doğuramıyorum korunmamza gerek yok dedim. o da önceden durumu bildiği için gayet stabil karşıladı.
böyle doktorlar malesef hala var. ben kimse hastasına polyanna olsun demiyorum. ama sadece olabilitesi olan bir durumu hastaya dayatarak al eh sen böyle bıdı bıdı demek de çok etik değil. Herkesin vucudunun dinamiği farklı, kısa uzun vadede bir ilaca nasıl cevap vereceği belirsiz. Ama yorumlar standart. O bende kaldı işte. Zaten bilinçaltıma kodladım ben çoktan gebe kalamam diye eşimde de sorun çıkınca biraz iyic zorlaşacağını sürecin anladım 🙇🏻‍♀️
Ben de olmadığı zamanlar her regl olduğumda, '' Ne bekliyorsun ki, zaten olmayacaktı. '' deyip kendime geliyordum. O kadar inandırmıştım ki. Ya da inandırılmıştım.

ama çıkanların nasıl çıkıyo 😒😒 yani bu gözler gördü o testleri galerimde minik bir
test koleksiyonum vardı. 6 ile 12 gün ortlamada 9 de. yumurtlamadan 9 gün sonra var dün bütün gün izledimm dpo9ları 🙇🏻‍♀️ varlar uzay ve onlar aramızda çoğu doğurdu hatta ... 🥴
Ya senin ikna olasın yok muhtar. Taam belki bu ay olmadı onu bilemeyiz ama sen her ay için önceden kenarda yargıyı hazırlamışın. Kafandaki gün gelince yabıştırıyon. Öyle olur mu hiç olur mu öyle aaaaaa

Üff gerçek bak görürsün her şeyi biliyorum bennya anlıyor musun her şeyi biliyorum 🤣

Aynen öyle benim reglim de canım. Ay kıyamam ya ufacıkken neler yaşamışsın travma resmen bir ay regl olmak. Bence de sen bir program var ya hamile olduğuöu bilmiyordum diye regl oluyorlar doğumda öğreniyorlar öyle olacaksın 🙈🙈

Tahlillerin süper çıkması harika gözün aydın 😍😍 her gün bir yeni şok edici bilgi 😱 benim doktorum da bu sefer 2 gün olmasın demişti ilişki çatlatma dan önce bir haftayı ilk defa duydum yuhh 🙈🙈 ama forumda yazan oluyor tek ilişki oldu şok olduk diye 🙈

Olabilir canım biraz inatçıyızdır da ben de hala ikna olamıyorum bazı şeylere 🙈
Ya ben neyse bir şey demiyorum

X