Gebeliğe Hazırlık Anne Olmak İsteyenler 👩‍👧‍👦🙏

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Erken hamilelik belirtileriniz ne zaman başladı?

• Ankete Katılan
    492
Kız tamam evet ama rahim filminden sonra ekstra bir tedaviyle olasılığı daha çok artırırsın. Kaç aydır deniyorsun zaten. Rahim filminden sonra kendşn denedikten sonra aşılamaya rahim filminin etkisi geçmiş olarak başlayacaksın. Kız bi de 500 TL demişler ya insanlar kaç yüzbin milyon milyar veriyorlar. Bence hiç vakit kaybetme ne diye o en kritik ayları kendin deneyeceksin ki?
Dedik dedik ama nşye dedik 🤣 kız bak ben de rahim fikmi sonrası hemen tedaviye başladım, olasılık iki taraftan da artsın diye. Bence sen de öyle yap daha da normal deneme ya. Yani dene de, rahim filmi sonrası kritik ayları böyle geçirme bence. Sonra gene denersin olmazsa. En kritik zamanların etkisini götürcen. Sıkıldım artık diyordun hem.
Bilemedim kuzu bi doktorumun görüşünü de alcam ona göre karar vercem. Kafam karışıyor iyice. Kendi doktorum dan da bi fiyat alcam bakalım orda ne çıkıyor
Yok canım rahim filmini
He ben onu haftaya çekilcem 😂

Yeter ülen kendi bilglendirmemi yapacağım artık şu mikrofonu veriverin elden ele. @Cartedor önce senin sorularınla başlıyorum. Yaşını ve Amh'ını sordular ama bilemedim :KK43: Kooedinatör aynı zamanda genetik uzmanı dış takip yapıyoruz dedi ama buraya gelmeni tercih ederlermiş. 15 gün kalman yeterliymiş. Kocan bir kez gelip gitse yetermiş, isterseniz spermini dondurabilirlermiş. Yani kritik bir tarihte burda olmak zorunda kalmayabilirmiş böylece. Tek yumurta oluşursa ihtimal düşebilirmiş evet ama bu denemeye değmez anlamına gelmezmiş. Hakan bey onlara yüzde kaç şansları olduğunu söyler ve eğer kabul ederlerse her türlü denenir, %1 şans tanıdığında bile denemek isteyen hastalar var dedi. Bu tamamen size kalmışmış yani. Fransa'daki uygulamalar maalesef o şekilde oluyor dedi. Eğer istersen koordinatör ve genetik uzmanı olan bu kadının iletişim bilgilerini sana özelden atayım. Bana ulaşsın gerekirse ben Hakan beyle telefonla da görüştürebilirim dedi

Bize gelince. Yumurtaların dediğin gibiyse değerlern ve sonuçların da güzel, çok ilaç kullanmamıza bile gerek kalmadan başarılı sonuç elde edebiliriz dedi. Olumlu konuştu. Az ve öz konuştu ama içimi rahatlattı. Tüm sorularıma cevap verdi. Böyle olması içime çok sindi. Tsh'ımı yüksek buldu. Prolaktini de biraz yükselmiş buldu. Tekrar bakarız onlara. İlaç başlayabiliriz gerekirse dedi. Pazartesi bizden net yanıt bekliyorlar. Ona göre karar verirsek reglin ilk günü arayacağım. 2. veya 3. günü ilaçlar başlanacak. Kocam üzüldü doktor süreçleri anlatınca. "Ben sadece sperm mi vereceğim? Her şeyi sen çekeceksin. Doğal yoldan olsa bunlar olmayacaktı" dedi. Ben de "Ödemeyi ilgi, alaka, sevgi ve yardım olarak kabul ediyorum" dedim. Şimdi de yoldayız Bursa'ya gidiyoruz. Kayınvalidem hastanede hala. Onu görüp döneceğiz
Cok mutlu oldum canım ,guzel bilgiler edinmissiniz.Eşinde ne güzel destek ,inşallah hayırlisi olsun🥰🤲🤲 belli de olmaz tamam dedigin ay belki de geliverir bebis hep duydugumuz gibi 🤲🤲

Afsggss harika ya 🤣 benim beyin likefaksiyon süresi midir nedir o uzun. Ona takılıyom ben de. Ben doktor da normal dedi herhalde diğer değerler kötüyse bunlar bir anlam ifade ediyor olabilir.
nac 600 mü ne var ya ondan içsin kuzu balgam söktürücü bunu da bir ürologun soru
cevabında gördümdüü

27 yi doldurcam mayısta 28 demeyim şimdi taşlanıyorum😆 1 yıl oldu bu ay tam eşim de 27 yaşında
1 yıl olmadığında doktorlar zaten çekilmesini istiyorlarmış rahim filmini bizim tam 1 yıl olmuştu gittiğimizde ah ah ben oldum 30 korkuyorum birinci olsa 35 imde 2. olsun diyorum ama nasippp :) eşim benden 2 yaş küçük :) 28 yaşında

Beta ya mı baktı? Hadi bakalım başka ne dedi muayene etti mi? Ya işyerini boşver bence artık. Serum taktılar gelemiyorm dersin.

