Gebeliğe Hazırlık Anne Olmak İsteyenler 👩‍👧‍👦🙏

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Erken hamilelik belirtileriniz ne zaman başladı?

• Ankete Katılan
    492
Aynen bu cevabı ben de gördüm 🙈 ama öyle doktora sormadan kalkışamam ben bu işlere ya korkuyom. Birkaç ay daha olmazsa gitsin üroloğa testi de yenileisn hem.

Ayy evet normal o zaman keşke daha önce çağırsaymış. Hadi bakalım tam 14 gün sonra anca kanda çıkıyor demek ki. O zaman sen ovitrelle vurulamadın. 11. Günden itibarne başla yapmaya iğne etkisi falan da olmaz hem. Tembellik falan olabilir rezerv yüksek olsa da. Öyle düzensizlik neyin ilk defa duydum. Polip üstünde şimdi durmucam demişti ama inşallah yoktur ve gebeliğe engel olacak bir konumda durumda değildir
inşallah canımcım. evet geç çağırdı ama sanırım benim daha önce ilaçsız falan progesteron 32 çıktı sormştu kendi çatladığını düşündü bence.bu arada pazartesi salı günü hep lekeli açık pembe ara kanamam geldi. sordum. çatlamaya çalıştığı için oluyor dedi. kesinlikle bu kanama geldiğinde çatladı yada çatlamadı diyemeyiz bu aslında çatlamaya çalıştığı zaman olan bişiy dedi.
progestan fitil ve 25 nde kan testi diye yzınca doktor bey umut var mı yani dedim. yok ben kbb doktoruydum zaten diyo 😁

Kız tamam evet ama rahim filminden sonra ekstra bir tedaviyle olasılığı daha çok artırırsın. Kaç aydır deniyorsun zaten. Rahim filminden sonra kendşn denedikten sonra aşılamaya rahim filminin etkisi geçmiş olarak başlayacaksın. Kız bi de 500 TL demişler ya insanlar kaç yüzbin milyon milyar veriyorlar. Bence hiç vakit kaybetme ne diye o en kritik ayları kendin deneyeceksin ki?

Ayy o zaman bence kesin bekle. Bence idrarda pek rrken çıkmıyor zaten. Ama kan vereceksen durdurmam seni🤣

İnşallah canım aynen öyle. Sağlık olsun da geri kalan her şey hallolur inşallah. At bakalım ben yine kendime bahane bulurum ama 🙈 bize de akşam annem gelecek, etrafta herhangi bir iğne ilaç bebekle ilgili bir yazı va bir şey var mı suç unsuru diye aradım 🤣 kitap falan almıştık kaldırdık her şeyi 🤣

Adetten sonra da mı farklı bir ilde olacaksın? Çok fazla söylemişler yuh. Nasıl bir hastane orası? Üstelik benim gittiğim hastanenin fiyatları da normalde diğer yerlere göre baya pahalı oluyor. Abartmışlar ya ameliyat fiyatı nerdeyse. Bence araştır az daha canım. Adetten sonra geliyorsan burada benim dediğim yerde çektir bence çok rahat geçti benim.

Sağlam delirdi canım 😒

Evet ya uçmuş bunlar

Dedik dedik ama nşye dedik 🤣 kız bak ben de rahim fikmi sonrası hemen tedaviye başladım, olasılık iki taraftan da artsın diye. Bence sen de öyle yap daha da normal deneme ya. Yani dene de, rahim filmi sonrası kritik ayları böyle geçirme bence. Sonra gene denersin olmazsa. En kritik zamanların etkisini götürcen. Sıkıldım artık diyordun hem.

Hee öyle demedi miydi 🙈

Canım ben çok güvenemiyorum öyle şeylere. Korkuyorum farklı bir yan etkisi olur diye. Ama tabi şifanın nereden geleceği belli olmaz. Sen bilirsin 😬

idrarda çift çizgi görmeden asla kan vermem😂 neyse beklerim belki bi kaç gün daha hahaha

bugün ilk idrar gitti zaten yarın yapsam mı dedimde kararsız kaldım yarın 12. Gün ama daha regl e 5 gün var🥲 benim döngüm uzun biraz erken yumurtalama olup geç regl oluyorum
yumurtlamadan tam 12. günde canım silik falan çıkıyor yahu genelde 😇 sen nasıl istersen öyle yap :) ben de çok merak ediyorum ama hiç sabredemeden ağzımın payını aluyırum 😁

yumurtlamadan tam 12. günde canım silik falan çıkıyor yahu genelde 😇 sen nasıl istersen öyle yap :) ben de çok merak ediyorum ama hiç sabredemeden ağzımın payını aluyırum 😁

aynen artık tek çizgi göre göre bi hal olduk ahhhaha yanıltma payı bile yok azcık silik falan filanda değil direk net tek çizgi😂

