Gebeliğe Hazırlık Anne Olmak İsteyenler 👩‍👧‍👦🙏

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Erken hamilelik belirtileriniz ne zaman başladı?

• Ankete Katılan
    492
Kuzum eşimin morfoloji %3 tü, baş anomalisi ise %85. Benim durumu zaten biliyosun. Takılma lütfen herşeye, gerçekten rabbim ol desin, bunların hepsi boş endişe ❤️
Biliyorum biliyorum. İlk duyduğumuzda da büyük bir şaşkınlık yaşamıştık ama tedaviden olumlu cevap beklerken ve benimle ilgili hemen her şey iyiye giderken onun tedavisinin tersine gitmesi beni çok beklemediğim yerden vurdu. Kendimi toparlayacak bir şey bulamıyorken ona de diyeceğimi nasıl teselli edeceğimi bilmiyorum. Sinirinin nedeni onun için de ağır bir durum olması eminim. Midem zaten kötüydü, ilaçlarla toparlamaya çalışırken haberi aldığımızdan beri o kadar kötüyüm ki. Sizden başka kimseyle konuşmadım. Ailem zaten bilmiyor. Ablama bir süre önce dayanamayıp bahsetmiştim ama bir daha bu konuyu açmamasını ve bana hiçbir şey sormamasını kimseye de söylememesini istedim. Kimseden merhamet eden cümleler duymak istemiyorum. Sen yaşadın, ne demek istediğimi anlıyorsundur. Ülkedeki bütün ürologlara mesaj atıp bana yeniden ümit verecek bir şeyler söylemelerini istiyorum

her şerde bi hayır vardır nolursun üzme kendini, ben taa buralardan üzüldüm kendini üzme demek ne fayda eder sana bilmiyorum ama bebişin geldiğinde bunların hepsini unutturacak sana
biliyor musun şu an hiçbir şey istemiyorum. ne bir daha test yaptırmasını ne o tüp bebek merkezine gitmeyi. ben o randevuyu alırken o kadar heyecanlanmıştım ki öyle ya da böyle bir umut ışığı var diye

iki aydı. ürologumuza güveniyoruz. daha önceden bildiğimiz bir doktordu. tüp bebek merkezi geçmişi de olan, konuya hakim biri. son yaptırdığımız laboratuvar bağımsız. doktorun henüz bundan haberi yok. yarın öğrenecek. gerilemenin neye bağlı olduğunu aklım almıyor. kahveyi bile bıraktı. paketli gıdayı elimizden geldiğince azalttık. yoğurdu bile kendim mayalıyorum. her gün meyve, kuruyemiş. kafadan kür, macun yok. neyi yanlış yaptık bilmiyorum

ben isteksizlikten dem vururken biz çok başka yerden sınanacakmışız be uzay
Beybi bu arada yukarıda birisi daha demişti ama spermlere takviyelerin zaten en az 3 ay kullanılması gerektiğini söylüyorlar. Bir de spermlerin oluşumu yenilenmesi 6 ay sürüyor diye okumuştum. Ganş şimdiki test sonuçları aslında 6 ay öncenin belki de. Bunu bir araştırsana canım belki daha etkisini görmediniz

Beybi bu arada yukarıda birisi daha demişti ama spermlere takviyelerin zaten en az 3 ay kullanılması gerektiğini söylüyorlar. Bir de spermlerin oluşumu yenilenmesi 6 ay sürüyor diye okumuştum. Ganş şimdiki test sonuçları aslında 6 ay öncenin belki de. Bunu bir araştırsana canım belki daha etkisini görmediniz
Ben kendimi yeterince kandırmışım. Daha fazlasını yapmayacağım. Tamamen üretimi üç ay demişlerdi zaten ki öncesinde de sağlıksız bir yaşam sürüyor değildik. Yine ev yemekleri, bol meyve. Alkol yok, maden suyu dışında asitli şekerli içecek yok. Sigara tek tük sinirlendiğinde içiyordu. 1,5 yıl önce bıraktı. Şu anda hiçbir şeye tutunamıyorum. çünkü tutunacak makul bir şey bulamıyorum

