Gebeliğe Hazırlık Anne Olmak İsteyenler 👩‍👧‍👦🙏

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Erken hamilelik belirtileriniz ne zaman başladı?

• Ankete Katılan
    492
Kızlar bu arada yoğun araştırmalarım sonucu çocuğa beşik buldum. Çok uygun. Tavsiye ederim. Ama şeffaf olduğu için çarpıp içine düşebilirsiniz. Yine de bu fiyata düşünmeden alın derim.
Bu bana biraz fazla uygun geldi. Kampanya döneminde 50.000 falan olursa belki...
Insallah canim, bana da inan olmayacakmis gibi geliyordu ama cok sukur oldu, her sey yolunda gtsn ve gonlunce olsn insallah
ay amin amin inşallah. Hamilelerin duası kabul olurmuş. Sen bize de et bol bol 😇
@iloveme sen mi sormuştum canım @terelellidenhalliceyim mi? Ben bugün çok bakamadım bazı mesajları kaçırdım arada nasıl olduysa. Canım ovitrelle yani çatlatma iğnesi soğuk zincir, buzdolabında tutuluyor vurana kadar. Dışarı çıkaracaksan iğneyi buz aküsüyle götürüyorsun 3 saat falan öyle duruyormuş ama uzun sürede ne yapılır bilmiyorum. Tüp için yumurta geliştirici iğneler de soğuk zincir mi bilmiyorum direkt aklıma o geldi yoldan nasıl gelecekler diye.
Ben sormuştum. Yumurta iğnelerinin öyle olduğunu bilmiyorum. Astım aşısı öyle onu biliyorum bak, sayılır mı 🤣
Evet canım çok haklısın... Randevu aldık 19 Nisan a görüşme için. hem bu ay da test negatif olursa görüşmede bundan sonra ne yapacağız diye konuşmuş oluruz. Eşim geçen yıl semen analizi yaptırmıştı, bu ay sonunda yeniden yaptıracak o güne de sonuçlar çıkar iyi olur.
İyi bakalım. Güzel haberlerle gelirsin inşallah 🤲🏻 Kafanız da bir rahatlamış olsun hem. Soru işaretleriyle yaşamak zor
prolaktin 27 ise hiç yaptırma bence.. değer yüksek değil...
Normalde sıkıntı etmiyorlardı da tüp bebek tedavisine başlanacağı için doktor bu değeri pek beğenmedi. Sanırım tüpte hiçbir şeyin riskine girmek istemiyorlar. Bütün aksi olasılıkları safdışı bırakmaya çalışıyorlar

Güzel hatunlar ❤️ Sessiz sessiz takip ediyorum sizi 🤗 kızlar ya eşleriniz ve siz nasıl vitaminler kullanıyorsunuz? Doktor bana multivitamin tavsiye etti (karı-koca kullanın dedi) ama çok pahalı 🤑 kadın için olanı 150 Euro, erkek için olanı ise 160 Euro (ikisinde de 3 aylık hap varmış, yani aya bölersek ayda 100 Euro gibi). Neyse bu bana pahalı geldi. Folik asit zaten kullanıyorum. Doktora bana tek tek vitamin söylesene dedim, mesela b12, d vitamini falan, o zaman da, tamam sen tek tek al ama eşine verme, kullanmasın o zaman diyor. Erkeklere sadece multivitaminler yarıyor, öyle tek vitamin alacağına hiç almasın diyor. Pregnacare him&her diye bir vitamin var. Onun fiyatı daha uygun. Onu kullanan oldu mu hiç? Veya eşiniz ve siz neler kullanıyorsunuz?
Pregnacare him&her'ü İspanya'da yaşayan arkadaşım ve eşine vermiş doktor. Ondan sonra hamile kaldı ama kaç ay kullandılar bilmiyorum

1615923498428.png

ARAKADAŞLAR bu jelden aldım. Bilen kullanan varmı.. kadınlar klübü üyelerinden LaRisaCca LaRisaCca kullanmış gözüküyor ama kendisinden cvp alamadım henüz..