Her şey çok pahalılandı valla

Betabhcg bakmıştır bence ne olur ne olmaz diye. Tam kan sayımı da yapmıştır belki çok kan kaybetti mi diye 😬

Nasıl kaçırmışım yaa. AA ilk kontrolde mi çatladıpını gördü? Daha önce nasıldı döngün 30 mu? İlaçlar tetiklemil hızlıca olmuş yumurtlaman demek. Olsun sabah daha iyi oluyormuş spermler yakalar bir gün önceki yumurtayı inşallah.

İkisi de 25 Şubat olamaz kız 🙈 25 Mart dimi. Aramızda çok az var. İnşallah sonuç alırız. O zaman ben de 22sinde gelmezse kırmızılar kan vereyim 🙈 hiç o aşamaya gelemedim sağolsun idrar testi bile yapmama fırsat vermiyor önceden geliyor hemen
canım yanlş yazmışım :) aynen 25 mart. işte benim döngüm hep 28 maks 29 dur . ben de genelde 12-13. gün çatlama oluyor. o yüzden bilemedik suan kaç mm çatladı nasıl oldu ? yani o dün ultrasında çatlama gördüğü
için tam ayın 11nden 14 gün ekledi 25 e denk geldi. sağda hareket yok yumurtacıklar birbirne geçmiş . rezervim 3 benim belli yani ama büyümemişler öyle duruyorlar. 🥶
sağda hala istemediğim bi düzensizlk var dedi. bir de rahimde bi beyazlık gördük. kalınlaşma yada polip dedi. inşallah bebektendir dedi ama benim geçmişte polip de olduğu için ona da yordu. bir kez daha bakıp cidden öyleyse histeroskopi yapacak.

Kız tamam evet ama rahim filminden sonra ekstra bir tedaviyle olasılığı daha çok artırırsın. Kaç aydır deniyorsun zaten. Rahim filminden sonra kendşn denedikten sonra aşılamaya rahim filminin etkisi geçmiş olarak başlayacaksın. Kız bi de 500 TL demişler ya insanlar kaç yüzbin milyon milyar veriyorlar. Bence hiç vakit kaybetme ne diye o en kritik ayları kendin deneyeceksin ki?

Ayy o zaman bence kesin bekle. Bence idrarda pek rrken çıkmıyor zaten. Ama kan vereceksen durdurmam seni🤣

İnşallah canım aynen öyle. Sağlık olsun da geri kalan her şey hallolur inşallah. At bakalım ben yine kendime bahane bulurum ama 🙈 bize de akşam annem gelecek, etrafta herhangi bir iğne ilaç bebekle ilgili bir yazı va bir şey var mı suç unsuru diye aradım 🤣 kitap falan almıştık kaldırdık her şeyi 🤣

Adetten sonra da mı farklı bir ilde olacaksın? Çok fazla söylemişler yuh. Nasıl bir hastane orası? Üstelik benim gittiğim hastanenin fiyatları da normalde diğer yerlere göre baya pahalı oluyor. Abartmışlar ya ameliyat fiyatı nerdeyse. Bence araştır az daha canım. Adetten sonra geliyorsan burada benim dediğim yerde çektir bence çok rahat geçti benim.

Sağlam delirdi canım 😒

Evet ya uçmuş bunlar

Dedik dedik ama nşye dedik 🤣 kız bak ben de rahim fikmi sonrası hemen tedaviye başladım, olasılık iki taraftan da artsın diye. Bence sen de öyle yap daha da normal deneme ya. Yani dene de, rahim filmi sonrası kritik ayları böyle geçirme bence. Sonra gene denersin olmazsa. En kritik zamanların etkisini götürcen. Sıkıldım artık diyordun hem.

