Gebeliğe Hazırlık Anne Olmak İsteyenler 👩‍👧‍👦🙏

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Erken hamilelik belirtileriniz ne zaman başladı?

• Ankete Katılan
    492
aynen öyle ben indim koskoca ayda doktor iki gün dedi ya sadece 2 gün verdi. ama noldu boş. ben cidden bazı şeylerin yolunda gitmediği için bebeğin de gelmek istemediğini düşünüyorum artık. herşeyde vardır bi
hayır. sağlıklı olmayan bu duruma bir de bebe sokmak istemem benim hatam galiba. bilemiyorum kafam allak bullak artık.

Selamlar herkese
Kızlar 29 yaşımdayım 5 aydır bebek istiyoruz. Ne yazıkki bir dış gebelik yaşadım. Doktorum bir adet dönemi atlat çalışmalara devam hiç sıkıntı yok ilk günkü gibisin dedi. Ama ben nette yok 3 ay beklenmeli yok iki ay beklenmeli, yok olmadı 6 ay beklenmeli falan diye bir sürü şey okuyorum. İlk adetimi atlattım beklemekte istemiyorum. Böyle birley yaşayan varmıdır? Herkesin ameliyatı atlatma durumu farklı oluyor gerçi ama, yumurtlama günüm yaklaştıkça denesek mi beklesekmi diye düşünmekten çatlıcam. Yardımlarınızı bekliyorum.
Bu arada hala ekleme varsa listeye girmeye talibim minseo

Psikiyatriste son gidişimde çok net kararlıydım. Bu konuda bir adım daha atmamakta. Zaten doktor da doğru olmadığını düşünüyordu. Bu şekilde dünyaya gelecek çocuğu neler bekliyor ve ondan sonrası daha da zor diye ama yumuşadı gibi olunca ben zaten ikna olmak için hazırda bekliyordum. Hormonlarım zorla çocuk yap diyor. Tabii ki hayırla ve sağlıkla olmasını istiyorum, isyan etmek de istemiyorum, çocuğum mutsuz bir ailede büyüsün de istemiyorum ama ama işte içimden gelen çocuk isteğine engel de olamıyorum

senin durumuna benzer bi durum yaşıuyorum suan ve yildizsavascisi na. cidden deliricem az kaldı sabır diyorum sabır canım efsane sıkkın. boşu boşuna aldık hormonu vucudumuza yallah
Yaaa umutlanip regl yi bekliyorum tekrar tedavi için ama iste bu ay da bi daha boşa kullanır ilaçları igne olursam cidden çok yipranacagim daha şimdiden kara kara düşünür oldum stres bastı ya

Yaaa umutlanip regl yi bekliyorum tekrar tedavi için ama iste bu ay da bi daha boşa kullanır ilaçları igne olursam cidden çok yipranacagim daha şimdiden kara kara düşünür oldum stres bastı ya
Kocanın değerlerine tekrar bakılmış mıydı ya da ne zaman bakılacak?

Kocanın değerlerine tekrar bakılmış mıydı ya da ne zaman bakılacak?
Uc ay önce bakıldı canim takviye verdi uc kullan dedi takviye bitmek üzere ama tekrar söylüyorum esimin hormon ve sperm değerlerinde afaki bi sey yok adamın kendi yapısı boyle üşengeç ve cinsellik pek aklında yok .. eskiden yine az oluyordu her geçen ay biraz daha kopuyor oyle Ev arkadaşı gibi takılalım istiyor ya nasıl desem mutluyuz tamam ama adam istiyor ki arada cinsellik olmasın gül gibi geçinip gidelim

Cok içten bi sey dicem sana .. Kocam pesimde dolansın yalvaran ve sırnasan bi ifade ile yanaşıp dursun ben de başım ağrıyor diyeyim istiyorum ya bu kadar basit bi sey istiyorum.. Her hafta hmm 10 gün olmuş ben artık yavaştan adama kendimi hatırlatayım evliliğimiz anormal duruma dusmesin diye düşünmeye başlıyorum kara kara .. hele su çocuk offf offff bak regl yi bekliyorum ve stres bastı valla bu ay alacağım yine hormon ama boşa olacak diye

Bu benim de arada kullandığım bir şey. Birkaç kez dile getirdim. "Kendimi ev arkadaşın gibi hissediyorum" diye. Gerçekten kötü bir his. Kimse yaşamasın. Sanırım çocuk isteği ve zorunlu ilişki hissi olunca biraz daha kopukluk oldu. Kendimi mi kandırıyorum bilmiyorum ama bugün bu sevdadan tamamen vazgeçsek sanki biraz daha rayına oturacak gibime geliyor. Yaşım buna müsaade etse ben bir süre bunu denerdim

Ben de öyleyim ben de. Bu son konuşmamızda da, öncesinde defalarca anlatmama rağmen, yeniden anlattım tane tane gerçekten. "Yani ben böyle duymadım görmedim. Benim bildiğim adamlar karılarının peşinden koşuyor. Kadınlar da kaçıyor başım ağrıyor, şuram şöyle diye yalandan bahanelerle reddediyorlar. Bizde roller resmen ters. Sen yeni gelinsin ben de kocanım gibi hissediyorum. Sapık gibi hissediyorum sana her ilişki talebiyle geldiğimde. Sanki para karşılığı sana geliyorum da o paranın hakkını vereyim diye uğraşıyorum gibi" dedim. Bunları duymaya asla tahammülü yok. Kesinlikle kabul etmiyor ama yaşadığımız bu. Erkeğin ilişkiyi istemediği, bahane uydurarak reddettiği nerde görülmüş. Aylar aylar oldu hala her seferinde nutkum tutuluyor

Kızlar kahve diyorsunuz da acaba kafeinsiz içsek o da mı zararlı?

Geçmiş olsun canım çok. Rahim filmi çekilmediysen bence önce film çekil mutlaka. Tüp vs alımı oldu mu senin?

İpekcim canım sen hamileydin değil mi? :))))

canım daha çok erken, 12 ay min. deneyin diyorlar. istersen senin de eşinin de hormonlarına bakılsın, ona göre düzene girerse doğal yoldan olması çok ama çok daha iyi.

Bence yaşla alakası yok arkadaşlar hamile kalmanın, arkadaşımın teyzesi 52 yaşında doğurdu, hemde normal yoldan...

Geçmiş olsun canım çok. Rahim filmi çekilmediysen bence önce film çekil mutlaka. Tüp vs alımı oldu mu seni
Teşekkür ederim canım hayır tüp alımı olmadı çok şükür. Vakum yöntemi ile çekildi çok başında farkettik o yüzden tedavimde çok kolay oldu. Rahim filmi de ameliyattayken yapıldı. Hiç sorun yoktu filmimde de. Doktorum o yüzden bekleme ilk günkü gibisin dedi zaten Ama ben korkuyorum.

bugün bu yazdıklarının aynısına benzerini ona yazdım.
ben artık bunu hormonel bi sorun olduğunu düşünüyorum.
yani bişiylerin normal olmadğının onlar da farkında.
yani kendimden şüphe duymaya başladım cidden minseo çok mu çikinim kuzu sence kocam beni
çekici bulmuyo mu napıyo
yildizsavascisi delirmemek elde değil. ben bir daha ona güvenip böyle bişyin altına pek girmem gibime geliyo.
yani çıkmaza giriyorum yapcak bişiy yok.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…