Gebeliğe Hazırlık Anne Olmak İsteyenler 👩‍👧‍👦🙏

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Erken hamilelik belirtileriniz ne zaman başladı?

• Ankete Katılan
    492
Gir git. Sonra daha kötü olmasın neymiş ne değilmiş öğrenirsin. İlaçtan bu sebepten korkuyorum diye kaygını dile getirirsin.

Ya canım belirtisiz şıp diye gelcek bence bizim bebeler. Ona takılma. Allah Allah? Acaba diğer değerler kötüyse mi bu aglüli zıkkım önemli hale geliyor? Değerleri bu bozmuş olabilir düzeltelim diye. Belki öyledir kız?

Yaaa neye göre o tarihi verdi kız, ovitrelle vurdun mu sen de? Ne zaman vurdun hemen yaz her şeyi kaçırdım mı ben yoksa yazmadın mı🙈 hahahah yine birilerini zengin ediyoruz 🤣 kaça aldın 🤣 ben ilk denediğim zamanlar bilmediğim için biraz denedim ama kaç aydır elimde taa eski ovulasyon testleriyle hediye gelen gebelik testleri duruyordu. Şimdi iki tane oldu. Bu ay hamileysem 50 li alıyım ben de herkese dağıtırım gebeyim ulenn diye🤣🤣

Ya bence de yukarda yazdığım gibi olabilir. Diğer değerleri kötü etkşlediyse önemli hala geliyordur belki bu aglütibıtbıtı.

Ben de galiba ama ben hamile kalırsam zengnnetçem. Kanda baktırıp pozitifse evin her yerine idrar testleri çerçeveleticem 🙈

Ekteki görsel senin için bebeğim 🥰 kupam çok ufak dimi? Napayım bir fincan serbest dedi boyutunu söylemedi 😬

Evet yaa zaten hamilelikte biz iyice fena olcaz hormonlardan, versinler bol bol ödev 🙈
kuzumm sen kaçırdın beni dünn 🤭 ben dün kontroloe gittim döngünün 14. gününde femara sonrası solda bir çatlamış kendiliğinden iğne vermedi dün de birliktelik olsun dedi bizde bu sabah oldu ancak.
kendisi dedi 25 nde kan ver diye.
bir de progestan fitl verdi sabah akşam vajinal başladım . sat 25 subat bat da 25 subat

U Uzaygemisi35 vazgeçmek değil de 1 2 ay ertelemek diyim ya şu geçen rahim filminden sonra 3 ay muhabbeti oldu ya onu deneyim diyorum sıkıntısız çıkarsa 🤔
Kız tamam evet ama rahim filminden sonra ekstra bir tedaviyle olasılığı daha çok artırırsın. Kaç aydır deniyorsun zaten. Rahim filminden sonra kendşn denedikten sonra aşılamaya rahim filminin etkisi geçmiş olarak başlayacaksın. Kız bi de 500 TL demişler ya insanlar kaç yüzbin milyon milyar veriyorlar. Bence hiç vakit kaybetme ne diye o en kritik ayları kendin deneyeceksin ki?
aslında son 2 değil ben yumurtlamadan 14 değil 17 gün sana adet oluyorum yani daha var bekliyim mi
Ayy o zaman bence kesin bekle. Bence idrarda pek rrken çıkmıyor zaten. Ama kan vereceksen durdurmam seni🤣
Ay inşallah her şey yolunda gider de bakalım biz de rahatlayıveririz. Önce sağlık önce sağlık. Klasörü komple bagaja attık bizimle dışarı çıkarsa ailesinden kimse görmesin diye 🙈 Akşam eve dönmüş olmayı umuyorum. O zaman atacağım
İnşallah canım aynen öyle. Sağlık olsun da geri kalan her şey hallolur inşallah. At bakalım ben yine kendime bahane bulurum ama 🙈 bize de akşam annem gelecek, etrafta herhangi bir iğne ilaç bebekle ilgili bir yazı va bir şey var mı suç unsuru diye aradım 🤣 kitap falan almıştık kaldırdık her şeyi 🤣
Ben başka ilde olacağım adet döneminde o yüzden de orda bir özel hastaneden fiyat aldım şuan şok içindeyim 1500 TL miş. Anestezisiz çekmiyorlarmış o yüzden tek fiyatları buymuş. Bu nedir ya Allah aşkına.
minseo minseo sen ne kadara çektirceksin?
Adetten sonra da mı farklı bir ilde olacaksın? Çok fazla söylemişler yuh. Nasıl bir hastane orası? Üstelik benim gittiğim hastanenin fiyatları da normalde diğer yerlere göre baya pahalı oluyor. Abartmışlar ya ameliyat fiyatı nerdeyse. Bence araştır az daha canım. Adetten sonra geliyorsan burada benim dediğim yerde çektir bence çok rahat geçti benim.
U Uzaygemisi35 tercüme etsene. Ne diyor? Aşılamayı mı erteliyor şimdi de?
Sağlam delirdi canım 😒
Yuhara ben anestezisiz 800'e çekildim
Evet ya uçmuş bunlar
Ulan siz demediniz mi rahim filminden sonra 3 ay gebe kalma şansı yüksek diye :sinirli:
Dedik dedik ama nşye dedik 🤣 kız bak ben de rahim fikmi sonrası hemen tedaviye başladım, olasılık iki taraftan da artsın diye. Bence sen de öyle yap daha da normal deneme ya. Yani dene de, rahim filmi sonrası kritik ayları böyle geçirme bence. Sonra gene denersin olmazsa. En kritik zamanların etkisini götürcen. Sıkıldım artık diyordun hem.
Sen demedin mi bekleyevek takatim kalmadı diye? Ayrıca hsg aşılamada da şansını artıracak???
Hee öyle demedi miydi 🙈
Kızlar şimdi size birşey danişacagim...
Bizim sorunumuz eşimin sperm değerlerinin düşük çıkması ... Gerçi tüp bebekte döllenmiş embriyoyu koydular oda tutunamadı nasip işte ...
neyse geçenlerde instgrmdan dolanırken bir doktora denk geldim böyle erkeklere özel macunlar hazırlayıp , haplar falan gönderiyor .. attığı posta yorum yazanların 3 tanesi ile flaanda konuştum . 1 'i olumlu sonuç almış diğer 2 Side baslayacakmis ..
4.5 yıldır her yolu denedim , tüp bebek diyip durdular onada gittim yine olmadı...
acaba bizde mi denesek dedim..
iste ne kadar güvenilir olur ondan şüphe ediyorum...
Canım ben çok güvenemiyorum öyle şeylere. Korkuyorum farklı bir yan etkisi olur diye. Ama tabi şifanın nereden geleceği belli olmaz. Sen bilirsin 😬

