Gebeliğe Hazırlık Anne Olmak İsteyenler 👩‍👧‍👦🙏

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Erken hamilelik belirtileriniz ne zaman başladı?

• Ankete Katılan
    492
Yok canim reglin ikinci gunu muayne edicek doktor ama her turlu baslariz elimizdekiyle dedi. Esimin sonuclarini atayimmi size dedim gerek yok dedi
Allah allah. Eşinin değerlerini sen söyledin mi peki? Bizim bütün sonuçlarımıza tek tek sırayla baktı. Hatta bir ara odadan çıktı. Ben o arada nerde kaldığımızı unuttum. Şunu söylüyordun diye o hatırlattı :/

Benim eşimde biraz kırgın hissediyormuş kendini ,aradı az önce muayene olucakmis , covid testi de yaptirmis 😔 benim yatmam gerekirken ona bakıcam sanırım ,umarım covid çıkmaz basit bir soğuk algınliğidır 😓
Bence eşinin bir odaya kapanması en mantıklısı sonuç çıkana kadar, benimkide baya hasta dün test yaptırdı çok şükür negatif çıktı. Aynı gün çıkıyor sonuç zaten, umarım soğuk algınlığıdır 🙏🏻

Kızlar bende görüştüm polip için, histereskopi dedi. Gebeliğe direk engel değil tutunursa problem olmaz ama tutunmayı zorlaştırıyormuş. Adet düzensizliği, akıntı fazlalığı yapıyormuş hep bendeki sorunlar. Rahim içi yapısını bozduğundan enfeksiyona da açık hale getiriyor dedi. Öyle işte bir de bu çıktı başıma. 😔
Hay Allah. Histereskopiyi kendisi mi yapacak peki? Başkasına mı yaptıracaksın? Bekletmeden yap madem enfeksiyon falan yapmasın

Kızlar bende görüştüm polip için, histereskopi dedi. Gebeliğe direk engel değil tutunursa problem olmaz ama tutunmayı zorlaştırıyormuş. Adet düzensizliği, akıntı fazlalığı yapıyormuş hep bendeki sorunlar. Rahim içi yapısını bozduğundan enfeksiyona da açık hale getiriyor dedi. Öyle işte bir de bu çıktı başıma. 😔
canım yaptır bence kafan rahat olsun polip düzensizlik mi yapıyormuş :KK43:

Allah allah. Eşinin değerlerini sen söyledin mi peki? Bizim bütün sonuçlarımıza tek tek sırayla baktı. Hatta bir ara odadan çıktı. Ben o arada nerde kaldığımızı unuttum. Şunu söylüyordun diye o hatırlattı :/
sorun kadında görüldüğü için erkeğin üstüne düşmemiş olabilir, sizde sorun eşinde olduğundan onun üstüne düşmüştür

Bence orası sana yanlış bilgi vermiş. Gayet erkek faktörü bu yani kabak gibi ortada. Ankara'ya ne kadar zaman var? Biraz rafa kalkınca ilişkiniz de değişebilir. İlişki zorunluluk olmaktan çıkacak ya

Bence de hsg çektir ya sen. Alabiliyorsan asistanı mı kimse artık doktorun ekranın kaydettiği notları da paylaşsın sizinle. Hsg'ye onu da götür, ona göre baksınlar

Onların dünyası rahatlık dünyası ya. Giren her türlü bize giriyor. Benimki de sabahtan akşama niye kurcalayıp araştırıyorsun. Onlar sana söyler ne yapacağını deyip duruyor

Eurofertil görmeden mi yapacak anlamadım? Muayene ve tetkiklerine bakılmayacak mı yine? Bu arada ben astım ilaçlarımı uçakta hep yanımda taşıyorum. Fısfıs dahil. Hiç itiraz eden olmadı. Yasak mı ki normalde? İlaç yani bu sen tedavi görüyorsun, yanına doktor raporlarını da alırsın. @Uzaygemisi35 soğuk zinciri olayı bu ilaçlarda var mı? Normalde evde dolapta mı tutuluyor o iğneler? Ben bilmiyorum ondan soruyorum

