Gebeliğe Hazırlık Anne Olmak İsteyenler 👩‍👧‍👦🙏

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Erken hamilelik belirtileriniz ne zaman başladı?

• Ankete Katılan
    492
geçmiş olsun canım mide bulantısı berbat bişey bel ağrısıda öyle dkkt edin kendinize benmde birkaç gündür midem bulnıyor hatta geçen gün istifra bile ettim ama reglim 11nde btti sanrm mevsim geçişlerinden oluyo anlamadım gtti yada yumurtlamadan mı oluyor bilemedim.
Benim regl den ya hep regl olunca midem hassas oluyor benim

Ben ateşi ilk ölçmeye başladığım gün 34 tü oha ölüyorum herhalde dedim derece mi bozuk diye eşimi ölçtük normal çıktı. Sonra arkasından hemen regl oldum ya da o gün regldim tam hatırlamıyorum. Diğer aylar da böyle 35 küsür ya da 34 küsür çıktı hep. 3 aydır böyle tepki veriyor vücudum reglde düşüyor ama normalim de düşük yani. Sen bak o açıdan normal bir insansın 🤣
Şş normalsin de normalsin de. Sonra bütün şeyini benden çıkarıyor şşş
Oha be yani şöyle düşün onlar sana güvenemeyip bir evrak yazmak için para istiyorlar ama sen onları güvenip gelebilmek için para veriyorsun. Ne saçma şey ya. Pandemi öncesi de alıyorlarmış. Yani bunu yapan kaç kişi çıkmıştır ki de böyle bir uygulama yapıyorlar. Valla hayret bişi çok ilginç geldi bence para verince daha bi bağlayacaklarını mı düşünüyorlar acaba? Sonuçta bunu alsalar da gidersin tedavi olmucam dersn seyahat edersin. Parayla alakası yok ki bunun. Anlamadım mantıklarını.
Bir de tedavi olmazsa iade edeceklermiş ya mantığı ne o zaman? Yine seyahat için evrak alır gelir tedavi olmaz parasını geri alır. İğnesinin dozuna kadar konuşmuşlar ne seyahati?
Valla anlamadım canım kafam karışık. 2.aydı evet. Genelde 3 ay deniyorlar, en fazla da 6 ay kullanılabiliyor. Ama biz daha onu konuşmadık. Benim vücudum iyi yanıt verdiği için bir üst aşamaya geçeceğini şimdilik sanmıyorum. Bana bırakırsa ben de hangisini istediğimi bilmiyorum valla kafam karışık her şeyi bırakasım var. Tam doğru düzgün denediğimiz 8 9 ay olmuş olacak. İlk zaman olsaydı şimdiye doğacaktı diye üzülüyorum. Hepimizin böyle hesapları olmuştur elbet.. neyse hayırlısı bakalım ne diyelim..
Bekle bakalım madem. Daha hsg etkisi de devam. Beraberce karar veririz şey pardon verirsiniz, nasıl ilerleyeceğinize

Hayır kendini yedin bizden ne istiyorsun. Gece banyoda bu kızın hsg'ye kaç gün kalmıştı diye düşünürken buldum kendimi. Banyo benim özel düşünme alanım. Kendi derdimi bıraktım seninkini aldım. Yeter ulan ol da rahat bir nefes alalım. Yoksa böyle rüyama senin hsg'nin girmesi yakındır. Yedim de geldim, hiç almayayım cnm 😒

4 aylık bebeği olanlar mı bu misafirler? Bebeği de alıp kucaklamıştınız bir de. 3 hafta kadar önce ablamlar ailece görümcesine gidiyor kaynanası falan cümbür cemaat kapalı evde bir arada. Evine gittikleri aile komple corona oldu. Misafirliğe gidenlere hiçbir şey olmadı. Ablam da şaşkın. Ben de hala anlamadım bu hastalık neye göre nasıl bulaşıyor, çok ilginç. Olmazsınız inşallah. Sizin geçirmişliğiniz hala çok yeni