Kendimi tutuyorum. Pek konuşmuyoruz. Nöbetçi olduğu için bilgisayar başında olması gerekiyor. evden çok uzaklaşamıyoruz ama 1-2 sokak yukarıdan bir yürüyüp geldik. Saçma sapan magazin konuları, youtuber'lardan falan bahsettim havamız dağılsın diye. bu konuyu konuşmuyoruz. çok bir şey soramıyorum zaten sinirleniyor hemen. ben bugüne kadar sonuçlarıyla ilgili onu suçlayacak, kendini kötü hissettirecek en ufak bir yorum, imada bulunmadım. aslında tüp bebek konusu için bir şey değişmiyor değil. değerlerde düzelme olması bizim tüp bebekteki şansımızı artıracaktı. sağlıklı ve kaliteli sperm sayısının fazla olması önemli. pregros plus, trental, klomen ve proviron kullandı. yani hormon tedavisi de gördü
Anladım canım iyi yapıyorsun. Sen dememişsindir elbette ama o kötü hissediyordur yinede.
Bizimde 3 ayda 1 den 2 ye çıkmıştı morfoloji, pek birşey değişmiş sayılmazdı. Bende baya arttığını falan ümit edip gitmiştim ama olmadı. Geriye gittiğini görmek daha zordur tabi.
Mikroenjeksiyonla ilgili söylediklerini bilmiyordum, doktor 100 kaliteli sperm olsa bile yeter demişti. Başarı şansı her zaman var hem, sende bir sıkıntı yok çok şükür bak, ümidini kaybetme sakın.

Evet bizim doktor demişti bu 3 ay önce yola çıkan spermin sonuçları diye.

Anladım canım iyi yapıyorsun. Sen dememişsindir elbette ama o kötü hissediyordur yinede.
Bizimde 3 ayda 1 den 2 ye çıkmıştı morfoloji, pek birşey değişmiş sayılmazdı. Bende baya arttığını falan ümit edip gitmiştim ama olmadı. Geriye gittiğini görmek daha zordur tabi.
Mikroenjeksiyonla ilgili söylediklerini bilmiyordum, doktor 100 kaliteli sperm olsa bile yeter demişti. Başarı şansı her zaman var hem, sende bir sıkıntı yok çok şükür bak, ümidini kaybetme sakın.
ben artık çok yoruldum. beş ay gibi kısa bir süre ama o kadar çok geldi ki bana bu yük. artık taşıyamıyorum

Ben kendimi yeterince kandırmışım. Daha fazlasını yapmayacağım. Tamamen üretimi üç ay demişlerdi zaten ki öncesinde de sağlıksız bir yaşam sürüyor değildik. Yine ev yemekleri, bol meyve. Alkol yok, maden suyu dışında asitli şekerli içecek yok. Sigara tek tük sinirlendiğinde içiyordu. 1,5 yıl önce bıraktı. Şu anda hiçbir şeye tutunamıyorum. çünkü tutunacak makul bir şey bulamıyorum
Biraz zaman tanıyın canım kendinize. Şu an bu duygu yoğunluğu ile karar veremezsiniz zaten. Biraz sakinleyin bakalım konuşun güzelce. Ondan sonra sakin kafayla yeni bir yol haritası çizersiniz 🙏

iki aydı. ürologumuza güveniyoruz. daha önceden bildiğimiz bir doktordu. tüp bebek merkezi geçmişi de olan, konuya hakim biri. son yaptırdığımız laboratuvar bağımsız. doktorun henüz bundan haberi yok. yarın öğrenecek. gerilemenin neye bağlı olduğunu aklım almıyor. kahveyi bile bıraktı. paketli gıdayı elimizden geldiğince azalttık. yoğurdu bile kendim mayalıyorum. her gün meyve, kuruyemiş. kafadan kür, macun yok. neyi yanlış yaptık bilmiyorum
Görumcem de tup bebek tedavisi gordu demistin. Irsi bir durum mu? Ya da altta yatan baska bir rahatsizligi var. 2 ayda hic bir tedavi görmemıs olsa bile boyle bir gerileme normal mi bilemedim