Eki Görüntüle 2803051
ARAKADAŞLAR bu jelden aldım. Bilen kullanan varmı.. kadınlar klübü üyelerinden LaRisaCca LaRisaCca kullanmış gözüküyor ama kendisinden cvp alamadım henüz..
Kiz bu benim mutfak masam 😂😂 nerden buldun bunu.
Msj ini simdi gordum,buradan da cvp vereyim, ben o denememde gebe kalmamistim canim ama faydasini goren cok. Ben tup bebek ile gebe kaldim

Msj ini simdi gordum,buradan da cvp vereyim, ben o denememde gebe kalmamistim canim ama faydasini goren cok. Ben tup bebek ile gebe kaldim
Senin mutafk masan meşhur oldu:))) aramadan jelin adını arattığımda karşıma çıktı:))) içini çok merak ediyordum herkes uyarı yazmış içeir sıktıktan sonra bırakmayın falan nasıl bişey diye merak ediyordum ki sen paylaşmışsın çok sağolasın:))

hayırlı olsun bebişin bu arada.. nasıl atladım yaaa.... allahım sağlıkla kucağına aldırsın inşallah...

Senin mutafk masan meşhur oldu:))) aramadan jelin adını arattığımda karşıma çıktı:))) içini çok merak ediyordum herkes uyarı yazmış içeir sıktıktan sonra bırakmayın falan nasıl bişey diye merak ediyordum ki sen paylaşmışsın çok sağolasın:))
Ya ben de arastirirken sıkıntı cekmistim o yuzden herkes nasil oldugunu gorsun diye icini de paylasmistim. Evet canim iceri sıkarken eger birden birakirsan vakum jeli geri icine cekiyor o yuzden dibine kadar sıkıp birakmadan cikar

Canim herkes icin o kadar pahali degil. Benim yumurtalar gelismedigi icin dozaji cok fazla. Normalde gunde 100 vurulsan bi 900luk kalem yeter butun tedavi icin oda 1300 lira. Menopurede gerek kalmaz. Ovitrelde 100tl.
Ama benim gibi amh problemi olanlar galiba rapor alabiliyor, ne kadar zor aliniyor bilmiyorum ama bu forumda Merve var amhi dusuk raporu var. Raporu olmayanlar zengin olmasi lazim
Evet canım dozaj artınca demek fiyat da artıyor. Ovitrelle geçen ay 140 falan verdim bir önceki ay 130lu bir şeydi sanırım her şey giderek artıyor siz ordan yola çıkıp gelene kadar bile artmış olabilir 🙈 evet canım ama rapor konuları bence çook uzun ve meşakkatli süreçler gibi geliyor bana. Yani burada olsan uğraşılır belki de. Hele şimdi pandemi dönemi ortalık nasıldır kim bilir. Ama amh düşük olana direkt rapor çıktığını bilmiyordum açıkçası.

Bir de rapor olayında ben baya devlette 2 3 deneme aşılama falan yapmak gerek diye okuduklarım hep. Şu anda nasıldır bu uygulama belki yoğunluğu azaltmak için için daha esnetmişlerfir bilemiyorum. Neyse kuzum girdik bir yola artık mecbur vercez diyor insan bu süreçte yeter ki sağlıkla gelsin bebişlerimiz.
canım bu ay antibiyotik içtim deneyeceğim tekrar bu ateş meselesini..
Hadi bakalım benim düştü gibi hafif regl ağrısı gibi de ağrım başladı. Ben elencem gibi hissediyorum bu ay 🙈
Bu bana biraz fazla uygun geldi. Kampanya döneminde 50.000 falan olursa belki...

Ben sormuştum. Yumurta iğnelerinin öyle olduğunu bilmiyorum. Astım aşısı öyle onu biliyorum bak, sayılır mı 🤣
Bence de çok uygun canım ya. Çocuğuma daha layık şeyler bakayım ben 🙈

Evet ya astım aşıları da öyle kuzenin çocukları hep vuruluyordu kıyamam. Sayılır tabi bacım her alanda uzmanlığımız var Allah'a şükürler 🙈

