Gebeliğe Hazırlık Anne Olmak İsteyenler 👩‍👧‍👦🙏

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Erken hamilelik belirtileriniz ne zaman başladı?

• Ankete Katılan
    492
dün kuzenime gittik bu 40 yaşında ilk kez hamile kalan anlatmştm ama belki hatrlayan varmı bilmem brz shbt ettk doktormzda aynı oldğndan sabah eşim onla beni mukayese etti dedm sen ne diosn benm değerlerm çok iyi çktı daha yeni denedğmz için doktor bile çok erken biraz daha deneyn dedi dedm erkeklerde bazen cddn saçmalıyolar herkesn durumu farklı insan maddi olarak skntıdaysada olmuyo bence bişeyler stres oluyosun sizin olucak hayrlısyla iloveme herşey yolnda sadece bazen sabırlı olmak gerekiyo sanrm eminim onnda gelicek zamanı var ve gelicek sağlkla inşllh .

Ay ne bilim yaa odaya ebe çıkarıyomuş ben ebeyle bi kanka olayım da bari eşime de dicem soran olursa kadın hastalıkları de geç
Oradaki ortam da değişikmiş ya ben baya ayaklarıma gittim mr röntgen hepsinin çekildiği özel bir bölme var. Kim senin nerene ne yapılıyor bilmiyor yani ebeli mebeli yani nasıl gösterebiliriz diye şaapmışlat resmen takma kız, valla eşin bu konuda rahatken sen hiç bir de ekstra düşünüp üzülme
Hee doğru. Hatta yurtdışında 2 yıla hatta bazı yerlerde 3 yıla kadar gebe kalınmayabilir diyor. Hiçbir sorun yokken hem de. O öyle hemen olan bişi değil yani biz hep gözümüzün önünde hemen olanları herkesin öyle oluyormuş gibi düşündüğümüz için strese giriyoruz

Ayyyynen öyle

Sorun arayan benim işte hiç bişey bulunamaması insanı daha da kıllandırıyor mecbur düşünüyorsun elinde değil. Evet kimyasal normal bi şey işlem gerektirmeyen ama kimyasaldan sonra tüplerde yapışma olabiliyormuş benim kimyasal kanamam faciayı yumruk gibi pıhtılar düşürdüm o yüzden acaba diyorum. He bi de şu yeşil akıntı beni işkillendiriyor, adı konmayan kendini belli etmeyen bi enfeksiyon varsa zaten spermi yaşatmaz. Bakalım ak kara belli olacak cumartesi
LÜTFEN kendinizi üzmeyin hayırlısıyla olur inşallah rabbim tez zamanda güzel haberler almayı nasip eder inşşalh dualarm sizinle.
İnşallah canım çok sağol
Erkekler her şeyi çok biliyorlar malesef herkesin bünyesi, hormonları, rahmi bir değil ki işte bi noktada da nasip işi

Kuzu bu anestezili olduğu için işlemden sonra mecbur odaya çıkıyorsun ayılana kadar, üzerini falan onlar giydiriyorlar. Senin anestezisiz de ya ondan muhtemelen

Evet canım ama bence sizin hastane baya iyi bir hastane. Çünkü burada pek çok hastanede senin aldığın gibi sedasyon sonrası pattadanak salıyorlar insanları. Öyle gözleme alma odaya çıkarma falan yok. İşlemin yapıldığı ortamda kısa bir süre bekliyorlar o kadar. Orada bile başında biri olmuyor pek.
Kızlar bu ay eşime de aldım macun, bu ay çift olarak kullanalım bakalım
Hadi bakalım ver coşkuyu bu ay rahim filmi macunlar tedaviler hadi bakalım tam gaz geliyorsunuz

Kızlar ya, demiyim demiyim diyorum, kendime bile itiraf etmek istemiyorum ama bu ay biraz farklı hissediyorum. Henüz belirti için çok erken ama acaba yerleşmeyi hissediyor olabilir miyim diye düşündüm. Çünkü bende hiç ağrı olmayan yerimde daha önce yaşamadığım şekilde farklı bir ağrı gibi sancı gibi bir şey var dünden beri. Tam tarif edemiyorum da ama bildiğim şey farklı bir şey olduğu.

Nolur dua edin bana olur mu beynim vücudum bana oyun oynamıyor olsun ve bu ay olsun artık. Başka bir belirtim yok tabi bu arada göğüs hassasiyeti şu bu. Yani geçen ay iğne kaynaklı kasık ağrılarından falan da farklı. Akıntım falan da yok. Yani başka hiçbir belirti yok ama farklı hissediyorum tarif de edemiyorum size

Ay keşke beni de salsalar ama doktor çıkabilirsin demeden salmıyolarmış bi de işlem öncesi kan alınacakmış anestezi doktoru değerlerimi görüp onay verecekmiş kanda pıhtılaşma enfeksiyon vs bakılıyormuş ona göre ilaç dozu ayarlanıyomuş.

Macun epimedyum ilaveliymiş beni bu ay unutun diyeceklerim bu kadar

Hadi inşallah diyelim nasıl bi ağrı hissediyorsun?

Doktorla anlaşsın kocan hemen salsın seni veya kocanın odasında dinlendirsinler seni işlem bitince ya valla baya işlerini düzgün yapıyorlar çünkü o kadar kronik hastalığı falan olmasına ve riskli bir durumda olmasına rağmen anneme bunların hiçbirini yapmadılar biliyor musun? Kadın felç geçirdi kalp krizi geçirdi pıhtılaşma sorunu var birçok başka hastalık daha. Ona rağmen şak diye işleme aldılar valla. Sizin hastaneye getircem annemi de bu gidişle.

