Gebeliğe Hazırlık Anne Olmak İsteyenler 👩‍👧‍👦🙏

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Erken hamilelik belirtileriniz ne zaman başladı?

• Ankete Katılan
    492
Olabilir kuzum özellikle gircem buraya etiket yoksa gelmiyor bildirim ama inan çok uğraştım görmeye sizler yazdıktan sonra şaşı oldum hatta flaş tutup baktım yok hic bir çizgi yok tertemiz sanirim fotoğraf kaynaklı oyle çıkmış .. Ya aslında olması da zordu sadece igne gunu ilişki ile malum durumlar iste 36. Saati değerlendirmeyip de umut etmek bile komikti ama bi umut yaşarsa sperm diye

Aa olur mu hiç öyle şey? Hepimiz öyle en ufak umut kırıntısına tutunmuyor muyuz? Çünkü hep ihtimaller var küçük de olsa.

Canım valla herkesin motivasyonu enerjisi yaşadığı şey aynı değil ki. Tabi ki stresli bir yol ve maddi manevi zorlu bir süreç. Çok rahat her şey çok iyi diyen yalan söyler. Buraya gelmeseniz zaten burda olsanız da tedaviden sonuç alamayınca insan çok üzülür. Ama kesinlikle siz bu kafayı lütfen orada bırakın. Buradaki süreç çok farklı olacak oradan. Ve bence emin ellerde olacaksınız. Hatta oradaki tüm yaşantının bırakıp sıfırdan başlıyormuşsun gibi düşün burada. Olmazsa üzülürüm kafasıyla başlama hiç hemen yelkenleri indirme çünkü tedaviye inanmadığında vücut buna yanıt vermiyor gerçekten. Buradakilerle yeni bir başlangıç yapacağına inan ve lütfen umutla gel buraya bizim dualarımız seninle olacak ve hatta bana da umut olacaksın inşallah
Hahahah deney ortamında mı yapıldı sanıyor acaba tüp bebek diye ama kısmen doğru yani deniyoruz deniyoruz olmuyor o da bir deney sonra tüpe tıkıştırıyorlar ablanın tepkisini çok merak ediyorum hahaha bir listesini yapsaydık kınadıklarımızın keşke bilirdik geleceğimizi biraz
Turkiyeye bi gelim bi iskender yeyim moralim yerine gelir
Bursaya bekleriz efem

Merhaba sizin de mi tüp?
Evet, sizin de mi?
Aa, sizin de mi?
Bir şey sandığını sanmıyorum. Ailesi yanında tüp bebek diye bahsetmiştir işte bu da benim gibi öğrendiklerini orda burda satmaya çalışıyordur. Tüp bebek olmayı havalı bir şey sandı zaar. Gerçi havalı. Ben de hamile kalınca "Benim tüp bebeğim var" diye dolaşayım ortalıkta Hiç de kınamışım gibi düşünmemiştim ama öyle saylanmış demek ki
Bursaya bekleriz efem
Corona'dan önce Bursa'da 1,5 iskender yemiştim. 1.61 boy, 45 kilo, kaygı bozukluklu iştah gidikli halimle

Mesajini screen yapicam kuzu. Cok umut verici gercekten. Dogru soyluyosun. Fransiz bir kac forum okudum bugun, bir kadina burda benim gibi olmaz cocugun sen yumurta nakline basvur demisler. Turkiyede iki embryo elde etmisler, tutmamis ama sonucta iki embryo elde etmisler dusunsene.
Bursayada hic gelmedim guzel turkiyemin hic bir yerini gezmedim dogru duzgun

Çocuk sahibi olma arzusuyla kapı kapı çare arayan kadınlara gidin nakil yaptırın demek de insanlık dışı geliyor bana. Bu Avrupa medeniyet derken bazı şeylerin b.kunu çıkarıyor. Dayım yurt dışında hastanede yatarken son haftalarında ve odada yalnızken doktor içeri girip "Ne kadar zamanın kaldığını bilmek ister misin?" diye sormuş. O da "Hayır" demiş. Hala aklıma geldikçe göğsüme bir öküz oturuyor sanki. Bunu bile bile, o iki haftayı bekleye bekleye gitti adam resmen. Vicdansızlık. Burda bilerek hastadan gizleyin son günlerini umutla yaşasın diyor doktorlar.

