Gebeliğe Hazırlık Anne Olmak İsteyenler 👩‍👧‍👦🙏

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Erken hamilelik belirtileriniz ne zaman başladı?

• Ankete Katılan
    492
Hepsini yolladim doktora canim herseyi biliyor ama yinede adetin ikinci gunu bakip karar veriyo
Tabi kendi tespit ettiği bulgular daha önemli.. sonuçta başka doktora ve tıp merkezine güven söz konusu olmayadabilir. O zaman Tr deki merkeze zaman kısıtlı diyip mümkün mertebede az gün sayısı ile bu işi yapıp yapmayacaklarını öğrenmek gerek :))

minseo minseo U Uzaygemisi35 @terelellidenhalliceyim haklisiniz kizlar. Gelmisken yapayim diyorum ama tabiki doktor hakli. Once gormem lazim diyor.
Eurofertil de diyoki gelin biz yapariz diyolar.
Burdaki ilaclarimi getirimmi dedim ikiside getir dediler. Burda gonalleri doldurup gidim bakalim nolcak denemeden bilemeyiz. Esimde diyo en kotu bi hafta tatil yapar doneriz. Pasam ben calisicam ne tatili
Evet canım malesef doğrusu o belki de yani daha sağlam basmak lazım. Eurofertil biraz tezcanlı galiba bizim gibi, hemen olsun bitsin paketleyip gönderelim diyor 🙈 hızlandırılmış program gibi geldi bana senin ve terellelinin söylemleri ile. Bursa'da gerekirse ben de onlara gideyim madem hemen çocuğu verecekler gibi valla 🙈

Aynen getir ama soğuk zincir değil mi ilaçlar nasıl koruyacaksın? Eşin haklı. Sen de yapabileceklerini yap işle ilgili ama saat sınırın yoksa gezer akşam biraz çalışırsın. Bu aşama illa ki olacak mecbur

Eklentiler

• Screenshot_20210316_122820.jpg
    Screenshot_20210316_122820.jpg
    39,1 KB · Görüntüleme: 35
Hayatin amacını anlamını neden evlendigimi bir erkegin esaretine neden girdigimi neden hamile oldugum halde kocamin psikolojik siddetine maruz kaldığımı 5 yasindaki oglumun buyudugunde sağlıklı bir ruh halinde olup olmayacagini düşünmekten yoruldugum günler yasiyorum ve bunlar yaşama hevesimi silip supuruyor her sey boş geliyor neden 2.cocugu yapmakta direttigimle ilgili kendimle savaş halndeyim boşanmak bana daha iyi gelecekken neden 1 yavrunun daha günahına girdim. Eşimle son 4 yila yakindir hafta içleri ayri yasiyorduk islerimiz dolayısıyla arada her evde olan ufat tefek tartismalar olurdu ama normaldi simdi tayin oldu 2.cocuk için bunu bekliyorduk ama evde kavgasiz hafta yok ve esim olgun degilmis bunu anladim hamilelige ragmen alttan alayim gonlunu alayım ozur dileyeyim barismak için çaba sarf edeyim yok biz daha iletişim kurmakta sorun yasiyorken neden öz yavrularimizi kurban ediyoruz bunu sorgulamaktan beynim yandı neden evlendim maddi manevi kimseye ihtiyacim yok ki neden kendimi yakmak yetmezmis gibi bir de çocuğumu yaktım normal mi bunlar anlatsam cevreme kimse inanmaz esim öyle sakin öyle düşünceli biri güya ben neden göremiyorum neden 2 gün iyi 7 gün kötü olduk son 2 aydır evde buzur namına bisey yok ve ben hamileyim 6 haftalık ne yapsam bilemiyorum içimi dökmek zorundaydim okuyanlar haklarını helal etsin uzun olduysa😢
canım çok üzüldüm durumuna. lütfen terapi desteği al inan hayat zaten zor, erkekler de %90 aynılar.. o kafamızda yarattığımız erkekler yok gibiler... benim eşim herkes tarafından sevilen kibar nazik biri ama evin içinde aslan gibi, bana kükrüyor. beni eziyor, hiç özür dilemiyor, şakalaşma ile ben afettim sayıyor. terapi almayı düşünür müsün? ben evliliğimden önce mobing uygulayan kadın patronumun stresi üzerine terapi almıştım, çok ama çok faydasını gördüm. hem de online terapi ofisine gitmeye de gerek kalmadı. düşün canım bu durumu... eminim ki eşin sana sevgisizliğinden yapmıyor bunları hayat nasıl bizleri yoruyor onları da yoruyor, malesef.

minseo minseo U Uzaygemisi35 @terelellidenhalliceyim haklisiniz kizlar. Gelmisken yapayim diyorum ama tabiki doktor hakli. Once gormem lazim diyor.
Eurofertil de diyoki gelin biz yapariz diyolar.
Burdaki ilaclarimi getirimmi dedim ikiside getir dediler. Burda gonalleri doldurup gidim bakalim nolcak denemeden bilemeyiz. Esimde diyo en kotu bi hafta tatil yapar doneriz. Pasam ben calisicam ne tatili
Görmeden nasıl yaparız diye garanti veriyorlar ya ? ilaç alıyorlar mı uçağa?

