Gebeliğe Hazırlık Anne Olmak İsteyenler 👩‍👧‍👦🙏

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Erken hamilelik belirtileriniz ne zaman başladı?

• Ankete Katılan
    492
Sırf tansiyon olsa yarım saatte bir ölçüyor ya çıkarırım diye düşünmüştüm öyle sanıyordum. Üzüldüm ama napalım sağlık olsun tutacaksa tek ilişki de yeter

İnşallah canım, endişeyi uzaklaştır güzel olacak her şey

Kızlar benim hem tansiyon hem ritim holtermiş canlı bomba gibiyim bizim iş yalan oldu bence
Ay banada geçen sene takmışlardı, uyumamıştım hiç saat başı titretmesinden Eve dönerken montumun önü şişikti diye hamile sandılardı otobüste yer filan vermişlerdi haha
Yalan oldu dediğin gibi olmaz öyle

Bende eşimin değerlerinden dolayı tam tersi oluyor. Bir şey diyemiyorlar ama bakalım önce değerlerini görelim. Sonra yolumuza tüple devam edeceğiz gibi görünüyor. Sen neden istemedin çatlatma iğnesini?

Bende eşimin değerlerinden dolayı tam tersi oluyor. Bir şey diyemiyorlar ama bakalım önce değerlerini görelim. Sonra yolumuza tüple devam edeceğiz gibi görünüyor. Sen neden istemedin çatlatma iğnesini?
Daha o ay denemeye başlamıştık, biraz beklemek istedim. Bu ay hamile kalmazsam artık doktor kontrolünde işlemlere başlayacağım. Eşinin değerlerini düşüren antidepresan ilaçlar mı acaba? Bıraktı demiştin takviye de alıyorsa yükselmiş olabilir belki. Bu durum eşini de motive eder bence.

He o zaman mantıklı bir şey yapmışsın ya. İlk baştan hemen iğneye ne gerek var. Bak bakalım belki de kendiliğinden olacak ilaca iğneye gerek kalmadan. İnşallah dediğin gibidir. Yarın göreceğiz bir değişiklik olup olmadığını. İnşallah düzelmiştir değerler. Öyle olursa bi gaza gelebilir evet

En kritik zamana denk geldi reglken falan taktırsaydın aslında daha mantıklı olurdu
Yaa sanırım üstümü hiç çıkarmazsam olabilir hahahah kıyafetlerin içinde klıyor cihazlar zaten şeytan çık aklımdann
Evett kıyafetimin altında bir sürü şişlik var deneme oluyor hamile gibi tam araba kullanırken ilk ölçmeye başladı çok acayipti bir de düz tut kolunu diyor nasıl tutayım direksiyonu bırakmam lazım

Belki kıyafetleri çıkarmadan olur ya

Bence bi şekilde değerlendir tedavi aldığın için diyorum en azından elimden geleni yaptım dersin sonradan pişman olmaktansa

İnşallah gönlüne göre olur

Şimdi yeni bir soruyla karşınızdayım. Buyrun açık oturuma, istişrelerde bulunalım. Reglin 3. günü benim yumurtalar göründü. Büyür, büyümez bilemem ama hazır hsg çekilmişim bu ay dikkat edeyim diyorum ama kafama tüküreyim kocamın spermiogramını öyle bir hesaplamışız ki yarın sperm örneği verecek ve yarın benim reglin 10. günü. Sonra biz ilişkiye cuma mı girmeye başlamalıyız? Cuma 12. günü oluyor, çok mu geç olur? Çatladığında orada hazır sperm bulunması şansı artırıyor ya hani. Daha erken (yani 11. gün) girersek spermiogramda da boşalmış olacağı için sayısı iyice azalmış mı olur hemen bir gün sonrasında? Yumurtlamam olacaksa da kaçıncı gün olacak hiçbir fikrim yok. Bir de hsg regl düzenini bozabiliyormuş ya daha erkene mi geçe mi kayıyor biliyor musunuz?

Bence bi şekilde değerlendir tedavi aldığın için diyorum en azından elimden geleni yaptım dersin sonradan pişman olmaktansa
Sorma canım aynen zaten bizim yumurtlama zamanları hep sıkıntılı bir şeylere denk geldi ama her halükarda değerlendirdik her seferinde Allah'ım bak görüyorsun dimi ne halde uğraşıyoruz, gör halimiz diyorum

Spermiyogramdan sonra hemen bile olur bence. İdeali gün aşırı ama 12.gün de geç olmaz ki kuzu. Döngün 26 günse falan 12 belki geç olabilir ama normalde olmaz bence. 12 14 16 takılın bence siz. Benim düzenim hiç bozulmadı. Sadece normal adet günümden 5 gün önce bi damla leke geldi. Hatta erken oluyorum sandım ama sonra lekeler kesildi devam etti derken günümde regl oldum.

Yumurtlama zamanı aksilikler için biçilmiş kaftan. Özellikle oluyor sanki her şey ters gidiyor ama bu sefer sen kendin kaşındın. Holtere başka zaman mı kalmadıydı hallaaam ya

Eşin çatlama sonrası verse sperm?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…