Anladım canım, sadece o transfer ve opu günün de farklı hastanelrre gidip gelmek o can sıkıcı. Çalıştığı hastanalerin labraturalrı iyi diye biliyorum. Ortalama vurduğunda osu busu şusu derken piyasayla aynı fiyata denk geliyordur. Ama artısı işte özel muayenehane özel ilgi. Siz de pko falan mı var peki. Bende sebepsiz infertilite. Aslında bir oğlum var ama ikinci çocuk için uğraşıyoruz 3 yıldır olmuyor. 2019 Aralık ta bir kaybım oldu. Kalp atışları oluşmadı sağlıksız gebelikmiş demekki diyorum artık. Yaş da 38 belki vücut kabul etmedi. Bilmiyorum. Buı yüzden tüp bebek denemek istiyorum en azından bir kez denemek istiyorum.
AMH kaç canım?

Afsfsggs kızım burda müthiş bir ekibiz ya. Araştırmacılar muhteşem. Naısl hala dünyayı kurtaramadık anlamıyorum. Bence de öyle ya çözdük biz bu işi. Yine mikemmel çıkacak senin beyin değerleri bence.

Bence gerek de kalmayacak sen öğreneceksin ama 3.aya gelene kadar hamile olduğuna ikna olmazsın bence. İnşallah bu ay o ay olsun 🍀

Ya açıdan çok minnacık çıkmış. Koca bir demlik gibi valla 🤣 yaa dün de siz çene çalmıştınız iki dakka yokluğumda. Nasıl oluyormuş?

Bence de ahhahaa aynen öyle nereye sığacaklar 🤣. minseo minseo benim çocuğum üstün zekalı diye dolaşan ebeveynler gibi eşinin sperm karnesini paylaşıp duruyor 😒 sonra da orada amaa güzel davranış puanın biraz kırık mı sankiii pelinsuu diye takılacak bir şey buluyor 🤣
araştırılcak bişiy varsa en iyi ütüden rimele, mangaldan duvar boyasına spermden rahme ——> fiona13 fiona13 😁😁😁😁

Doktor ilactan sonra olabılir kana bakalım yinede dedi. Kan verdim ama ıki saate cıkar dedi. Beklemesemmi acaba anlarmıyız sonucları. İsyerıde gec kalma dedıydı
Beta ya mı baktı? Hadi bakalım başka ne dedi muayene etti mi? Ya işyerini boşver bence artık. Serum taktılar gelemiyorm dersin.
ben izmirde su hastahanesinde 1000 tl çekildim anestezili 2020 eylülde minseo minseo
Her şey çok pahalılandı valla
Kanda neye bakcak acaba

Aşılamayı mı erteledin?
Betabhcg bakmıştır bence ne olur ne olmaz diye. Tam kan sayımı da yapmıştır belki çok kan kaybetti mi diye 😬
kuzumm sen kaçırdın beni dünn 🤭 ben dün kontroloe gittim döngünün 14. gününde femara sonrası solda bir çatlamış kendiliğinden iğne vermedi dün de birliktelik olsun dedi bizde bu sabah oldu ancak.
kendisi dedi 25 nde kan ver diye.
bir de progestan fitl verdi sabah akşam vajinal başladım . sat 25 subat bat da 25 subat
Nasıl kaçırmışım yaa. AA ilk kontrolde mi çatladıpını gördü? Daha önce nasıldı döngün 30 mu? İlaçlar tetiklemil hızlıca olmuş yumurtlaman demek. Olsun sabah daha iyi oluyormuş spermler yakalar bir gün önceki yumurtayı inşallah.

İkisi de 25 Şubat olamaz kız 🙈 25 Mart dimi. Aramızda çok az var. İnşallah sonuç alırız. O zaman ben de 22sinde gelmezse kırmızılar kan vereyim 🙈 hiç o aşamaya gelemedim sağolsun idrar testi bile yapmama fırsat vermiyor önceden geliyor hemen

X