Kuzulaarrrr idrar kültürü sonucum bilgisi olan var mı 😔 minseo minseo U Uzaygemisi35 fiona13 fiona13 Zeymuss0103 Zeymuss0103
Normal flora üredi diyor herhalde sıkıntı yok canım ama çok bilmiyorum ben de
Görmeden nasıl yaparız diye garanti veriyorlar ya ? ilaç alıyorlar mı uçağa?
Ben de anlamadım eurofertil çok hızlandırılmış gibi geldi yukarda da yazdım bak. Her şeyi hallederiz modundalar ama terelellide de belirsizlikler var gibi tahlilleri ne zaman isticekleri belli değil falann hemen yapacaklar onu da sonucu ne çıkarsa çıksın gibi geldi bana

Hahaha ben valla o aşamaya gelince "tamam ulen söyleyin parası neyse veririz" demek istiyorum 🤣 bu iş için ayrı hesap açtım 🤣 valla sonra duyunca haa bizim paramız yokmuş birkaç ay bekleyelim demek istemiyorum o beni rahatlatıyor. Yani parayı tamamlamadan görüşmeye gitmem 🤣
bizde o işlere eşim bakıyor valla bi de onu düşünemicem, sen rahat ol o iş bende dedi ok dedim ben de :KK70:
Biz de bu yıl ev alacaktık ama vazgeçtik önce bebek dedik.. ya tedavi gerekli olursa diye.:hamarat:
bizim de ev araba her şey tamam bi bebek eksik :KK70:
Kuzulaarrrr idrar kültürü sonucum bilgisi olan var mı 😔 minseo minseo U Uzaygemisi35 fiona13 fiona13 Zeymuss0103 Zeymuss0103
hiç bi bilgim yok canım

Ben de anlamadım eurofertil çok hızlandırılmış gibi geldi yukarda da yazdım bak. Her şeyi hallederiz modundalar ama terelellide de belirsizlikler var gibi tahlilleri ne zaman isticekleri belli değil falann hemen yapacaklar onu da sonucu ne çıkarsa çıksın gibi geldi bana
bana böyle kesin konuşmalar güven vermiyor ya sebepsiz infertelite olsa anlarım da bu kızın çikolata kisti gibi bi sorunu var

bizde o işlere eşim bakıyor valla bi de onu düşünemicem, sen rahat ol o iş bende dedi ok dedim ben de :KK70:

bizim de ev araba her şey tamam bi bebek eksik :KK70:

hiç bi bilgim yok canım
Biz de bu sürece girince sen hiçbir ödemeye hiçbir harcamaya karışma, hastane işleri sende dedi öyle plan yaptık 🙈 iyiymiş böyle ya dedim ben de şimdilik 🤣

Yok bu sefer öyle değil de, çocuğumuzun büyük sıkıntıları var zaten. Benim de tahammülüm pek kalmadı bugünlerde, hiç iyi değil psikolojim. Eşimden en azından anlayış göstermesini, biraz destek olmasını bekliyorum ama her durumda dönüp dolaşıp hatalı ben oluyorum bi şekilde. Nelerle mücadele ettiğimin farkında değil, hayat onlara güllük gülistanlık.
Canım kızda ne sorun var ergenlik sorunları mı ? çocuklar için anlaşmazlığa düşmek çok sinir bozucu ya

bana böyle kesin konuşmalar güven vermiyor ya sebepsiz infertelite olsa anlarım da bu kızın çikolata kisti gibi bi sorunu var
Evet canım çok doğru. Cartedor Cartedor kesinlikle bak bu forumda birisi var bu süreçlerden geçmiş. Çikolata kisti konusunda en uzman doktorlar var endometriozis derneği başkanı mı yardımcısı mı neydi o kişilerden tedavi görüyor. Kesinlikle çikolata kistinde herkesteki gibi bir protokol uygulanmamalı, önden kalite artırıcı takviyeler, sonrasında birkaç ay geçici menopoz uygulama falan gibi uygulamalar var. Bizde kesinlikle kısa protokol önermiyorlar yani sana hemen yaparız demeleri çok şaşırttı beni de.

Evet canım çok doğru. Cartedor Cartedor kesinlikle bak bu forumda birisi var bu süreçlerden geçmiş. Çikolata kisti konusunda en uzman doktorlar var endometriozis derneği başkanı mı yardımcısı mı neydi o kişilerden tedavi görüyor. Kesinlikle çikolata kistinde herkesteki gibi bir protokol uygulanmamalı, önden kalite artırıcı takviyeler, sonrasında birkaç ay geçici menopoz uygulama falan gibi uygulamalar var. Bizde kesinlikle kısa protokol önermiyorlar yani sana hemen yaparız demeleri çok şaşırttı beni de.
para için her şeyi yapıyorlar ya şaka gibi, bi de cartedor un fransada olduğunu duydularsa tamam zaten

Cartedor Cartedor sabah fiona13 fiona13 ile konuştuk. İzmir de Fatih Şendağ diye bi profesör var adam işinin ehli hep zor vakalar ile uğraşıyor. dedim keşke cartedor bi o doktordan görüş alsa. fionanın hamile kalması imkansıza yakın olan arkadaşı o adam ile hamile kaldı

izleyince sen geldin aklima Cartedor Cartedor

Benim cikolata kistim eskisi gibi degil canim. Artik durakladi, hormon yokki cogalsin. Transfer yapmayip menopoz ignesi vuruyolar ama benim yumurtaliklae dayanmaz o menopoz ignelerine. Benim buyuk sorunum su an yumurtaliklar.
O yuzden bana transfer oncesi menopoz igneside vurmazlar bence. Ama transfer oncesi sivi falan varsa tuplerde onlari alabiliriz dediler.
Bahceci hic para gozuyle bakmiyor gibi. Gelin hemen yapicaz demediler. O yuzden bahcecide yapicam galiba

X