Kimle görüştün? Demedin mi "o kadar ayrıntılı bir şey istemiyorum. Basit bir yazı sadece. Ben iğnelerime kadar toplayıp geleceğim niye uğraşayım böyle bir şey için" diye. Ya yazışmak çok kötü böyle durumlarda. Konuşarak ikna edebilirdin belki. Gıcık oldum hüfff
ya ısım değişmiş ben kimle görüşüyorum acaba :d:KK70: aklımda bir isim var ama D: terelelli senmısın kız :KK70:
ya canım yok o bebegı olan cumartesı geldı virüs olan arkadasm pazar gunu gelmıstı. ne olduysa pazar gununden sonra oldu. bide işte eşimin ordakı cocuk. teste gıdıcem ama sanırım belim ağrımaya başladı

Sirt ağrısı berbattır genelde çektiğim için bilirim. Benimde regl den midem hassas kahvaltı ederken cikarcam diye korktum
aynen canım benim regl öncesi başlamıştı hala ağrıyor geçmedi :KK43:
Yok bilime aykırıyım her açıdan diyorsun ya kendin ben bişi demedim valla 🙈 36 ateş gayet normal. Ha ama orda da düşmeyen sabit olamsı çok ilginç🤣🤣 neyse onu karıştırmayalım sen normalsin normal 🙈

Evet canım insan ister istemez böyle hesap yapıyor. Gerçekten üzülüyorum ben de ne yapacağımı bilmiyorum herhalde 1 yıl dolmadan bir üst tedaviye geçmem ya 🙄 kafam karışık daha hsg çekilrli de 3 ay oldu. 6 ay etkili diyorlar bu 6 ay tedavilerle falan bir deneyelim bakalım olmadı başka tedavi veya doktor arayışına geçerim bir görüş daha almak için
peki inandım :KK70: evet canım 1 yılı doldur öyle git bu sürede ek tedavileri de denemiş olursun

ya ısım değişmiş ben kimle görüşüyorum acaba :d:KK70: aklımda bir isim var ama D: terelelli senmısın kız :KK70:
ya canım yok o bebegı olan cumartesı geldı virüs olan arkadasm pazar gunu gelmıstı. ne olduysa pazar gununden sonra oldu. bide işte eşimin ordakı cocuk. teste gıdıcem ama sanırım belim ağrımaya başladı
evet TERELELLİDENHALLİCEYİM Cadde olmaya karar vermiş :KK70:

Şş normalsin de normalsin de. Sonra bütün şeyini benden çıkarıyor şşş

Bir de tedavi olmazsa iade edeceklermiş ya mantığı ne o zaman? Yine seyahat için evrak alır gelir tedavi olmaz parasını geri alır. İğnesinin dozuna kadar konuşmuşlar ne seyahati?

Bekle bakalım madem. Daha hsg etkisi de devam. Beraberce karar veririz şey pardon verirsiniz, nasıl ilerleyeceğinize
Hahahaha evet kız kendi banyo alanına bile minseo minseo nin hsgsini taşımışsın Allah seni 🙈

Ben de aynen o mantığı anlamadım yine evrak alır gelir parayı alır gezer. Bence de biraz abartılı bir yaklaşım gibi geldi parayı verince başlayacaklarını düşünüyorlar.

1 yılı doldururum herhalde 2 3 ay daha kendim denerim canım diye tahmin ediyorum. Hayırlısı artık. Beraber karar veririz tabi ki 🤣 ben burada sizle konuşup kafamı netleştirip o benim kararımmış gibi eşimle öyle konuşuyorum 🤣

aynen canım benim regl öncesi başlamıştı hala ağrıyor geçmedi :KK43:

peki inandım :KK70: evet canım 1 yılı doldur öyle git bu sürede ek tedavileri de denemiş olursun
Ek tedavi dediğin ne kız 🙄 ben yine aynı devam eder diye düşündüm. Ya ben bu takviye kalite artırıcı falan senin doktorunla aynı kafada olduğum için kullanmadım hiç acaba onlara mı geçsem. Para tuzağı gibi de geliyor aman ne bileyim..

