Gebeliğe Hazırlık Anne Olmak İsteyenler 👩‍👧‍👦🙏

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Erken hamilelik belirtileriniz ne zaman başladı?

• Ankete Katılan
    492
Ya canım belirtisiz şıp diye gelcek bence bizim bebeler. Ona takılma. Allah Allah? Acaba diğer değerler kötüyse mi bu aglüli zıkkım önemli hale geliyor? Değerleri bu bozmuş olabilir düzeltelim diye. Belki öyledir kız?
Ya bence de yukarda yazdığım gibi olabilir. Diğer değerleri kötü etkşlediyse önemli hala geliyordur belki bu aglütibıtbıtı.
fiona13 fiona13 cım hemen el attı araştırdı, morfoloji-hız ve sayı bozuk olursa önem kazanıyor demişler senin dediğin gibi. bakalım yeni testinde sonuçları nasıl gelecek bozulma var mı yok mu göreceğiz. Ben çok istiyorum öyle ummadığım bi anda öğrenmeyi keşke öyle olsa :KK70:
Ben de galiba ama ben hamile kalırsam zengnnetçem. Kanda baktırıp pozitifse evin her yerine idrar testleri çerçeveleticem 🙈
hahaha çift çizgi görene kadar test yapmak yok :KK70:

ürolog engel olabilir yazmış, başka bi doktora göstermiş o da normal bu sonuçlar demiş özellikle aglütinasyonu sormuş sende sıkıntılı bi durum yok değerlerin iyi demiş anlamadım kafam karıştı
Canım acaba sayı çok olduğu için mi dikkat etmiyorlar mesela 10 milyon olup yapışıklık görülse daha farklı anlamlara gelecek belki. Yapışıklık yüzdesi belli olsaydı iyi olurdu.( Yukarıda yazılmış yeni gördüm bende öyle düşünüyorum)

Canım acaba sayı çok olduğu için mi dikkat etmiyorlar mesela 10 milyon olup yapışıklık görülse daha farklı anlamlara gelecek belki. Yapışıklık yüzdesi belli olsaydı iyi olurdu.
Canım 2. Dereceymiş bak değerler böyle

Eklentiler

• IMG_20210129_091659.jpg
    IMG_20210129_091659.jpg
    235,1 KB · Görüntüleme: 33
  • IMG-20210129-WA0012.jpg
    IMG-20210129-WA0012.jpg
    95,7 KB · Görüntüleme: 33
  • IMG_20210129_091714.jpg
    IMG_20210129_091714.jpg
    119,6 KB · Görüntüleme: 39
Gir git. Sonra daha kötü olmasın neymiş ne değilmiş öğrenirsin. İlaçtan bu sebepten korkuyorum diye kaygını dile getirirsin.

Ya canım belirtisiz şıp diye gelcek bence bizim bebeler. Ona takılma. Allah Allah? Acaba diğer değerler kötüyse mi bu aglüli zıkkım önemli hale geliyor? Değerleri bu bozmuş olabilir düzeltelim diye. Belki öyledir kız?

Yaaa neye göre o tarihi verdi kız, ovitrelle vurdun mu sen de? Ne zaman vurdun hemen yaz her şeyi kaçırdım mı ben yoksa yazmadın mı🙈 hahahah yine birilerini zengin ediyoruz 🤣 kaça aldın 🤣 ben ilk denediğim zamanlar bilmediğim için biraz denedim ama kaç aydır elimde taa eski ovulasyon testleriyle hediye gelen gebelik testleri duruyordu. Şimdi iki tane oldu. Bu ay hamileysem 50 li alıyım ben de herkese dağıtırım gebeyim ulenn diye🤣🤣

Ya bence de yukarda yazdığım gibi olabilir. Diğer değerleri kötü etkşlediyse önemli hala geliyordur belki bu aglütibıtbıtı.

Ben de galiba ama ben hamile kalırsam zengnnetçem. Kanda baktırıp pozitifse evin her yerine idrar testleri çerçeveleticem 🙈

Ekteki görsel senin için bebeğim 🥰 kupam çok ufak dimi? Napayım bir fincan serbest dedi boyutunu söylemedi 😬

Evet yaa zaten hamilelikte biz iyice fena olcaz hormonlardan, versinler bol bol ödev 🙈
Bu fincan ney ki benim kocamın kovasının yanında. Oğlum briefing vericem iki dakka susmuyonuz. Yazılanları okumaktan möhümlü şeyleri yazamıyorum. Aglülübıdı bence de dediğin gibi ya. Önemli bir şey olsa bu zamana kadar direkt ona takılırlardı gibi sanki. Yine de bir bakılsın da adamın milyorlarca spermi var. Hepimizin kocasınınkini toplasak o kadar etmez. Sığışamadıkları için belki yabışık görünüyorlardır minseo minseo

Bu fincan ney ki benim kocamın kovasının yanında. Oğlum briefing vericem iki dakka susmuyonuz. Yazılanları okumaktan möhümlü şeyleri yazamıyorum. Aglülübıdı bence de dediğin gibi ya. Önemli bir şey olsa bu zamana kadar direkt ona takılırlardı gibi sanki. Yine de bir bakılsın da adamın milyorlarca spermi var. Hepimizin kocasınınkini toplasak o kadar etmez. Sığışamadıkları için belki yabışık görünüyorlardır minseo minseo
Ay güldürdün 😆 sığışamama olayı benim de aklıma geldi :KK70: ne bilim bacıko isminde hayır yok zaten aglütinasyon 🤔 bakalım doktor amcalara sorcam tekrar haftaya 😕

fiona13 fiona13 cım hemen el attı araştırdı, morfoloji-hız ve sayı bozuk olursa önem kazanıyor demişler senin dediğin gibi. bakalım yeni testinde sonuçları nasıl gelecek bozulma var mı yok mu göreceğiz. Ben çok istiyorum öyle ummadığım bi anda öğrenmeyi keşke öyle olsa :KK70:

hahaha çift çizgi görene kadar test yapmak yok :KK70:
Afsfsggs kızım burda müthiş bir ekibiz ya. Araştırmacılar muhteşem. Naısl hala dünyayı kurtaramadık anlamıyorum. Bence de öyle ya çözdük biz bu işi. Yine mikemmel çıkacak senin beyin değerleri bence.