Simdi geldi yatiyor başka bir odada ,ne yazikki tek wc var evde 😒 babam felcli annem ona bakıyor zaten ,risk alamam 😔 sıkıştım kaldım.akşama test sonuclari cikar sanırım.umarım temiz çikar.
Bugunde biraz agrim oldu uzutuden mi bilmiyorum ,kalktim mecbur ihlamir ,corba falan yaptım.
Çıktı mı test sonucu? Kuzenimin eşi olduğunda evde üç çocuk ve tek tuvaletle kimseye bulaşamdan atlattılar. Herkes çift maskeyle geziyordu evde. Kuzenim tuvaleti sürekli çamaşır suyuyla yıkıyordu ama şu an sana çamaşır suyu solumak da iyi gelmez. Ay sen 15 kat falan maske tak bilemedim korumaya çalış kendini olur mu 🙁
Bilmiyorum canim. Eurofertilin doktoru burda esime bisey uygulamadiklarina guvenerek bakmadi heralde. Yasin 26 oldugu icin tek yumurta bile olsa kaliteli olma ihtimali daha yuksek dedi, regl olup olmadigimi sordu. Onceki tedavilerimi anlattim ve sordum bende gunluk kac dozla baslanir diye. Ilk gunder 450 baslariz ve yaninda menopur le dedi.
Bahcecide baska bi doktorla gorusuyorum canim ama bu doktorda icime sindi. Kac gundur sorularima cevap veriyor, bir suru sey gonderdim.
Bu doktorlar pazartesiden cumartesiye full calisiyorlar anladigim kadariyla.
Benim burda gittigim yer o kadar b*ktan ki doktora ulasmak imkansiz, sekreteride bir gunde 30 kere ariyosun ulasabilirsen...
Ya bana da senin yaşın ve amh'ından sonra direkt regl olup olmadığını sordular. Demek ki vakaları göre göre artık zırt diye anlıyorlar kimden ne çıkar ne çıkmaz. Doktora istediğin anda ulaşıp cevap alabilmek büyük nimet gerçekten
Arkadaşlar röportaj vermişim hiç söylemiyosunuz

Bu da favori vidyolarımdan. Açıp açıp izliyorum arada. Sen olduğunu bilsem söylerdim
Ama gönlüne sağlık bu fotoğrafı alip çizip atman bile beni ne kadar düşündüğünü gösteriyor sizler iyi ki varsınız cidden cevremde herkesin bebeği var tek kaldım kimse ile konuşamıyorum artık
Ama ben de gördüm, bir sürü kişi gördü o çizgiyi :/ Biz de başkasıyla konuşmuyoruz. Gel işte takılıyoruz burda negzel
Ben alcam canım, sepete attım bile. Tüm hollywood bunu kullanıyor bizim bebelerin neyi eksik 😇😁
Boş ver şimdi sepeti, beşiği. Var mı havadis, hı? 👁👁
duphaston canım
Oo eczacılık da var 😎
Evet canım dozaj artınca demek fiyat da artıyor. Ovitrelle geçen ay 140 falan verdim bir önceki ay 130lu bir şeydi sanırım her şey giderek artıyor siz ordan yola çıkıp gelene kadar bile artmış olabilir 🙈 evet canım ama rapor konuları bence çook uzun ve meşakkatli süreçler gibi geliyor bana. Yani burada olsan uğraşılır belki de. Hele şimdi pandemi dönemi ortalık nasıldır kim bilir. Ama amh düşük olana direkt rapor çıktığını bilmiyordum açıkçası.

Bir de rapor olayında ben baya devlette 2 3 deneme aşılama falan yapmak gerek diye okuduklarım hep. Şu anda nasıldır bu uygulama belki yoğunluğu azaltmak için için daha esnetmişlerfir bilemiyorum. Neyse kuzum girdik bir yola artık mecbur vercez diyor insan bu süreçte yeter ki sağlıkla gelsin bebişlerimiz.

Hadi bakalım benim düştü gibi hafif regl ağrısı gibi de ağrım başladı. Ben elencem gibi hissediyorum bu ay 🙈

Evet ya astım aşıları da öyle kuzenin çocukları hep vuruluyordu kıyamam. Sayılır tabi bacım her alanda uzmanlığımız var Allah'a şükürler 🙈
Ben olmadım da annemle kardeşim oldu astım aşılarını ordan biliyorum. Sorma ya hastalık ve ilaç genel kültürümüz o biçim. Olmasaymış da biz de bilmeseymişiz

Tam bilmiyorum rapor olayini Turkiyede kuzu. Dedigin gibi oncesine asilama falan denemis olabilir dedigim uye. Zor valla maddi manevi. Bazi kizlar kolay abartiliyor diyolar. Bence cok sorunu olmayana kolay hersey. Benim yumurtalar bile buyumuyo nasil kolay olsun. Her gunu ayri stres. Bu tup bebek olayindan once tek regl oncesi stres oluyodum.
Bugun esim diyo o kadar ugrasip gidicez olmazsa uzulurum. Bende uzulurum

