Gebeliğe Hazırlık Anne Olmak İsteyenler 👩‍👧‍👦🙏

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Erken hamilelik belirtileriniz ne zaman başladı?

• Ankete Katılan
    492
Ay cok tatli bu doktor yaa

Reactions: niw
Anladım canım yani demek istediğim paldır küldür yapmasınlar kişiye özgü bir tedavi yapsınlar en azından herkesle aynı değil sonuçta. Bahçeci bence doymuş olabilir artık bu mra nın çikolata kistiyle hamile kalanlarla ilgili de baya paylaşımı var özellikle düşük amhli falan kişilerde. İnşallah sana da iyi gelecek içine en çok hangisi siniyorsa hiç soru işareti kalmıyorsa onda yap bence. Ama hemen garanti verince ben de minseo gibi çekiniyorum açıkçası.
Evet kuzu sogukta kalmasi lazim ama onuda dusundum hepsi bende
Reçeteli ilaç olduğu için reçeten olacağı için ve hatta Türkiye'ye de tedavi için geleceğine dair bir kağıt olursa elinde bence olur bu iş. Hatta öyle durumda uçakta buzdolabına koydurabilirsin bozulma riski de olmaz.

Arkada duygusal müzik falan işi baya büyütmüşler ya
Ama hemen garanti verince ben de minseo minseo gibi çekiniyorum açıkçası.
Ben klomen tarzı ilaçlarda bile bazı doktorlar bu ay kesin gebesin falan diyor ya ona bile gıcık oluyorum umut tacirliğinden başka bişi değil

Kalp atışını duyayım Allahın izniyle yapıcam inşallah canım

Canım benim ben bu ay kistten dolayı doğum kontrol hapı kullanıyorum. Batim normalde hep 28 günde bir olduğum için bugün diye hesapladım ama hiç akıntı kontrolu filan yapmadım bu ay nasıl olsa olmayacak diye birkaç gün içinde olur diye düşünüyorum haber ederim sana

Bence orası sana yanlış bilgi vermiş. Gayet erkek faktörü bu yani kabak gibi ortada. Ankara'ya ne kadar zaman var? Biraz rafa kalkınca ilişkiniz de değişebilir. İlişki zorunluluk olmaktan çıkacak ya
Bence de hsg çektir ya sen. Alabiliyorsan asistanı mı kimse artık doktorun ekranın kaydettiği notları da paylaşsın sizinle. Hsg'ye onu da götür, ona göre baksınlar
Onların dünyası rahatlık dünyası ya. Giren her türlü bize giriyor. Benimki de sabahtan akşama niye kurcalayıp araştırıyorsun. Onlar sana söyler ne yapacağını deyip duruyor
Eurofertil görmeden mi yapacak anlamadım? Muayene ve tetkiklerine bakılmayacak mı yine? Bu arada ben astım ilaçlarımı uçakta hep yanımda taşıyorum. Fısfıs dahil. Hiç itiraz eden olmadı. Yasak mı ki normalde? İlaç yani bu sen tedavi görüyorsun, yanına doktor raporlarını da alırsın. U Uzaygemisi35 soğuk zinciri olayı bu ilaçlarda var mı? Normalde evde dolapta mı tutuluyor o iğneler? Ben bilmiyorum ondan soruyorum
Bizdeki hassasiyetin yarısı onlarda yok maalesef. Bir de çoğu şeyde kadının yaptığı ekstra bir çaba olarak görülmüyor da e onu zaten kadın yapacak normal bu her kadın yapıyor gözüyle bakılıyor

