Gebeliğe Hazırlık Anne Olmak İsteyenler 👩‍👧‍👦🙏

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Erken hamilelik belirtileriniz ne zaman başladı?

• Ankete Katılan
    492
@terelellidenhalliceyim kuzu sende reflü mü vardı. Bende gebelik reflüsü başladı ilk aydan daha, 3. Şişe gaviscona geçtim 🥲 sürekli boğazda yanma ağızda metalik tat, zorluyo bayağı. Yarı hamilesin ya bunlara da hazırlıklı ol 😃
Kronik gastrit var bende. Ara ara tetikleniyor. Ta ekim ayında aldığım bir antibiyotiğin acısını çekiyorum hala. Şey pardon ya yarı hamile olduğum için hazırlık olsun diye başladım Rennie'ye 🥸

Kronik gastrit var bende. Ara ara tetikleniyor. Ta ekim ayında aldığım bir antibiyotiğin acısını çekiyorum hala. Şey pardon ya yarı hamile olduğum için hazırlık olsun diye başladım Rennie'ye 🥸
İyi yapmışsın, hazırlık aşaması en önemli aşama, en azından yabancılık çekmezsin 😀 🤩 bu gastritte çok mide gazı oluyo mu ya, o da var bende 🤭

İyi yapmışsın, hazırlık aşaması en önemli aşama, en azından yabancılık çekmezsin 😀 🤩 bu gastritte çok mide gazı oluyo mu ya, o da var bende 🤭
Ben balon gibi gezdim haftalarca ya. Şimdi ilaçlarla biraz yumuşadı gibi ama hamilelikte oluyormuş gaz. Hormonlardan mı artık içerisi sıkıştığından mı bilemiyorum.
Karnın çıkmaya başladı mı kıs? Cinsiyet öğrenmeye de az kaldı 🤩

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben balon gibi gezdim haftalarca ya. Şimdi ilaçlarla biraz yumuşadı gibi ama hamilelikte oluyormuş gaz. Hormonlardan mı artık içerisi sıkıştığından mı bilemiyorum.
Karnın çıkmaya başladı mı kıs? Cinsiyet öğrenmeye de az kaldı 🤩
Ya ben gazı çıkarıyorum da fenalık geldi artık sürekli gak guk, bi kere üşenmedim saydım psikopat gibi 250 yi buldu bi günde 🤭 hormonlardanmış hepsi, bir kaç hafta içinde hepsi geçer diye dua ediyorum.
Sabah karnım düze yakın oluyor, akşama kadar şişiyor 😅 şükür 1.5 kilo aldım sadece. Haftaya cumartesi kontrol var, bakalım inşallah öğreniriz cinsiyeti 😍

Ya ben gazı çıkarıyorum da fenalık geldi artık sürekli gak guk, bi kere üşenmedim saydım psikopat gibi 250 yi buldu bi günde 🤭 hormonlardanmış hepsi, bir kaç hafta içinde hepsi geçer diye dua ediyorum.
Sabah karnım düze yakın oluyor, akşama kadar şişiyor 😅 şükür 1.5 kilo aldım sadece. Haftaya cumartesi kontrol var, bakalım inşallah öğreniriz cinsiyeti 😍
Çocuğu iyi eğitememişsin. Şımarmış ondan öyle. Benimki yapamaz mesela gazmış, bulantıymış, kusmaymış. Hayatıma aynen devam edicem ben ahshshjsn
Ayy az kalmış. Görürüz dedi mi doktor? 14'te görülünüyor gerçi değil mi?

Çocuğu iyi eğitememişsin. Şımarmış ondan öyle. Benimki yapamaz mesela gazmış, bulantıymış, kusmaymış. Hayatıma aynen devam edicem ben ahshshjsn
Ayy az kalmış. Görürüz dedi mi doktor? 14'te görülünüyor gerçi değil mi?
Hahahha valla benim acemiliğime geldi, sen şimdiden başla annem eğitimlere 😂😂😂
Doktor bir ihtimal görünebilir dedi açı vs uygun olursa. %100 doğru çıkmaz şuan için de yine de bi fikir verir 😃 en geç 16. Haftada netleşiyor.