Yıllar önce ablamın bir öğrencisi vardı. İlkokula gidiyor yani en az 7-8 yaşlarında. Teneffüslerde ablamın yanına gidip gidip "Öğretmenim biliyor musunuz ben tüp bebeğim" diyormuş. Gelip evde anlatıyordu "Deli midir nedir kazık kadar olmuş ben tüp bebeğim diye diye beynimi yedi" diye. Sonra hep beraber kahkahalarda gülüyorduk. Kendi yeğeni de böyle olsun da görsün. Allahım acaba hatırlamadığım ama farkında olmadan kınadığım başka neler var? İnşallah hepsi bitmiştir artık. Bu son olsun, yerim kalmadı 🤣

Tam bilmiyorum rapor olayini Turkiyede kuzu. Dedigin gibi oncesine asilama falan denemis olabilir dedigim uye. Zor valla maddi manevi. Bazi kizlar kolay abartiliyor diyolar. Bence cok sorunu olmayana kolay hersey. Benim yumurtalar bile buyumuyo nasil kolay olsun. Her gunu ayri stres. Bu tup bebek olayindan once tek regl oncesi stres oluyodum.
Ohooo daha başlamadan "Üzülürüm" diye gelecekseniz sınırdan geçirmeyiz. Az önce kadın doğum asistanı arkadaşımla konuştum. Ona daha yeni söyledim tedaviye başlayacağımızı, son ayki bütün tetkiklerimi o yapmıştı hocasıyla. Böyle ben moralim bozuk gibi konuşunca direkt dedi ki "Moral çok önemli. Bu kadar takma"

Bence baştan sona zor süreç hem maddi hem manevi, birde önceden de yaşamışsın bunları. Umarım bu sefer yaşadığın bütün zorlukları unutturacak mutlu sona ulaşırsın 🙏🏻

Çıktı mı test sonucu? Kuzenimin eşi olduğunda evde üç çocuk ve tek tuvaletle kimseye bulaşamdan atlattılar. Herkes çift maskeyle geziyordu evde. Kuzenim tuvaleti sürekli çamaşır suyuyla yıkıyordu ama şu an sana çamaşır suyu solumak da iyi gelmez. Ay sen 15 kat falan maske tak bilemedim korumaya çalış kendini olur mu 🙁

Ya bana da senin yaşın ve amh'ından sonra direkt regl olup olmadığını sordular. Demek ki vakaları göre göre artık zırt diye anlıyorlar kimden ne çıkar ne çıkmaz. Doktora istediğin anda ulaşıp cevap alabilmek büyük nimet gerçekten

Bu da favori vidyolarımdan. Açıp açıp izliyorum arada. Sen olduğunu bilsem söylerdim

Ama ben de gördüm, bir sürü kişi gördü o çizgiyi :/ Biz de başkasıyla konuşmuyoruz. Gel işte takılıyoruz burda negzel

Boş ver şimdi sepeti, beşiği. Var mı havadis, hı? 👁👁

Oo eczacılık da var 😎

Ben olmadım da annemle kardeşim oldu astım aşılarını ordan biliyorum. Sorma ya hastalık ve ilaç genel kültürümüz o biçim. Olmasaymış da biz de bilmeseymişiz
Kiz bu topikten bana etiket olmadan artık bildirim gelmiyor anlamadım arada kk forum a girip çıkıyorum özellikle buraya gireyim artık cok sey kaçırıyor gibiyim baya konuşuyorsunuz aslında

Bu arada o testte fotoğrafta sanırım oyle çıkmış canlı ne şekilde bakarsan bak hic çizgi yok sanırım fotoğraf kaynaklı 🤷‍♀️

Kiz bu topikten bana etiket olmadan artık bildirim gelmiyor anlamadım arada kk forum a girip çıkıyorum özellikle buraya gireyim artık cok sey kaçırıyor gibiyim baya konuşuyorsunuz aslında
Bayağı kişi yazdı senin teste ya. Şöyle oluyor sanırım takip etsen bile bir süre bir sayfaya girmediğinde artık oradan bildirim gelmiyor. Bana da başka bir başlıkta aynısı oluyor. Kendim girip bakıyorum

Ohooo daha başlamadan "Üzülürüm" diye gelecekseniz sınırdan geçirmeyiz. Az önce kadın doğum asistanı arkadaşımla konuştum. Ona daha yeni söyledim tedaviye başlayacağımızı, son ayki bütün tetkiklerimi o yapmıştı hocasıyla. Böyle ben moralim bozuk gibi konuşunca direkt dedi ki "Moral çok önemli. Bu kadar takma"
Turkiyeye bi gelim bi iskender yeyim moralim yerine gelir 😂

X