Gebeliğe Hazırlık Anne Olmak İsteyenler 👩‍👧‍👦🙏

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Erken hamilelik belirtileriniz ne zaman başladı?

• Ankete Katılan
    492
Bu mesajin aynısıni ,yazı dilim senin kadar iyi olsaydi ayni sekilde yazardim, onun icin altina imza atiyorum sadece

Ve üzülerek söylemeliyim ki ,ben kabullendim bu durumu13 senedir evliyiz biz dile kolay zor zamanlar oldu ama benim beklentim azaldikca yillar gecti gitti ve hiç degişmedi bu durum.Sizler daha gençsiniz ,yeni evlisiniz çoğunuz,inşallah sizinkiler rayına girer kızlar

Kızlar saçmalamayın hepiniz eminim gayet güzel gayet değerli insanlarsınız. Bu süreçler çok psikolojik her iki taraf için de. Muhtemelen bazı gerçeklerle yüzleşemiyorlar ve kaçıyorlar. Ya da genel bir hayata dair isteksizlik vs olabilir. Tabi ki ilişki sorunları da etkili olur ama bu durumun kendisi de malesef ilişki sorunu yaratıyor. Siz sakın bunu kendi benliğinizle ilgili bir şey gibi yorumlamayın. Bu süreçte o kadar farklı dinamikler var ki.. hepiniz bu güzel duyguları hak ediyorsunuz. İnşallah ilişki sorunları da düzelir hepiniz için..

Spermiogram sonucu geldi. Şu an barut gibi. Yarın Bursa'ya gitmiyormuşuz. Doktora gidecekmişi. Sperm sayı ve hareketliliği azalmış. Morfoloji yine %1. Direkt midem bulanmaya başladı. Ben fazlasıyla umutluydum iyileşme olacağına dair. Aynı bile kalmamış, resmen kötüye gitmiş. İnanılmaz moralim bozuldu

Malesed cnm, bizde de durumlar pek farklı değil.. kendimi o günlerde özellikle robot gibi hissediyorum...

Umudumuz sensin iyotlu sıvı
Bence yaşla alakası yok arkadaşlar hamile kalmanın, arkadaşımın teyzesi 52 yaşında doğurdu, hemde normal yoldan...
Hay yumurtana sağlık teyzem
Canım o zaman korkma fiziksel olarak. Psikolojik olarak hazır olduğunda da denemeye başla
Fıstık gibisin senden iyisini mi bulacak
Aaaa ben şok bu takviyeler kimisinde olumsuz etki yapıyor diyorlardı doğruymuş resmen

inşallah canım ama benim artık umudum yok. yani zoraki bi şekilde iteliye iteliye güzel bişey meydana çıkarmak ne kadar mantıklı olabilir ki zaten , kaldı ki hak ettiğimiz sevilme ve aidiyet duygusunu yaşayamıyor ve bunu hissedemiyosak devam etmenin ne mantığı kalıyo anlamıyorum

Canm belkı bu onu bi silkeler kendine gelir ??
ilaçlarla tekrardan düzene girer inşallah hersey rayına oturur

nasıl ya ? nasıldı nasıl olmuş buna ne sebep oldu?
insanın aklı almıyor . lab farklılığından mı kaynakladı acaba varikosel falan bakıldı mıydı ya hormonlar falan

hiç bi şey bilmiyorum boğazıma bi yumru oturdu sanki üzülmesin diye ağlayamıyorum da ilaç ve takviyelere rağmen böyle oldu içim oyulmuş gibi hissediyorum
of dur bakalım ya ben de bizde de benzer bi durum çıkar diye çok tırsıyorumdu ondan kür neyin yapmıyorum çakşır da vermedim karaciğer enzimleri tavan zaten.
sen kür falan yapıp vermedin deme sadece tıbbi takviye ?
ben de ilk sonuçlarını gördğümde öyle olmuştu. ağlayamadım çaktırmiyim diye ama yalnız kalınca hönkürmüştüm.
sonra yine polyanna kasımı çalıştırıp sağlığımız yerinde olsun yeter demiştim.
ben kendi hormon testlerimde öyle oldum. arı sütü takviye zart zur içtim 3 ay sonra bidaha verdiğimde iyileşmemiş hatta e2 ciddi sekilde artmıştı.

çok kötüyüm bir şey anlamıyorum ilaçlar ve takviye verdi doktor. ot macun bitki kullanmadık. sebze meyve kuruyemiş yemeyi artırdık. çok nadir birkaç kez keçiboynuzu tozunu sulandırıp içti ama etki edemeyecek kadar az. iki ayda en fazla 7-8 kezdir belki o kadar bile değil

nasıl ya ? nasıldı nasıl olmuş buna ne sebep oldu?
insanın aklı almıyor . lab farklılığından mı kaynakladı acaba varikosel falan bakıldı mıydı ya hormonlar falan
Bende öyle dusundum canım farkli laboratuar oldugu icin olabilir mi ? Birde ne kadar azalma var degerlerde @terelellidenhalliceyim

peki suanki aksiyon planınız ne ?
yalan değil sabah minseo ’ye dedim foruma bakamazsam terelelden haber gelirse söylesene bana diye. senden gelcek iyi bi gelişme bana da umut olurdu.
su arı sütünü denemeyi düşünsene bi sakinleştikten sonra.

Hay Allah ya. Dur bakalım canım moral bozucu gerçekten. Daha önce hormonlarına hiç bakılmış mıydı? Bazen bu takviyeler kürler tam ters etki de yaratabiliyor. Ama bence laboratuvar farkı da olabilir. Bu yaptırdığınız yer hastane mi özel lab mı neresi? Benim gittiğim bir Dr özellikle tüp bebek merkezinde yapılmasını istemişti. Orada embriyologlar bakıyor detaylı inceliyor demişti. Belki öyle bir yerde de düşünebilirsiniz. Bir de genelde sperm testinin yakın aralıklarla iki farklı yerde tekrarlanmasının daha doğru sonuç verdiğini düşünüyorlar. Bence bir ürolog görsün ama farklı bir merkezde tekrar edin diyorum. Hadi inşallah düzelir ya çok can sıkıcı moral bpzucu ama destek olunnbirbirinize inşallah düzelir düzelmese bile tüp bebek gerçekten çok gelişti, zaten karar vermiştiniz,daha hızlı kalkışırsınız bu işe.
Kesinlikle haklısın canım. İlişki öyle tek taraflı tek başına yaşanacak bir şey değil. Sana sevildiğini değerli olduğunu hissettirmeli. Bu süreçte malesef daha da alıngan oluyoruz ve bunları daha çok hissetmek istiyoruz. Böyle bir ilişkiye çocuk getirme konusunda ben de mesafeliyim, önce o sorunlar giderilmeli gibi geliyor. Tabi hiçbir şeyin garantisi yok ama. Ben kendim de sıkıntılı bir ortamda büyüdüğüm için çiftin kendi içinde olgunlaşması gerektiğini düşünüyorum. Kesinlikle haklısın, inşallah düzelirsiniz
hiç bi şey bilmiyorum boğazıma bi yumru oturdu sanki üzülmesin diye ağlayamıyorum da ilaç ve takviyelere rağmen böyle oldu içim oyulmuş gibi hissediyorum
Canım dediğim vibi hem kurum farkı lab farkı olabilir hem de hormonları farklı şekilde etkilemiş olabilit ilaçlar. Dur bakalım ne diyecekler çok haklısın şok etkisi olmuştur ne beklerken ne duydunuz ama bence tek yerle kalmayın ve üzerine gidin bakalım ne olacak ne diyecekler..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…