Epimedyum ne oluyor canım ilk defa duydum. Düz duvara tırmandıran cinsten mi nöbet günlerinde içirme bari yazıktır
Hadi inşallah diyelim nasıl bi ağrı hissediyorsun?
İnşallah canım. Ya karın bölgemin ortasında göbek deliğine doğru içeride böyle arada sancı gibi yoklayan feğişik bir ağrı. Yani karın kası ağrısı değil, içeriden bir yerden geliyor. Yumurtalıklarda falan değil yan tarafta değil.. ortada böyle ama yüzeye yakın değil yani daha karnın içine ortasına doğru bir yerden geliyor. Regl ağrısı gibi de değil, yani rahim filminden sonra çok hafif karın boşluğuna dağıldığı anda hissettiğim bölgelerde bir şey gibi. Yani edemiyorum işte tarif gerçekten ilk defa yaşıyorum. Sabit bir ağrı da değil yani ara ara yokluyor sancıma gibi kramp gibi. Şimdiye kadar hiç belirti aramadım kendimi de dinlemedim hatta iğne etkisi ilaç etkisi bile doğru düzgün yaşamadım biliyorsun. Bu sefer de kendi kendime kurmuş olmam inşallah. Neyse haftaya ak koyun kara koyun belli olacak:) ama dün ve bugün tam da yerleşmenin olabileceği zamanlar falan diye düşününce bir hevesleniyorum işte. Neyse hayırlısı olsun Allah utandırmasın diyelim.

canımcım ya inşallah . ben de bu belirt
olayına hiç inanmıyorum ama diğer aylardan farklı bi minik değişiklik bile bence habercisi olabilri ne zaman test yapcaksın ?

Kızlar merhaba, nasılsınız, keyifler nasıl???
Sabah tüp kontrolü işlemim oldu, malesef sağ tüpüm tıkalıymış, moralim çok bozuk. Amh 0,68 olduğu yetmiyor bir de bu çıktı başımıza
aa canım ya , hsg mi
çekildin ?

Kızlar merhaba, nasılsınız, keyifler nasıl???
Sabah tüp kontrolü işlemim oldu, malesef sağ tüpüm tıkalıymış, moralim çok bozuk. Amh 0,68 olduğu yetmiyor bir de bu çıktı başımıza
Merhaba canım. Tek tüple doğal yolla gebe kalan da çok. Ama sen zaten tüp bebek yaptırmaayacak mıydın yanlış mı hatırlıyorum? Amh ve tek tüp durumu düşünülünce bence vakit kaybetme derimm tabi ki tek tüple de gebe kalmak mümkün amh de ne kadar zamanımız kaldığını gösteriyor. Rahminde bir şekil bozukluğu vs olmaması iyi bir haber tüp olsa bile önce onun ameliyat olması gerekirdi. Moral bozmadan bu ay klomen kullanmıştın sanırım devam et denemelere. Sonrasında bir yol haritası çizersiniz hayırlısıyla.
canımcım ya inşallah . ben de bu belirt
olayına hiç inanmıyorum ama diğer aylardan farklı bi minik değişiklik bile bence habercisi olabilri ne zaman test yapcaksın ?
Ben de inanmıyorum canım erkenden ortaya çıkması pek mümkün değil çünkü zaten hormonun belirli bir düzeye gelmesi lazım ki biz onun yarattığı belirtileri hissedebilelim. O da anca adet sonrasına denk geliyor. Adet öncesi belirtilere ben de inanmıyorum.

Bu dediğim acaba yerleşme zamanına denk geliyor da rahimde ufak kasılmalar mı oluyor diye düşündüğüm bir şey oldu. Fazla heveslenmiyorum sadece 8 9 aydır hiç olmayan bir şey olduğu için bi acaba mı dedm. Hayırlısı olsun artık. 22si gibi bat. O tarihten önce yapmam canım. Pazartesi regl olmamış olursam veya lekelenmeler başlamasıysa kan yaparım direkt herhalde

Valla kuzu oranın ameliyathane ortamı çok acayip ans doktoru okey demeden hiç bi işlem yapılmıyor. Ameliyatlar neyse de rahim filmi için kan falan alınması acayibime gitti. Eşime almayın bişey olmaz diyorum saçmalama diyo onu da söyledim odaya çıkarmasınlar ben orda bi yerde uzanayım biraz sonra kalkarım dedim, tek başına bırakmıyolarmış ille odaya çıkacakmışım bi sağlık çalışanı ile. Hiç bi plan tutmadı
annene hiç bi tetkik yapılmaması çok acayip ve bilinen en önemli kan pıhtılaşması var enteresan

Canım inşallah hadi ya, nerden ne çıkacağı belli olmuyor burda bi arkadaşta göbek deliğim ağrıdı demişti. Bağırsak ağrısı değil di mi? Çikolata kistinden dolayı bağırsaklarda ağrı vs olabilir mi acaba inşallah değildir artık bi çift çizgiye muhtaç bu gözler

ya benim de dün hatta minseo ye dedim saçma bi şekilde yer yer rahimde bası hissi oluyor ben en son bunu polip yüzünden aşırı kanama yaşadığım dönemde yaşamıştım aynı böyle bi
histi. yaZdıklarını okudum da hadi inşallah diyorum güzel şeyler gibi geldi bana be uzay
aynen bekleyelim bakalım benim sendne umudum var bu ay

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…