Gebeliğe Hazırlık Anne Olmak İsteyenler 👩‍👧‍👦🙏

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Erken hamilelik belirtileriniz ne zaman başladı?

• Ankete Katılan
    492
İşte sınırlymış ben de onu bugün öğrendim arkadaşlardan

Tanıdığım yok da denk gelirsem sorarım tatlım

Veriliyordur canım 😁 1 yıldır gebelik olmaması yeterli heralde.
Değilmiş dediler. Sebepsiz olması lazımmış zaar. Bir halt anlamadım zaten

İşte sınırlymış ben de onu bugün öğrendim arkadaşlardan

Tanıdığım yok da denk gelirsem sorarım tatlım

Veriliyordur canım 😁 1 yıldır gebelik olmaması yeterli heralde.

Tüp bebek için böyleymiş aşılama vs nasıl onun için rapor verilir mi bilmiyorum. Ama mantık şu de devlette kadında ya da erkekte bi sorun varsa hastalık belli tedavi edilebilir. Ama hiç bir sebep görünmüyor ve hamile kalamıyorsa o zaman tüpten başka seçenekleri yok mantığında

Eklentiler

• Screenshot_20210317_155358_com.android.gallery3d.jpg
    Screenshot_20210317_155358_com.android.gallery3d.jpg
    73,9 KB · Görüntüleme: 31

Burda yazıyor bir şeyler ama ben zaten Türkçem yettiği kadarıyla okudum. Biz sağlamıyoruz şart mart. Özel nasıl veriyor o raporu onu da anlamadım. Bir de böyle şartlı şurtlu şeyleri kimse uğraşmasın, okurken pes etsin diye mi böyle dallı budaklı anlaşılmaz yazıyorlar
Bence bu raporu devlet hastanesi verebilir özellerde verilen rapor başka bence sanmıyorum özele böyle bi yetki vereceklerini 🤔

Sonunda bu da oldu çorba tencerenin karıştırırken kivami mama gibi oldu ve bi anda ağlamaya başladım bebegim olsaydı şimdi ona böyle mama yapardım diye ama nasil ağlamak hüngür hüngür kendi kendime ağladım ağladım sustum sonra çorbaya devam ettim
Bebeğin olunca mama yaparken "Allahım bu çocuk niye uyumuyor, dayanamıyorum uykusuzluğa" diye hüngür hüngür ağladığın günler de gelecek. Onlara odaklan da bu gece uykuların kaçsın biraz

Hadi gözün aydın. Aynen ya benim de direkt aklıma gebelikte idrar enfeksiyonlarının çok sık olduğu geldi ama bilmediğim alan diye ahkam kesmek istemedim. Sen az az sık sık su iç. Bir şey olacağı varsa da engel olursun.
Aynen canım günlük 2-5,3ltireye yakın su içiçem hemen gitti 15-20tane %100 pamuklu iç çamaşırı aldım. İnşallah bir şey olmaz

Sonunda bu da oldu çorba tencerenin karıştırırken kivami mama gibi oldu ve bi anda ağlamaya başladım bebegim olsaydı şimdi ona böyle mama yapardım diye ama nasil ağlamak hüngür hüngür kendi kendime ağladım ağladım sustum sonra çorbaya devam ettim
bana da oluyor o yemek yaparken çocuğum olsa içine şunu da koyardım bunu da yapardım diye :KK43:

Aynen canım günlük 2-5,3ltireye yakın su içiçem hemen gitti 15-20tane %100 pamuklu iç çamaşırı aldım. İnşallah bir şey olmaz
Olmaz olmaz korkma. 2,5-3 lt vücudun için uygun mu diye doktoruna da sor. Fazla gelmesin bu sefer de. Benim böbrek kistim var mesela 2 lt dedi doktor bana. Her zaman değil ama arada bir içme suyuna 1-2 damlacık elma sirkesi de koyabilirsin mide rahatsızlığın yoksa

Günaydın canım ya sende İnsülin direnci var mı yoğun pkosu yaşıyorsun beslenmene falan dikkat ediyor musun? Hiç konuşmadık o konuda. Neyse aşağıda okudum neyse ki bu ay ilaçsız gelmiş bu da güzel bir şey. Belki de klomen düzene sokacak böyle böyle ?

Günaydın canım tedavin hayırlı olsun kan testi mi yapacaksın inşallah güzel haberler alırsın çok heyecanlı 🤗 çatlatma iğnesi sonrası kaçıncı gün oluyor test günü?

Kendi kendine gelmesi çok iyi bir şey canım gözün aydın diyelim inşallah son reglin olur

Sakin ol şampiyon güzel şeyler olacak bir soluklan bakemm🤗

Kuzum öyle dese de rahim filminde bir şey olsa da Allah korusun, senin kafandaki belirsizlik ortadan kalkacak bu da iyi bir şey değil mi? Neyse tedavi sürecine geçilecek ve bebeğine bir adım daha yaklaşacaksın. Ve daha fazla zaman kaybetmeyeceksn bir sıkıntı varsa onu bilmeden deniyordun. Ama inşallah güzel haberlerini alacağız.