Bursa'daki ile ilgili pek iyi şeyler okumadım ben burada. Bu arada benim hemen karar verilmesinin sebebi elimizde her şey taze sonuçtu. Yani 3 martta tüm hormonlarım bakıldı. Birkaç gün sonra hsg yapıldı. Eşimin spermiogram da o hafta yapılmıştı. Önceki sonuçlar da ocak ayına aitti onlar da elimizdeydi. Gördüğümüz tedaviler de belliydi aldığımız sonuçlar da. 12 martta her şey tazeyken gittik yani. Bir de bize devletteki kadın doğumcu da benim özelde gittiğim kadın doğumcu da eşim için gittiğimi ürolog da aynı ay dedi daha fazla beklemenin anlamı yok mikroenjeksiyona yönelin diye. Bu arada eşime yapılacak bir şey zaten kalmadığı için gittik. Onun spermler zaten ayıklanacak. Onda ekstra bir şeye bu yüzden gerek görmedi ürolog da tüp bebek uzmanı da. Benim de tek acaba diye baktıkları tsh ve prolaktin. Onların da aylara yayılmış grafiği elimde yine. Zaten kadın doğum doktorum da çok sallamamıştı. Hamile kalırsan ilaç başlarız dedi 3.02'yi görünce.

Burada benim biraz hatam oldu gibi geliyor. Biz adama ücretsiz ön görüşme diye gittik. Bütün süreci anlattı karar verirsek nasıl ilerleyeceğimizi ama sonra bütün konuşmaları koordinatörle yaptık. Yani doktora tekrar gidip ben net kararımı verdim hormonları napalım o zaman demedim. Dün whatsapp'tan sordum böyle böyle konuşmuştuk ben regl olunca geleceğim. reglde tekrarlayayım mı bu tahlilleri dedim. evet yaptır dedi. dün tekrar orada hamile kalan arkadaşımla konuştum. o ilk gittiğinde bahçede beklerken bir kız gelmiş yanına. kızın yumurtaları toplanmış ama aylardır rahim kalınlığı uygun olmadığı için bekletiyorlarmış transferi. yapsalar ona da paldır küldür yaparlardı diye düşünüyorum. Bize de aynısını dediler zaten. direkt taze transfer vaadinde hiçbir yer bulunamaz ki. Duruma bakacağız olmazsa embriyoları donduracağız diyorlar.
Böyle de merkezin ölümüne savunucusu gbi oldum da değil. Gerçekten aklıma yattığı ve içime sindiği için hemen başlayalım dedim Yoksa ben aşırı pimpirikliyim. Kafamda şüphe oluşturan şeyleri saklamadan söylüyorum ama daha tedavi bile başlamadığı halde aradım anesteziyi sordum. Ordaki kız hemen yarın sabah arayın hemşireyle görüştüreyim ya da numarasını vereyim kendiniz sorun dedi. Hemşire mesajıma akşam 7'de cevap verdi. Kocam sinir olur böyle şeylere mesela, mesai saati dışında insanları neden uğraştırıyorsun diye. Benim için sorularımıj cevapsız kalmaması önemli. Gidince anestezistle de görüşmek istediğimi söyleyeceğim zaten

Canim bende bahceci umuttayim 5bb iki embriyo transferi tutmadi simdi 4bc var iki tane hic umidim yok transfer olasim bile yok tekrar yumurta toplatsammi diyorum acaba .. senin kalitesi iyi degil diye okumustum ama kactilar bilmiyorum bu o transferden olan gebeliginmi

Gecikmeli olarak dün geldi canım. Yeni bat 13 Nisan

Biz de bu anı yaşayabilecek miyiz acaba ya

Allah korusun. Öyle bir şey olursa aynı evde kalmayın canım ne ona bakması. Sen kendin bakılması gereken durumdasın hem de coronysa sana bulaşmasın

Yok canim reglin ikinci gunu muayne edicek doktor ama her turlu baslariz elimizdekiyle dedi. Esimin sonuclarini atayimmi size dedim gerek yok dedi

Kızlar bende görüştüm polip için, histereskopi dedi. Gebeliğe direk engel değil tutunursa problem olmaz ama tutunmayı zorlaştırıyormuş. Adet düzensizliği, akıntı fazlalığı yapıyormuş hep bendeki sorunlar. Rahim içi yapısını bozduğundan enfeksiyona da açık hale getiriyor dedi. Öyle işte bir de bu çıktı başıma.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…