Gebeliğe Hazırlık Anne Olmak İsteyenler 👩‍👧‍👦🙏

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Erken hamilelik belirtileriniz ne zaman başladı?

• Ankete Katılan
    492
Yarın erken gebelik testi alip sali yapcam kizlar . Tamam ilişki olmadi ama igne gunu ilişki oldu bir umut diye pek spermin yaşayacağını sanmıyorum ama bakalım. Yarın iğne sonrası 15. Gun belki yarın regl olurum genelde 15 17 gun arasi regl olmuş herkes

yap canım sen içinde kalmasın ama adet söktürücü için doktora danış mutlaka

Biraz umutla yapar mısın o testi ya nerden biliyorsun orda bir tanecik spermin gidip o tatlış yumurtayla buluşmadığını, hı?

Biraz umutla yapar mısın o testi ya nerden biliyorsun orda bir tanecik spermin gidip o tatlış yumurtayla buluşmadığını, hı?
Bir yumurta vardı ve sadece igne gunu ilişki oldu yumurta pek güzel büyümedi dr yine de igne vurdu ek olarak esimde sperm baş anomali sıkıntısı var yumurtayı tam dilemiyor. Son olarak da umutla yapınca cooooooook üzülüyorum ağlıyorum

benim de öyle olasılıklar çok az ama olabilme umudu var hep içimde. kısmet canım. inşallah sen beklediğin haberi ummadğın anda alırsın

Bu senin ikinci yumurta takibin mi olmuş oldu? İlaçla vücudunu yorup risk alıp sonra ağlamak yerine aşılama önerdi mi size hiç doktor? Normalde üç kez ilaçla yumurta takibi yapılıyor zaten yanlış bilmiyorsam. Benimkinde de baş anomalisi var. Sayı yeterli olsa bize de mikroçip aşılama önereceklerdi

benim de öyle olasılıklar çok az ama olabilme umudu var hep içimde. kısmet canım. inşallah sen beklediğin haberi ummadğın anda alırsın
Iste su umut yok mu şu umut.. elimde olmadan umut giriyor kalbime..
Hayir ilk deneme daha dr uc kere deneyelim dedi ama burası çok ufak bir yer olduğu için aşılama var mi bilmiyorum mikrocip falan imkansiz burada zaten de .

Iste su umut yok mu şu umut.. elimde olmadan umut giriyor kalbime..

Hayir ilk deneme daha dr uc kere deneyelim dedi ama burası çok ufak bir yer olduğu için aşılama var mi bilmiyorum mikrocip falan imkansiz burada zaten de .
Çevre şehirlere gidemez misiniz? Anlaşırsınız senin yumurta takibin yine olduğunuz yerde yapılır. Aşılama günü oraya gidersiniz sadece. Zaten eşin de o gün veriyormuş sperm örneğini. Yani bu şekilde hep senin vücudun yorulmuş olacak. Bize eşimin değerlerini görünce başta kadın doğum doktoru belki yumurta takibi yaparız demişti ama şimdi düşünüyorum iyi ki yapmadılar. Yani ürolog da kadın doğumcu da zaten bunda bir mana görmedikleri için atladılar direkt o kısmı bizde. Çünkü dediğin gibi baş anomalisinde hem yumurtayı delmesi zor hem de genetik bilgi orada. Mikroçip öyle değil. Sağlıklı spermleri ayıklayıp onları yumurtana yakın yere bırakacaklar. Şansı çok daha artıran bir şey

Bilmiyorum ki ya bu mikrocip her sehir de var mi yayginlasti mi yoksa ankara İstanbul gibi yerlerde mi var. Bir de devlet üniversitesi hastanesi gibi yerlerde olmuyor demi bu ozel muayene prof a gitsek bile devlet hastsnesi olunca kriteri karşılaşmadan sanirim .. oooooffff cok zor süreçler ya vallahi ağlamak istiyorum yeeeeteeer diye

Benim gittiğim yerde bir kadına direkt doktor istemi yok diye doktor ismi falan sordu kim önerdi gibisinden. Bize nereden ulaştınız falan dedi. Kendin de gidebiliyorsun gibi anladım orada. Arayıp sorabilirsin gideceğin yere
Aynen, öyle gibi anlaşılıyor o zaman ordan.tesekkur ederim

Benim bildiğim devlette de yapılıyor mikroçip. Bana devletteki doktor infertilite bölümüne randevu al görüş demişti mikroçip mi yoksa tüp mü size daha uygun, kritlerleri karşılıyor musunuz falan onlar söyler dedi. Biz kriterleri karşılamıyoruz diye direkt özele gittik ürolog da daha fazla beklemeyin deyince ama az önce bir başlıkta gördüm yazmışlar. Erkek kaynaklı olunca kriterlere de bakılmıyormuş sanırım. Bunu ben de ilk defa duydum. Tekrar bakayım bulursam atayım. Hangi başlıktı unuttum

Doktoruna çekilmek istediğini söylersen hayır çekmeyelim demez canım. Ya da direk gidip bi merkezde çekilebilirsin
Canım, özel bir yere gitmedim hiç devlette hormon testi falan vermisdim 1 sene önce doktor beni hatırlamaz zaten.bir de pandemi falan da var devlete de gitmem zorda kalmadıkça.kendimiz direk oluyor mu diye merak ettim yarın arayıp soracağım bakalım ne diyecekler.sonucda da normal dışı bişey çıkarsa o zaman özelde bir doktor önerdiler Nişantaşı'nda çok iyi diye ona göstermek istiyorum hayırlısı bakalım.

yildizsavascisi Umutla Mucizemizi Bekliyoruz başlığıymış. Bu paylaştıklarım bir kısmı. Sen belki daha fazla da bilgi bulabilirsin. Baksana aşılamayı da atlayıp direkt tüp diyebiliyorlarmış erkek kaynaklı olunca. Bana da buna benzer bir şeyler demişti devletteki doktor ama erkek kaynaklı diye kriter bakılmıyor dememişti. Kriterleri ben de tam bilmiyorum infertilite bölümüne gidin dedi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…