Biliyorum biliyorum. İlk duyduğumuzda da büyük bir şaşkınlık yaşamıştık ama tedaviden olumlu cevap beklerken ve benimle ilgili hemen her şey iyiye giderken onun tedavisinin tersine gitmesi beni çok beklemediğim yerden vurdu. Kendimi toparlayacak bir şey bulamıyorken ona de diyeceğimi nasıl teselli edeceğimi bilmiyorum. Sinirinin nedeni onun için de ağır bir durum olması eminim. Midem zaten kötüydü, ilaçlarla toparlamaya çalışırken haberi aldığımızdan beri o kadar kötüyüm ki. Sizden başka kimseyle konuşmadım. Ailem zaten bilmiyor. Ablama bir süre önce dayanamayıp bahsetmiştim ama bir daha bu konuyu açmamasını ve bana hiçbir şey sormamasını kimseye de söylememesini istedim. Kimseden merhamet eden cümleler duymak istemiyorum. Sen yaşadın, ne demek istediğimi anlıyorsundur. Ülkedeki bütün ürologlara mesaj atıp bana yeniden ümit verecek bir şeyler söylemelerini istiyorum
Anlıyorum tabi anlamazmıyım 😕 hiç kolay şeyler yaşamadık/yaşamıyoruz. sadece tek diyeceğim Yarın ola hayrola kuzum, önce bi doktor da yorumlasın da. Ona göre bi planlama yaparsınız. Tıpta herşeyin çaresi var artık. Biraz kendinize gelin bak gör herşey çok güzel olacak ❤️

Spermiogram sonucu geldi. Şu an barut gibi. Yarın Bursa'ya gitmiyormuşuz. Doktora gidecekmişi. Sperm sayı ve hareketliliği azalmış. Morfoloji yine %1. Direkt midem bulanmaya başladı. Ben fazlasıyla umutluydum iyileşme olacağına dair. Aynı bile kalmamış, resmen kötüye gitmiş. İnanılmaz moralim bozuldu
Gebelik için bir yumurta bir sperm yeter neden canını sıkıyorsun ki Rabbim yeter ki nasip etsin 🙏ben ve eşimde hiç bir problem yok ama bak olmayınca olmuyor yani olmamasini bu tarz testlere bağlayıp yıpratma kendini

ben artık çok yoruldum. beş ay gibi kısa bir süre ama o kadar çok geldi ki bana bu yük. artık taşıyamıyorum
Kimine beş ay kimine 2 sene uzun anlıyorum seni canım. En azından başından farkettiniz bu iyi bir şey. Yarın doktorla görüşün bakalım, değerler sıfır olsa bile umut var, fazla yıpratmamaya çalış kendini bugün. 🙏🏻

@terelellidenhalliceyim

Canım benim, bu tarz tedavilerde bu durumla çok karşılaşılıyor, verilen tedavilerden biri ters etki yapmış olabilir biraz deneme yanılma gibi aslında. Kötüleştiği gibi iyileşme olasılığı da çok yüksek, bir de 3 ay geriden gelen sperm olayı var. Bak MEMUR54 MEMUR54 ün eşinin değerleri yükseldi. Bu gidişinizde doktorunuz farklı bi tedavi planlar, zaten deneyimli bir doktormuş hiç karamsarlığa kapılma hepimiz her tedaviye aynı tepkiyi vermiyoruz deneye deneye en uygun tedavi bulunacak ve değerleri iyileşecek eşinin. Şuan için sıkılıyor, kendini çıkmazda hissediyorsun, hiç şansın kalmamış gibi geliyor ama öyle değil imkansız diye bir şey yok hep diyorum azosperm olmadığı sürece enseyi karartma. 1 tane spermi olmayan çiftlere bile artık spermin bir önceki aşaması olan hücreyi alıp laboratuvar ortamında sperm yaparak embriyo oluşturuyorlar. Sen sakın pes etme eşine moral ver. Moralinizi yüksek tutun moral çok çok önemli, inancınızı yitirmeyin bu gece dua edeceğim senin için 😘

Görumcem de tup bebek tedavisi gordu demistin. Irsi bir durum mu? Ya da altta yatan baska bir rahatsizligi var. 2 ayda hic bir tedavi görmemıs olsa bile boyle bir gerileme normal mi bilemedim
Görümcemin de eşinde sıkıntı varmış. O sanırım ameliyat da olmuştu. Dna hasarı da baktırdı onlar son tüp denemesinde. Ben şu an yaşadığımıza hçbir şekilde anlam veremiyorum. Doktor ameliyat falan hiç dememişti. Direkt tedavi verdi

X