Ek tedavi dediğin ne kız 🙄 ben yine aynı devam eder diye düşündüm. Ya ben bu takviye kalite artırıcı falan senin doktorunla aynı kafada olduğum için kullanmadım hiç acaba onlara mı geçsem. Para tuzağı gibi de geliyor aman ne bileyim..
Ek tedaviden kastım yani bir üst aşama kuzum ne bilim belki femara belki gonalf belki aşılama bakalım doktor ne uygun görecek. Takviye ben de kullanmıyorum daha doğrusu piyasa olmuş o pahalı takviyeleri kullanmıyorum, doktor da diyor istersen al ama ben hiç bi faydası olmuyacağını sana söylüyorum sen bilirsin diyor, ben de almıyorum o yüzden yani ben 1-2 aylık kullanımla o takviyelerin bi işe yarayacağını sanmıyorum altta yatan bi sebepte varsa hele hiç :KK43: doktorların eline bi prowomen kağıdı vermişler gelen geçen ona kaşe basıyor bana samimi gelmiyor hiç. Doktor bana beslenmeni düzene sokmazsan egzersiz yapmazsan hiç bi şey fayda etmez dedi ama bil bakalım kim egzersiz yapmıyo :işsiz:

Benim ben. BEN. Ooooo siz de maşşşşşşallllah çok sosyalmişsiniz. Tedbiren yaptır testi ama bence sağlamdasınız

kendinizi strese sokmayın inanın ben artık kendimi serbest bıraktım kafamı başka şeylerle meşgul ediyorum aklıma gelmiyo rabbim hakkımızda hayırlısını nasip etsin inşallh.
Kendimi başka şeylerle meşgul etmeye çalışırken aklıma transferde içime ayık ayık alet sokacakları geliyor 🤣

• Komik
Reactions: niw
Benim ben. BEN. Ooooo siz de maşşşşşşallllah çok sosyalmişsiniz. Tedbiren yaptır testi ama bence sağlamdasınız
kış boyunca hıc sosyal olmadık ya ınan ki . ama ıste su cumartesı yasağı kalkınca bı goruselım dedı eskı komsum ehlıyetı gecıncede dur dedı arkadsm beraber yemek yıyelım tam denk geldı yanı.

okurken niyeyse benımde senın ıcın oyle bir his oluştu içimden inşallah tutacak bu sefer canım gönlünü ferah tut bak kendiliğinden ne güzel yumurtalar olmuş. ailenle düzelme varmı sordum ama kusura bakma özelse es geç :KK70:
Yok görüşmüyorum hiç birisiyle kuzum onlarda arayıp sormuyor zaten 😔

Ek tedaviden kastım yani bir üst aşama kuzum ne bilim belki femara belki gonalf belki aşılama bakalım doktor ne uygun görecek. Takviye ben de kullanmıyorum daha doğrusu piyasa olmuş o pahalı takviyeleri kullanmıyorum, doktor da diyor istersen al ama ben hiç bi faydası olmuyacağını sana söylüyorum sen bilirsin diyor, ben de almıyorum o yüzden yani ben 1-2 aylık kullanımla o takviyelerin bi işe yarayacağını sanmıyorum altta yatan bi sebepte varsa hele hiç :KK43: doktorların eline bi prowomen kağıdı vermişler gelen geçen ona kaşe basıyor bana samimi gelmiyor hiç. Doktor bana beslenmeni düzene sokmazsan egzersiz yapmazsan hiç bi şey fayda etmez dedi ama bil bakalım kim egzersiz yapmıyo :işsiz:
Ha anladım canım. İşte klomenle güzel büyüyor zaten diye verir mi ve gerekli mi emin olamadım. Sonuçta yumurta var sperm var döllenme ve tutunma olmuyor bizde. Yumurtayı daha iyi geliştirecek bir şey ekstra nasıl katkı sağlar ya da sağlayabilir mi emin değilim.

