Gebeliğe Hazırlık Anne Olmak İsteyenler 👩‍👧‍👦🙏

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Erken hamilelik belirtileriniz ne zaman başladı?

• Ankete Katılan
    492
ahahahaj faturayı bana kesince vicdanın rahatladı mı bari napıyorsan kendine ve doğmamış çocuğuna yapıyorsun. Bana ne ki bana ne yani hayır bana ne

Devam et devam tadını çıkara çıkara inşallah bu ay güzel haberler gelecek
Çatlatma iğnesi kötü bişeymiş yaa bizim hiç hoşumuza gitmedi böyle saatle ilişki yaşamak inşallah artık beklicez görücez

Şimdiye kadar yanıltmadı beni aslında ama sadece iğne yapıldığında saçma oluyormuş takip etmek evet. Ben de sırf merak ettiğimden takip ediyorum. Çalışmaya devam tam gaz

Ben de bunu çok düşünüyorum ya görebilsek yumurta hangi aşamada nerden geçiyor ne zaman çatlıyor Spermler nasıl gidiyor falan.. Ultrason cihazı her eve girmeli mesela ben o aleti kendim sokup bakmak istiyorum artık öğrendik zaten gide gele

ahahahaj faturayı bana kesince vicdanın rahatladı mı bari napıyorsan kendine ve doğmamış çocuğuna yapıyorsun. Bana ne ki bana ne yani hayır bana ne
Ya gidip ordan burdan kahvenin zararları diye gidip broşürler bulmuşsun, onda bile bi tane serbest diyor hala car car da car car

Neyse hadi bişi demiyom taam iyiliğimi düşünüyon biliyom ama napayım benim tezi kim bitirecek o zaman ben de çocuğumu düşünüyorum onu emzirmek yerine tez mi yazam çocuğu doğurmadan tezi doğurmam lazım kahvesiz dopingsiz nasıl yapıcam

Neyse yarın kaçta gidiyonuz bakim, çingen pazarlığı yapçanız mı son dakka çıkmadı be 3900e bağlasak ? Ayağımız alışsın? Bak benim çok arkadaşım var hepsini yönlendiririm buraya bak?

Valla kötü canım planlı yapınca. Hatta ovulasyonda bile planlı olunca sevmiyordum ben bir de ben 6 ay falan ovulasyon testi kullandım. Geçen doktora gittiğim ilk tedavi aldığım ay yumurtam 22 mm iken daha ovulasyonum pik yapmamıştı ve yakın bile değildi. Yani benim yumurtam aşırı büyüyünce pik gösteriyormuş. O da kalitesiz oluyor tabi. O deneyimden sonra artık ben daha da ovulasyon testi kullanmam dedim valla en garantisi doktor kontrolü bence.

Evet yaa ben de delirip mini ultrason aletlerinden alır mıyım diye şüpheye düştüm bi ama hücre düzeyinde bile görmek istiyorum nedir ne değildir yani noluyo orda ya bir görsek keşke 15 gün geçmiyor hiç

Evet önden hazırlık yapmaman iyi olmuş canım hiç haberin bile yok gerçekten biz de öyleyiz, önden hiç hazırlık plan yapmıyoruz, üç beş kitap, bir dolap dolusu oyuncak falan almadık hiç henüz. kıyafet falan da almadık biliyor musun

Hangi hastanede doğuracağıma ben daha hamilelik düşünme fikri aklıma gelince karar verdim ne yapaydım bilmem lazım ona göre

Benim bir oda boş sadece çamaşır askılığı koydum oraya, bebiş bir gelsede doldursam diye bekliyorum. Bazen sevdiğim karakterin bebek kıyafetlerini görüyorum unisex, alsam mı diyip vazgeçiyorum üzülürüm belki sonra diye. Öyle işte