Bizdeki hassasiyetin yarısı onlarda yok maalesef. Bir de çoğu şeyde kadının yaptığı ekstra bir çaba olarak görülmüyor da e onu zaten kadın yapacak normal bu her kadın yapıyor gözüyle bakılıyor

Bursa'daki ile ilgili pek iyi şeyler okumadım ben burada. Bu arada benim hemen karar verilmesinin sebebi elimizde her şey taze sonuçtu. Yani 3 martta tüm hormonlarım bakıldı. Birkaç gün sonra hsg yapıldı. Eşimin spermiogram da o hafta yapılmıştı. Önceki sonuçlar da ocak ayına aitti onlar da elimizdeydi. Gördüğümüz tedaviler de belliydi aldığımız sonuçlar da. 12 martta her şey tazeyken gittik yani. Bir de bize devletteki kadın doğumcu da benim özelde gittiğim kadın doğumcu da eşim için gittiğimi ürolog da aynı ay dedi daha fazla beklemenin anlamı yok mikroenjeksiyona yönelin diye. Bu arada eşime yapılacak bir şey zaten kalmadığı için gittik. Onun spermler zaten ayıklanacak. Onda ekstra bir şeye bu yüzden gerek görmedi ürolog da tüp bebek uzmanı da. Benim de tek acaba diye baktıkları tsh ve prolaktin. Onların da aylara yayılmış grafiği elimde yine. Zaten kadın doğum doktorum da çok sallamamıştı. Hamile kalırsan ilaç başlarız dedi 3.02'yi görünce.

Burada benim biraz hatam oldu gibi geliyor. Biz adama ücretsiz ön görüşme diye gittik. Bütün süreci anlattı karar verirsek nasıl ilerleyeceğimizi ama sonra bütün konuşmaları koordinatörle yaptık. Yani doktora tekrar gidip ben net kararımı verdim hormonları napalım o zaman demedim. Dün whatsapp'tan sordum böyle böyle konuşmuştuk ben regl olunca geleceğim. reglde tekrarlayayım mı bu tahlilleri dedim. evet yaptır dedi. dün tekrar orada hamile kalan arkadaşımla konuştum. o ilk gittiğinde bahçede beklerken bir kız gelmiş yanına. kızın yumurtaları toplanmış ama aylardır rahim kalınlığı uygun olmadığı için bekletiyorlarmış transferi. yapsalar ona da paldır küldür yaparlardı diye düşünüyorum. Bize de aynısını dediler zaten. direkt taze transfer vaadinde hiçbir yer bulunamaz ki. Duruma bakacağız olmazsa embriyoları donduracağız diyorlar.
Böyle de merkezin ölümüne savunucusu gbi oldum da değil. Gerçekten aklıma yattığı ve içime sindiği için hemen başlayalım dedim Yoksa ben aşırı pimpirikliyim. Kafamda şüphe oluşturan şeyleri saklamadan söylüyorum ama daha tedavi bile başlamadığı halde aradım anesteziyi sordum. Ordaki kız hemen yarın sabah arayın hemşireyle görüştüreyim ya da numarasını vereyim kendiniz sorun dedi. Hemşire mesajıma akşam 7'de cevap verdi. Kocam sinir olur böyle şeylere mesela, mesai saati dışında insanları neden uğraştırıyorsun diye. Benim için sorularımıj cevapsız kalmaması önemli. Gidince anestezistle de görüşmek istediğimi söyleyeceğim zaten

Bi aksilik olmazsa sonbahar da döneceğiz sene sonu yani esim de erken baba olsun istiyorum adan 34 yaşında sene sonu gittik yil bitti olacak 35 .. Ne zor şeyler ya of . Canim bizim ilişki zorunluluktan çıksa da fark etmez suan hani bi zorunluluk plan yok yine de ayni

sorun kadında görüldüğü için erkeğin üstüne düşmemiş olabilir, sizde sorun eşinde olduğundan onun üstüne düşmüştür
Humm hiç böyle düşünmemiştim. Belki de öyle. Ya bir de şu da var. Erkekte hiç sperm yok değilse zaten tüp bebekte azı çoğu kalitesi falan hiçbir şeye bakmıyorlar erkekte. Biz seçiyoruz sağlıklı olanı diyorlar. Üff karışık işler