Dediğin gibi ben de okuyorum izliyorum yani hiçbir şeyin kaliteyi artırmayacağını o kadar söylüyorlar ki. Çünkü yaşla zaten kötü kaliteler kalıyor elde artık gençken en kaliteli yumurtalar atılıyor. Benim doktor da bence öyle düşünüyor. Hatta ben kendim sordum sizce kalite artırıcı bir şey alayım mı falan diye. O da yani ben de bu sürede bir şey yapayım boş durmayım diyorsan al dedi bir kağıds kendi eliylr yazdı hatta o kadar kimseye vermiyor sanırım 🤣 supralife women yazmıştı. Almadım ben de valla öyle gönülsüz olunca. Dediğin gibi çok mantıklı da gelmiyor doktorun haklı bence. Ama bir yandsn da düşünüyorum tüp bebek tedavilerinde nerdeyse %90 birkaç ay önce bu takviyeleri kullandırtıyorlar. Yani olasılığı artırıyor demek ki diyorum. Ya da "bakın biz ekstra şeyler yaptık ve öyle oldu" dedirtmek için bir şey yapıyor gözükmek için yapabiliyorlar. Mesela sırf bu yüzden hiç gerek olmadığı halde progesteron veren doktor çokmuş. Hani ilgileniyorum bak tedavi uyguluyorum gibi. Çünkü insanımız "doktor hiçbir şey yapmadı gönderdi" deyip ilaç veren doktoru daha güvenli bulabiliyor 😬 İnsan bu durumda kime inanacağını şaşırıyor gerçekten.

Bence dediği gibi yürüyüş beslenme çok önemli. Egzersiz yapamıyorsan da yürüyüş durumun nasıl? O da çok etkiliyormuş canım en azından basit yürüyüş yapmak lazım ama gerçekten zor yani ben de pek yapamıyorum 😔

Ha anladım canım. İşte klomenle güzel büyüyor zaten diye verir mi ve gerekli mi emin olamadım. Sonuçta yumurta var sperm var döllenme ve tutunma olmuyor bizde. Yumurtayı daha iyi geliştirecek bir şey ekstra nasıl katkı sağlar ya da sağlayabilir mi emin değilim.

Dediğin gibi ben de okuyorum izliyorum yani hiçbir şeyin kaliteyi artırmayacağını o kadar söylüyorlar ki. Çünkü yaşla zaten kötü kaliteler kalıyor elde artık gençken en kaliteli yumurtalar atılıyor. Benim doktor da bence öyle düşünüyor. Hatta ben kendim sordum sizce kalite artırıcı bir şey alayım mı falan diye. O da yani ben de bu sürede bir şey yapayım boş durmayım diyorsan al dedi bir kağıds kendi eliylr yazdı hatta o kadar kimseye vermiyor sanırım 🤣 supralife women yazmıştı. Almadım ben de valla öyle gönülsüz olunca. Dediğin gibi çok mantıklı da gelmiyor doktorun haklı bence. Ama bir yandsn da düşünüyorum tüp bebek tedavilerinde nerdeyse %90 birkaç ay önce bu takviyeleri kullandırtıyorlar. Yani olasılığı artırıyor demek ki diyorum. Ya da "bakın biz ekstra şeyler yaptık ve öyle oldu" dedirtmek için bir şey yapıyor gözükmek için yapabiliyorlar. Mesela sırf bu yüzden hiç gerek olmadığı halde progesteron veren doktor çokmuş. Hani ilgileniyorum bak tedavi uyguluyorum gibi. Çünkü insanımız "doktor hiçbir şey yapmadı gönderdi" deyip ilaç veren doktoru daha güvenli bulabiliyor 😬 İnsan bu durumda kime inanacağını şaşırıyor gerçekten.

Bence dediği gibi yürüyüş beslenme çok önemli. Egzersiz yapamıyorsan da yürüyüş durumun nasıl? O da çok etkiliyormuş canım en azından basit yürüyüş yapmak lazım ama gerçekten zor yani ben de pek yapamıyorum 😔
Hatta ben doktora sormuştum kistim solda ya bu taraftaki yumurtalar daha mı kalitesiz olur diye, ona da yoo falan dedi ben anlamadım bu işi 🤣 minseo minseo

kış boyunca hıc sosyal olmadık ya ınan ki . ama ıste su cumartesı yasağı kalkınca bı goruselım dedı eskı komsum ehlıyetı gecıncede dur dedı arkadsm beraber yemek yıyelım tam denk geldı yanı.
Mukadderat. Kapanın evinize kapanın. Acayip yayıldı yine. Artık ekonomik kaygılar baskın geldiği için sıkamıyorlar da ama herkesin kendini koruması lazım artık

X