Hahahha valla benim acemiliğime geldi, sen şimdiden başla annem eğitimlere 😂😂😂
Doktor bir ihtimal görünebilir dedi açı vs uygun olursa. %100 doğru çıkmaz şuan için de yine de bi fikir verir 😃 en geç 16. Haftada netleşiyor.
Ben Fransız mürebbiye tuttum. Yumurtadan eğitiyor agshhs Ay hadi bakalım. Yüzüklü kolyeli bir test vardı karın üstünde yapılan. Onu yaptın mı?

Yok kuzum çok şükür hepsi olabilir sıkıntı yok dedi üstüne basa basa idrar biraz sıkıntılı sanki dedim ama yok yok gebelikte normal dedi riske atmazdı herhalde bende tamm dedim
Hadi gözün aydın. Aynen ya benim de direkt aklıma gebelikte idrar enfeksiyonlarının çok sık olduğu geldi ama bilmediğim alan diye ahkam kesmek istemedim. Sen az az sık sık su iç. Bir şey olacağı varsa da engel olursun.

Hiç haberim yok böyle şeylerden, hak sınırlı mı peki mesela tüpe geçtik diyelim o ilaçlar için kullanabiliyor muyuz ?
İşte sınırlymış ben de onu bugün öğrendim arkadaşlardan

Dur şimdiden bişi çıkarma 😊 doktora sor gittiğinde, öyle kaç hakkın oluyor falan biliyordur belki aşılamayı zaten uyguna yapçaz tüpe gerek olursa o zaman kullan hakkını falan der. Onun iğneleri aynı mı fiyat farkı var mı ya da aşılamada ayrı tüpte ayrı hakkımız mı var bunları hiç bilmiyorum canım🤷

Affsfs valla ya 🙈🙈

Hahah Duyguyu kaybedeceğiz yine 🙈

Ama çok yüksekse canım kendin düşürrmeyebilirsin. Endokrinolojiyr falan gittin mi hiç? Belki de seninki ilaçla düşecek. Bak minseo minseo nin doktoru onun insülin direnci çok hafif yüksek olmasına rağmen ben şu an sana hibçir tedavi veremem bu düşmeden faydası olmaz demişti. Bence bu konuya bir eğil sen 😊

O kim laaa

Ayy hay Allah ha. Canım temastan sonra hemen yapılınca negsyif çıkıp bir hafta sonra falan pozitife dönebiliyormuş test. Yaptıracaksa hemen yaptırmasın ama dikkatli olun bu süreçte izole olmaya çalışın yoktur bence olsa da hafif geçer sizin muhtemelen önceden geçirdiğiniz için

Günaydın canım. Çok şükür negatif çıkmasına çok sevindim. Ama yukarda yazfığım gibi hemen pozitif çıkmayabiliyor. Bir hafta sonra yine baktırsın bence. Bu arada da izole olun derim. Ama tabi dinlemiyorsa da işin zor. Hepinizçin risk sonuçta. Sen fazla yanaşma yine de maskeyle dursun evde farklı odada dursun ayrı yemek yiyin bu süreçte ne olur ne olmaz. İnşallah negatiftir ama daha da belirtisi var diyorsun. Senin için Corona olmasa bile ateşli hastalık riskli canım. Aman tikkat et inşallah hiçbir şeycik yoktur bir an önce iyileşir

Allah korusun canım dur bakalım maskeyle mi çalışıyorlar işte ? Kapı cam açık mı oluyor? Böyleyse bulaşmaz bence çok yakın temas olmadılarsa. Zaten dediğim gibi Allah korusun olsa bile siz artık hafif atlatırsınıx bence

Canı. Benim valla bunlara laf anlatmak zor. Devlette yaptırsaymış ikinci testi? Bu kadar belirtiye kesin yaparlar zaten para ödemezsin diye söyle sen birkaç güne yaptırsın bence yeniden

Evet canım hatta 60lara bile çıkıyor bizdeki oranlar gerçekten

Aynen canım işte bana özellikle dedi sana şu an bu iğne için rapor çıkarmıyorum hakkın sınırlı daha ileri tedavi gerekirse onds çıkarırıkm dedi. Ama benim doktorum tüp bebek yapmıyr yani muhtemelen aşılamadaki pahalı iğneler için kullanmayı düşündü. İnşallah gerek kalmasın canım tanıdım eczane varsa bir sorsan bu durumu aydınlanırız hepimiz 🙈
Tanıdığım yok da denk gelirsem sorarım tatlım
sebepli olunca verilmiyor muymuş
Veriliyordur canım 😁 1 yıldır gebelik olmaması yeterli heralde.

X