Hee öyle demedi miydi 🙈

Canım ben çok güvenemiyorum öyle şeylere. Korkuyorum farklı bir yan etkisi olur diye. Ama tabi şifanın nereden geleceği belli olmaz. Sen bilirsin 😬
Sakarya da canım özel bir hastane aynı dediğin gibi operasyon fiyatı kadar yani çok saçma. O zaman ben bu hafta gideyim gideceğim yere adet olunca gelmiş olayım. Of çok sıkıntılı işler ya. Senin doktorun adı neydi kuzum sana zahmet yazarsan sevinirim

1 yıl olmadığında doktorlar zaten çekilmesini istiyorlarmış rahim filmini bizim tam 1 yıl olmuştu gittiğimizde ah ah ben oldum 30 korkuyorum birinci olsa 35 imde 2. olsun diyorum ama nasippp :) eşim benden 2 yaş küçük :) 28 yaşında
Olucak inşallah canım 🙏🙏 tedavi yöntemleri çok gelişti bi şekilde olacak🙏

Sakarya da canım özel bir hastane aynı dediğin gibi operasyon fiyatı kadar yani çok saçma. O zaman ben bu hafta gideyim gideceğim yere adet olunca gelmiş olayım. Of çok sıkıntılı işler ya. Senin doktorun adı neydi kuzum sana zahmet yazarsan sevinirim
adet bittikten sonra 1 hafta içinde çekilmesi gerekiyor canım bana öyle yaptılar

Ayy o zaman bence kesin bekle. Bence idrarda pek rrken çıkmıyor zaten. Ama kan vereceksen durdurmam seni🤣

İnşallah canım aynen öyle. Sağlık olsun da geri kalan her şey hallolur inşallah. At bakalım ben yine kendime bahane bulurum ama 🙈 bize de akşam annem gelecek, etrafta herhangi bir iğne ilaç bebekle ilgili bir yazı va bir şey var mı suç unsuru diye aradım 🤣 kitap falan almıştık kaldırdık her şeyi 🤣

Adetten sonra da mı farklı bir ilde olacaksın? Çok fazla söylemişler yuh. Nasıl bir hastane orası? Üstelik benim gittiğim hastanenin fiyatları da normalde diğer yerlere göre baya pahalı oluyor. Abartmışlar ya ameliyat fiyatı nerdeyse. Bence araştır az daha canım. Adetten sonra geliyorsan burada benim dediğim yerde çektir bence çok rahat geçti benim.

Sağlam delirdi canım 😒

Evet ya uçmuş bunlar

Hee öyle demedi miydi 🙈

Canım ben çok güvenemiyorum öyle şeylere. Korkuyorum farklı bir yan etkisi olur diye. Ama tabi şifanın nereden geleceği belli olmaz. Sen bilirsin 😬
Hee öyle dedi şimdi çark ediyor işte. Ben de hsg üstüne tüplü dalıcam işte. Daha sağlam bile olur bence. O kadar yazı attık buraya embriyonun tutunma şansı artıyormuş diye. Hiç sallamıyor ya cık cık cık

nac 600 mü ne var ya ondan içsin kuzu balgam söktürücü bunu da bir ürologun soru
cevabında gördümdüü
Aynen bu cevabı ben de gördüm 🙈 ama öyle doktora sormadan kalkışamam ben bu işlere ya korkuyom. Birkaç ay daha olmazsa gitsin üroloğa testi de yenileisn hem.
canım yanlş yazmışım :) aynen 25 mart. işte benim döngüm hep 28 maks 29 dur . ben de genelde 12-13. gün çatlama oluyor. o yüzden bilemedik suan kaç mm çatladı nasıl oldu ? yani o dün ultrasında çatlama gördüğü
için tam ayın 11nden 14 gün ekledi 25 e denk geldi. sağda hareket yok yumurtacıklar birbirne geçmiş . rezervim 3 benim belli yani ama büyümemişler öyle duruyorlar. 🥶
sağda hala istemediğim bi düzensizlk var dedi. bir de rahimde bi beyazlık gördük. kalınlaşma yada polip dedi. inşallah bebektendir dedi ama benim geçmişte polip de olduğu için ona da yordu. bir kez daha bakıp cidden öyleyse histeroskopi yapacak.
Ayy evet normal o zaman keşke daha önce çağırsaymış. Hadi bakalım tam 14 gün sonra anca kanda çıkıyor demek ki. O zaman sen ovitrelle vurulamadın. 11. Günden itibarne başla yapmaya iğne etkisi falan da olmaz hem. Tembellik falan olabilir rezerv yüksek olsa da. Öyle düzensizlik neyin ilk defa duydum. Polip üstünde şimdi durmucam demişti ama inşallah yoktur ve gebeliğe engel olacak bir konumda durumda değildir

X