Bence de 🤣

Bende de nerdeyse hepsi var. Ben valla denedim kaç ay ama olmayınca dayanamadım kuzu ya. Gebelikte azaltçam kesin zaten. Sen grubun irade uzmanısın tebrik ediyorum 👏👏

Afsfsfs kız minseo minseo uyanamamamaktan korkuyorum dedi korktuğun o mu olsun dedin senn🤣🤣 daha neyden korkabilir ki insan 🤣🤣 kuzum bence içini ferah tut çünkü bence gerçekten solunuma müdahale etmeyecekler. Etse fe senin doktorun onlara gerekeni söyler ve ekstra hastalığı olanlarda çok daha fazla üstüne titrerler her şey yolunda gider merak etme.
Allah razı olsun sevincin için kuzum doktorum 13 gün sonra kanda gebelik testi yap dedi ama ben 15 güne kadar beklerim ilk aşılamada 15.gün regli olmuştum çünkü 😊

Bence bu raporu devlet hastanesi verebilir özellerde verilen rapor başka bence sanmıyorum özele böyle bi yetki vereceklerini 🤔
Ve U Uzaygemisi35 şimdi doktor kontrolünden çıktım. Yumurta çatlamış sıkıntı yok, rahim kalınlığı da iyi dedi. Yaş faktörü var rezervlerin de az, sen gebeliği hızlandırmak istiyor musun dedi. Tabii ki dedim keyfimce bekleyecek yaşta olsam zaten hormon yüklemem kendime dedim. Planını inatla söylemedi ama hızlandırıcaz bu ay da olmazsa dedi. O arada raporu sordum. Başka tedavilerde kullanacağım ilaçlar için hakkımı doldurmuş mu oluyorum dedim. Hayır dedi o zaman kullanacağımız ilaçlar iğneler zaten çok pahalı. Onlar için devlet ayrı rapor istiyor dedi. Bu raporla onun alakası yok dedi. Bu konuşmadan anladığım kadarıyla da aşılama dicek galiba. Tüp demez inşallah yani bizim bunun için bütçemiz yok zaten

İnşaAllah canım amin İnşaAllah sende var mı birşeyler ben bayadır giremedim 🌺
yok kuzum beklemedeyim. gecen ay ilk defa klomen kullandm ama yumurtlamadım ovüde bile pik görmedım bu ay kendı haline bıraktım ilaç bana ters etkı yaptı muhtemel düzenimi bozdu :KK70: kafamı başka şeylerle mesgul etmeye başladım ve cidden iyi gelmeye başladı bakalm o ne zaman gelmek isterse:) sende durumlar nasıl

Ve U Uzaygemisi35 şimdi doktor kontrolünden çıktım. Yumurta çatlamış sıkıntı yok, rahim kalınlığı da iyi dedi. Yaş faktörü var rezervlerin de az, sen gebeliği hızlandırmak istiyor musun dedi. Tabii ki dedim keyfimce bekleyecek yaşta olsam zaten hormon yüklemem kendime dedim. Planını inatla söylemedi ama hızlandırıcaz bu ay da olmazsa dedi. O arada raporu sordum. Başka tedavilerde kullanacağım ilaçlar için hakkımı doldurmuş mu oluyorum dedim. Hayır dedi o zaman kullanacağımız ilaçlar iğneler zaten çok pahalı. Onlar için devlet ayrı rapor istiyor dedi. Bu raporla onun alakası yok dedi. Bu konuşmadan anladığım kadarıyla da aşılama dicek galiba. Tüp demez inşallah yani bizim bunun için bütçemiz yok zaten
Eşinin değerlerine baktırmadan aşılamaya yönlendirirlerse sakın kabul etme he mi? Bir de senin hsg vardı di mi? Bence de beklemesin ya sarsın filmi bir ileri. Sürprizin de bir şeyi var doktorcum aa. Devletin o pahalı ilaçlar için verdiği rapor sanırım biraz uzun zamanda çıkıyormuş. Onu sen erkenden şeyap

Eşinin değerlerine baktırmadan aşılamaya yönlendirirlerse sakın kabul etme he mi? Bir de senin hsg vardı di mi? Bence de beklemesin ya sarsın filmi bir ileri. Sürprizin de bir şeyi var doktorcum aa. Devletin o pahalı ilaçlar için verdiği rapor sanırım biraz uzun zamanda çıkıyormuş. Onu sen erkenden şeyap
Adam sır gibi konuşuyor decoder lazım 😂 o şansını burda harcatmam sana, başka bi yerde yapılacak onlar falan.. Mesela? Dedim. Bu ay olmazsa konuşuruz onları şimdi değil diyo pat kapatıyor konuyu. Ben delirmeden bu ay geleydi şu bebe 😁

bizim tahmin ettiğimiz gibiymiş rapor olayı, aşılama denersin bi tur fiyat verdi mi ?
Olabilir. Ben kendimi komple raporlatabiliyor muyum acaba. U Uzaygemisi35 aklıma soktu da doğum fiyatlarına bir bakayım dedim, kapattım. O ne ya öyle
çok pahalı cidden özel sağlık sigortan var mı ? sanırım doğumu karşılıyor bazıları baya uyguna geliyor bizim tanıdık acıbadem de bedavaya doğurdu 2 gece de kalmış çıkmak istememiş otel gibi olunca :KK70:

Öyle bişey olacaksa ben zaten aklımdaki prof a giderim bütün testleri yaptırırız vs kendimi güvenli ellere teslim ederim. Bu adamla değil aşılamaya tuvalete bile gidilmez yeminle 😂

X