Bence gerek de kalmayacak sen öğreneceksin ama 3.aya gelene kadar hamile olduğuna ikna olmazsın bence. İnşallah bu ay o ay olsun 🍀
Ya açıdan çok minnacık çıkmış. Koca bir demlik gibi valla 🤣 yaa dün de siz çene çalmıştınız iki dakka yokluğumda. Nasıl oluyormuş?

Bence de ahhahaa aynen öyle nereye sığacaklar 🤣. minseo minseo benim çocuğum üstün zekalı diye dolaşan ebeveynler gibi eşinin sperm karnesini paylaşıp duruyor 😒 sonra da orada amaa güzel davranış puanın biraz kırık mı sankiii pelinsuu diye takılacak bir şey buluyor 🤣

Yeter ülen kendi bilglendirmemi yapacağım artık şu mikrofonu veriverin elden ele. Cartedor Cartedor önce senin sorularınla başlıyorum. Yaşını ve Amh'ını sordular ama bilemedim :KK43: Kooedinatör aynı zamanda genetik uzmanı dış takip yapıyoruz dedi ama buraya gelmeni tercih ederlermiş. 15 gün kalman yeterliymiş. Kocan bir kez gelip gitse yetermiş, isterseniz spermini dondurabilirlermiş. Yani kritik bir tarihte burda olmak zorunda kalmayabilirmiş böylece. Tek yumurta oluşursa ihtimal düşebilirmiş evet ama bu denemeye değmez anlamına gelmezmiş. Hakan bey onlara yüzde kaç şansları olduğunu söyler ve eğer kabul ederlerse her türlü denenir, %1 şans tanıdığında bile denemek isteyen hastalar var dedi. Bu tamamen size kalmışmış yani. Fransa'daki uygulamalar maalesef o şekilde oluyor dedi. Eğer istersen koordinatör ve genetik uzmanı olan bu kadının iletişim bilgilerini sana özelden atayım. Bana ulaşsın gerekirse ben Hakan beyle telefonla da görüştürebilirim dedi

Bize gelince. Yumurtaların dediğin gibiyse değerlern ve sonuçların da güzel, çok ilaç kullanmamıza bile gerek kalmadan başarılı sonuç elde edebiliriz dedi. Olumlu konuştu. Az ve öz konuştu ama içimi rahatlattı. Tüm sorularıma cevap verdi. Böyle olması içime çok sindi. Tsh'ımı yüksek buldu. Prolaktini de biraz yükselmiş buldu. Tekrar bakarız onlara. İlaç başlayabiliriz gerekirse dedi. Pazartesi bizden net yanıt bekliyorlar. Ona göre karar verirsek reglin ilk günü arayacağım. 2. veya 3. günü ilaçlar başlanacak. Kocam üzüldü doktor süreçleri anlatınca. "Ben sadece sperm mi vereceğim? Her şeyi sen çekeceksin. Doğal yoldan olsa bunlar olmayacaktı" dedi. Ben de "Ödemeyi ilgi, alaka, sevgi ve yardım olarak kabul ediyorum" dedim. Şimdi de yoldayız Bursa'ya gidiyoruz. Kayınvalidem hastanede hala. Onu görüp döneceğiz

Şu gözüme çarptı normal yapılı sperm yüzde 80 görünüyor. Yapışık spermlerin anormal yapıya girmesi gerekmiyor mu şekli düzgün değil çünkü. Sizdeki bu yapışıklık anormal yapılı yüzde 20 nin içinde olması lazım bence 🤔
Bilmiyorum ki o zaman yüzde 20 si mi yapışıkmış 🤔
Afsfsggs kızım burda müthiş bir ekibiz ya. Araştırmacılar muhteşem. Naısl hala dünyayı kurtaramadık anlamıyorum. Bence de öyle ya çözdük biz bu işi. Yine mikemmel çıkacak senin beyin değerleri bence.

Bence gerek de kalmayacak sen öğreneceksin ama 3.aya gelene kadar hamile olduğuna ikna olmazsın bence. İnşallah bu ay o ay olsun 🍀
Valla öyle komisyon olduk resmen 😆 evet olmam beni siz ikna edeceksiniz 😂 inşallah canım ama filmden sonra da hemen aşılama yaptırmamaya karar verdim ya bi 2 3 ay takılayım diyorum

de ahhahaa aynen öyle nereye sığacaklar 🤣. minseo minseo minseo minseo benim çocuğum üstün zekalı diye dolaşan ebeveynler gibi eşinin sperm karnesini paylaşıp duruyor 😒 sonra da orada amaa güzel davranış puanın biraz kırık mı sankiii pelinsuu diye takılacak bir şey buluyor 🤣
Ya lanet olsun nerden gördüysem şu aglütinasyon zımbırtısını hemen açıp baktım tabi napim nur topu gibi aglütinasyonumuz oldu 😏

X