Ya gidip ordan burdan kahvenin zararları diye gidip broşürler bulmuşsun, onda bile bi tane serbest diyor hala car car da car car
Parasını verip özel olarak bastırdım sizi ikna edebilmek için. Salak heriflere o kadar söyledim "Kahve kompilen yasak" yazın diye. Yazmamışlar. Ucuz etin yahnisi Bir dahakine daha çok paraya bastıracağım
Boş boş araştırmalar yapmayı bıraksan bitecek tez. Sen git kendinde olmayan hastalıkları araştır. Kadın hastalıkları ve doğum tezi yazsan bitmişti şimdiye
Saat şeyapmadık. Atm'den para çektik bugün 50'lik 20'lik vermiş. Dellendi benimki kadına böyle tomarla para götürmem ben diye. Gitti onları başka atm'ye yatırıp geri çekti belki 100'lük verir diye. Orta yerde para sayıyor bir de deli. O atm de bir kısmını 20 ve 50'lik olarak verdi. Sonra gittik markette bütünlettik. Çocuk ant içmiş her şeyi birkaç aşamada yaptırıyor bize. Bir sürü 100'lükle gideceğiz işte. Muhasebeye diyeceğim "Ben size toparlamamız lazım derken ciddiydim. Buyrun kanıtı"

Ahshhsjs az önce
"Ben o bilgisayarı o odadan çıkarmam"
"Çocuğun odasında radyasyona hayatta izin vermem, sen delirdin galiba"
"Evden çalışıyorum ben nereye koyacağım o bilgisayarı? Çocuğun orda olduğu saatlerde kapalı durur"
tartışması yaşadık. İnanamıyorum. "Daha çocuk doğmadı" bile demek isterdim ama daha ortada embriyo bile yok!

Al al. Senin bizden neyin eksik? Madem deliriyoruz, anca beraber kanca beraber

Yaa kıyamam. Valla biz de ufak ufak almaya başladık. Sonra olmayınca üzüldüm ben biraz saldık. Yine de birbirimize indirimleri falan gönderiyoruz
Eksik basmışlar azcık daha kıyaydın paraya

Güzel bir noktaya parmak basmışsın napayım içimdeki araştırmacı ruha engel olamıyorum. Siz de merak edeceğim bende araştırmayı tetikleyecek konularda gelip tartışmayın burda o zaman yine siz suçlu çıktınız bak. Güzel malzemeyle geliyonuz araştırmadım geliyor

Ayyy ahahahha atmler ne gıcık ya. Bozuk lazım olsa hepsini 200tllik verir. Kendi verdiği parayı geri yatırırsın kabul etmez.

Bence bu kadar çok para alıyorlar gıcıklığına baya madeni parayla falan vermek lazım oturup saysınlar
Bence çok haklı bir tartışma. Dün gece böyle konularda çocuğu ben eğiticem bana karışma tartışması yaşadık

Ben daha almadım ama almaya ramak kalmış durumdayım. Yarım kalan battaniye var bir işte örmeye başladığım. Dokunamıyorum ona hala.

Bir dahakine dediğim gibi daha inandırıcılı broşür bastıracağım.

Ya git araştır tamam araştır ya. Yazma tez mez. Tamam araştır tamam tamam. Kahve de iç. Zaten araştırmak için kahve iç. Tezi yazmasan da olur.

Atm'lerin de kendi Murphy kanunları var. Boru deYil

Bunu hiç düşünmedim bak. 20'likler 50'likler kalsaydı keşke. Gerçekten çok para ya. Daha yarısı bile değil ve insan eliyle o kadar parayı nasıl teslim eder? Eft, havale olunca çok anlaşılmıyor. Böyle somutlaşınca daha bir dank ediyor

Bakalım o bilgisayar nereye yerleşecek? O çocuğu kim eğitecek

Kız terelelli bak saç dökülmesi için o bahsettiğim doktorun paylaşımına denk geldim senin için kaydetmiştim hatırladım şimdi. Gönderiyorum bak çok memnun herkes. @terelellidenhalliceyim

Eklentiler

• Screenshot_20210312-131931.png
    342,8 KB · Görüntüleme: 38
  • Screenshot_20210314-225339.png
    273,8 KB · Görüntüleme: 34
Size saç fıkramı anlatmış mıydım? Eylülde folik asit almaya başladım. Ekimde de korunmayı bırakacaktık. "Yeniden yasaklar gelmeden gidip saçlarımı kestireyim, hamileyken kestiremem" dedim. Eylülde saçlarımı kestirdim. Saçım da bir daha kesilecek boya geldi. Neyse ki o arada doğumu da yaptım. Şimdi doğum sonrası saç dökülmesine çare arıyorum

Alemsin kız iyi yapmışsın her şey sırayla canım

Kesinlikle evet herkesin durumu kendine özel. Yumurta şu kadar olunca çatlar diye bişey yok. Hatta yumurta bile yok ama pik var
O 15 gün var ya sadece uyumak istiyorum ya da hamile kalınca uyandırırsınız

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…