Humm hiç böyle düşünmemiştim. Belki de öyle. Ya bir de şu da var. Erkekte hiç sperm yok değilse zaten tüp bebekte azı çoğu kalitesi falan hiçbir şeye bakmıyorlar erkekte. Biz seçiyoruz sağlıklı olanı diyorlar. Üff karışık işler
tüp bebekte genelde sorun kimde yoğunlaşıyorsa ona eğiliyorlar mesela sende düşük amh çik kisti vs olsa eşinin değerleri çok iyi olmasa bile sana yoğunlaşırlardı sperm bi şekilde seçiliyor çünkü

Bi aksilik olmazsa sonbahar da döneceğiz sene sonu yani esim de erken baba olsun istiyorum adan 34 yaşında sene sonu gittik yil bitti olacak 35 .. Ne zor şeyler ya of . Canim bizim ilişki zorunluluktan çıksa da fark etmez suan hani bi zorunluluk plan yok yine de ayni
canım senn eşinin sperm sayısı ve hareketi nasıl ?
bizim de doktor bunlar iadere eder deyip morfolojiye takılmadı. demem o ki o prosedürde de böyle parametreler aranıyo olabilir.
yani bazı kadın doğumcular direk yok sayıyo bile morfolojiyi, ürologlarda onlara söyleniyo tabi .
bence kesin etkisi var.
ama her durum kişi kendine özel
sizin sperm sayısı fazlaysa yüzdesel olarak alınanda bunlar çıktı kesin böyle diye tümevarım yapmıyolar. şöyle düşğn 400 milyon spermde incelenen numune 50 bin, 80 milyonda da 50
bin.

O gidemez mi ya da sen ve çocuk annende kalsanız onlara sıkıntı mı vermiş olursunuz
Bilemedim ki ,otele mi gidecek ? Bu durumda kimseyi zor durumda birakmak istemeyiz 😑
Annesine gitsin, sen nasıl bakacaksın :skandal:
Anne baba sizlere ömür
Bence eşinin bir odaya kapanması en mantıklısı sonuç çıkana kadar, benimkide baya hasta dün test yaptırdı çok şükür negatif çıktı. Aynı gün çıkıyor sonuç zaten, umarım soğuk algınlığıdır 🙏🏻
İnsallah bizimde negatif çıkar 🙏,size de gecmis olsun canım.
Mecbur ben evde bakıcam gibi görünüyor

Hay Allah. Histereskopiyi kendisi mi yapacak peki? Başkasına mı yaptıracaksın? Bekletmeden yap madem enfeksiyon falan yapmasın
Evet kendisi yapacak, son regl tarihim çok geçmediği için haftaya çarşamba.

canım yaptır bence kafan rahat olsun polip düzensizlik mi yapıyormuş :KK43:
Evet canım, benimde amh hariç hormonlarımın hepsi normal çıkar hep direk pcos teşhisi konmadı hiç, bu yüzden demekki. Akıntımda çok fazla olur hep.

Bilemedim ki ,otele mi gidecek ? Bu durumda kimseyi zor durumda birakmak istemeyiz 😑

Anne baba sizlere ömür

İnsallah bizimde negatif çıkar 🙏,size de gecmis olsun canım.
Mecbur ben evde bakıcam gibi görünüyor
Of ben de bilemedim. Dur bakalım inşallah soğuk algınlığıdır da hiçbir kaygıya mahal kalmaz

Evet kendisi yapacak, son regl tarihim çok geçmediği için haftaya çarşamba.

Evet canım, benimde amh hariç hormonlarımın hepsi normal çıkar hep direk pcos teşhisi konmadı hiç, bu yüzden demekki. Akıntımda çok fazla olur hep.
İyi bari sağ salim olsun bitsin. Sen de daha fazla stres yükünü taşımamış olursun

X