Neyse uzay'ın dediği gibi her şeyler güzel olacak. Burada bir tane bile yumurtan olsa kıymetli diyecekler, değerlendirecekler inşallah. Sonra da çocuğunuzla gezeceksiniz Türkiye'de istediğiniz yerleri

Kuzum sen devlete mi gidiyosun ki ya? Raporu bana 2 dk da çıkardılar ya hiç uğraşmadım, özelde tabii. Ciddi farkediyor ilaç fiyatları, ilgilenseniz iyi olur. 40 tl ödedim ben iğneye

Kuzum sen devlete mi gidiyosun ki ya? Raporu bana 2 dk da çıkardılar ya hiç uğraşmadım, özelde tabii. Ciddi farkediyor ilaç fiyatları, ilgilenseniz iyi olur. 40 tl ödedim ben iğneye
Bence rapor hakkınızı pahalı iğnelere saklayın benim ablam rapor hakkını bu iğnelere kullandıgı için 900 tllik iğneye tekrar rapor cıkaramadı

Valla bence artık sizin de tüp bizim de tüp muhabbetini aşarız birkaç yıla. Sizin kaçıncı gün embriyosu, kaç morfolojiyle oldu, embriyolar hangi kalitede 3aa mı ba mı falan bunları hiç bilmiyorum ama tüpe gidenler böyle konuşuyor valla sen de öğreneceksin canım girişte sözlük dağıtıyorlardır muhakkak

Oyş yarasın. Valla yenir, inşallah hamile kaldıktan sonra gelirsin bebişine de sana da ısmarlarım
Ayy canım benim çok duygulandım valla. Ne mutlu umut olduysam. Ayy ne kadar höt höt doktorlar ya. Bütün Fransızlar mı böyle? Gerçekten bence burada baya iyiler tek yumurta tek sperm bile olsa özellikle belli merkezler çok temkinli işlem yapıyorlar. İnşallah bir an önce bebişinle aile turu yaparsınız ülkede
Bence de valla. Çok üzüldüm dayıcığına da. Gerçekten bazen abartıyorlar ya bizde en azından çoğunlukla empatik yaklaşıyor insanlar.
Yok canım özele gidiyorum. Ama doktorum aşağıda M Meltemmisin in dediği gibi bu iğne için rapor çıkarmayacağım, çünkü sınırlı hakkın var. Eğer gebe kalamazsan ileri tedaviler gerekirse o iğneler için rapor hakkımızı kullanalım istiyorum dedi. Ben de tamam dedim muhtemelen öbür iğnelerin fiyatları çok daha uç canım sınırlıymış hakkımız ama kaç olduğunu ben de bilmiyorum.
Bence rapor hakkınızı pahalı iğnelere saklayın benim ablam rapor hakkını bu iğnelere kullandıgı için 900 tllik iğneye tekrar rapor cıkaramadı
Aynen öyle malesef böyle oluyormuş doktorum söylemese ben de bilmezdim.. kaç hakkımız varmış peki ya dsia belirli bir paraya kadar mı nedir bu hak meselesi?
Neyin raporu bu? Hangi durumda kim kime nasıl ve nerede veriyor?
İşte bebeğim bu aşılama olur tüp olur çatlatma iğnesi olur bunlara rapor çıkarıyorlarmış ama benndemtam detayı bilmiyorum hakkımız sınırlı olduğu için ben çıkarmadım şimdilik

Bana da öyle olacak gibi geliyor. Pazartesi ödemeye gittiğimizde merkez dopdoluydu. Bahçeci'de de Cem'e iki ay sonraya randevu veriliyormuş yazmışlardı bir yerde. Değişik bir piyasa. Bana henüz sözlük veren olmadım. a'ları b'leri bilmiyorum hala
Oyş yarasın. Valla yenir, inşallah hamile kaldıktan sonra gelirsin bebişine de sana da ısmarlarım
Ya bırak şindi. Kapına kadar geldik. Bir kahvemizi iç dedin mi demedin mi dedin mi demedin mi dedin mi demedin mi dedin mi?
Püüüü binlerce kez yazıklar olsun. Öyle bir rapor da mı varmış? Bana niye kimse böyle bir şeyin bilgisini vermedi acaba? Onda da mı kriterler var acaba? Ben kesin sağlamıyorumdur. Sağlıyorsam üzülürüm galiba. Neyse ilk atışta tutarsa çok da şey yapmam. Giren girdi zaten derim. Bağalım

Kiz bu topikten bana etiket olmadan artık bildirim gelmiyor anlamadım arada kk forum a girip çıkıyorum özellikle buraya gireyim artık cok sey kaçırıyor gibiyim baya konuşuyorsunuz aslında
Yukarıdaki takip et Butonu aktif değilse onu aktifleştir canım eğer aktif olduğu halde gelmiyorsa takibi bırak de tekrar takip et

Eklentiler

• IMG_20210317_081347_099.jpg
    82,8 KB · Görüntüleme: 31
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…