Gebeliğe Hazırlık Anne Olmak İsteyenler 👩‍👧‍👦🙏

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Erken hamilelik belirtileriniz ne zaman başladı?

• Ankete Katılan
    492
Canim bu alet ne ? tam olarak ne için aldın ?
Canım kalp ritmini ve tansiyonu 24 saat takip altına alıp ölçen holter cihazı. Kardiyoloji doktoru gerek gördü bir çeşit tetkik yani. Çok şükür bir şey çıkmadı. 24 saat vücudumda takılı kaldı sadece her yerine kablolar bağlı oluyor vücudunda o nedenle ilişki olur mu olmaz mı diye konuşmuştuk kızlarla.

Canım hangi vitaminleri kullandınız? Her vitamin herkeste aynı etkiyi vermiyor maalesef. Birde aslında 3 ayda tam etkisi belli oluyor diyorlar. Tüp için düşünmeye başlamıştın zaten, onun için engel bir durum değil bu hem. Belki başka takviyelerle destekleyerek devam edebilirsin.
Birde o barut gibiyse sen üzüntünü belli etme ona destek ol, çünkü şuan onun için daha zor bir durum.

Anladim canım . Gözün aydın olsun

canım daha çok erken, 12 ay min. deneyin diyorlar. istersen senin de eşinin de hormonlarına bakılsın, ona göre düzene girerse doğal yoldan olması çok ama çok daha iyi.
Evet canım sanırım en doğru yol bu. Hormonlara baktiracagiz ikimizde ondan sonra sürece göre ilerleyecegiz. İnşallah isteyen herkes zamanı gelince çok beklemeden alır kucağına yavrusunu

@terelellidenhalliceyim
Moralini bozma canım esininde simdi morale ihtiyacı vardır . Ona destek ol.Eger tüp bebek düşünüyorsanız, imkanınız varsa tedaviyi al . Tup bebekte sperm fazla sorun olmuyor doktorlar mikrociple en hareketli olanları seçiyorlar . Benim eşimde de aynı sorun var ben imkanım gereği yakın bir yerde yaptirdim . Ama yaptıracaksanız sen iyice araştır , daha güzel kaliteli bir merkezde yaptır .. Rabbim yardımcimiz olsun inşallah

@terelellidenhalliceyim canım test yaptırdığınız yerler farklı yer mi aynı yerde mi yaptırdınız? Labaratuardan labaratuara farkediyor çünkü sonuçlar.
ilki eurofertil'di, bu biruni. kriterler ve referans değerleri aynı ya. tek fark eurofertil'de semen hazırlama kısmında da yani yıkama sonrası, aşılama yapılacak olsa mesela, oluşan sonuç da yazıyor. biruni'de bu yok. biruni'deki ekstra bilgi de anomali ayrıntısı ki zaten olabilecek en kötü senaryo sanırım. %66 baş anomalisi çıkmış yani dna'yı taşıyan ve yumurtayı delebilmesi için gereken maddeyi taşıyan kısımda sıkıntı. ne diyeceğimi bilemiyorum

Yarın kendi ürologu görecek zaten. Bağımsız laboratuvarda yaptırdık. Önceki test tüp bebek merkezindeydi

Farklı yerde yaptırdılar aynen @terelellidenhalliceyim bir yerde daha yaptırın yakın zamanda hatta mümkünse bir hafta içinde yine perhize dikkat ederek falan
doktoru yarın bi görsün. cuma sabah da tüp bebek merkezinde randevumuz var zaten. ilk testi yapan yer orasıydı. tekrar yapın derlerse orda da yaptırır

Kendimi tutuyorum. Pek konuşmuyoruz. Nöbetçi olduğu için bilgisayar başında olması gerekiyor. evden çok uzaklaşamıyoruz ama 1-2 sokak yukarıdan bir yürüyüp geldik. Saçma sapan magazin konuları, youtuber'lardan falan bahsettim havamız dağılsın diye. bu konuyu konuşmuyoruz. çok bir şey soramıyorum zaten sinirleniyor hemen. ben bugüne kadar sonuçlarıyla ilgili onu suçlayacak, kendini kötü hissettirecek en ufak bir yorum, imada bulunmadım. aslında tüp bebek konusu için bir şey değişmiyor değil. değerlerde düzelme olması bizim tüp bebekteki şansımızı artıracaktı. sağlıklı ve kaliteli sperm sayısının fazla olması önemli. pregros plus, trental, klomen ve proviron kullandı. yani hormon tedavisi de gördü

Amin çok sağ ol. Tüp bebekte şansımızın artması için de tedavinin olumlu sonuç vermesi bekleniyordu. Yani zaten doktoru bizi aslında direkt söylemese de tüp bebeğe hazırluyordu. Ben çok uzun süre hem Türkçe hem İngilizce kaynaklarda araştırdım bununla ilk yüzleştiğimizde. Mikroenjeksiyonda da sıkıntılı durumlar var çünkü istedikleri kadar büyüterek seçsinler dış görünüşüne bakarak seçiyorlar spermleri ve görüntüsünde sıkıntı olmayan spermler de sorunlu olabiliyormuş. Merkezlerin işi umut tacirliği. Benim bu tedaviden umudum çoktu. Şu an kendimi yüksek bir yerlere çıkarıp oradan aşağı başkası tarafından atılmış gibi hissediyorum. Tutunacağım bir dal kalmamış gibi

Canım diğerlerini bilmiyorum ama klomemin erkeklerde isteksizlik yaptığını okumuştum bu arada. İnşallah hepsi bir an önce yoluna girer

Kuzum eşimin morfoloji %3 tü, baş anomalisi ise %85. Benim durumu zaten biliyosun. Takılma lütfen herşeye, gerçekten rabbim ol desin, bunların hepsi boş endişe

3 ay da ne olmuş olabilir ki bu kadar gerileme olsun. Guvendiginiz bir yer miydi?
iki aydı. ürologumuza güveniyoruz. daha önceden bildiğimiz bir doktordu. tüp bebek merkezi geçmişi de olan, konuya hakim biri. son yaptırdığımız laboratuvar bağımsız. doktorun henüz bundan haberi yok. yarın öğrenecek. gerilemenin neye bağlı olduğunu aklım almıyor. kahveyi bile bıraktı. paketli gıdayı elimizden geldiğince azalttık. yoğurdu bile kendim mayalıyorum. her gün meyve, kuruyemiş. kafadan kür, macun yok. neyi yanlış yaptık bilmiyorum

her şerde bi hayır vardır nolursun üzme kendini, ben taa buralardan üzüldüm kendini üzme demek ne fayda eder sana bilmiyorum ama bebişin geldiğinde bunların hepsini unutturacak sana

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…