Bize gelince. Yumurtaların dediğin gibiyse değerlern ve sonuçların da güzel, çok ilaç kullanmamıza bile gerek kalmadan başarılı sonuç elde edebiliriz dedi. Olumlu konuştu. Az ve öz konuştu ama içimi rahatlattı. Tüm sorularıma cevap verdi. Böyle olması içime çok sindi. Tsh'ımı yüksek buldu. Prolaktini de biraz yükselmiş buldu. Tekrar bakarız onlara. İlaç başlayabiliriz gerekirse dedi. Pazartesi bizden net yanıt bekliyorlar. Ona göre karar verirsek reglin ilk günü arayacağım. 2. veya 3. günü ilaçlar başlanacak. Kocam üzüldü doktor süreçleri anlatınca. "Ben sadece sperm mi vereceğim? Her şeyi sen çekeceksin. Doğal yoldan olsa bunlar olmayacaktı" dedi. Ben de "Ödemeyi ilgi, alaka, sevgi ve yardım olarak kabul ediyorum" dedim. Şimdi de yoldayız Bursa'ya gidiyoruz. Kayınvalidem hastanede hala. Onu görüp döneceğiz
İçinin rahatlamasına sevindim, her zaman ümit var 🙏🏻 Orada mı yaptırmaya karar verdin peki?
Eşinin süreçleri doktordan duyması iyi olmuş, böylece daha çok destek olur sana hem.

nac 600 mü ne var ya ondan içsin kuzu balgam söktürücü bunu da bir ürologun soru
cevabında gördümdüü
Canım bu nac ne işe yarıyor balgam söktürmesi dışında bir etkisi mi var erkeklere? Evde var duruyor öyle bir işe yarar belki 🙈

inşallah canımcım. evet geç çağırdı ama sanırım benim daha önce ilaçsız falan progesteron 32 çıktı sormştu kendi çatladığını düşündü bence.bu arada pazartesi salı günü hep lekeli açık pembe ara kanamam geldi. sordum. çatlamaya çalıştığı için oluyor dedi. kesinlikle bu kanama geldiğinde çatladı yada çatlamadı diyemeyiz bu aslında çatlamaya çalıştığı zaman olan bişiy dedi.
progestan fitil ve 25 nde kan testi diye yzınca doktor bey umut var mı yani dedim. yok ben kbb doktoruydum zaten diyo 😁
Hahaha doktor çok tatlıymış. Bak o kanama kısmı da ilginçmiş ya bilmiyorduk hiç. Kendi kendine güzel çatlıyor ama bence de senin. Progestan da tutunmayı kolaylaştırır inşallah. Ya biz de napalım soruyoruz umudu napalım yaaa AA 🙈 veriyorlar gazı sonra bıtbıt ediyorlar 🤣
idrarda çift çizgi görmeden asla kan vermem😂 neyse beklerim belki bi kaç gün daha hahaha
Hahaha benim de tam tersi çalışıyor kafa. Kanda pozitif görmeden idrar testi yapıp moralimi bozamam diyorum 🤣
yok yok sadece mart kampanyam vardı ya onun hevesiyle test yapsam mı yapmasam mı kararsızlığındayım😂😂😂
Yaa bence bu kampanya tutacak. Ama çok erken yapıp kampanyanın uğurunu şaapmayalım bence. Belirsiz olacak şimdi silik de olsa okmasa da erken diyeceğiz. Bence sabret ama çok heyecanlıyım yaparsan hepimizi etiketle 🙈

aynen artık tek çizgi göre göre bi hal olduk ahhhaha yanıltma payı bile yok azcık silik falan filanda değil direk net tek çizgi😂
ben de öyle valla artk yapmaktan bile testi korkar oldum bi yandan da ama negatifi görim rahatliyim rahat rahat adet olurum kafası var . inşallah beklediğimz haberler gelir yaparsan hBer et canımm

Hahaha doktor çok tatlıymış. Bak o kanama kısmı da ilginçmiş ya bilmiyorduk hiç. Kendi kendine güzel çatlıyor ama bence de senin. Progestan da tutunmayı kolaylaştırır inşallah. Ya biz de napalım soruyoruz umudu napalım yaaa AA 🙈 veriyorlar gazı sonra bıtbıt ediyorlar 🤣

