Gebeliğe Hazırlık Anne Olmak İsteyenler 👩‍👧‍👦🙏

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Erken hamilelik belirtileriniz ne zaman başladı?

• Ankete Katılan
    492
Kızlar merhaba, nasılsınız, keyifler nasıl???
Sabah tüp kontrolü işlemim oldu, malesef sağ tüpüm tıkalıymış, moralim çok bozuk. Amh 0,68 olduğu yetmiyor bir de bu çıktı başımıza
Hystero Contrast Sonography Hycosy yapıldı canım, Aleti soktu sıvı verdi... meğerse hep soldan yumurtluyormuşum...
Selam canım soldan yumurtluyosan sağın tıkalı olması seni etkilemez. Tamamen mi tıkalıymış, sıvı ile açılmamış mı? Herhangi bir işlem önerdiler mi nasıl bi yol izlenecek? Anestezisiz mi oldu işlem ağrı yaşadın mı?

Evet valla kurum normu olmuş artık o. Doğrusunu yapıyorlar aslında. Artık salacaksın sen de o anda en son düşünceğin şey bu olsun.

Aynen annem bu konularda çok şanssız. İyi doktorlara bir türlü denk gelemedi.

İnşallah ya göbek deliği ağrıyan hamile mi arka iç tarafta ya tarif edemiyorum. Bağırsak değil canım. Malesef kist kaynaklı ağrılarım oluyor benim de ama bu farklı onlardan dan

İnşallah ya biri bi ayağını sürüde pozitifle arkası açılsa ne güzel olur.

Hystero Contrast Sonography Hycosy yapıldı canım, Aleti soktu sıvı verdi... meğerse hep soldan yumurtluyormuşum...
aslında bence hep soldan değil sağdan da yumurtluyosundur ama soldan olunca sans artıyor. peki açmak için laporoskopi falan önerdiler mi ?

Hay Allah bak senin de farklı bir durum. İnşallah senin de güzel haberlerin öncüsüdür

Valla bilmiyorum ki canım. Bu konuda hiç kendimi dinlemiyorum zaten hemen regl belirtilerim başlıyor ben heveslenmeye kalmadan. İnşallah bir kez de olsa heveslenip test yapsam mı acaba? Noktasına gelirim

İnşallah sıra sıra güzel haberler verelim canım arka arkaya. Umudun için teşekkür ederim ama ben geçen ay da buradaki umutları yıktım genelde benden çok umutlu oluyor herkes niyeyse. Hakkımızda hayırlısı olsun inşallah canım benim

Sen başladın mı test yapmaya

Hadi bizi güldür bu ay

ahahah ay iğne olsaydım başlardım ben deli gibi suan ama bu ay 21-22 sinde falan yaparım belki regle 3 kala falan canım. yani direk gidip kan vermem onun hayal kırıklığı baya zor olur benim için

Evet haklısınız kızlar hep sıkıntıdan oluyor böyle çıkıyor, bugüne randevu bulamadım yarın öğlene alabildim o zaman gideceğim inşallah doktora.

Bu arada az önce proxeed plus alayım dedim, 2 hafta önce 263 tl olan fiyat yaklaşık 320 tl ye çıkmış. Şok oldum tabi eczanede gerçek mi bu nasıl olur falan diyorum. Zam gelmiş meğer mart ayıyla birlikte, bilsem stoklardım hale bak, internetten almayada güveniyorum pek vitaminlerde

Hadi bizi güldür bu ay
İnşallah canım ya topiğimiz çiçek açsın bu ay artık
ahahah ay iğne olsaydım başlardım ben deli gibi suan ama bu ay 21-22 sinde falan yaparım belki regle 3 kala falan canım. yani direk gidip kan vermem onun hayal kırıklığı baya zor olur benim için
Asıl iğne yapmadığın için başlamak daha mantıklı değil mi iğne etkisi riski yok sende toplu test almadın mı o kadar doktor kaçından önce yasak test yapmak demişti?

Valla bende 2 tane test kaldı geçen aylardan. Onları hemen harcamak istemiyorum. Kanda kesinleşirse hatıra olsun diye yaparım. Bana da net bir cevap almak daha iyi gibi geliyor idrarda çıkmasa ayrı silik çıksa ayrı ne bileyim. Hiç o aşamaya gelemediğim için çok da düşünmedim açıkçası bakalım bu ay hayat bize ne gösterecek
Evet haklısınız kızlar hep sıkıntıdan oluyor böyle çıkıyor, bugüne randevu bulamadım yarın öğlene alabildim o zaman gideceğim inşallah doktora.
AA tamam canım hadi güzel jaberler ver inşallah rast gelsin

Doktor da öyle söyledi, sen soldan yumurtlıyorsun dedi, 3 aydır raporlarda da yazılı kaç mm yumurtlamışım. ilk ay 2 tane 18,15mm, 2. ay 21 mm, bu ay 16mm.... Ben hep kadınlar bir ay sağdan bir ay soldan diye biliyordum.. şaşırdım. İşlem anestezisiz oldu, regl in hafif agrısı gibi 1 dk agrı oldu, azcık pembe kan aktı...
Sıvı ile açılmamış canım, artık nasıl bir tıkanıklık var bilemedim. Bu ayki yumurtamı gördü ya tek tüplede hamile kalabilirsiniz dedi, klomen bugün son gündü, yarın iğnemi vurulacağım... gerisi Allah'a kaldı....Ama sorun şu beklemekten sıkıldım, ruhum daralıyor.... tabi 50 yaşında da hamile kalan var da ben bu yaşlarda anne olmak istiyorum...

işte iğne etkisiyle bi kerecik çift çizgi göreydim diye yapardım ahahah ay üzüldüm suan kendime doktor hiç yapma dedi canım. direk kan ver dedi de kim dinleeeer geçen aydan 9 tane test var evde her an bombalamaya başlayabilirimmm

Yuhh nasıl bir zam bu gerçekten tamamen sektör olmuş yaa

Kuzum senin adına çok sevindim.. inşallah belirtilerin gebelik belirtisidir... Pozitif haber almaya ihtiyacım var bu aralar :)))

Onu da dert etme. Ben aylarca yeşil akıntıyla cebelleştim. Hiçbir şey bulamadılar ki bende kaşıntı ve yanma da vardı. Doktoruna söyle diyorum, probiyotik fitil versin diyorum, o iyi geliyor diyorum. Enfeksiyon olunca bir şekilde nasıl bilmiyorum ama vajinal muayenede anlıyorlar. Bana hem devlette hem özeldeki doktor ordan bakıp bir şey yok demişti. Ona rağmen yapıldı tetkikler. Çıkmadı bir şey
Kuzu bu anestezili olduğu için işlemden sonra mecbur odaya çıkıyorsun ayılana kadar, üzerini falan onlar giydiriyorlar. Senin anestezisiz de ya ondan muhtemelen
Bu ne yav doğuma bağlamışlar

Hahaha her gün bir tane yapsan koyuluğu falan görürsün valla ya iğne etkisiyle bile çok koyu çıkmadı benim biliyor musun. Bence iğne etkisi de çok abartılıyor gibime geliyor. Doktorlar idrar testini hiç sevmiyor zaten benimki de işte olmazsan gebelik testi bakarız dedi yani hiç idrar testi yap falan demedi direkt kanda bakmayı düşünüyorlar

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…