Hahaha benim de tam tersi çalışıyor kafa. Kanda pozitif görmeden idrar testi yapıp moralimi bozamam diyorum 🤣

Yaa bence bu kampanya tutacak. Ama çok erken yapıp kampanyanın uğurunu şaapmayalım bence. Belirsiz olacak şimdi silik de olsa okmasa da erken diyeceğiz. Bence sabret ama çok heyecanlıyım yaparsan hepimizi etiketle 🙈

hahahahhaha kan daha meşakkatli daha bi beklentiye sokar beni😂

yarın ola hayrola bakalım yaparsam etiketlerim 😍

Yeter ülen kendi bilglendirmemi yapacağım artık şu mikrofonu veriverin elden ele. Cartedor Cartedor önce senin sorularınla başlıyorum. Yaşını ve Amh'ını sordular ama bilemedim :KK43: Kooedinatör aynı zamanda genetik uzmanı dış takip yapıyoruz dedi ama buraya gelmeni tercih ederlermiş. 15 gün kalman yeterliymiş. Kocan bir kez gelip gitse yetermiş, isterseniz spermini dondurabilirlermiş. Yani kritik bir tarihte burda olmak zorunda kalmayabilirmiş böylece. Tek yumurta oluşursa ihtimal düşebilirmiş evet ama bu denemeye değmez anlamına gelmezmiş. Hakan bey onlara yüzde kaç şansları olduğunu söyler ve eğer kabul ederlerse her türlü denenir, %1 şans tanıdığında bile denemek isteyen hastalar var dedi. Bu tamamen size kalmışmış yani. Fransa'daki uygulamalar maalesef o şekilde oluyor dedi. Eğer istersen koordinatör ve genetik uzmanı olan bu kadının iletişim bilgilerini sana özelden atayım. Bana ulaşsın gerekirse ben Hakan beyle telefonla da görüştürebilirim dedi

Bize gelince. Yumurtaların dediğin gibiyse değerlern ve sonuçların da güzel, çok ilaç kullanmamıza bile gerek kalmadan başarılı sonuç elde edebiliriz dedi. Olumlu konuştu. Az ve öz konuştu ama içimi rahatlattı. Tüm sorularıma cevap verdi. Böyle olması içime çok sindi. Tsh'ımı yüksek buldu. Prolaktini de biraz yükselmiş buldu. Tekrar bakarız onlara. İlaç başlayabiliriz gerekirse dedi. Pazartesi bizden net yanıt bekliyorlar. Ona göre karar verirsek reglin ilk günü arayacağım. 2. veya 3. günü ilaçlar başlanacak. Kocam üzüldü doktor süreçleri anlatınca. "Ben sadece sperm mi vereceğim? Her şeyi sen çekeceksin. Doğal yoldan olsa bunlar olmayacaktı" dedi. Ben de "Ödemeyi ilgi, alaka, sevgi ve yardım olarak kabul ediyorum" dedim. Şimdi de yoldayız Bursa'ya gidiyoruz. Kayınvalidem hastanede hala. Onu görüp döneceğiz
Canim bu Hakan bey eurofertildekimi?
Benim sali gunu gorusmem var onunla. Benim amh 0.6 cikmisti 10.ayda. Bu hafta yaptirdim 0.3 cikti.. Yasimda 26 kuzu
Canimm cok iyi, insallah guzel sonuclar alirsin 🤲🤲
Esinede guzel demissin odeme kismini 🤭
minseo minseo nisanda gelicez biz galiba.
Ama eurofertil burda baslamama okeyse burda baslarim bize cok daha iyi olur o sekil

ben de öyle valla artk yapmaktan bile testi korkar oldum bi yandan da ama negatifi görim rahatliyim rahat rahat adet olurum kafası var . inşallah beklediğimz haberler gelir yaparsan hBer et canımm

dimi ya testi yapıp negatif görünce de erken mi yaptım o yüzden mi negatif çıktı düşüncesi sshhdhdh yaparsam atarım canım🥰

ayneen canım ama ben o gazı işte ekim ayında aldım progesteron 32 çıkınca hevesle gittim kan verdim. bir de idrarsa bi kaç saat sonra silik çizgi çkmştı hayalet kesn var dedim. 21. günü progesteron verdim sonucu doktora attımmm işte fiona hanımmm süper mükemmem inş gecikiceksinz zart zurt dedi gittm gazla 26. gün kan verdim koskocaman bir TIRT 🤫 ondan inanmıyom bacım ben bunlara kandıramazlar bizi 😈

X